Темата на Ибо 🎧 Ибрахим Челиккол и Демет Йоздемир в "Doğduğun Ev Kaderindir" №69

  • 28 119
  • 738
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 865
"Възприела е немската дисциплина и ако зависи от нея, Берлинската стена трябва да се издигне отново - между Зейнеп и Баръш."
Прекрасно!
Още една!
На Зейнеп колко фронта още ще й отворят!
И всички мъже - със сестра-закрилница!
Що ли не ги сиктирдоса и двамата и да ги остави на бавачките им!
С жените в къщата си поне се справя вече!

# 196
  • Мнения: 3 266
В началото, като се появи Баръш в сериала беше точно, както описват сестра му - точен като швейцарски часовник. Даже си коментирахме, че после изобщо нямаше и следа от педантичността му. Явно новите сценаристи са си написали домашното и сега са решили чрез Йозлем да го върнат към фабричните му настройки...

Само че след обяснението от фрага, че от човек, който винаги е искал да се държат с него като с господин, а сега чака от Зейнеп да престане да се обръща към него така... еми няма да ѝ е лесно на Йозлемката Stuck Out Tongue Поне така ми се иска Kissing Face Че и по тази линия ще надвиснат облаци над главата на Зейнеп, то е ясно, но дано накрая всичко да си дойде на мястото. Можеби Саваш ще има ключова роля. Той стана свидетел на много от събитията между Баръш и Зейнеп и дори и да е в конфликт на интереси с брат си заради евентуалните му чувства към Зейнеп, все ми се струва, че благородството у него ще надделее.

А Мехди на къде ще го отвеят ветровете, нямам никаква идея. Изобщо Караджови са ми много непонятни вече.

# 197
  • Мнения: 9 388
Мисля си, че има един вариант, в който може да се съгласим с Озлем. (Ще отворя една скоба. Името на сестрата се изписва с турското ö, което на български можем да предадем по два начина - Йозлем или Озлем. Среща се и по двата начина. Аз напоследък клоня към по-лесното произношение, което е Озлем. По същата логика предпочитам Омер пред Йомер и т.н. ) Мисля, че ако Озлем има проблем с обвързаността на Зейнеп с Караджови Grinning, може и да се окаже права. И ако Зейнеп пренебрегва точността в работата заради битови неудачи, то тогава пак може да разбера сестрата. Аз се дразня от хора, които не могат да оставят битовите си грижи вкъщи и ги носят в работата. Зейнеп е малко от тази порода.

# 198
  • Мнения: 865
В чисто житейски план, а явно и за това става въпрос, категорично не бих одобрила действия на Озлем срещу Зейнеп. Какво значи това?! Мен ме интересува дали подкрепя брат си Баръш в неговия избор! Ако това засяга чувствата на другия й брат Саваш, по-добре е въобще да ги остави сами да решат. Ролята на една сестра е да подкрепя брат си или сестра си, а не да направлява техните действия и чувства, независимо дали ги смята за правилни или не. Един човек търси от своя близък - майка, баща, брат, сестра  подкрепа, не ревизия на чувствата му. Защото така още повече го объркват. И горчивината остава за цял живот.

Скрит текст:
.Аз имам по-малка сестра. Каквито й избори да е правила в живота си, никога не съм ги подлагала на анализи, защото аз съм я подкрепяла винаги. Затова имам сестра, а не роднина. Ако иска помощ и мога да я дам - го правя.

# 199
  • Мнения: 9 388
Мари, съгласна съм с теб. Ако наистина Озлем решава да бъде арбитър между Баръш и Саваш в чувствата им към Зейнеп (не се бях сетила за тази възможност), ще бъде много лошо.

Може да си кажем за Зейнеп "горкото момиче", но тя е пример за това как в живота има хора, които със своите решения и действия непрекъснато се вкарват в неприятности от всякакъв род. Зейнеп е идеалният пример за неподражание. В най-последните събития тя дори не може да си позволи лукса да взема трезво решение, защото нещастието на Караджови е толкова голямо, че никой човек със съвест няма да ги остави без помощ. Въпреки че и в този случай тя би могла да остане настрана и ще има моралното право на това, но нали е майка Тереза - непременно трябва да се жертва за някой друг.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 17:52 от Дданни

# 200
  • Мнения: 18 697
Благодаря от сърце за новата серия!!! Hearts
https://ok.ru/video/2372164520468
https://vk.com/public198874680



