Януари дойде и донесе ни чертички две ! ~бебеправене 383~

  • 34 229
  • 757
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 427
Благодаря за подкрепата, момичета. Ще пиша след прегледа за развитието Hug

Скрит текст:
Simba, по принцип съм с късна овулация, но не чак толкова. Преди, когато стигах до ембрион, в 6г.с.0 дни се видя сърчице, а сега в 5+5 празно деформирано сакче.
Диди, изследвала съм. Имам хомозиготна мутация 4G4G. И на фона на терация с Фракси пак се случват лошите неща. Аз лично смятам, че не е от това. Даже сега пуснах разни кръвни и консултирах с Паскалева. Каза, че са добре и ще правим контрола на 9.02 евентуално...
Марго, и аз клоня към АИ. Лошото е, че не се прави в България. Права си, правили сме какво ли не- Тромбофилии, Спермограми 2, които са перфекти с SDI  и морфология по Крюгер, Кариотип, НК клетки, Уреаплазми и други такива, ТСХ уж поддържам с терапия, въпреки че жлезата ми е добре, но заради лекарствата се вдигат нивата. Единствено крос-мача (което си е доста съществен фактор) излиза положителен и то с много малко. Този пък ако реферетните са до 1.47, резултата беше 1.74, НК клетки в границите. Правихме вливане на имуноглобулин. Бях проучила за процедурата в Гърция, като най-близо, но заради пандемията и невъзможността за пътувания, решихме да опитаме с обикновени вливки. Явно си трябва точно тази с лимфоцити от съпруга...

# 121
  • Мнения: 41
Здравейте момичета, по инструкциите на лекарката трябваше да направя тест между 10/12 ден след последния ми преглед, което се пада 18.01-20.01. Тъй като очевидно не можах да дочакам - тази сутрин видях категоричната една черта. Явно и този месец не е нашият. 😁 Снощи до 2 часа бях със страшни предменструални болки, което ме навежда на мисълта, че съвсем скоро ще ме посети онази леля към която вече не тая толкова позитивни чувства както преди. Както и да е, от 1 до 5 ден от МЦ трябва да отида на преглед и започваме наново.

Успех на всички чакащи, стискам палци да не се видим и борим заедно следващия месец, а да бягате в другите групи за вече бременните! 😘⛄

# 122
  • Мнения: 186
Здравейте дами , аз НЕ чаках цикъл днес , но дойде...Този месец имах някакво предчувствие , че е станало , боляха ме гърдите , корема ми се беше подут ... това внушението е голяма работа .На 26ти съм на преглед в Надежда да видим как ще процедираме за напред .Успех всички НЕ чакащи лелката .

# 123
  • Мнения: 1 452
Благодаря ви за подкрепата, момичета Heart Престраших се да го пия този естрофем, въпреки че въобще не искам Cry
Раули, честит рожден ден Party Time Желая ти здраве и много скоро да бъдеш мама Hug Heart Flowers Four Leaf Clover

# 124
  • Мнения: 981
Здравейте и от мен!
Всичко чета, но не се включвам много, защото просто няма какво да кажа, малко депресия..свърши ми  вчера, пак започват надеждите към новия месец!
Кantarion, много забавно стихче, много обичам такива! Пък и другото ти краси първа страница на темата! Bowtie
dragon girl, стискам палци Flowers Four Leaf Clover
loko, cherry, winter Heartpulse
margo, как е при теб положението? как е и новата работа?

П.С. rauli, честит рожден ден на патерици, жива и здрава и сбъдване на мечтите Flowers Hibiscus

