Обсъждане на имотни обяви-19

  • 22 831
  • 833
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 192
Преди няколко страници имаше четиристаен в Стрелбище първи етаж за тези пари. Ама висок първи етаж с балкони. После се оказа че е купен.
Тъй като се лутате между Изток и Яворов, явно не сте ограничени в определен район. Разгледайте Белите Брези и Стрелбище - доста по-евтини са, в Белите брези има и метро вече

# 16
  • Мнения: 3 578
Няколко пъти се опитваме да напишем, че когато има фиксация върху определен район съчетано с ограничен бюджет, е твърде вероятно най-лошите имоти на района да попадат в тези ограничения.
В случая Изток е по-малкото зло. Досега живяли ли сте на първи етаж?

# 17
  • Мнения: 2 740
Какво ли не жертва човек в манията си да е в център или престижен квартал.
Има квартали около широк център, толкова ли е важно да си в яворов? На дискотеки ли че ходиш вечер че да ти е важно да си в центъра?

# 18
  • Мнения: 316
Може би е важно за училището на детето. В смисъл, че ако е в тези квартали може да го запише в някое по-добро такова.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 344
Мен пък ремонти хич не ме плашат, даже напротив - дават възможност да направиш по свой вкус. Партерът дава възможност за изграждане дори на баня, където си поискаш (с малки условности, разбира се). И няма да ида да живея в Разсадника или около Женски пазар, само защото е по-евтино, нищо че е близо до центъра.

Когато гледам тая обява, не виждам черни стени, счупен прозорец, грозни плочки, а възможности за разпределение и обзавеждане.

Аз бих наела конструктор, който да ми каже дали предложеното от Танграта преустройство на втория е възможно. Там може би може и втора тоалетна да се направи в килера.
Така ще имате две отделни, макар и малки спални, баня с тоалетна и отделно тоалетна.

Дайте ми го за 4 месеца и няма да го познаете. Но наистина ще е скъпо, не знам дали си давате сметка колко още пари трябва да се налеят и в двата, за да станат приятни за живеене. Без луксове, но имате задължителна смяна на щрангове, ел. инсталация, настилка, дограма, вероятно шпакловка, боя, бутане на стени, изграждане на стени. Според мен поне още едно 15-20 хил. лв без обзавеждането. И това е без да броим непредвидените изненади, които винаги изникват.

Мястото ми е малко по на сърце, заради пешеходната близост до центъра. От Изток пеша е по-далечко и през цялата Борисова. То зависи и къде ще работите, може да не ви се налага да слизате до центъра ежедневно.

Обаче 119-то училище в Изток е по-добро от 12-то (ако правилно съм се ориентирала за районите).

И двата района са добри, не се притеснявайте за това. Доколкото помня не сте живели в София, но сте се насочили добре. Трябва да помислите за логистиката, защото разстоянията може да са чувствително по-големи от това, на което сте свикнали.

Ние тук всичките сме много компетентни на екран Simple Smile , но само вие сте ги виждали на живо и сте "усетили" жилището.

Каквото и да изберете, много ще се радвам да покажете снимки преди/след. Simple Smile

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 310
Бихте ли предложили нещо по добро за тези пари.
Красно село, Лагера, Брезите - около новите метростанции са. Пък и да не са има трамвай 5 и 7 /и двата се движат в локални платна, не висят в трафика/, както и тролеи различни номера по Дойран.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 192
В Стрелбище е 73то, не вярвам в Яворов да има толкова по-добро начално...
После си е до изпити

# 22
  • Мнения: X
Преди няколко страници имаше четиристаен в Стрелбище първи етаж за тези пари. Ама висок първи етаж с балкони. После се оказа че е купен.
Тъй като се лутате между Изток и Яворов, явно не сте ограничени в определен район. Разгледайте Белите Брези и Стрелбище - доста по-евтини са, в Белите брези има и метро вече
Онзи в Стрелбище беше за 180 хиляди, с 50 хиляди повече от тези, които са около 130 хиляди. И беше първи над гаражи.
Иначе тухла в Стрелбище за тези пари също едва ли ще намери, панел и ЕПК може. И 73-то не е в Стрелбище, а е в Гоце Делчев. Нека си провери кои са прилежащите улици, защото в Стрелбище, а и в Гоце Делчев, има и други основни училища. И зависи от конкретния адрес в кечмънта на кое попада.

Мен пък ремонти хич не ме плашат, даже напротив - дават възможност да направиш по свой вкус. Партерът дава възможност за изграждане дори на баня, където си поискаш (с малки условности, разбира се). И няма да ида да живея в Разсадника или около Женски пазар, само защото е по-евтино, нищо че е близо до центъра.

Скрит текст:
Когато гледам тая обява, не виждам черни стени, счупен прозорец, грозни плочки, а възможности за разпределение и обзавеждане.

Аз бих наела конструктор, който да ми каже дали предложеното от Танграта преустройство на втория е възможно. Там може би може и втора тоалетна да се направи в килера.
Така ще имате две отделни, макар и малки спални, баня с тоалетна и отделно тоалетна.