в ИГ стори на Демет има готини клипчета
https://insta-stories.ru/1demetozdemir

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 16:06 от Airra

# 201
  • Мнения: 5 899
Да си споделя рошавите мисли за последната излъчена серия.
Спирам да се дразня на характера на Султан и почвам да гледам на нея като на шута на сериала.
На разговора между Султан и Зейнеп сутринта след оттеглянето на заявлението Султан демонстрира желязна логика за отношенията, която много ми хареса:
"Щом виждаш, значи са ти отворени очите, щом са ти отворени очите значи, че не си влюбен, защото любовта е сляпа" Simple Smile Бетон заключение от всякъде.
Смях се с глас и при вестта, че Нермин си е върнала парите. Кой се радва, кой възклицава, а пък Султан " Аз и без това много обичам Емре Юнус". Като им изрецитира любовен стих от него се фръцна с репликата "Необразовани" Simple Smile
Много са готини тя и Чичо Али Ръза Каспаров, дето е земляк с рускините защото са все от Черноморието Simple Smile
Изобщо имаше няколко зрънца много свеж хумор.
За новия герой - сестрата Баръшова ще видим как ще развият историята. Замислих се, кое е според  нея фаршивото у Зейнеп. По принцип до сега тя знае от Баръш, че Зейнеп е укротила Саваш и кара Баръш да се усмихва. Образа на Зейнеп в очите на двамата братя е на честно, добро, безкористно момиче. Вероятно сестрата ще реши, че Зейнеп е добре прикрита интерсчийка. Направи ми впечатление репликата на Зейнеп - "Притесних се, че Баръш като види служебната кола на улицата пре нас ще разбере, че я ползваме да ходим на пазар".
Не ми стана ясно как Баръш ще стигне до този извод, но може и да съм пропуснала условията за ползване на колата. Другото, което сигурно ще настрои сестрата срещу Зейнеп е нейното постоянно зарязване на работата, заради проблемите на дома и махалата. Все пак тя не е пристрастна като Баръш. И аз коментирах преди седмица същото - че професионалното израстване на Зейнеп страда от това, че постоянно решава чужди проблеми.
Следващ проблем и заплаха за Зейнеп със сигурност ще произлезе от Вейси.
Обаче на финала на серията ми дойде следната идея - Зейнеп, поемайки защитата на Мехди, намери най-добрия начин да се предпази от него. Защото няма да смее да й посегне по никакъв начин т.к е зависим от работата й и после ще й бъде задължен, когато го оправдаят. Макар, че главата му не работи като на нормалните хора, та не се знае.
Харесва ми, че ще има противопоставяне Йозлем-Зейнеп. Така сериала ще покаже, че живота на бедни и богати, учили и неучили е еднакъв, случват им се едни и същи ситуации - необичащи майки, властни сестри, братска завист. Само че разликата е в начина, по който едните и другите се справят с кризите. Надявам се, Баръш да има куража да не постъпи по отношение на Зейнеп както Мехди, когато го наговаряше Мюжгян.
Май че и той е в съда, може да реши да бъде ко-адвокат. Да видим как са го измислили. На Мехди ще му се иска да го осъдят без съд и присъда, нежели да гледа Баръш до Зейнеп, ама нейсе. Това ще му е най-голямото наказание за отвличането.
Относно американския акцент на Йозлем  няма какво да му се чудите. Просто си пуснете някои от първите интервюта на Кеми Тодорофф /Камелия Тодорова след завръщането й в БГ след 89-та.
Може и да има фалшив диамант, но не е Зейнеп Simple Smile
След като изгледах серията се отсърдих на Зейнеп. Нейното милосърдие е това, което я отличава от останалите. Няма как да бъде друга и в същност Баръш заради това е привлечен към нея. Най-големия му страх е, че тя е още влюбена в Мехди. Когато поспорят и тя го убеди /временно/ че не е, той се успокоява и приема житейските й избори. Безценен беше момента, когато отиде сутринта в Зейнеп и Караджови се заизмъкваха от креватите си като хлебарки на светната лампа. Единствения му въпрос беше - "Ами Мехди?" Като ги видя помисли, че Зейнеп ще прибере и Мехди в дома си.
Изобщо за пръв път гледам сериал на който втория сезон е по-интересен от първия. Дано запазят духа и ритъма както до сега.

