Обсъждане на имотни обяви-19

  • 24 149
  • 833
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: X
Благодаря за поправката , Милитана. Която е на 1 клик, който пропуснах, защото не променя същността на казаното.

Мандаринка, вероятно и на Васко Кръпката ще кажеш, че не знае къде е Подуене 😄 Роден е на ул Калиманци и смята, че е роден в Подуене 😜
И Калиманци, и.Марагидик пресичат бул Ситняково и са в 2 квартала, не в 1.  
Аз не съм родена там наоколо и затова вярвам на тези, които са родени там или имат имоти там.  Нещата се променят , както вече казахме, и е добре да се съобразяваме с това, което е сега. За Сухата река е така, била е част от с. Подуене, но сега се нарича жк Сухата река, а не кв Подуене. А сега кв Подуене е другаде.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 14:19 от Анонимен

# 826
  • София
  • Мнения: 259
Около моста Чавдар няма малцинства. Поне аз не съм забелязал, а живея там от 3 години. Аз съм откъм парка Заимов и наистина е много близо до моста, няколко сгради разстояние. Страната откъм Х. Димитър е по- неприятна, защото са стари халета и къщи, но в момента кварталът се развива доста. Подлезът под моста е доста неприятен, преди 2 седмици минах по обяд и две момчета имаха намерения да се опитат да ме ограбят, наистина гаден подлез с някакви занемарени помещения. Но и на него ще му дойде времето, според мен скоро и около самия мост ще се усвоят площите от дясно. Има наистина голям потенциал и е много близо до центъра, въпреки че четох за проблемите с метрото и има засегнати жилищни сгради наоколо, което е притеснително. Реално аз не ползвам ГТ до центъра, а частите точно след моста са на 10-15 Мин от мен. Много е важна микролокацията в този район, защото има сгради с всички възможно минуси - на главния булевард Данаил Николаев, до моста, под самолетите, до влаковите линии и т.н. На Черковна зад църквата изглежда приятно, но първа линия са вече застроени и има още няколко сгради в строеж. Струва ми се, че те ще имат гледка само на съседи и то доста близко до тях. Малко тип останалите нови квартали ми се струва картинката.

# 827
  • Мнения: 9 794

Мандаринка, вероятно и на Васко Кръпката ще кажеш, че не знае къде е Подуене 😄 Роден е на ул Калиманци и смята, че е роден в Подуене 😜

E, какво смята Васко Кръпката е железен аргумент, няма как да не го приема. Оборва изцяло картите, но защо ли да им вярваме на някакви чужденци (вероятно германци или руснаци, ама от царските), които са картографирали София.
С това поне аз приключвам тази дискусия, мисля, че беше изключително полезна за четящите. Laughing

# 828
  • Мнения: 19 485
Аз също имам приятели от Подуене и никога не съм чувала да казват, че живеят в Сухата река. Това явно е някакво административно наименование, излязло в последните години. Васко Кръпката сега живее в Драгалевци, мислех че му е наследствен имот и е роден там. Както и да е, уточнихме се. Между другото и за мен е неудобно това райониране в имот бг, защото не търся обява в една част на центъра и в две части на Лозенец и Изток, но те са обявени като едно. Да не говорим как Кръстова вада и Витоша се пишат че са в кв. Лозенец.

# 829
  • Мнения: 9 794
Милитана, в зората на демокрацията имаше в. "Софийски имоти", много беше хубав и полезен. Там кварталите си бяха с "традиционните" имена, така да го кажем. И имаше много обяви вече по улици. Което също беше супер полезно. Разбира се, и тогава брокерите не винаги даваха точното име на улицата, но, примерно за моя район, дали е улица "Искър" или улица "Росица", няма особено значение. Като звъннеш и отидеш на оглед, ще разбереш. Практиката, както и сега, беше застраховка срещу кражба на оферти, обикновено от колеги. Тогава.

# 830
  • Мнения: X
С приятелката ми от Сухата река се познаваме от детството, адм още тогава беше кв Сухата река. А колежката ми беше  в Подуене  на Марагидик.. Разговорно може да е всякак, но за търсещите е важно да разграничават, защото кв Подуене сега е  по-добър и съответно, скъп от Сухата река. Как е било преди, сега не ги грее особено.
Васко Кръпката е от Подуене, затова и съставът му беше "Подуене блус бенд". Къщата в Драгалевци я строи след 1990.

# 831
  • София
  • Мнения: 29
Само да вметна по казуса Редута или Подуене - от нотариален акт, издаден миналата година:

УРЕГУЛИРАН ПОЗЕМЛЕН ИМОТ, находящ се в гр. София, Столична община, район Слатина, кв. Редута, ул. „Марагидик“ХХ, съставляващ по скица УПИ ХХ в кв.ХХ по регулационния план на м.”Подуене-Редута”

# 832
  • Мнения: 9 033
Между другото,откъде е намерил пари Васко Кръпката за къща в Драгалевци? Просто ми е интересно. Ако не се лъжа,той почна да строи къща преди да стане известен с песните си...

# 833
  • Мнения: 35 968
нова тема

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 16:45 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт