Майски щъркелови доставки 2021 (Тема 3)

  • 42 605
  • 665
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 239
Teya, радвам се за добрата развръзка. Отдавай се на релакс, хапване и хубави филми. Още малко остана 🥰

# 151
  • Мнения: 714
Изследванията са ми ок. Бях на 0.4 и кръвта не беше ок , сега съм на 0.6. Няма как да ми я намалят. Под разредена имаше предвид, че съм на терапия, не че ми е прекалено разредена и в комбинация, че плацентата е не просто задна, а върху канала, се случвали такива неща.

Иначе бебето е ок. То и в неделя беше ок. Това още повече ме притесни, понеже при толкова кръв, очаквах болки, контракции и бебе което не се обажда. А тя не се спря. Аз нямах грам болка и даже слязох 3 етажа без да се уморя. Др път и се задъхвам дето се казва.


Последни покупка, с тях прикл с дрехите за първите 40-45 дни. Остана само чорапи да взема.
Одеалото смятам да го ползвам за изписването.
Т.к не харесах комплект за легло, поръчах 2бр долни чаршафи. Като дойдат и ако ми харесат ще взема още 2-3 бр,тъкмо и за количката да имам. Още не знам одеяло и чувал ще ползвам. Може би ще взема и двете и в движение ще преценя.

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 15:17 от Тeɣa

# 152
  • Мнения: 346
Teya, толкова се радвам, че всичко е наред с теб и бебето. А относно доктор Михова, тя ми е любимка, така говори на бебетата и е толкова успокояваща Heartpulse

До другите момичета, които се следят в Надежда, записвайте си часове веднага щом излезе графика. Този месец за пръв път се отнесех и звъннах сутринта на следващия ден и вече нямаше свободен час за др. Арабаджикова. Побеснях, след скандал на секретарките и разговор с докторката ми намериха, но не смятам, че това е правилният начин.

# 153
  • Мнения: 714
Това им е проблем от самото начало (часовете за ЖК). При положение, че Х на брои се водят на ЖК при доктор У, не виждам защо доктор У да няма Х на брой часове. Да не говорим, че графика никога не е ясно кога ще излезе и човек не може по три пъти дневно да звъни. Може да го сложат в приложението и всеки да си запазва час. С леко ограничение например 1 човек=1 час... Но както казах и преди 8г беше същото дебнене да не запълнят часовете 😔

# 154
  • София
  • Мнения: 746
Днес бях на преглед при АГ. Кръвотокът е отличен, бебето се развива добре, изследванията са в норма, но е със седалищно разположение. Което никак не ме радва... Толкова ми се иска да раждам естествено и ще ме е много яд, ако има обективна причина да не може.

# 155
  • Мнения: 341
До месец май има много време да се върти, не се притеснявай 🙂  При мен на 22.12 беше главично, а на 05.01 седалищно. Аз по самото ритане мисля, че усещам как е разположена дори- от няколко дни усещам ритници в ребрата, така че предполагам, че пак се е завъртяла с главата надолу. На 05.01 АГ ми каза, че има още време да се върти 😬

Днес бях на преглед при АГ. Кръвотокът е отличен, бебето се развива добре, изследванията са в норма, но е със седалищно разположение. Което никак не ме радва... Толкова ми се иска да раждам естествено и ще ме е много яд, ако има обективна причина да не може.

# 156
  • София
  • Мнения: 22 947
Много е рано още. Иначе при мен си се обърна първия път, но пак се наложи спешно секцио, така че е доста рано от сега да се тревожиш за това. Simple Smile

# 157
  • Мнения: 876
Доста е рано да се тревожите за позицията на бебето. Моята днес за един преглед 3 пъти си смени мястото на главата.

# 158
  • Мнения: 75
Полувате ли крампи ? Disappointed
Въпреки че приемам магнезий , през нощта е някакъв кошмар с тези крампи ...

# 159
  • Мнения: 876
Полувате ли крампи ? Disappointed
Въпреки че приемам магнезий , през нощта е някакъв кошмар с тези крампи ...

