"Обичам" Топлофикация - тема 5

  • 29 337
  • 751
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 46 488
Ами правили сте най-лошото не ефективно за използване на ТЕЦ.
Многократно е доказано, че ако всички радиатори са постоянно пуснати в целия отоплителен сезон работят най-ефективно и се спестява. Просто ако е по-топло трябва да се намали чрез терморегулатора. Дори на степен 2 пак  да се поддържа топлина.
Така ми обясни познат, който е основен акционер в една от отчитащите фирми. Каза ми го като за свой човек и вече 20 г. така правим.
Зависи от сградата и конкретния апартамент. Ако апартаментът е топъл не излиза по-евтино да работи, когато ги няма.
Цитат
Писала съм и преди, у нас е много топло. През деня 21-22, нощем 19-20, в зависимост от Т навън.
Не виждам смисъл да ги включвам, то на 2 изключват. Пускаме само, ако падне през деня под 20 или нощем под 18, но след като сложихме външна изолация това се случва много рядко и само в една стая. Когато ни няма никога не оставяме включено. Сметките ни са направо смешни. 200-240 лв. на сезон. Това без топлата вода, тя е 460 лв.

Jay , Mocking Jay, задължително го занесете за проверка. Да попитам тази стая има ли някакви особености? Питам защото имаме познати, които пускат еднакво в различните стаи, но този в хола е с пъти повече единици, защото държат открехнат прозорец (пушачи са).

# 151
  • Мнения: 1 005
Квадратурата на стаята е малко по - голяма от останалите (5кв "примерно" отгоре на останалите ) . Иначе , проветрявам и в трите еднакво , даже в кухнята на прозореца пуша ( пушачка съм ) . За първа година имаме проблем от такова естество , даже с мъжът ми отчитаме , че предишни години , когато сме били на работа и повече време навън и сме забравяли включен някой от радиаторите сме имали по - малко единици . Апартамента е топъл като цяло  , за това сме изключвали до сега радиаторите .

# 152
  • Мнения: 11 570
Работата няма да стане по телефона. Баламосвст ви. Още сега искате посещение и проверка на уреда. Писмено! С входящ номер.

# 153
  • Мнения: 5 658
Кога и къде може да се провери годишния отчет? В сайта на Техем няма нищо.

# 154
  • Мнения: 24 273
Рано е за годишен отчет от Техем. Може би след около месец. Моят отчет за миналата година е бил с дата 10.07
Тук направи регистрация
https://www.techem.net/djalovo-razpredelenie/klientski-portal.html

# 155
  • Мнения: 2 103
Дори и по-късно се е появила при нас изравнителна 27.юли.2020 г.
Но вече има суми за м.май на сайта на Топлофикация. Кубик топла вода при мен е 6.86 с ДДС.

# 156
  • Мнения: 5 658
Благодаря!
Ще се регистрирам сега.
Понеже за първа година съм на ТЕЦ и искам да знам къде да проверя колко единици реално са ми отчели за отоплителния сезон и колко кубика топла вода имам. Защото сега са ми отчели прогнозно на база миналото годишното потребление.
И кога ще дойде изравнителената сметка

# 157
  • Мнения: 13 528
Към края на август, но може после. пак да има друга сметка, ако някой обжалва .

# 158
  • Мнения: 2 103
При самия присъствен отчет също оствят копие от главен отчет/проверка. Последният период е 01.05.2020 до 30.04.2021 г. Като при нас са отразени само кубиците топла вода. Уредите на радиаторите са дистанционни и не се отразяват в отчета. Виждат се в годишното изравняване в сайта на Техем, което е достъпно най-рано след 10.юли. В горния линк след регистрация ще следите за изравнителна сметка в ПДФ формат. Това е за имот, при който нямаме месечен реален отчет, защото не искат всички да сменим и водомерите за топла вода с дистанцинонни.

# 159
  • Мнения: 11 570
В сайта на Техем има качени изравнителни сметки. Нашата е от 22 юни.

# 160
  • Мнения: 24 273
Моята пристигна по пощата миналата седмица

# 161
  • Мнения: 14 793
В кои квартали сте, ако не е тайна, и на пълен дистанционен отчет ли сте? Аз не намирам нищо в портала, Овча купел. Топлата вода е със стар топломер, радиаторите са с дистанционни разпределители.

# 162
  • Мнения: 2 741
Здравейте,

Получихме целият вход уведомително писмо,че трябва да минат апартаментните ни топломери на метрологична проверка.

На моят трябва да се смени и батерията. Модела е SIEMENS WFM21

От едната лаборатория дадена в уведомителното писмо ми казаха,че Сименс не препоръчват смяна на батерии и по- добре е да си закупя нов топломер.

Въпроса ми е- има ли някой да е сменял батерии да ми даде контакт, защото никой лаборатория не го прави това?

Благодаря!

# 163
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Получих изравнителната миналата седмица. Районът на ВМА сме, водата е на обикновени топломери. 85лв... Ще ги преглътна. Надявам се да няма втора изненада.

# 164
  • Мнения: 2 103
В центъра имаме качени сметки от 22.юни, но в Младост още не.

Общи условия

Активация на акаунт