Седмокласници 2020/2021 - Тема 6

  • 26 218
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Новините днес казват, че остават онлайн до края на месеца! Вече ми е все тая...
Е, хубава работа! Точно вчера четох, че най-вероятно 7ми и 12ти клас ще се върнат като началните класове, а останалите щели да са на ротационен принцип.
Честно казано аз се надявам школите да върнат присъствено, там ми е по-важно. В училище и да остане онлайн мога да помагам, но всички тестове и ПИ ми се иска да са присъствени в школата.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 823
Школите се съмнявам, че ще ги върнат присъствено, защото в тях се смесват деца от различни училища, а това докато си спомням е в разрез на разпоредбите на МЗ.
Моите деца свикнаха с ДО и им е все едно, как ще продължи обучението им 🙄

# 32
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Новините днес казват, че остават онлайн до края на месеца! Вече ми е все тая...

Моли, това къде го видя? Снощи обсъждаха евентуално тръгване само на 7 и 12 клас? Нещо ново ли има?

# 33
  • Мнения: 317
Новините днес казват, че остават онлайн до края на месеца! Вече ми е все тая...
това не е добре, много дълго стана. Надявах се поне 7 и 12 клас, които ще имат матури да ги върнат.

Ние май решихме вкъщи, отказваме се от учителката и се записваме в школа. Да видим какво ще излезе...

# 34
  • София
  • Мнения: 8 280
И аз чух, че до края на месеца оставали ДО
Дарикк

# 35
  • Мнения: 1 402
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/uchenitsite-ot-5-do-12-klas-ostav … nie-do-31-yanuari

Не знам доколко е прието и дали ще се приеме...затова не пуснах линк първоначално.

# 36
  • Мнения: 2 046
Вярно е за съжаление . Както се очакваше моят син вместо да си повишава резултата на вторият ПИ, го понижи - вижда се веднага резултата от ДО и в школите . Вече съм се отчаяла направо.

# 37
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Видях и аз. Честно казано връщането баш в края на срока не знам дали щеше да е ок. За мен това е по-разумното решение, въпреки негативите на ДО.

# 38
  • София
  • Мнения: 355
Отдавна не съм писала в темата, но ви следя редовно Simple Smile.

При нас вчера мина класното по БЕЛ, като го направиха в онлайн вариант. Тестът не е особено сложен за набора, но предстои да видим как ще бъде оценен на тезата. Преразказ не е включен в класното, но от школата правиха общо четири такива до момента и най-слабата оценка е 31 точки от 35 възможни. Дано да поддържа тази успеваемост и през втория срок. БЕЛ традиционно му е силен предмет.
Другата седмица има дата за класно по математика и се надявах вече да са присъствено на училище по това време, но уви.

Видях, че сте коментирали колебанията относно извършването на избор между школа и частен учител. Това зависи от самото дете и от интереса му към съответния предмет. Нашият набор имаше големи проблеми с математиката и това много ме притесняваше. Миналата година го записах в курса на "Веди", като в процеса на обучение стана ясно, че за него ще бъде най-подходящо да се занимава с индивидуален учител. Тази година го записах при такъв и засега се отчита много голям напредък. В началото имаше трудности в напасването и мотивацията, като дори се стигна до момент, в който самата преподавателка се беше отчаяла от несигурността на детето и нетрайността на знанията му. Проведохме обстоен разговор с него и някак се получи рязък обрат в положителна посока. Дано да продължава така и занапред. При него е много важно да се разбира с учителя, да се чувства комфортно с него и да му има доверие. Самите уроци се провеждат онлайн през последните 2 месеца, но няма сериозен спад в качеството.
По български посещава школа, като и там сега са на електронно обучение, но това не е проблем за нас.

Със сигурност обаче предпочитам да се върнат присъствено на училище. Там са всичките му приятели, голяма част от социалния му живот, а и така се поддържа в голяма степен чувството за нормалност, което спомага за преодоляване на психическите, социалните и физическите последствия от пандемията и изолацията. Затова съм разочарована, че ги оставиха онлайн до 31 януари. Недоволна съм и от учителите - само 21% искат да се ваксинират, а в същото време призовават да не се връща присъственото обучение, тъй като ги е страх от вируса. Разбирам ги, но смятам, че трябва да изберат най-после - или ваксина, или доброволно приемане на риска от заразяване и завръщане в училище. Не можем вечно да стоим в това "разкрачено" положение, защото се отразява много зле на децата. Учителите/даскалите от едно време са съсловие, което има определена обществена отговорност, съпроводена с необходимостта от вземане на сложни решения. Криенето в миша дупка не е добър пример в това отношение.

