"Обичам" Топлофикация - тема 5

  • 29 404
  • 751
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 114
И аз го казвам като човек, който има лично наблюдение при такъв вид ползване с апартаментен топломер, с хоризонтална система.
Скрит текст:
Дори единиците за целия период този отоплителен сезон за октомври 2020 до април 2021 вкл. е над 10 хил. единици. Ха сега, да видим, имам и доказателства с данни от отчета. Както и съвсем нормалното приемане на тези единици, защото потребителите обичат топло и ходят боси и по потници.

# 136
  • Мнения: 1 005
И аз го казвам като човек, който има лично наблюдение при такъв вид ползване с апартаментен топломер, с хоризонтална система.
Скрит текст:
Дори единиците за целия период този отоплителен сезон за октомври 2020 до април 2021 вкл. е над 10 хил. единици. Ха сега, да видим, имам и доказателства с данни от отчета. Както и съвсем нормалното приемане на тези единици, защото потребителите обичат топло и ходят боси и по потници.
Добре де , а как другите два радиатора имат по 900 единици ? Не мога да си го обясня , за това питам .

# 137
  • Мнения: 40 913
Или ви е развалено апаратчето, или нещо е станало с радиатора и е работил много яко. Първото може да се тества с метрологична проверка - като говорите с тях кажете, че настоявате за тестване в независима лаборатория.

# 138
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Да проверят и вентила.

# 139
  • Мнения: 13 768
И аз го казвам като човек, който има лично наблюдение при такъв вид ползване с апартаментен топломер, с хоризонтална система.
Скрит текст:
Дори единиците за целия период този отоплителен сезон за октомври 2020 до април 2021 вкл. е над 10 хил. единици. Ха сега, да видим, имам и доказателства с данни от отчета. Както и съвсем нормалното приемане на тези единици, защото потребителите обичат топло и ходят боси и по потници.
Само че при тях системата явно не е хоризонтална, а вертикална, щом имат топломери и на другите 2 радиатора. И те показват по 500-600 единици.
Или е развален топломерът, или нещо при отчитането са объркали. Напр., отчели са други показания, не за година, а за няколко назад.
При нас и при най-зиморничавия човек във фамилията, с непрекъснато пуснато парно и почти винаги на 5 (че и се проветрява на 5 Simple Smile) топл. ед. не достигат 2000.
Поне досега, де! Да не приказвам много, че пу-пу Wink

ПП. Как може радиаторът да е работил цяла зима "много яко", без да го усетят!

# 140
  • Мнения: 1 005
Не е работил неконтролируемо , в дните , когато беше топло сме гиспирали и трите радиатора и съответно , когато беше студено ги пускахме . По едно и също време са работили .

# 141
  • Мнения: 2 114
Поискайте проверка, нека се докаже повреда и с протокола правите жалба за тези единици. Може да се наложи да закупите нов, ако този не е в гаранция.

# 142
  • София
  • Мнения: 16 035
Не е работил неконтролируемо , в дните , когато беше топло сме гиспирали и трите радиатора и съответно , когато беше студено ги пускахме . По едно и също време са работили .
 
Ами правили сте най-лошото не ефективно за използване на ТЕЦ.
Многократно е доказано, че ако всички радиатори са постоянно пуснати в целия отоплителен сезон работят най-ефективно и се спестява. Просто ако е по-топло трябва да се намали чрез терморегулатора. Дори на степен 2 пак  да се поддържа топлина.
Така ми обясни познат, който е основен акционер в една от отчитащите фирми. Каза ми го като за свой човек и вече 20 г. така правим.
И други хора в старите теми са споменавали този начин на отопляване.
Иначе не се ядосвайте предварително, сигурно ще коригират измереното.
Те са наясно колко топло може да премине през радиатора.

# 143
  • Мнения: 2 114
Да, това е правилният начин за ползване на централно топлоснабдяване. При нас е на 3 от 5 вентилът, и не се пипа. При нужда самите вентили намаляват температурата, щом са достигнали нужната околна.

# 144
  • Мнения: 6 932
Колко време продължават изравнителните сметки ...Днес си проверих сметката на Топлофикация 135 лв .....без думи съм ...А жената ни каза предния път само 2 кубика топла.
Може ли да спрем само топлата вода без парното,ходи ли се някъде да се отчисли  или просто слагаме бойлер с майстор да го свърже (изобщо не съм на ясно ☹️)

# 145
  • София
  • Мнения: 16 035
Най-рано през август ще има изравнителни сметки.
135 лв. за вода не е скъпо. Била съм на бойлер - сметка около 90 лв, топлехме го на нощна енергия. Водата все не стига, бързаме да се къпем. А бях само с малко дете, работех през деня. С постоянната топла вода се родихме - няма бързане в банята.
Няма смисъл да спирате нищо - пак ще плащате за сградна инсталация. По мои наблдения тези, които са си спрели отоплението или водата, или и двете плащат малко по-малко от нас - непестящите. Писала съм и в стари теми - еднакви апартаменти и изложения в блока, но съседката студува, плаща  30 - 40 лв. по-малко от мене. Отделно се топли и къпе на ток и тях ги плаща.
Сама казва, че  не е изгодно, но .....

# 146
  • Мнения: 24 332
Многократно е доказано, че ако всички радиатори са постоянно пуснати в целия отоплителен сезон работят най-ефективно и се спестява. Просто ако е по-топло трябва да се намали чрез терморегулатора.
Така ми обясни познат, който е основен акционер в една от отчитащите фирми. Каза ми го като за свой човек и вече 20 г. така правим.
А ако често пътувате за 10-14, че и повече дни, пак ли да се оставят да работят радиаторите?  Не съм сигурна, че ще се спестява

# 147
  • Мнения: 14 844
С такива пътувания не си си вкъщи. Но тогава по-малкият проблем ще е пестенето, големият ще е стоплянето. Аз съм пътувала по 2-5 дни и уикенда тъкмо се затопли къщата, и айде пак на път. Тогава се топлех на ток.

# 148
  • София
  • Мнения: 16 035
Да, при пътуване също са на ниска степен. ММ ако го питам - и без парно все му е топло, все отваря да проветрява. Но сме на висок етаж, външни стени и балкони пред всяка стая.
Преди години бременна съседка правиха ремонт на апарт. заради бебето. Над тях почина възрастен съсед и децата взеха вдовицата у тях, спряха парното. Но беше студен февруари и нещо се пукна тръба, стана наводнение и ремонтирания апарт. стана пак за ремонт. А бебето бързаше, съдиха се нещо, застраховки и ядове.
А и аз не целя да спестявам, а да ми е уютно и топло без да получавам инфаркт като видя сметката.

# 149
  • Мнения: 1 005
Развръзка по случая - днес пак звъннах , както ми казаха в петък , пак обясних случая и зачаках обаждане от тяхна страна . Като звъннаха ми обясниха , че да,  всичко било наред , те виждали отчета и е същия като при мен ?! Наложи се да обясня отново как в този период съм си нон стоп в къщи , как нали онлайн обучение и всички сме си в къщи .... , как всички радиатори се пускат и спират едновременно , щото нали съм си в къщи ...как всички радиатори са еднакви по размер ... и зачаках второ обаждане . На второто обаждане ми обясниха , че най - вероятно ще трябва проверка на уреда , щото и на тях им била съмнителна тая работа , ама като излезнат изравнителните сметки , те щели да ми пратят  предписание със самата сметка . Иначе като попитах за цената на единицата не знаят , щото ако смятам грубо от това , което е било миналата година ми се чини някъде към 7-8000 лв сметка ?!

Общи условия

Активация на акаунт