Дайте ми го за 4 месеца и няма да го познаете. Но наистина ще е скъпо, не знам дали си давате сметка колко още пари трябва да се налеят и в двата, за да станат приятни за живеене. Без луксове, но имате задължителна смяна на щрангове, ел. инсталация, настилка, дограма, вероятно шпакловка, боя, бутане на стени, изграждане на стени. Според мен поне още едно 15-20 хил. лв без обзавеждането. И това е без да броим непредвидените изненади, които винаги изникват.

Мястото ми е малко по на сърце, заради пешеходната близост до центъра. От Изток пеша е по-далечко и през цялата Борисова. То зависи и къде ще работите, може да не ви се налага да слизате до центъра ежедневно.

Обаче 119-то училище в Изток е по-добро от 12-то (ако правилно съм се ориентирала за районите).

И двата района са добри, не се притеснявайте за това. Доколкото помня не сте живели в София, но сте се насочили добре. Трябва да помислите за логистиката, защото разстоянията може да са чувствително по-големи от това, на което сте свикнали.

Ние тук всичките сме много компетентни на екран Simple Smile , но само вие сте ги виждали на живо и сте "усетили" жилището.
Каквото и да изберете, много ще се радвам да покажете снимки преди/след. Simple Smile

И аз съм така, но определено първи етаж за живеене (не за офис или друга дейност) не ми допада.
Иначе не знам този в Яворов дали не е в 31-во, Бастилията, което е много добро училище. Това се проверява по адреса.

Саиван, по мое мнение на първи етаж балконът така или иначе е неизползваем като балкон. Аз не бих го вкарвала в сметката. Неслучайно тези етажи често по проект са без балкони.

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 11:22 от Анонимен

# 23
  • Мнения: 3 578
Илит, съжалявам, че не те срещнах по-рано, щях да спестя толкова време и пари от ремонт 😃 Коментирам това:
Според мен поне още едно 15-20 хил. лв без обзавеждането  
Аз бих казала в евро, и се молете на всички богове. И помагайте на майсторите,за тия пари, в евро.

# 24
  • Мнения: X
Илит, съжалявам, че не те срещнах по-рано, щях да спестя толкова време и пари от ремонт 😃 Коментирам това:
Според мен поне още едно 15-20 хил. лв без обзавеждането  
Аз бих казала в евро, и се молете на всички богове. И помагайте на майсторите,за тия пари, в евро.
И аз мисля, че около 20 К евро е икономичен вариант за състоянието. Но ако човек търси локация, трябват компромиси.

Иначе за мен този в Яворов е с по-добро разпределение и позволява да стане приличен двуспален със светла холокухня с два прозореца. Локациите са съпоставими с този в Изток, според мен. Училищата трябва да се проверят. А иначе и двата няма да са светли заради етажа, но поне да има прозорци.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 344
Хахаха, аз съм "с връзки", дето се вика. Затова. Stuck Out Tongue Winking Eye

Сиреч, имам майстор, на когото не плащам аз заплатата, но ми е под ръка. Плащам материали предимно и по някой друг подизпълнител. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 71
училищата са 31 за яворов и 119 за изток
аз ходих да гледам в стрелбище но намерих епк за тези пари
пак за ремонт двустаен 3ти етаж

# 27
  • Мнения: 40 307
Минусите са ясни но дотам ми стигат възможностите.
затова редуцирах критерите до локация и реални квадратни метри неща които не мога да променя с времето.

Не знам, аз бих направила още малко компромис с локацията, но да имам свястна сграда и разпределение. Тези съвсем не ми се виждат евтини оферти, които не са за изпускане.

ЕПК на 3 етаж ми се вижда по-добро по принцип. Стабилна конструкция, няма каменинови тръби, скрити инсталации, товарен асансьор...

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 12:30 от Черна станция

# 28
  • Мнения: 99
Здравейте, моля да ме извините ако не пиша на правилното място, но от всички теми, тук ми се струва най-подходящо.
Опитваме се със съпругът ми да си продадем жилището без брокери, тъй като оставаме с впечатление, че това е тенденцията. Но явно грешим, тъй като ни търсят нагли брокери, които от добър ден започват да обсъждат техния дял. Това мв влудява, както и заучените им фразички. Както и да е Simple Smile
Питането ми е как да стигнем до физическите лица, като в нашия случай няма опция да сложим трансперант на балкона или да си плеснем обявата във фб.
Благодаря ви

# 29
  • Мнения: 1 711
Какво ли не жертва човек в манията си да е в център или престижен квартал.
Има квартали около широк център, толкова ли е важно да си в яворов? На дискотеки ли че ходиш вечер че да ти е важно да си в центъра?
Така става като фоумните герои тук се опитват да обяснят, че локацията е преди абсолютно всичко друго. То вече почва да става смешно. За 130к евро двустаен може да се намери в почти всички квартали на София.
А истината е, че има и доста прилични квартали и в широк център и извън широк център, в които за този бюджет ще си намерят чудесно жилище. Защото тези 130к евро са без да се смята ремонта, който преспокойно ще увеличи цената с още 350-450 евро/квадрат в добрия случай...

Общи условия

Активация на акаунт