"Обичам" Топлофикация - тема 5

  • 29 451
  • 751
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 14 880
Овча купел, Техем - качени са.
Имат да ми връщат.

# 166
  • Мнения: 13 770
И Бруната качват.
Като сума имаме малко за додаване. То не това ме изненадва, а че имаме повече отчетени/изхарчени топл.единици от миналата зима, а тази беше по-топла според мен.

# 167
  • Мнения: 28
Здравейте. Имаме три неплатени сметки. Сега дойде изравнителната и имат да ни връщат сума. Искам да попитам как да я приспаднем към това,което имаме за плащане,като само си доплатиме разликата? Трябва ли да го заявя някъде?

# 168
  • Мнения: 68 703
При нас си го прихващат от неплатените сметки. Нищо не заявявам.

# 169
  • Мнения: 13 770
За новите със сигурност, но за старите не знам как е.
Ако са излезли преди изравнителната, може и нищо да не прихванат, че и лихви вече да им начисляват. Питайте!

# 170
  • Мнения: 68 703
Не те разбрах?
Март, април и т.н до края на мин.отопл.сезон неплатени. Изравняване август. Отидох на каса и платих прихванатото - имаха да ни връщат.

# 171
  • Мнения: 13 770
Да, де, отишла си на каса! Не е автоматично, това имах предвид.

# 172
  • Мнения: 68 703
Тя това пита, струва ми се...
Автоматично - да, защото те ми го сметнаха.

# 173
  • Мнения: 46 526
Пристигна изравнителната, Сименс и Елвеко.

Топла вода (12 месеца):
- общо: 430.41 лв. за 44 кубика
- или по 36 лв. месечно

Отопление (6 месеца):
- общо 191.88 лв.
- или средно по 32 лв. за месец

Обща сума за годината: 622.29 лв.

----------------------------------------------------
Апартамент 60 квадрата, 142 м3, много топъл. Трима човека.

Да си напиша впечатленията си за водата - никога не сме се ограничавали, миялна всеки ден, къпане аз и дъщеря ми по веднъж, мъжът ми - сутрин и вечер. С годините се вдигаше все повече и повече, бяхме стигнали потребление почти 7 кубика на месец. След това се наложи да сменим поетапно батериите, защото с времето се амортизираха и разходът падна драстично, почти наполовина, въпреки че сега сме с тийн, който като влезе в банята, забравя да излезе. Очевидно новите наистина са по-икономични, а старите с времето харчат повече. Също ни смениха абонатната станция, което пак според мен оказа влияние, преди водата не беше толкова гореща. Водомерите ни са нови, на около 2 г.

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 16:09 от Не се сърди, човече

# 174
  • Мнения: 382
Здравейте, излезе и нашето изравняване. Бях притеснена, защото се оказа, че топломера (централен) не работи. Цяла зима не сме плащали сметки заради миналогодишноъо изравняване и мислех, че като нищо ще ни сложат едни 500-700 за доплащане. Но са само 134 лева, което вероятно е разумно след като тази зима работихме изцяло от вкъщи за разлика от предната. Доста се изненадах…Дано не излезе още нещо в последствие…

# 175
  • Мнения: 5 708
Къде мога да видя какво са ми прогнозирали по месеци за отопление и топла вода през сезон 2020/2021? Към ТЕХЕМ сме

# 176
  • Мнения: 46 526
Ако не са платени - в сайта на Топлофикация. Ако са платени в брой, на каса, за съжаление никъде, освен на касовите бележки.
Ако ги плащаш електронно - в сайта, през който го правиш или по транзакциите.

П.П. Аз си ги виждам в Upay, през него плащам всичко.

# 177
  • Мнения: 5 708
Не са платени, но не мога да ги видя в сайта. Къде да търся, виждам само изравнителената сметка.

# 178
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 563
Къде мога да видя какво са ми прогнозирали по месеци за отопление и топла вода през сезон 2020/2021? Към ТЕХЕМ сме
В изравнителната сметка за сезон 2019/2020
Скрит текст:
[

# 179
  • Мнения: 46 526
Не са платени, но не мога да ги видя в сайта. Къде да търся, виждам само изравнителената сметка.
Тук: https://toplo.bg/bills/check_a
Пишете абонатния номер и излизат сметките една по една.
Иначе в изравнителната се вижда общата сума.

Общи условия

Активация на акаунт