За избора на бъдеща реализация има възможност за консултации със специалист в този форум: https://www.bg-mamma.com/?topic=1282331&utm_source=gam&u … Mantovska_post_2z
Не знам дали сте обърнали внимание. Видях я днес.

Извинявам се за дългото словоизлияние, но не съм писала дълго, та се е насъбрало...

# 39
  • София
  • Мнения: 334
Аз лично нямам надежда да върнат 7 клас и февруари.
Но по-скоро не се отчайвам. Някои ще казваме - не изкара добри резултати заради ДО. Simple Smile
Майтапът на страна - както една приятелка каза - не може всеки да е министър, трябва някой да кара и влака.
Важното е да полагат усилия, пък колкото се справят, толкова!
Ако не е ЕГ, ще е СЕУ или паралелка с разширено изучаване на език и да сме хепи. Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 8 280
Inanna, не се учудвам от процента желаещи ваксина.
1. показва доверието към тях (даже е много), никой не знае от какво, доколко и колко дълго пази, какви са страничните ефекти.
2. Може да са карали Короната, не виждат смисъл.
3 . Може да имат противопоказания за ваксинация.
а и не съм против ваксините, но аз също бих се замислила.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 635
Бих добавила и Не се знае дали ще има втора доза от ваксината.


При нас ДО си показва отрицателния резутат почти по всичко.
И най- вече по двата балообразуващи предмети.
Дори седмокласника иска на училище, за да си оправи успеха и знанията.

Иначе баща му, може и да не знае колко точки има от НВО и прочие,
Но определено прави забележки за разсеяност, несериозно отношение към обучението и прочие.
Аз още нямам сили да се ядосвам.

# 42
  • Мнения: 19 296
Видях и аз. Честно казано връщането баш в края на срока не знам дали щеше да е ок. За мен това е по-разумното решение, въпреки негативите на ДО.
Не само е краят на срока, но и никой учител още не е ваксиниран.
A и ако ще връщат някого, то осми клас би трябвало да имат предимство, защото учат нови неща, в нови класове и  нови чужди езици.

# 43
  • София
  • Мнения: 355
Inanna, не се учудвам от процента желаещи ваксина.
1. показва доверието към тях (даже е много), никой не знае от какво, доколко и колко дълго пази, какви са страничните ефекти.
2. Може да са карали Короната, не виждат смисъл.
3 . Може да имат противопоказания за ваксинация.
а и не съм против ваксините, но аз също бих се замислила.

Desem, разбирам недоверието, но друга възможност за възпрепятстване на вируса все още не съществува. Най-добре е да се създаде лекарство, а не ваксина, ако питат мен. Ще трябва да се прояви малко смелост и известна доза безразсъдство в полза на обществото. Това правят лекарите в момента, а те са най-компетентни в сферата на имунизациите. Досега пазехме най-вече учителите с това затваряне на училищата и така е редно (знам, че ще кажете, че сме пазили и семействата на учениците, но ние имахме право на индивидуален избор дали да оставим децата да учат дистанционно през цялата година). Но специално нашите деца, а и тези в 5, 6, 8, 9 клас, се намират в сложна възраст и всичко това може да окаже необратими последствия върху психиката им. Липсата на достатъчно ваксинирани ще пресече възможността за затихване на пандемията. Така се оказваме в омагьосан кръг.
Има и учители, които са прекарали вируса, но дори и предвид това процентът на желаещите да се ваксинират сред съсловието е много малък. А например 90% от преподавателите в СУ искат да се имунизират. Да не би те да са по-малко умни.
Сложно е, но не се възхищавам от нерешителни хора. А и по принцип смятам, че поради системна грешка в обществото голяма част от учителите се научиха да извличат лични ползи от положението си (подаръци, услуги и т.н.). Малко са тези сред тях, за които тази професия е призвание и имат съзнание за вменената им обществена отговорност. Много задълбах...

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 19:27 от Inanna

# 44
  • Мнения: 1 826
Не искам да се изказвам против учителите, но какво би станало ако лекарите откажат да ходят на работа от страх....

Общи условия

Активация на акаунт