9 ФЕГ - 5

  • 67 800
  • 773
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 8 932
Доколкото разбрах 8, 9 и 10 клас ще са първа смяна, 11 и 12 - втора.

дали тази информация е сигурна?
Само за 8 и 9 съм сигурна, че са първа.

# 436
  • Мнения: 6 925
От учител е инфото и за смените, и за графика.

# 437
  • София
  • Мнения: 6 360
Да, за съжаление ще има онлайн ротация. Всички освен 8 клас ще са на график - две седмици ПО и две седмици ДО. Доколкото разбрах 8, 9 и 10 клас ще са първа смяна, 11 и 12 - втора.
Ами неприемливо ми е . Какво щяха да направят преди 3 години, когато нямаше онлайн обучение! Нима децата щяха да спрат да ходят на училище!
За мен не е неприемливо, а абсурдно в тази ситуация. Не вярвам точно сега да се хвърлят да довършват забавения ремонт. Няма и срок за редуването. Смятам да позвъня в инспектората по някое време, да попитам редно ли е, точно когато се борим за по-дълго ПО, да се въвежда ДО, защото някой не си е свършил работата.

аз лично смятам да задам писмено до столичните образователни власти въпроса какво налага подобна абсурдна ротация.

# 438
  • София
  • Мнения: 2 437
Да, за съжаление ще има онлайн ротация. Всички освен 8 клас ще са на график - две седмици ПО и две седмици ДО. Доколкото разбрах 8, 9 и 10 клас ще са първа смяна, 11 и 12 - втора.
Ами неприемливо ми е . Какво щяха да направят преди 3 години, когато нямаше онлайн обучение! Нима децата щяха да спрат да ходят на училище!
За мен не е неприемливо, а абсурдно в тази ситуация. Не вярвам точно сега да се хвърлят да довършват забавения ремонт. Няма и срок за редуването. Смятам да позвъня в инспектората по някое време, да попитам редно ли е, точно когато се борим за по-дълго ПО, да се въвежда ДО, защото някой не си е свършил работата.

аз лично смятам да задам писмено до столичните образователни власти въпроса какво налага подобна абсурдна ротация.

Ами да вземем да се обедим в това запитване или пък всеки поотделно да изпрати, за да са повече писмата. Знам ли. Но ситуацията е абсурдна! Преди месец имаше репортаж за ремонта и кратко интервю с директорката, която спомена за тази ротация. Изпратих имейл до нея защо ще се случва, но до момента отговор нямам. Не че това ме учудва за съжаление.

# 439
  • Мнения: 6 925
Аз днес се събудих доста ядосана на фег Simple Smile. Много исках и се опитвах да съм дзен, но цялата тази липса на информация за всичко много ме дразни. Не е нормално от бг мама да се информираме за смени и графици, все пак почти всяко дете има и някаква извънкласна дейност, която трябва да се организира; учебниците хич не са малко перо и закупуването им преди 15.09 е и по-изгодно и по-удобно за работа в първите седмици на обучение.
Логично е да кажат и този ремонт, който пречи за ПО какво включва. Ако е просто саниране на една фасада, то защо не може да се ползва целият капацитет на сградата и как в първа смяна се събират 2 випуска, а във втора - не могат? Ако е ремонт, който запрашава цялото училище, то защо ще влизат деца в тоя прах и шум? А и всеки ремонт има срок, ок, закъснели са, но кога се очаква да свърши? Няма ли начин за алтернативно решение, все пак масово университетите работят от 01.10, не може ли да се ползва някоя университетска база за 2 седмици?

# 440
  • Sofia
  • Мнения: 688
Мария, споделям всичко от написаното. Всеки опит за разговор се отхвърля, всяко предложение се неглежира... брутално направо! Единственото, което ми хрумва е наистина да се пуснат писма към институциите и/или медиите, въпреки всичко, с което Мадам явно е защитена и си прави каквото си е наумила...

И честит имен ден! Малка Богородица е ден за усмивка, а не за тези емоции!

# 441
  • София
  • Мнения: 2 437
С две ръце се подписвам под това, което е написала Мария. Моят ученик както и аз нямаме абсолютно никаква информация от ФЕГ какво ще се случва, коя ще е класната, какви ще са учебниците. Разбрах за тези ротации именно от Мария, където явно класната е сериозна жена и е информирала децата. Прекрасна гимназия като атмосфера между децата и чудесни деца, но тотално безхаберие чисто административно и взимане на своеволни решения!

