Двустаен апартамент, който да изплаща ипотека за тристаен?

  • 4 188
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12 770
Чак 100% ми се струва брутален риск, но сега да ги  мисля и банките, ще ми дойде в повече.

# 61
  • Мнения: 207
Чак 100% ми се струва брутален риск, но сега да ги  мисля и банките, ще ми дойде в повече.

Какъв риск за 3 до 5г срок.
Спирам вече, просто казвам, че едни хубави доходи отварят вратите на банките широко за кредитиране.

# 62
  • Мнения: 3 293
Чудно ми е, ако някой връща заем за апартамент за 3-4 години и то говорим за 100%, защо изобщо се занимава с банка? Но все едно, да дават и 110% ако искат, имаше и такива случаи преди 2008.

# 63
  • София
  • Мнения: 4 668
Къде е чуденката. Намерил си добрата сделка, боцнал си я и си клозунал. След 4г я кучето, я камиларя. Или камилата беше.
Може цените да са х2.
Освен това, ако си с възможности ми се струва крайно неефективно да взимаш ипотечен заем за 4-5г. Така и така правиш разправията, носиш документи, уреждаш ниска лихва, уреждаш свеж кешфлоу, поне дай едни 20-30г, та да усетиш ползата от тия пари. Ако можеш да ги попълниш за 5г, лошо няма. Просто ще ги вложиш в нещо друго хубаво. Това си е моята сметка, де. При другите може да има и друга динамика.

# 64
  • София
  • Мнения: 38 489
Въобще не държа да им ги връщам толкова бързо на банката. Връщам половината и после обръщам в потребителски, за да няма ипотека.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 668
... и после обръщам в потребителски, за да няма ипотека.
Коо! Не!
А лихвата?!

# 66
  • София
  • Мнения: 38 489
Е нашата сума вече е малка, пък и сме клиенти на банката от 100 години, така че и лихвата е малка.

# 67
  • Мнения: 207
Къде е чуденката. Намерил си добрата сделка, боцнал си я и си клозунал. След 4г я кучето, я камиларя. Или камилата беше.
Може цените да са х2.
Освен това, ако си с възможности ми се струва крайно неефективно да взимаш ипотечен заем за 4-5г. Така и така правиш разправията, носиш документи, уреждаш ниска лихва, уреждаш свеж кешфлоу, поне дай едни 20-30г, та да усетиш ползата от тия пари. Ако можеш да ги попълниш за 5г, лошо няма. Просто ще ги вложиш в нещо друго хубаво. Това си е моята сметка, де. При другите може да има и друга динамика.

Ако си редовен клиент на дадена банка и всичко ти минава през нея не е нужно да носиш нито един документ, те имат всичко при тях! Лихвата няма как да не е най-ниската на пазара, иначе отиваш в друга банка Simple Smile
При моите сделки само отивам на нотариуса и си кихам сумата за сделката.
Има хора (аз съм от тях), които не могат да събират пари и предпочитам ипотечка за 3-5г, изплащам и тегля следващата...
Но това са изключения по-скоро.

# 68
  • Мнения: 2 192
Не виждам смисъл от рокадата ипотечен към потребителски кредит, защото големите такси за учредяване на самта ипотека, събиране на документите и т.н. вече са дадени. Някои банки пък покриват и застраховките по ипотеките, докато при потребителските се плащат допълнително от кредитополучателя. Като добавим и таксите за кандидатстване и усвояване на средствата по потребителския плюс по-високата лихва, наистина няма финансов смисъл.
По темата: бих купила двустаен и бих живяла в него около година, оглеждайки се за тристаен. Обзавеждането - ново, но скромно. Около 15 хил. лв. би трябвало да стигнат - без шпакловки, само боя, уреди с транспортни дефекти, мебели на промоция и т.н.

# 69
  • София
  • Мнения: 38 489
Авторът спомена, че няма проблем с ремонта на двустайния.

# 70
  • Мнения: 2 192
Въпросът не е дали има проблем, а доколко е целесъобразно да влага много средства за апартамент, който ще дава под наем.

# 71
  • София
  • Мнения: 4 668
Според мен това е и основният въпрос в темата. Който усетих още с отварянето ѝ. В момента на дневен ред на автора му е само довършването на двустайния. Всички други дилеми той ги поставя за след 1 година.
Просто ми се стори излишно да го споменавам. Тъй като не е зададено като въпрос.
Между другото, според мен 15к лв ще стигнат и заедно със шпакловката. А боя без шпакловка ми се вижда кофти.

# 72
  • Мнения: 9 656
И въпреки всички сметки, моето мнение е, че семейното жилище трябва да се избира с жената Simple Smile ако купиш тристаен сега и той не се хареса на бъдещата жена си е разправия да продаваш и пак да купуваш. А двустаен е напълно достатъчен за един човек. Докато не се появи жената спокойно може да се пестят пари, така че тристайния да се купи с много малък кредит.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 668
Защо трябва да продаваш.
И защо трябва да е малък кредита.
Кредитът е като оная работа. Колкото по-голям, по-добре Simple Smile
Ако печелиш добре може да натрупаш много кеш. 100-200к. Кофти е. Вярно е, че с жената се избира жилището. Но пък и хубавите локации се изчерпват. Може да купиш някое. После пак.
Виж, за обзавеждането, не знам дали да се чака жената Simple Smile
кухни, мухни Simple Smile

# 74
  • Мнения: 9 656
Е това с локациите има резон, въпреки че според мен даже вече са се изчерпили. На мен лично не би ми се занимавало да купувам и обзавеждам тристаен и след 5 години или по-малко да правя същото упражнение. Но пък други хора може да си ги кефи, не знам. Колкото до кредитите, освен покупката на жилище, бих могла да си направя умопомрачително скъпия ремонт, за който си мечтая, да си купя готина кола, да си построят вила.. Ако тръгна да си изпълнявам всички тези желания мога да си осигуря кредити до небето за цял живот и няма да ме грози опасност да натрупам кеш, че да го мисля Grinning

Общи условия

Активация на акаунт