Принципно имам много, но сега не.
Най-вероятно са ти ниски дозите на магнезия и не се усвоява добре.
Пръскай локално с магнезиево олио и няма да имаш.

# 160
  • Мнения: 79
Аз искам да питам за магнезиевото олио. Коремът ми се стяга всекидневно, въпреки магнезият. Мисля да пробвам това олио. Има ли нещо особено при използването му? Максимум? Всеки ден ли, по колко пъти?
Иначе вътрешно приемам 3×1 магнерот и 2×1 алеракт. Предполагам няма да дойде в повече, ако започна и да мажа?

# 161
  • Мнения: 341
Момичета, тези стягания, ако не са придружени с болка, изобщо не са опасни. Първа бременност ми е, започнах да получавам такива втвърдявания (така ги определям по скоро аз) още в 4 месец, бях много шашната и в началото се тъпчех с магнерот- без никакъв ефект. До ден днешен мерим шийката на всеки преглед вагинално и е дори около 5см. Следящото ме АГ, както и Сигридов ми бяха казали няколко пъти, че този вид контракции не водят до скъсяване на шийката и съответно до преждевремнно раждане, разбира се трябва да се проследява шийката редовно. Лично мое мнение- не прекалявайте с магнезия, няколко мои приятелки преносиха заради него, което по техните думи е доста неприятно. Освен това магнерот е по-неусвояемата форма, пълна с талк и други вредни съставки, диаспорал е по-добрият вариант, аз от него усетих някакъв ефект поне.

# 162
  • Мнения: 876
Аз искам да питам за магнезиевото олио. Коремът ми се стяга всекидневно, въпреки магнезият. Мисля да пробвам това олио. Има ли нещо особено при използването му? Максимум? Всеки ден ли, по колко пъти?
Иначе вътрешно приемам 3×1 магнерот и 2×1 алеракт. Предполагам няма да дойде в повече, ако започна и да мажа?

Ако това количество магнезий не ти действа, то има проблем в усвояването. Принципно Магнерот-а е една от най-гадните опции за магнезий и усвояването му е толкова минимално, че даже не знам защо го изписват.
Аз пия само Алеракт и пръскам магнезиево олио, което сама си правя, така че всичко си е на моя отговорност и не мога да поема такава да давам съвет на друг.
Принципно не е добре да се предозира магнезий (вижда се с кръвно изследване). Моите нива винаги са много ниски.

# 163
  • Мнения: 111
Здравейте! Вчера бях на ФМ в Надежда и др каза, че вижда Светла точица в сърчицето на бебчо...иска да ме прати на фетална кардиография, като каза, че тези точки изчезват почти винаги след раждане...Някоя от вас с подобен проблем

# 164
  • Мнения: 19
Момичета, тези стягания, ако не са придружени с болка, изобщо не са опасни. Първа бременност ми е, започнах да получавам такива втвърдявания (така ги определям по скоро аз) още в 4 месец, бях много шашната и в началото се тъпчех с магнерот- без никакъв ефект. До ден днешен мерим шийката на всеки преглед вагинално и е дори около 5см. Следящото ме АГ, както и Сигридов ми бяха казали няколко пъти, че този вид контракции не водят до скъсяване на шийката и съответно до преждевремнно раждане, разбира се трябва да се проследява шийката редовно. Лично мое мнение- не прекалявайте с магнезия, няколко мои приятелки преносиха заради него, което по техните думи е доста неприятно. Освен това магнерот е по-неусвояемата форма, пълна с талк и други вредни съставки, диаспорал е по-добрият вариант, аз от него усетих някакъв ефект поне.

И аз имам такива стягания от няколко седмици, като споделих на АГ каза, че не е препоръчително, не е казвал, че е опасно, но не и толкова безобидно. На всички май им изписват магнерот. На мен ми изписаха магне б6 и съм доволна, мисля, че е по-висока доза от магнерот.

Общи условия

Активация на акаунт