# 442
  • Мнения: 1 812
Дами, подкрепям всяко едно начинание, което ще поразбута заспалата администрация  и ръководство на ФЕГ. То е мислено как да са онлайн, а не как да са присъствено. Най-малкото ако бяха по 2 набора в смяна, оставаше само 1 набор и би било възможно 1 набор една седмица да е онлайн и 2 седмици присъствено, предвид "нужната" ротация. Защо не е направено така! И защо никога и за нищо не взимат предвид  мнението  на родителите, както и защо не достига нужната информация до нас навреме, за да имаме време за реакция! За мен е умишлено.

# 443
  • Мнения: 6 925
Решения могат много да се дадат. Могат например да пуснат една анкета за желаещи ДО, сигурна съм, че има такива. И да си сформират по един клас в ДО от всеки випуск, да, ще има разформирован клас, ще има реорганизация, но тогава решението няма да е в ущърб на всички (защото сегашното решение не е ок и за желаещите ПО, и за желаещите ДО). Но и това не се прави в последната седмица, защото то е свързано с обвързване на програма, учителски състав и т.н.

# 444
  • София
  • Мнения: 437
Дами, подкрепям всяко едно начинание, което ще поразбута заспалата администрация  и ръководство на ФЕГ. То е мислено как да са онлайн, а не как да са присъствено. Най-малкото ако бяха по 2 набора в смяна, оставаше само 1 набор и би било възможно 1 набор една седмица да е онлайн и 2 седмици присъствено, предвид "нужната" ротация. Защо не е направено така! И защо никога и за нищо не взимат предвид  мнението  на родителите, както и защо не достига нужната информация до нас навреме, за да имаме време за реакция! За мен е умишлено.

Абсолютно съм съгласна!

Прилага се успешно елементът на изненада, за да не може да се реагира адекватно в последния момент. Пълен абсурд! На 8.09.  в групата по вайбър на родителите от класа ни се спомена ротационен режим на обучение, без никакви уточнения. Подробностите ги разбрах от темата тук и групата във ФБ.

Аз също подкрепям начинания за промяна.

# 445
  • Мнения: 4 069
Поредното безумие от страна на ръководството.
Мисля си, че общо писмо от различните випуски би имало по-голяма тежест.

# 446
  • Мнения: 6 925
Къде ги пращате тия писма, които се четат?
Аз юли писах писмо със заявление за членство в ОС, още нямам дори отметка, че е "прочетено", за отговор - съвсем. Знам, че и съфорумка е писала писмо с въпроси след интервюто по БНТ, но и тя няма отговор.
От сутринта звъня на телефона, който е и за записване на часове за приемното време на г-жа Богданова, но дава няколко пъти свободно и след това се включва заето.
Вече не помня преди колко месеца писах на УН на мейла, който е вписан в тиймс, оттам също не получих дори известие за отворено писмо. ОС дори не зная съществуват ли, толкова никаква информация няма за тях.

# 447
  • Мнения: 7 154
Зачетох се в темата.
Е как е възможно да има ротация заради ремонт? Това е пълно безумие.
Трябва да подпалите телефоните на директор/ръководство и да им задръстите пощите с имейли. И не само на тях!
Нямам дете в училището, но много се ядосах!
Не можаха ли да свършат с този ремонт по-рано?

# 448
  • Мнения: 1 812
Къде ги пращате тия писма, които се четат?
Аз юли писах писмо със заявление за членство в ОС, още нямам дори отметка, че е "прочетено", за отговор - съвсем. Знам, че и съфорумка е писала писмо с въпроси след интервюто по БНТ, но и тя няма отговор.
От сутринта звъня на телефона, който е и за записване на часове за приемното време на г-жа Богданова, но дава няколко пъти свободно и след това се включва заето.
Вече не помня преди колко месеца писах на УН на мейла, който е вписан в тиймс, оттам също не получих дори известие за отворено писмо. ОС дори не зная съществуват ли, толкова никаква информация няма за тях.
Миналата година като писахме нашия набор изпратихме писмата на тези 3 адреса    
bogdanova.e@feg.bg , hadzhieva.m@feg.bg , lycee@feg.bg
Предполагам, че защото беше учебно време се осъществи комуникацията, но мисля, че на пощата на секретарката май е най-сигурно.

# 449
  • София
  • Мнения: 7 190
То за подпалване е и общината в този случай.
Но искам да отбележа, че при едно страхотно забавяне на ремонт в друго училище училищното ръководство беше готово с бекъп вариант - две университетски бази и близко ОУ на едносеменен режим, чиято сграда също можеше да се ползва частично следобед. Та определено не е невъзможно да се намерят други варианти вместо ДО.

Общи условия

Активация на акаунт