Отношението при раждане

  • 8 029
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 582
Не знам какъв е смисълът от тази тема - да се създаде смут, да има спорове между потребителите или авторката да получи подкрепа.

Авторке, щом си и избягала, може и да си развила някакъв психологичен проблем - стрес, фобия. Посъветвай се с професионалист, темите тук няма да ти помогнат. Говори с родителите си, споделяй с тези, на които имаш доверие.
Аз съм против да се вкарва смут както за вида раждане, така и за преживяното в болницата. При всеки е различно и категорично няма едно мнение по тези въпроси. Както стана ясно, жени раждат в държавни болници и са доволни, други в частни и може да не са толкова доволни. Спомням си, че имаше още една такава потребителка, която имаше страх от раждане и постоянно пускаше теми за това, хората я съветваха да отиде на психолог. Няма нищо срамно или страшно.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 912
Родих в Селена Пловдив - получих невероятно отношение от лекари, акушерки, санитарки.... там раждат жени от цяла България, ако се страхувате, то там поне със сигурност отношението е чудесно.

Успех!

# 47
  • Мнения: 73
Родих в Селена Пловдив - получих невероятно отношение от лекари, акушерки, санитарки.... там раждат жени от цяла България, ако се страхувате, то там поне със сигурност отношението е чудесно.

Успех!
Може ли да споделите кога сте раждали, при кой лекар и по какъв начин. Насочила съм се към Селена, но още не мога да реша при кого да бъде, тъй като моето АГ не изражда. Благодаря ви.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 912
Родих в Селена Пловдив - получих невероятно отношение от лекари, акушерки, санитарки.... там раждат жени от цяла България, ако се страхувате, то там поне със сигурност отношението е чудесно.

Успех!
Може ли да споделите кога сте раждали, при кой лекар и по какъв начин. Насочила съм се към Селена, но още не мога да реша при кого да бъде, тъй като моето АГ не изражда. Благодаря ви.

При Д-р Даниел Ставрев, лятото на 2020.
Планирано секцио по мое желание.

# 49
  • Мнения: 620
В държавна болница - АГ Варна- изключително доволна от акушерките по време на раждането (не бяха от избрания екип). И крайно недоволна от тези на етажа след това - детските акушерки. Но не беше нещо, което да не може да се преживее Simple Smile Успех и кураж, там ще си само броени дни!

# 50
  • Мнения: 15 356
Аз и от детските акушерки бях доволна.Даже се представяха вечер и казваха къде да ги търсим.Питаха  и имаме ли въпроси някакви.

# 51
  • Мнения: 620
Аз и от детските акушерки бях доволна.Даже се представяха вечер и казваха къде да ги търсим.Питаха  и имаме ли въпроси някакви.

Аз родих в разгара на лятото и повечето бяха стажантки. Не са били груби, не са ме пбиждали никога и други такива неща, за които съм чувала или чела по форумите. Но ми стискаха зърната без предупреждение 🤭 за проверка за кърма. Ужасно беше 😁Това ме болеше повече от раждането, но аз родих лесно. И това, което най-много ме дразнеше и ядосваше е, че старшата натякваше по гаден начин как 100% нямало да мога да кърмя след като съм му давала и добавката. А аз родих слабичко бебенце, което имаше прпблем със засукването. Не исках да стои гладно Simple Smile е, на ден 3 засука нормално, вкъщи вече спряхме и добавката и едвам успях да го отбия на 11 месеца...

# 52
  • Мнения: 268
Съжалявам за това, което си преживяла. Всеки прави своя избор, аз се ориентирах към частна болница. То още от самото начало се усещат мястото и хората, които си избрала. Ако нещо ти куца, ще го усетиш веднага.

# 53
  • Мнения: 4 859
Заради подобни страхове ,и с двете раждания предпочетох да си платя .Не съм от София ,но родих там.Първият път естествено,в частна болница ,Токуда ,при д-р Илиев ,много съм доволна.
Вторият път в държавна болница ,Окръжна ,при д-р Дачева ,пак естествено ,с епидурална,още по-доволна .

Имам и аборт между двете бременности в родният ми град ,предпочетох да си платя ,именно заради отношението .

Лежала съм с малкия и в Майчин дом,за задържане ,много добри професионалисти ,удържаха положението .От персонала имаше и нацупени и недотам мили ,условията и храната не бяха добри ,но ме спасиха от преждевременно раждане .Не съм платила нищо .
Преди това какъв ад изживях в местна болница(не София) - от прегледа им за разкритие ми направиха такова ,викала съм повече от при ражданията ,оставиха ме да лежа в повръщаното ,съсипаха ми вените ,чувах как коментират да се отърват по бързо от 'оная 'която цапа стаята .Храна никой не предположи ,влачех се буквално до края на коридора със системата ,за да се наплискам с  вода .Бях постъпила по спешност , с линейка ,държаха се с мен по-зле и от с животно ,и диагнозата ми объркаха....

Аз съм с 2 ръце за раждане с избор на екип ,без значение 0астна или държавна болница ,от количка например бих спестила,но не от това.Все пак става въпрос за живота и здравето на двама души-мама и бебче .

Иначе и двата пъти на магарето получих паник атаки ,но си имам уплах от бели престилки ,пък и бързо раждах.
Леко бремеене ,проучете си болницата и специалистите за повече увереност и спокойствие Blush

# 54
  • Мнения: 268
За отношението можем да си говорим толкова много. Както и за професионализма. Навсякъде има и добри специалисти, и добро отношение. Затова трябва да се прави информиран избор.