# 202
  • Мнения: 3 266
Дари, много ми хареса целият ти коментар, но ще се огранича до два момента, които споменаваш. Ако приемем, че Озлем е огледален образ на Мюжгян, то тогава мога да допусна, че както Мюжгян смяташе, че Зейнеп не е за Мехди, защото макар да е родена в махалата, е възпитана във висшето общество и има различен от техния манталитет, така пък на Озлем може да ѝ пречи това, че макар и да е възпитана и образована като тях, тя все пак е родена в махалата, затова и по нейния критерий - диамантът е фалшив - има блясъка, но не и произхода...Което значи, че Зейнеп няма да скрие нищо, свързано със себе си (справка шокът на Фарук, когато разбра, че не е истинска дъщеря на Нермин и Екрем). Явно онази змия ще я разпитва целенасочено Rolling Eyes или ще разбере покрай делото на Нермин...

Притеснението на Зейнеп за служебната кола, според мен, идваше от това, че когато ѝ удържаха аванса от заплатата и останаха без кьорав лев, тя предложи с парите, които ѝ се полагат за бензин да пазаруват и вместо да ходи с колата на работа, ползваше метрото. Така Баръш, ако беше видял колата, паркирана пред къщата, щеше да разбере, че Зейнеп не я ползва и вероятно щеше да пита защо...

# 203
  • Мнения: 9 783
Благодаря за превода на серията Flowers Hibiscus

Друго си е на разбираем език.
Разбирам Зейнеп, в подобни ситуации , може би и аз щях да постъпя така.
Но все пак трябва да има някаква граница. Какво значи, известно време ще живеят в тях семейство Караджа?!
Да си потърсят квартира с парите на Джемиле или от продажбата на буса, но в друг квартал- където квартирите са евтини. Този квартал е скъп дори за адвокатската заплата на Зейнеп, трябваше да се включи и Султан в наема...
Зейнеп да им даде срок, да им постави условие... не може така , за всеки проблем да тичат при нея!

Мехди загази яко.
Делото е много трудно, ще ѝ стигнат ли силите на Зейнеп, която няма опит?! Дано Баръш бей помогне и той.
Предполагам, че ще иска отлагане на делото.


Баръш търси близост със Зейнеп извън работата Heart Eyes . Дано се насладим на малко романтика , преди да се е намесила Озлем.
И нея ще преживеем и ще я изпратим за Америка Simple Smile Имаме тренинг с Бенал, Мюжгян, Сакине Simple Smile

Енгин с фенки Simple Smile

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 21:55 от Lilims

# 204
  • Мнения: 3 266


Много добра гледаемост на фрага Heart Eyes Браво и за първото място Hands Clap Явно не само на нас ни е интересна историята Kissing Smiling Eyes

# 205
  • Мнения: 5 563
Благодаря за превода! Чаках го с голямо нетърпение и утре ще си го изгледам епизода с голямо удоволствие!

# 206
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 855
Надявам се тази вечер да ни зарадват с втори фраг

# 207
  • Мнения: 3 266
Пуснаха снимките и озета за 29 еп.



Озет - мой превод (което значи, да не му вярвате много Satisfied) :

Зейнеп решава внезапно да поеме делото, заведено срещу Мехди, заради което го държат в затвора. Тази ситуация я въвлича в поредица от тайни, защото решава да скрие от семейството си и от Баръш, че се е заела с делото, очаквайки негативни реакции. На помощ за делото ѝ се притича нов ментор - Саваш, братът на Баръш, който също като него е адвокат.

Баръш от друга страна подозира, че Зейнеп е отишла на делото на Мехди, тъй като не се появява на срещата им и започва да търси следи. След като се убеждава, че Зейнеп не е поела делото на Мехди, двамата започват да изграждат топла връзка помежду си. Въпреки че тази връзка все още не е определена, двамата вече не отричат привличането си един към друг.

Междувременно в къщата на Бъръш има ново вълнение - сестрата на Баръш, Озлем, която идва от Америка, за да помогне за преместването им в нов дом. Озлем, която е настроена много защитнически към братята си се запознава със Зейнеп по плана на Баръш. Въпреки че първоначално Озлем скъсява дистанцията със Зейнеп, с течение на времето се убеждава, че тя не е толкова превъзходна, колкото Баръш и вуйчо им Али Ръза смятат...

На турски
Скрит текст:
29. Bölüm: Zeynep ani bir kararla Mehdi’nin cezaevinde üzerine atılan suçla ilgili davayı almaya karar vermiştir. Bu durum, onu bir sırlar zincirine sürükler; gelecek tepkileri hesap ettiği için bu davayı aldığını ailesinden ve Barış’tan gizlemeye karar verir. Bu davada destek almak için Zeynep’in yeni bir akıl hocası vardır: Barış’ın kendisi gibi avukat olan kardeşi Savaş.

Barış ise Zeynep’in buluşmaya gelmemesinden dolayı, Mehdi’nin davasına gitmiş olacağından şüphelenmiş ve iz peşine düşmüştür. Sonrasında Zeynep’in davayı almadığına ikna olan Barış ve Zeynep arasında sıcak bir bağ kurulmaya başlar. Henüz adı konmuş bir ilişki olmasa da aralarındaki çekimi artık ikisi de inkâr etmemektedir.

Bu arada Barışların evinde yeni bir heyecan vardır. Barışları yeni bir eve taşımak üzere Amerika’dan gelen ablaları Özlem. Kardeşleri konusunda çok korumacı olan Özlem, Barış’ın planıyla Zeynep’le tanıştırılır. Özlem, Zeynep’e önce mesafeli yaklaşsa da süreç içinde onun Barış ve Dayısı Ali Rıza’nın övdüğü kadar üstün nitelikli biri olduğuna ikna olur…

# 208
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 855
Скрит текст:
Пуснаха снимките и озета за 29 еп.


Озет - мой превод (което значи, да не му вярвате много Satisfied) :

Зейнеп решава внезапно да поеме делото, заведено срещу Мехди, заради което го държат в затвора. Тази ситуация я въвлича в поредица от тайни, защото решава да скрие от семейството си и от Баръш, че се е заела с делото, очаквайки негативни реакции. На помощ за делото ѝ се притича нов ментор - Саваш, братът на Баръш, който също като него е адвокат.

Баръш от друга страна подозира, че Зейнеп е отишла на делото на Мехди, тъй като не се появява на срещата им и започва да търси следи. След като се убеждава, че Зейнеп не е поела делото на Мехди, двамата започват да изграждат топла връзка помежду си. Въпреки че тази връзка все още не е определена, двамата вече не отричат привличането си един към друг.

Междувременно в къщата на Бъръш има ново вълнение - сестрата на Баръш, Озлем, която идва от Америка, за да помогне за преместването им в нов дом. Озлем, която е настроена много защитнически към братята си се запознава със Зейнеп по плана на Баръш. Въпреки че първоначално Озлем скъсява дистанцията със Зейнеп, с течение на времето се убеждава, че тя не е толкова превъзходна, колкото Баръш и вуйчо им Али Ръза смятат...

На турски
Скрит текст:
29. Bölüm: Zeynep ani bir kararla Mehdi’nin cezaevinde üzerine atılan suçla ilgili davayı almaya karar vermiştir. Bu durum, onu bir sırlar zincirine sürükler; gelecek tepkileri hesap ettiği için bu davayı aldığını ailesinden ve Barış’tan gizlemeye karar verir. Bu davada destek almak için Zeynep’in yeni bir akıl hocası vardır: Barış’ın kendisi gibi avukat olan kardeşi Savaş.

Barış ise Zeynep’in buluşmaya gelmemesinden dolayı, Mehdi’nin davasına gitmiş olacağından şüphelenmiş ve iz peşine düşmüştür. Sonrasında Zeynep’in davayı almadığına ikna olan Barış ve Zeynep arasında sıcak bir bağ kurulmaya başlar. Henüz adı konmuş bir ilişki olmasa da aralarındaki çekimi artık ikisi de inkâr etmemektedir.

Bu arada Barışların evinde yeni bir heyecan vardır. Barışları yeni bir eve taşımak üzere Amerika’dan gelen ablaları Özlem. Kardeşleri konusunda çok korumacı olan Özlem, Barış’ın planıyla Zeynep’le tanıştırılır. Özlem, Zeynep’e önce mesafeli yaklaşsa da süreç içinde onun Barış ve Dayısı Ali Rıza’nın övdüğü kadar üstün nitelikli biri olduğuna ikna olur…
Това си е за притеснение...Жалко, че до сега сестрите на мъжете, в които се влюбва Зейнеп, все я смятат за недостойна.... Cry

# 209
  • Мнения: 3 266
Всъщност, Гости, точно за това изречение не съм сигурна дали го разбирам правилно, защото буквално казват, че Озлем смята, че Зейнеп е от класата, която Баръш и Али Ръза са описали, но имайки предвид фрагмана, където казва точно обратното, смятам че има грешка в самия озет Rolling Eyes

Ако някой е по-добър с турския, да помага. На английски и испански пуснаха автоматичен превод, затова не ми вършат много работа в момента.

Общи условия

Активация на акаунт