Парфюмни размисли и страсти - 255

  • 47 680
  • 746
  •   1
Отговори
# 135
  • виртуално
  • Мнения: 2 842
Лично мнение, нали е позволено все пак?. Мюглер не се харесва масово както се харесва Ланком, Шанел и Гарлен например. Или Алиен и Уоманити са mainstream според теб?
Харесват и още как, че и повече дори, много повече. Чист мейнстрийм са, от най-големите, че и най-ментосвани особено Елиън. А Ангела??? Най-носеният и ментосван парфюм на света от 20 години, след 5-цата.
Мисля, че тя искаше да каже, че парфюмите на Мюглер са love/hate ... няма средно положение, не са създадени за да се харесат на всеки, не се препоръчват за сляпа покупка или подарък.
Обожавам Alien от първата ни среща , в момента имам 11 от вариантите му , Aura също... но не понасям Angel и Womanity.

# 136
  • Бургас
  • Мнения: 9 396
И според мен ароматите на Мюглер са love/hate, не обожавам нищо там, но не понасям доста.Ангела води класацията, бих носила само Ейнджъл Нова без да е нещо свръх, просто е приятен.Парфюмите на Шанел също не се харесват масово, мое мнение.За Герлен да не говорим, те не стоят изобщо добре на всеки, пак лично мнение.

# 137
  • Мнения: X
При цялото разнообразие от аромати си мечтая за зимен парфюм с амбър, сняг и дим от дърва в печката... Имат един почти неуловим дъх на много фин парфюм, особено влажните.
Жалко, че парфюми с такива съставки едно, че са много малко, второ, са все щатски марки.

# 138
  • Мнения: 6 930
By the fireplace Maison Margiela? Няма сняг де, само упойващ дим на огнище, в което си пъхнал цели картофи за печене 😋

# 139
  • Мнения: 514
Densi, благодаря за темата 😘

Набелязала съм няколко парфюма за покупка в следващите месеци: Делина, едт Кели Калеш, както и новият J'adore.
Всяко ухание носи определени вибрации, дори да е нещо познато или носено преди.
Всички ние се променяме с времето, от там идва и явлението любов/омраза.
Не бих категоризирала нито един бранд като аутсайдер просто защото всеки нос се води от различни неща. Не отричам, че Мюглер е оригинален, същото мога да кажа и за много други марки.  Хората често отхвърлят нещо, което не познават импулсивно и няма нищо странно, човещинка е.
Ще замоля да не превръщаме темата в поредното бойно поле- ясно е , че всички съдим от собствените си ароматни камбанарии. Но генерализации нито един от нас няма как да прави, по простата причина че няма как да познаваме вкусовете на всички фенове на парфюми.

# 140
  • Мнения: X
By the fireplace Maison Margiela? Няма сняг де, само упойващ дим на огнище, в което си пъхнал цели картофи за печене 😋
Мерси за идеята, искам си снега Simple Smile Картофите са ми за ядене.

# 141
  • Мнения: 431

Може ли кратко описание, май го искам! Grinning
Яна, не знаех, че има и парфюм, но не бих си го причинила. Като виждам колко е траен крема, парфюма сигурно е термоядрен 😁.
Catcher, изключителна пудра е кремчето. Прекрасна и присъствена. Толкова ми харесва, че стоически понасям крещящото му начало. За трайността му вече писах. Дано да ти допадне и на теб. 💐

