Сърбящи червени петна по тялото и лицето

  • 2 260
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 656
Здравейте, вчера сутринта, когато се събудих видях, че по лицето ми имам червени петна. Топли са на допир, сърбят и се увеличават (тогава имах от едната страна на лицето, а сега имам и от дясната и продължават да излизат и по тялото). Ще се обадя да си запиша час за кожен лекар, но все пак преди това исках да пиша тук, някой ако се е сблъсквал с подобен проблем нещо сериозно ли беше и бързо ли с есправи с проблема.

# 1
  • Мнения: 731
Снимайте да видим какво е.

# 2
  • Мнения: 656
Ами ето това е на ръката ми, появи с е преди малко, сега съм с грим, но и лицето ми е цялото в такива сърбящи,червени петна. Като опарено от коприва е петното

# 3
  • Мнения: 12 770
На мен ми прилича на невродермит. На дъщеря ми започнаха да излизат от въглехидрати - първо шоколад, тя го махна, и така нататък, и сега се е подложила на почти пълен отказ от въглехидрати. Кожният лекар ще даде терапия, сам човек не може да се лекува, защото мазилата са с рецепта. Единствено само човек може да открие от какво е и да не го яде, ако е от храна.

# 4
  • Мнения: 401
Ами ето това е на ръката ми, появи с е преди малко, сега съм с грим, но и лицето ми е цялото в такива сърбящи,червени петна. Като опарено от коприва е петното



Уртикария е това. Алергия към нещо. Може и от ухапване от насекомо да е, но нямаше да е по цялото тяло ако е това. Така че си помислете, сменяли ли сте наскоро прах за пране, омекотител, лична козметика, сапуни и т.н.
Може да си вземете нещо противоалергично от аптеката или да идете до спешна помощ за инжекция.

# 5
  • Мнения: 656
Ако кърмя дали би имало проблем от тази инжекция? Единственото, което се сещам е че като бяхме при родителите на мъжа ми, си намазах една пъпка с един гел на сестра му вечерта и на другия ден се появиха зачервяванията, но пък на пъпката където мазах няма нищо, а зачервяванията за по останалата част от лицето. Иначе от към храна нищо по различно не съм яла. Би могло да е и от калъфката на възглавницата, не знам те с какво перат. Взех си джин джира алба бебе спрея, който уж се води че помага и при алекгични реакции и с емажа 2ри ден, но ще отида на лекар със сигурност.

# 6
  • Мнения: 401
Ако кърмя дали би имало проблем от тази инжекция? Единственото, което се сещам е че като бяхме при родителите на мъжа ми, си намазах една пъпка с един гел на сестра му вечерта и на другия ден се появиха зачервяванията, но пък на пъпката където мазах няма нищо, а зачервяванията за по останалата част от лицето. Иначе от към храна нищо по различно не съм яла. Би могло да е и от калъфката на възглавницата, не знам те с какво перат. Взех си джин джира алба бебе спрея, който уж се води че помага и при алекгични реакции и с емажа 2ри ден, но ще отида на лекар със сигурност.


Ако кърмите, не трябва да се прави инжекция. Също така не бива да приемате лекарства без лекарско мнение по въпроса.
На практика може алергия да се появи от всичко - може от крем, може от храна, може от лекарства, може от препарати, с които са почиствани повърхности, прани дрехи и чаршафи, може от плесен или прах в дома, от абсолютно всичко. Трудно се разбира точно от къде е.
Консултирайте се с лекар още утре, той ще прецени какво може да приемате, докато кърмите.

# 7
  • Мнения: 29 341
Като бях дете ми се появиха такива петна, червени и леко подути по цялото тяло. В болницата ми биха противоалергично и се оправих. Така и не се разбра от какво са. Питаха ме за нещо ново - козметика, прах за пране, храна, но не бях ползвала нищо различно от обичайното.
Ако сърбят петната, вероятно е алергия, може да се пие антиалергично.

# 8
  • Мнения: 46 516
Температура?

# 9
# 10
  • Мнения: 731
Сърбежите, които са на алергична основа добре се повлияват от цинков крем. Може и някой крем, който е за подсичане, но с повече цинк. Ще облекчи. При мен лекува слънчева алергия перфектно. Цяло лято се мажа с такъв крем. Пробвайте! Няма да навреди щом и кърмити.

Общи условия

Активация на акаунт