Да преправим старите мебели с любов - тема 37

  • 85 997
  • 923
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 755
Може ли снимки?

# 316
  • Sofia
  • Мнения: 3 827
Благодаря момичета! 🤗 Да, вратите са с армирано стъкло. Мислех си, ако сложа фазер върху него и лепя тапета отгоре, дали ще се получи? После мисля да залепя нови стиропорени тънки лайснички върху тапета. Много се надявям да стане! Ужасно е когато искаш нещо и нямаш грам въображение. Simple Smile

# 317
  • Мнения: 169
И аз съм на тема врати в момента. Боядисвам с тебеширена боя, исках да е плътен ефект, но не съм особено доволна от покривността. Поне три ръце си трябват, за да не си личи колко некадърно съм боядисвала. Пробвах и с по-евтината на Лорка, и с тази на Ани Слоун, все тая. Едната врата е с такова стъкло, за което стана дума - там изшкурих само по ръбовете около стъклото, за да се покаже старата боя и стана интересно. Сега се чудя какво да правя с останалата ми боя, защото бях взела доста, оказа се икономична иначе. С акрилна май щеше да е по-малко блъскане, тя поне няма нужда от запечатване с лак, доколкото четох.

# 318
  • Португалия
  • Мнения: 4 115
аз,затова малко по  малко се отказвам от тебеширената боя-малко от мързел,малко от палачорство...
ами,че откакто открих ,че има и винилова боя,която на всичкото отгоре и не мирише-ползвам контактна боя един слой и отгоре си правя каквото си наумя

най-новата ми играчка са пдч, един пласт контактна боя, след което 3D латекс / този в линка/
Скрит текст:

# 319
  • Мнения: 152
И аз в момента правя врата с тебеширена, забравих само да я снимам преди как беше... Grinning

# 320
  • Мнения: 54 594
Фасаген мисля, че не е добре за вътрешно боядисване.
Чела съм, че слагат някакви съставки за устойчивост, които обаче са отровни при вдишване.

# 321
  • Варна
  • Мнения: 1 203
Здравейте! Може ли да се боядисва дървена врата с  AQUAVIT ECO SATIN без да се грундира?

# 322
  • Мнения: 5 380
. Може ли идеи как да то направим по-хубаво това столче. Всъщтност имаме три Simple Smile
давам предложение, че тези дни ми излезе в пинтерест:

# 323
  • Мнения: 3 927
Здравейте, може ли да помоля за съвет. Питах двама дърводелци, не ме отразиха и не ми помогнаха. Трябва ми някакво начално ориентиране...
Имам една китайска врата с фрезован, издълбан елемент по нея. Тя не е ползвана, демонтирана е от жилище ново строителство. Но да не я изхвърлям, мисля да я направя на нещо като селска маса. Въпросът е с какво мога да запълня издълбания елемент по нея, за да я боядисам с нещо и да стане равна. Прилича на тази, само линиите са по-малко и е цвят венге:
https://plovdiv.porta-nova.bg/produkt/interiorna-hdf-vrata-model-033-p/
Благодаря Simple Smile

# 324
  • Мнения: 41 228
Здравейте, може ли да помоля за съвет. Питах двама дърводелци, не ме отразиха и не ми помогнаха. Трябва ми някакво начално ориентиране...
Имам една китайска врата с фрезован, издълбан елемент по нея. Тя не е ползвана, демонтирана е от жилище ново строителство. Но да не я изхвърлям, мисля да я направя на нещо като селска маса. Въпросът е с какво мога да запълня издълбания елемент по нея, за да я боядисам с нещо и да стане равна. Прилича на тази, само линиите са по-малко и е цвят венге:
https://plovdiv.porta-nova.bg/produkt/interiorna-hdf-vrata-model-033-p/
Благодаря Simple Smile

Даже може да ги запълниш с цвят и да се получи ефектна шарка. Виж как:

https://markita.net/kak-da-napravim-masa-s-epoksidna-smola

# 325
  • Мнения: 15 051
Да, със смола мисля, че ще стане интересно.

# 326
  • Мнения: 3 927
Това е много дизайнерска работа, но магазинът от сайта е в моя град и май ще го посетя. Благодаря Simple Smile
Важно ми е пълнежът да се захване за основата и да докарам гладка повърхност. Аз знам само кит за дърво Sad

# 327
  • Мнения: 22 867
Това е много дизайнерска работа, но магазинът от сайта е в моя град и май ще го посетя. Благодаря Simple Smile
Важно ми е пълнежът да се захване за основата и да докарам гладка повърхност. Аз знам само кит за дърво Sad

Само като идея от хората, които ни оправяха дюшемето преди години, освен кит, дървени ситни стърготини с лепило С200, ставало по-добре според тях за запълване на дупки, имаше наядено от дървояд по него. Та може пак да питате дърводелец и за тоя вариант.

# 328
  • Мнения: 41 228
Епоксидната смола е твърда и може да се шлайфа заедно с плота. С200 е меко, по-скоро като гума или найлон е като изсъхне. Според мен не става за целта.   

# 329
  • Мнения: 22 867
Възможно е тогава за дюшеме да е добре, все пак ходиш по него, пружинира, знам ли......просто съм го запомнила от майстора и го слагах на едно шкафче, показвала съм го тук, с дупка, която така запълних - стърготини и лепило, после шкурих. Сега ходих да го натискам, ами твърдо е, ама и беше преди години, може да се е втвърдило. Аз затова написах все пак дърводелец да пита.
А нитроцелулозен лак +дървени стърготини? Не съм пробвала, само ми дойде на ум.

Общи условия

Активация на акаунт