# 142
  • София
  • Мнения: 220
Благодаря за новата тема! Heart
Относно новите парфюми - много от новите за мен са стари за доста от вас (а може би и отдавна забравени). Или с други думи там, накъдето отивам, вие оттам се връщате Scream
Отскоро опознавам Cierge de Lune и от тръпката покрай него тръгна едно увличане по кожите, но меките, кадифени. Не ми допадат грубите мъжкарски кожляци....поне за сега. Вкусовете към парфюмите при мен доста се менят в последните месеци, и все пак още има нотки, които трудно възприемам.
С помощта на една парфюмна дружка опознах Bottega Veneta и много ми допада.
Със сигурност съм набелязала за покупка Iris Prima . Нещо в него, най-вече в драйдауна, ми напомня на едни детски гримчета, с които мацахме барбитата като малки и ми изплуват много мили спомени Grinning. Покрай него реших да опозная и някои ирисови композиции, от които доскоро се дистанцирах. Iris de Syracuse, е от тези, които си затвърдиха място в списъка с желани.
Сега ще ви попитам за едни достъпни,  а за някои може би и скучни парфюми, но все пак непознати за мен: Aigner - In Leather и Aigner - Cara Mia как се усещат? Намерих предимно постове от темата за размените тук, а Фрагрантика ми действа малко объркващо напоследък.

# 143
  • Мнения: 2 184
Аз пък,както съм споделяла,спирам,гоня,питам директно хората с кой парфюм са,правя комплименти и се въодушевявам като малко дете....дебна една комшийка за един Монтал мисля е мистерията,дебна я,за да я питам,но тя не се появява:)))...отделно една мацка на морето в Гърция ,Офриньо преди 2-3 г беше ме омагьосала с нейната парфюмна аура,мина покрай мен няколко пъти,беше супер красива,с три деца,една супер изискана....и ми стана неудобно да стана в таверната и да я приближа за разпит:)..все пак това звучи малко лудо,а не като да се разминем на улицата и да я спра.Е,сега ,ако ме чете,да ми пише на лично:))

# 144
  • Мнения: 2 921
Вече е в ръцете ми....не мога да й се нарадвам....този аромат за мен е женственост в най-чистия й вид.....Не съжалявам , че платих цената й, съжалявам, че го направих чак сега....Ето я и нея в цялата й прелест, моето второ аз...

# 145
  • Мнения: X
Сега ще ви попитам за едни достъпни,  а за някои може би и скучни парфюми, но все пак непознати за мен: Aigner - In Leather и Aigner - Cara Mia как се усещат? Намерих предимно постове от темата за размените тук, а Фрагрантика ми действа малко объркващо напоследък.
Cara Mia е интересен и при мене много траен парфюм. Усещам го леко хладен, много добре миксиран, и все пак с доминиращ подправков аромат. Въпреки че няма амбър в пирамидата, полъхът му определено е на амбров парфюм. Цитрусите и цветните нотки са някак приглушени.
Красив парфюм е, подходящ за по-хладно време.
Сравняват го с Ботега Венета, така си го и купих, че нещо не се разбрахме с Ботегата.

# 146
  • Мнения: 2 184
Ех,Макадамия,наистина е бижу!! На мен ми е в топ 3 ! Да го носиш със здраве🌺🌺🌺!

# 147
  • Мнения: 6 930
By the fireplace Maison Margiela? Няма сняг де, само упойващ дим на огнище, в което си пъхнал цели картофи за печене 😋
Мерси за идеята, искам си снега Simple Smile Картофите са ми за ядене.

Aa, не че има картофи. Просто пушекът е един такъв... вкусен 😀

# 148
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 124
Ах macadamia тази Делина, честито, със здраве да си я ползваш. Много ми е любопитна Делина, набелязала съм си я за тест и нея.

# 149
  • София
  • Мнения: 17 711

Може ли кратко описание, май го искам! Grinning
Яна, не знаех, че има и парфюм, но не бих си го причинила. Като виждам колко е траен крема, парфюма сигурно е термоядрен 😁.
Catcher, изключителна пудра е кремчето. Прекрасна и присъствена. Толкова ми харесва, че стоически понасям крещящото му начало. За трайността му вече писах. Дано да ти допадне и на теб. 💐

Благодаря, купих го преди малко, но вече е в размените. Мацнах малко и кожата ми го изпи. Иначе ароматът е много хубав! Има леко нагарчане сякаш, очаквах нещо по- различно, благодаря, че сподели. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт