Парфюмни размисли и страсти - 255

  • 48 013
  • 746
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 1 198
Ам повечето хора не са "вманиачени", като тук списващите. За тях не е важно какво, а да е нещо...по възможност трайно и по - евтино.
Рядко съм попадала на хора, проявяващи интерес като моя.

# 106
  • Мнения: 2 607
Единствената причина, поради която бих се правила на ,,утрепана" както се вика Grinning, е ако ме пита жена, която истински не харесвам или ако я познавам и знам, че е copy cat. Имах една позната, която практически няма собствена личност. Дори изразите и мненията на други хора ги краде дословно. Като си хареса нещо на някого, отива и веднага си купува същото, комбинира по същия начин дрехите, къщата по същия начин си организира. Не един-два детайла, не едно-две неща, ами истинско копиране просто и с това вече дразни много момичета около себе си. И като се замисля само на нея бях премълчала кой парфюм нося, казах й, че съм си го формулирала сама. Има един сайт, в който това е възможно. А тя е и нахална, пита докато не изтръгне информация....

На непознати никога не бих отказала или на приятелки без такива странни черти. :Д

# 107
  • Мнения: 4 015
Имах същата колежка. Веднага щом си харесах даден аромат и тя разбереше, кой е, веднага караше гаджето й да й го купи и го имаше дори преди мен. Което беше меко казано грозно, защото аз си ги купувах сама и съответно не можех ей така на момента да извадя едни 100 лева за парфюм. Години наред го правеше този номер докато вече не започнах да се крия от нея. Не мога да разбера, защо подобни хора постоянно копират всичко от всеки, че и имат някакво самочувствие че са повече от другите. До ден днешен не умея да го проумея.

# 108
  • Мнения: 7 573
Е момичета, приемайте го като комплимент , че оценяват вкуса ви, плюс това всеки парфюм седи различно на човек.

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Точно по тази причина не казвам на едната ми колежка с какъв парфюм съм. Всичко копира, всичко. Като се започне от дрехи, чанти, обувки, бельо за децата, телефони... само косата още не си е боядисала червена като мен. Тя няма собствено мнение и за нищо друго де, освен това не може да вземе самостоятелно решение, отговорност не поема никаква никога. Не харесвам такива хора и вече крия от нея поне парфюмите, с които идвам на работа.
Питала съм много пъти и повечето наистина знаят само цвета на бутилката или марката. Моя клиентка ми каза веднъж, че е с Диор Адикт, но не знаеше точно кой. Още чакам да ми го донесе да го видя. Един друг клиент пък ме отряза. Не искаше да каже с какъв парфюм е и това е. Аз съм си нахална и винаги питам, а и винаги казвам, когато ме попитат. Даже с две думи ми е невъзможно да отговоря. Хора всякакви.

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Ам повечето хора не са "вманиачени", като тук списващите. За тях не е важно какво, а да е нещо...по възможност трайно и по - евтино.
Рядко съм попадала на хора, проявяващи интерес като моя.
И аз така и никой поне около мен не се интересува и не дава пари за парфюми, казват, че за тях това са грешни пари.Ползват имитации масово.Дори ми се чудят как давам толкова кинти за аромати, хора всякакви.

# 111
  • София
  • Мнения: 17 775
. Каза, че това е бил просто кремът й за тяло, но честно казано останах с впечатление, че просто не иска да каже. Толкова силен крем не съм срещала..

Ааа, има, има. Този е такъв:

https://www.lerbolario.bg/bg/lines/%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B … BB%D0%BE-363.html

На мен ми е супер силен, дори досаден в началото, но после е божествен. Аромата му се носи през целия ден, а на дрехи седи до изпиране. Когато съм с него не слагам парфюм, просто не е необходимо

Може ли кратко описание, май го искам! Grinning

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 5 919

Може ли кратко описание, май го искам! Grinning
Ако питането е за крема - не го ползвам, но два пъти си купувам душ-гела и го обожавам. Купих си парфюма, но ми е главоболен и се разделих бързо с него.
Съветвам те да отидеш до фирмения им магазин и да прабваш. Отделно, че са супер отзивчиви и дават проби всякакви, стига да имат - а обикновено имат.

# 113
  • Мнения: X
Не са по-словоохотливи мъжете. Или поне не всички. Имам колега, за когото Boss са върха на парфюмерията. Купува различни, но все тази марка. Един от тях наистина ми хареса, а те са твърде много, за да налучквам. Е, как не въртя и не сука, и не пожела да каже кой е! Ма той е "дева" какво съм седнала и аз да му се чудя, всичкото му поведение е откачено...
Иначе познати жени имам, които за някой парфюм казват "ами не ми харесва много, ама ще го пръскам, щото ми е подарък от Едикойси" или купили го, така на цвят и вид, не им харесва, ама пари са дали - ще пръскат. 🙄
Срещнах позната, полята с Flora Gucci и аз учтиво се впечатлявам "О, Гучи, Флора" и ми отговаря: нееее, Версаче! Защото за нея пък Версаче е белег за особена скъпотия и престиж. 🤪

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 12:34 от Анонимен

# 114
  • София
  • Мнения: 17 775
Да, за крема питах, веднага си го представих под Инсоленс. После видях, че имат и Viola.
Ще отида, дано имат налични, защото птеди време търсих една Мимоза и го нямаха, но той е спрян.