# 55
  • Мнения: 562
Родният ми град е София, там стана и най-лошото. В момента съм в Стара Загора и повече, в София, в болница не стъпвам. Нямам кураж.

Здравей , от Стара Загора съм. Родих със спешно секцио миналата година ,април месец. С два спонттанни в ранна седмица,трудно забременяване... Историята е такава,че минах през доста велики имена из града. Майка ми имаше доста гинекологични проблеми, така че ги обхванахме така да се каже.
Моят избор беше болница Тракия по ред причини. Бях ги наредила Тракия, Ниа ммед и ако тръгна да умирам или да губя бебето преди 9 месец в Окръжна. За съъжаление много патих и адски грубо отношение получих именно от доктори от държавната . Ния Кирчева (смея да споменавам имена ,за да носят отговорност за приказките си) ме убеждаваше,че аз деца никога няма да имам. На майка ми беше написала смъртния акт, когато бяхме деца. Каза и ,че има рак и си отива. За справка ,жената 20 години по-късно си е жива и не е имала рак. Друга госпожа ,която и забравих името. Кабинета и е в МЦ Сано , израждаща в АГ същото ми каза, а бях отишла с положителен тест. Убеждаваше ме,че няма как да съм бременна , дори и да съм ще губя все в ранни седмици. Прибрах се ревяща, прокрвих и след седмица загубих бременността. Бях в голям шок и не потърсих друго мнение, което оценям като грешка, но минало -бешело. Още една от окръжна - Цонева. Майка беше при нея. Зверствата на които майка ми е била свидетел не са за разказване. Няколко пъти майка лежа при нея и се нагледа на нейни клиенти (далеч не пациенти), както и за Узунова, която финансово оскуба наше приятелско семейство. Като ударих чертата си бях наясно, че ако ида на късмет процента да попадна на някои от тези е доста по-голям ,отколкото да попадна на някой който не познавам. А ако реша да търся някой, когото познавам ще платя и то не малка сума. Този човек няма да е постоянно на смяна и ще ми се наложи да се срещна с ....Айде не мерси.
Ниа мед ми беше резервен план. Най-вероятно сте запозната с печалната им слава със секциото. Само да кихнеш и го насрочват, а аз бях  решена за естествено раждане.
Тракия се оказа номер едно, защото лекаря при който бях израждаше там. Проучих кои са лекарите и реших да отивам на късмет, без уговорка. Самата лекарка ми беше препоръчана от позната като човек с голямо сърце. Вярно се оказа, поне за мен. Зае се със случея ми, забременях естетствено, не е жалила направления,за да се убеди ,че плода е добре. Получих прееклампсия и въпреки всичко не ме срязаха с влизането, свалиха кръвното и се опитаха да го стабилизират. Да, минах през секцио, но се опитаха. Страхотно отношение, наистина не мога да се оплача. Когато ме вкараха за секцио не се бях обадила на следящата ме, не ме беше виждала от предния ден. Трябваше да е на кабинет в съседната сграда. Беше и работно време. Докъто бях на операционната я чух. Беше оставила кабинета ,,за да види как сме. Не съм и дала и един лев, не и е било плащано за такова отношение. Това наистина е жест, който не се забравя. После една от санитарките , с която си говорихме дойде да говорим , тъй като имах желание да съм естествено,а нещата се стекоха по друг начин. Наистина разбирах защо стана,но все пак получаваш една емоционална подкрепа. Страхотно отношение и в реанимация и в стаята като ни качиха. Въпреки, че тъкмо бяха обявили извънредно положение и нямаха точни инструкции как да се действа, всеки ден имаше нещо ново, изобщо голям стрес им беше. Не усетих лошо отошение. Чувах как имаше майка,която изпадна в нервна кризаслед раждането. Нямаше викане, нямаше крясъци, подкрепиха я .
Като във всяко нещо има и криви ъгли. За мен това беше Пиперкова. Малко по-рязка, малко по-груба, но не е чак непоносимо. Рядко я виждах, даже в повечето пъти беше разтревожена ,защото получих усложнения и те се опитваха да разберат от къде идват. Факт е ,че съм доволна и ако трябва пак да избирам най-вероятно избора ми ще е същия

# 56
  • Мнения: 130
Януари родих в Щерев-София. Отношението по време на раждане и след това беше уникално! Наложи се секцио в последния момент и бях очарована от милото отношение на доктора тогава и след това.

# 57
  • Мнения: 268
Ще раждам в Свети Лазар и съм на финалната права. Дано всичко е наред.Simple Smile

# 58
  • Мнения: 3 307
Стискам палци на тези на които им предстои. Всичко ще е наред, момичета!

# 59
  • Мнения: 24
Аз все още се чувствам объркана от безумното отношение  на някои сестри и акушерки, рязко контрастиращо на блестящия  професионализъм на други в МД. Писала съм подробно случая си в темата за МД.
Смятам, че всяка от нас заслужава достойно и безопасно да роди в държавна болница. Абсурдно е да приемаме, че единствено в частна болница/ училище и тн сме в правото си да искаме качество и комфорт.
Оставям това тук, в случай, че някой реши, че може да се държи унизително, насилствено и грубо и да издевателства над родилки в момент, в който са най- уязвими и далеч от близките си хора. Вярвам, че ние сме си виновни, докато има кой да търпи, ще има и такива дребни души.

https://www.bghelsinki.org/bg/articles/pravata-na-rajdashtata-je … a-choveshki-prava

Общи условия

Активация на акаунт