Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 30 208
Какъв е грамажът на пакетите в Rossispure, не мога да го видя от снимката?
Ако не се лъжа, продават на кг.

# 61
  • Мнения: 10 212
Благодаря. Ти как дозираш еритритола (спрямо захарта)?

# 62
  • Мнения: 25
И аз смятам, че са полезни заради голямото количество витамини... но консумация в умерени количества! Иначе стават вредни.
Плодовете са си супер полезни. Никога не бих ги спряла. Нито зеленчуците. За суровите говоря. Те са незаменими. Виж ориза, картофите, бялото брашно, нишесте, хляб, макарони и самата захар- да, могат да се ограничат.

# 63
  • София
  • Мнения: 30 208
Благодаря. Ти как дозираш еритритола (спрямо захарта)?

1 1/2 ч.л. еритрол= 1 ч.л. захар

# 64
  • Мнения: 10 608
Благодаря. Ти как дозираш еритритола (спрямо захарта)?

1 1/2 ч.л. еритрол= 1 ч.л. захар
Имайте предвид, че максималната дневна доза е около 30-40 гр. Това е 20 гр захар, 2 супени лъжици... Не е много идейно за безконтролна консумация..

# 65
  • Мнения: 10 212
То никоя храна не е за безконтролна консумация. При предозиране се очаква лаксативен ефект, не знам да дава друг проблем..или?

# 66
  • София
  • Мнения: 30 208
Разбира се, че не е за безконтролна консумация. Кафето си пия сутрин със стевия, а еритрол ползвам, ако ми се дояде нещо сладичко (кекс, сладкиш и т.н. и хапвам по 1 парче). Обикновена 1 път на седмица.

# 67
  • Мнения: 10 212
Аз се чудя дали козунак ще мога да направя с еритритол.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Опитвала съм разни заместители на захарта в сладкишите. Е, не ми се получава това, яйцата да удвоят/утроят обема си, колкото и да ги разбивам с подсладител. Съответно сладкишите са "степани".
Оставям настрана, че никой не се "лъже" как е приготвен сладкиша и откъм вкус.
Ще ми се някой да сподели свой сполучлив опит.

# 69
  • София
  • Мнения: 30 208
Аз свикнах с еритритол и стевия. Изобщо не е толкова лош вкусът. Е, не е като захар, ама се свиква. Стевията дава на кафето приятен вкус, а еритритол ползвам в сладкишите.

# 70
  • Мнения: 269
Аз свикнах с еритритол и стевия. Изобщо не е толкова лош вкусът. Е, не е като захар, ама се свиква. Стевията дава на кафето приятен вкус, а еритритол ползвам в сладкишите.

missence, kaкво количество захар може да се замени с еритритол -   цялото предвидено по рецепта ли или част / предполагам  ще се промени структурата на сладкиша, ако е напълно без захар?

# 71
  • София
  • Мнения: 30 208
Аз свикнах с еритритол и стевия. Изобщо не е толкова лош вкусът. Е, не е като захар, ама се свиква. Стевията дава на кафето приятен вкус, а еритритол ползвам в сладкишите.

missence, kaкво количество захар може да се замени с еритритол -   цялото предвидено по рецепта ли или част / предполагам  ще се промени структурата на сладкиша, ако е напълно без захар?
Всичко заменям аз. Отказах напълно захарта по здравословни причини. Аз се пренасочих към рецепти с еритритол, бадемово и кокосово брашно. Идеята е да намаля въглехидратите и да спра захарта.

# 72
  • Мнения: 6 166
Аз ползвам кокосова захар. Стремя се или 1 плод или 1 мини десерт на ден. Това са си 10% от диетата за деня, т.е. здравословния максимум.

За сладкишите - преоткрих чийзкейковете. Истински си десерт като бананов крем карамел - един път на макс 2 месеца.

# 73
  • Мнения: 10 212
Чийзкейк по каква рецепта?

# 74
  • Швейцария
  • Мнения: 1 859
Аз съм диабетичка и ползвам Стевия. За рецепта с 1 чаша захар слагам 50 таблетки, разтворени в малко вода. И кафето го пия така с 3 таблетки. Не знам дали има значение марката, но на моята опаковка си пише. Ползвам и пълнозърнесто брашно вместо бяло. Получава ми се много приличен вкус.
Правя си и здравословни мюсли с овесени трици, плодове (при мен боровинки), кисело мляко 1.5% и 6 таблетки Стевия.

Общи условия

Активация на акаунт