Обсъждане на имотни обяви-19

  • 24 124
  • 833
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 260
Това е начална цена на публична продан, не е крайна цена за имота. Колко ще стигне, един Господ знае.
Разпродават се цели комплекси на парче, ти познаваш ли поне 1 желаещ,който да се яви? Според мен има огромен шанс да се купи на начална цена,имайки предвид,че пазарът е залят.

# 586
  • Мнения: X
Не, не познавам балами... И ако има предлагане на пазара, защо тогава да е на търг,а не си вземеш от пазара? Ами иди и си го вземи, щом те влече. И после какво ще го правиш?
Доро, за да е на публична продан, има заеми запизплащане, не просто иска да се отърве, макар и на загуба.

# 587
  • Мнения: 3 589
Е, конкретният апартамент не му знам книжата. Може да е от непродадените при строежа, останали по банките след фалита  - от ДСК май ги продаваха, не помня. Пампорово винаги е било по-нежелано инвестиционно от Боровец и Банско, така или иначе планинските не ме влекат и не ги следя. Но още не съм се отказала от морския вариант. Чакам Ковид да свали цените още Simple Smile

# 588
  • Мнения: 1 260
Poppea, ти от Марс ли падаш? Не си чувала за големите кредити, взети за развитието на зимните курорти? Е,сега дружествата фалират. Защото не им е излязла сметката. И ги разпродават, на търг.
Въпросът е дали след 5-10 години има потенциал цената на тези имоти да се покачи или ще си остане мъртво завинаги.

# 589
  • София
  • Мнения: 2 391
Конкретният имот се продава от синдик, т.е. явно става дума за фалит.

Само с цел инвестиция е доста рисково, но ако човек е скиор и прекарва по две-три седмици по такива курорти, е по-приемливо. Например ако го ползват и роднини, и приятели.

И аз преглеждам по диагонал имотите по морето. Много има. Но нищо, което да е хем хубаво, хем евтино. Читавите и стойностни имоти си държат цена. На безценица са конвейрни сгради с кофти локация, изпълнение и инфраструктура.

# 590
  • Мнения: 3 589
Ние това лято направихме доста огледи. Първо видео огледи, после на място. Нищо не ме грабна особено за цената си, за да финализираме. Най-близо бяхме до сделка в Барсело на Слънчев бряг, но рускинята - тя си продева през регистриран в България брокер - започна едни врътки, недоверие и от двете страни и решихме да не рискуваме. А и в Барсело годишната такса си е сериозна и това трябва да се има предвид при смятане на рентабилност в осакатената продължителност на туристически сезон като през 2020. Ще видим как ще е 2021.

# 591
  • Мнения: 1 878
Струва ми се, че подовата настилка е мокра, все едно е имало наводнение, и е леко надигната.

# 592
  • София
  • Мнения: 4 668
Карай, за 27к лв, какво му плащаш. Ще сложиш 1 кофа.
Аз пък се чудя каква е организацията със сградата. Месечни и годишни такси, поддръжка, асансьори, ток, вода.
Аз изкарвам по 5-6 дена на Пампорово лятото. Но си плащам на вечер. Не знам дали си струва занимавката с едно такова.

# 593
  • Мнения: 40 857
Последния път като бях на ски в Банско по витрините на агенциите беше пълно с налепени изгодни обяви. Според мен не е трудно да се купи изгодно нещо, но не става за спекулации. Иначе ако става дума за човек със свободна професия, работещ хоум офис с нефиксирано работно време, тогава е друго. Купуваш си го за себе си и три месеца си на ски. Същото и за апартамент на морето. Но ако нямаш времето да седиш там с месеци на хотел е по-изгодно.

# 594
  • София
  • Мнения: 4 668
Аз ако стоя цял месец в това мъртвило на 40я ден ще се възвися в следващото измерение. Куче да вържеш ще перкуляса.
Няколко дена да усетиш самотата и си биеш камшика Wink

# 595
  • Мнения: 40 857
Аз ако стоя цял месец в това мъртвило на 40я ден ще се възвися в следващото измерение. Куче да вържеш ще перкуляса.
Няколко дена да усетиш самотата и си биеш камшика Wink

В сезона не е мъртвило. Даже се кефиш, като не е гъчканица, а само оживено.

# 596
  • София
  • Мнения: 4 668
Кой сезон !?
За мен зимата не е сезон, а природно бедствие. Мирно и кротко чакам да свърши. В града!!!

# 597
  • Мнения: X
Не, не съм чула, защото изобщо не ме интересуват. Целогодишна поддръжка за 5-10 дена в годината. Като ме се ходи на ски, отивам на хотел. За инвестиция съвети не давам, всеки си носи глава на раменете да си преценява и решава.
Зимата си е чуден сезон иначе.
Едит: то вярно без пари, била 27 К лева, аз видях евро. Обаче имам доста по-добри идеи как да изхарча 27 К лева.

# 598
  • Мнения: 3 589
Кой сезон !?
За мен зимата не е сезон, а природно бедствие. Мирно и кротко чакам да свърши. В града!!!
Ами ето - зимата го отдаваш, лятото го ползваш с приятелки - целогодишна заетост. Още повече, като е зачукан ненаселен комплекс, извън сезон е идеален hideaway ако приятелката не е от най-свободните и искаш да я криеш 😀 Колега си купи едно такова любовно гнезде в един скрит от Бога комплекс до Смолян, в планината, в средата на нищото.

# 599
  • Мнения: 3 292
Ама как така някой продава на загуба в Банско и планините, нали това никога не можеше да се случи?

И аз познавам човек купил за подобна цена в Банско, има такива имоти и цени.

Общи условия

Активация на акаунт