# 125
  • Мнения: 16
Здравейте, бих искала да се присъединя към вашата темичка🙂 Така.. да се представя на 29 год. съм, имаме едно детенце ма 2 години и 4 месеца. Откакто сина ни навърши годинка, т.е. вече 1г.4 месеца опитваме да си имаме второ детенце, но не се получава. Все си казвах, че щом един път се е получило може би пак ще стане... Покрай карантината, затварянето на яслите(понеже малкия като си е вкъщи няма на кого да го оставя), все отлагах да си запиша час за преглед и се надявах че следващия месец ще се получи, но надеждите ми умираха. В последно време и цикъла ми съвсем се обърка. Винаги съм имала цикъл 34 дни, включително и след раждането продължи така, беше редовен. Но сега единия месец е 34 дни, следващия 45 дни, а последния месец беше 24 дни. Вече ми е трудно да определям овулацията кога е горе долу. Опитах тестовете за овулация вече, мерене на температура но ми е много изнервящо. Ппне с тестовете се научих да познавам тялото си и кога овулацията наближава, но в последните месеци не я следя с нищо, просто правим секс през целия месец като рядко пропускаме ден, но пак не става и не става и поради това съвсем скоро ще посетим лекар със съпруга ми.
Та последно ми дойде на 29.12 и сега, ако разчитам че цикъла ми ще е кратък като предишният месец трябва да ми дойде на 22-23.01, ако ли ще е 34 дни както беше преди 31.01. надявам се този път да сме,но  се съмнявам тъй като имам някои признаци че скоро ще ми дойде. Благодаря ви че ме изчетохте, и пожелавам скорошен успех да всички, които опитват да си имат рожбичка🙂

# 126
  • Мнения: 41
Здравейте, момичета.Аз съм на 32г. от две години се борим за така желаните две чертички😊историята ми не е много дълга,но разочарования не липсват...юли месец направих ЦС и резултата беше дясна непроходима тръба която пропусна само в началото 2см и лява,която пропусна веществото под повишено налягане с прегъване в средата.Лекарят който разчете снимката каза,че мога да забременея спонтанно,особено месеците след снимката.Етусиазирани с ММ продължихме с опитите,лекарката която посещавам,каза директно ivf...щом до сега не е станало,няма да стане и след ЦС!Въпреки това решихме да си дадем още два,три месеца време....септември,седмица след цикъла ми имах кафеникаво зацапване и напрежение в гърдите,обадих се на док и ми каза да взимам тест.За първи път видях две чертички,не можех да повярвам...отидох на преглед,но уви нищо не се видя,пуснах ЧХГ и излезе 2435.На следващия ден след голямо търсене се видя,че съм с извън маточната бременност😑за моя изненада беше в дясната(запушена тръба) след операцията ми обясниха,че е излезнало от лявата,но се е заклещило в тези пусти 2 см. Които пропусна в началото.
Решихме да не отлагаме повече ин витрото,Декември започнах стимулацията по къс протокол с ПКЯ съм(нямам кисти и никакви симптоми,разбрах го след като  АМХ ми излезе 10,4),след пункцията имах "чудна" хиперстимулация,но и 12 Я от които се оплодиха 7,а на 5 ден замръзихме 6 бр.
Към днешна дата пия регулон и след 8 дене след като го изпия ще ходя на преглед,надявам се февруари да успеем да направим Зет.😊🥰
Пожелавам на всяка от нас да сбъдне мечтата си,каквото и да ни струва.Бъдете позитивни и все така борбени!🍀💕👶

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 21:45 от Donata524

# 127
  • Мнения: 41
Пак съм аз.. 😃 тъкмо пусках предния ъпдейт и взе че ми дойде. Днес минах през лекарката и ми заседна една буца на гърлото.. това е последния естествен опит, който каза, че ще направим (отново съм на Летрозол от 3-5 ден). Каза, че ако и този път не се случат нещата - ще преминем към инсеминация. Не съм сигурна как да се чувствам в момента, но пък каквото е писано - такова, колкото и да се тръшкам, няма да го променя.
Каза ми също да пусна едно ТСХ, че последното, което имах беше 4.07 при горна граница 4.200. По мое мнение трябваше по-рано да се обърне внимание, тъй като четох, че не е окей при опити за забременяване, но все пак тя е лекар, не аз. 🕺🏻
На 13 ден ще мина да видим какво съм си отгледала като фоликули.

Палците не ги пускам за чакащите, има 2 момичета, които скоро трябва да се включат, затова - стискам здраво, прегръдки и горе главите! 😊

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 22:35 от Pontiff

# 128
  • Мнения: 3 264
Добре дошли на новите момичета и бърз успех пожелавам Simple Smile
Раули, честит рожден ден с голямо закъснение но от сърце!

# 129
  • Мнения: 193
Здравейте момичета! Аз минавам малко да помрънкам и се извинявам предварително. Успяхме да посетим д-р Кацаров днес и както очаквах не е впечатлен от 6те % морфология на ММ. Каза му да спре цигарите и бирата, и му изписа добавки, както и прословутата бърканица. Аз тези неща му ги говоря още откакто излезнаха резултатите, но НЕ лекар трябвало да му каже. Обясни, че е напълно възможно на това да се дължат моите мисед аборти Cry
Аз разбирам, че на мъжете им е трудно да приемат, че имат проблем и го подкрепям, и се опитах да обсъдим нещата. Той обаче си изкара нервите на мен. Не е честно...ние минаваме през, какво ли не без да мрънкаме, а той като трябва да направи нещо е голяма драма!
Аз още си чакам да ми дойде след А, ако до 45тия ден няма никой ще ходя да ме погледне АГ.
Е помрънках си! Добре дошли на новите момичета и скоро всички задружно дано се изнасяме от темичката! Heart

# 130
  • Мнения: 190
Здравейте,влизам с глупав въпрос ,за което се извинявам предварително!Какво от снимката трябва да пусна ,всяко едно от снимката плюс панел,или само панел?

# 131
  • Мнения: 787
Локо, със закъснение, честито! Искрено се радвам за теб (и за всяка от нас, която е успяла да се пребори и стискам палци на всички, които продължават борбата). Нека расте бебчето силно и здраво! Лека и безпроблемна бременност!
От мен, нищо ново, както някоя от вас използвам за девиз песничката на Дори " Просто плувай, просто плувай". Blush

# 132
  • Мнения: 349
Здравейте,
При мен само кофти новини. Днес дойде и лелката. След двата кюретажа и хистероскопията, цикъла ми стана на 28-30 дни, като преди идваше и след 40ти понякога.
Стана ми доста тъжно, понеже този месец ни беше първия с опити. А предните два пъти забременявах от първия път. И сега съответно си втълпявам веднага разни неща, като да не би да са се запушили тръбите след кюретажа. Моля се просто да не сме уцелили момента,т.к. последните дни от О се поскарахме с мъжа ми и прекратихме опитите. Но пък все си мисля, че ако се правят всеки ден опити да кажем седмица преди и седмица след О, сперматозоидите няма да са с достатъчно добро качество. Нали казват, че на третия ден са с най-добро. И не мога да реша каква да е схемата. Вие как процедирате?

Също и приемате ли някакви добавки, чайове? Мисля, че имаше нещо за чай от малини, ако не се лъжа?

П. С. Като, че ли преди повечко се пишеше в темата, малко запустяла ми се вижда поне на мен. А ми е толкова любима и така харесвам всички, които пишат тук.

# 133
  • Мнения: 77
Здравейте, момичета! На мен ми дойде и насочвам надеждата и погледа си към следващата овулация. В една книга прочетох за тест за овулация със слюнка и видях, че и в България се предлагат, но не бях чувала за тях. Звучат ми по-удобни от лентичките, защото не се налага да стискаш и да не пиеш течности, но мисля, че не всеки модел позволява заснемане на резултата и следователно по-трудно ще се съпоставя и проследява промяната  всеки ден. Ще се радвам да споделите опит, ако сте ползвали такъв тип тест🙂

# 134
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета! На мен ми дойде и насочвам надеждата и погледа си към следващата овулация. В една книга прочетох за тест за овулация със слюнка и видях, че и в България се предлагат, но не бях чувала за тях. Звучат ми по-удобни от лентичките, защото не се налага да стискаш и да не пиеш течности, но мисля, че не всеки модел позволява заснемане на резултата и следователно по-трудно ще се съпоставя и проследява промяната  всеки ден. Ще се радвам да споделите опит, ако сте ползвали такъв тип тест🙂
Според мен тези тестове със слюнката няма да са по-удобни. Преди време някъде бях чела че не са толкова ефективни, тъй като и слюнката се повлиява от някои храни, напитки, цигари и състояния. Според мен може да са даже по-подвеждащи от обикновените, но не пречи да се опита така или иначе нищо не губиш. Това си е мое мнение де, понеже преди време и аз се бях заинтригувала от тях, но се отказах. Просто потърси информация за плюсовете и минусите.🌞

Общи условия

Активация на акаунт