Аз ако усетя, че човекът обича да заимства, също не обичам да казвам.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 19:30 от The Catcher in the Rye

# 115
  • Мнения: 2 968
е този с "тестето" Монтали и той Дева беше Simple Smile)))))

# 116
  • Мнения: X
Рядко непознати са ме питали с какъв парфюм съм. През краткия ми период на преподаване в техникум парфюмите бяха редовна тема с ученичките ми - с колежките не! Grin
Два пъти съм любопитствала за парфюм на мъж, и двата пъти беше комично - първият беше клиент, първа среща, разбрахме се и когато го изпращах, не се сдържах. Човекът се усмихна и отговори, но се случи преди години и не помня парфюма, не беше масова марка. Вторият път надуших една страхотна миризма с ветивер вътре на мой близък клиент, младо гъзе, питах го, той пък не можа да се сети името.
Случи ми се обаче да позная парфюмите на един пич, с когото още не се бяхме виждали наживо, а само си чатихме. Не знам откъде ми дойде, но лепнах "Joop" и "Hugo Boss Orange". Човекът само слисано завъртя камерата и ми показа и двата си парфюма.
Другото, което не ми харесва никак, е някоя мацка така да се олее с парфюм, че да го залепи и на околните. Имам такава позната, не споделя какво носи, но редовно ме умирисва на нейния си парфюм и става ужасно. Добре поне, че носи хубави аромати.
Тези хора без въображение, които копират маймунската, не ги проумявам. Аз съм обратния случай и то в крайност - ако са модерни примерно ориенталци с рози, нося цитруси. Ако се носи масово най-новото, аз съм с винтиджи.
По отношение на новите аромати и желанието да се пробват - една мила дама тук го беше изразила най-точно. Нови са парфюмите, които досега не сме носили, не са ни познати, нищо, че може да са отпреди 30 години.
За мен вече са без значение цена, марка, мода - важни са ми съставките, защото си имам както любими, така и непоносими.

# 117
  • Мнения: X
Колежките ми като цяло са потресени от количеството различни аромати, които усещат на мен. Не вярват, че имам бутилки от всеки аромат, с който са ме усетили, че са "истински", не ментета. Добре че не знаят реалното количество и цените на някои от тях...

SOTD: Arpege Lanvin - Боже, каква прелест! 🥰

# 118
  • Габрово
  • Мнения: 1 017
Питали са ме с какъв парфюм съм,отговаряла съм .Също  и аз съм питала.
Иначе хора всякакви ,едни знаят с какво са ,не казват ,други пък като ги попиташ ,наистина  не знаят или пък остават толкова доволни,че си попитал ,че започват да разказват.Често съм чувала израза ,,О ,ако знаеш, аз колко много имам!"/Това и за дрехи се отнася като ги попитам /.
При тези ,които обичат да имитират околните,независимо за каквото и да  е ,те често казват ,,О ,и при мен е така!"

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 13:12 от sesksta

# 119
  • Мнения: 1 003
Включвам се и аз в дискусията, до сега четох с интерес 😀

Питат ме често за парфюми - никога не крия, винаги казвам истинския , без значение дали струва 20 или 200 лв. Не тая снобизъм по отношение на парфюмите си Simple Smile
Обикновено се получават много приятни разговори, най-често с жени. Дори преди около година, една стюардеса, българка, се влюби в парфюма ми. Предложих й да й го донеса следващия път като е на работа, да го поноси малко и да реши дали го иска. Тя отказа и рече категорично, че твърдо иска да го купува. Малко по-късно й изпратих линк с най-добрата цена в момента от сайт,  от който самата аз пазарувам и съм доволна. Два дена по-късно тя беше на седмото небе Simple Smile
Питали са ме и мъже за парфюма ми, но там обикновено разговорът се ограничава до “много е хубав”, “много е секси”, “много е тежък”, “ не ми харесва” 😆 какво да ги правиш, мъже...

Аз лично никога не съм имала скрупули да попитам мъж или жена за парфюма им. Още не съм спирала непознати на улицата, но съм убедена, че и това ще стане. 🤷♀🤣
Много ме дразнят жени, които казват Montale и толкоз... все едно има два Монтала -мъжки и женски.... не знам дали го правят с цел да скрият истината или просто пръскат там нещо да има...
Но пък адски често и получавам абсолютно точен отговор - кой точно парфюм, коя версия, коя година, ако има реформулировки..  Като се замисля по-скоро се е разигравал вторият сценарий, единици са пътите с първия.
Чужденките също, според моите впечатления, обожават да говорят за парфюми. Така веднъж се влюбих в Armani Si Rose Signature II на една стюардеса Simple Smile

Мъжете, които питам за парфюми, пък, винаги знаят точно с какво са 😀 И винаги е адски хубаво, за моя огромна радост Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт