🤰Февруарски Мами 2021 🤱Тема V

  • 34 734
  • 638
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 260
Защото в стааааарите учебници по педиатрия пише постепенно “адаптиране” на детето- първо с отваряне на прозореца, после с излизане за 5 Мин- точно както правят момичетата Simple Smile Днес отново ще направим едно кръгче на квартала - още от сега грее страхотно слънце

# 571
  • Мнения: 3 159
Оффф.. с тези 5 минути днес, утре 10 направо ми писна. Днес трябва да го водим на преглед за първи месец и предлагах да го сложим в столчето за кола и с рамката на количката да го закараме /те са съвместими/. Поликлиниката е на 5-10 мин пеша, в зависимост от темпото на вървене и прегледа е по обяд. Но ММ нещо се заинати, защото нали трябвало само 5 мин да е навън. Не че до сега не сме го разкарвали по изследвания и доктори и в гадно време дори. Мисли да ходим с колата, но не знам къде и как ще паркираме. Миналия път направо беше късмет, че едно място се освободи и то беше на второто минаване. Накрая го оставих да прави каквото иска, че с овньо не ми се спори, но при първа възможност ще му помрънкам на главата.

# 572
  • Мнения: 51
Аз изкарах бебка на 18 ден за 30 мин пред вкъщи. Беше добре облечен и завит. Веднага заспа. На следващия ден седяхме около час пред нас /18-19градуса/. Вчера го изведох с количката 2 пъти по 1 час. Мъчат го страшни колики, в количката спеше като къпан, така не е спал от дни. След като е топло и детето е добре облечено, не виждам защо във време 16/17 C , детето да седи затворено. Днес пак ще му направя поне час разходка за да поспи. Аз му слагам дъждобрана на количката за да не му духа евентуално вятър ако излезе.

# 573
  • Мнения: 1 038
Днес на 15 дни бяхме на първо (след домашното ) посещение при педиатър.
Бебка е наддала при и половин килограм . Сучи 90 мл за  12-13 минути. Горе долу всичко в норма .
Обаче тази педиатърка не иска и да чува за изследване на детето преди ваксини .
Искам да знам всичко възможно което трябва да и пусна за да съм сигурна, че е напълно здрава , когато му дойде времето .
Помагайте .

# 574
  • Мнения: 260
Днес на 15 дни бяхме на първо (след домашното ) посещение при педиатър.
Бебка е наддала при и половин килограм . Сучи 90 мл за  12-13 минути. Горе долу всичко в норма .
Обаче тази педиатърка не иска и да чува за изследване на детето преди ваксини .
Искам да знам всичко възможно което трябва да и пусна за да съм сигурна, че е напълно здрава , когато му дойде времето .
Помагайте .
Какво искате да изследвате? Има ли някакви индикации за това и оплаквания или само профилактично?

# 575
  • Мнения: 1 038
Доколкото знам профилактично се пускат извледвания преди ваксина , да няма скрито възпаление или инфекция детето .
Днес на 15 дни бяхме на първо (след домашното ) посещение при педиатър.
Бебка е наддала при и половин килограм . Сучи 90 мл за  12-13 минути. Горе долу всичко в норма .
Обаче тази педиатърка не иска и да чува за изследване на детето преди ваксини .
Искам да знам всичко възможно което трябва да и пусна за да съм сигурна, че е напълно здрава , когато му дойде времето .
Помагайте .
Какво искате да изследвате? Има ли някакви индикации за това и оплаквания или само профилактично?

# 576
  • Мнения: 260
По спомен първите кръвни изследвания на баткото ги правихме на 6 - тия месец, като педиатърът ни даде направление за това. Не са ни казвали, че трябва да правим профилактични изследвания. Преди да постави ваксината, педиатърът преглежда бебето и преценява по състоянието дали да постави ваксината.

# 577
  • Мнения: 3 159
Ние правихме обща кръвна картина и доста изследвания покрай изследването за билирубина. Но ако няма индикации за проблем не бих го мислила и не бих настоявала. Щом педиатъра е преценил, че няма нужда от изследване така да бъде. Иначе може до отидете във всяка лаборатория да му писнат изследвания.

# 578
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 716
Преди ваксина и аз не съм водила баткото на изследвания. Но пък, за сметка на това, всяка ваксинация отлагах максимално! Сега отново мисля да ги протаквам колкото може, а и първо ще мине на трансфонтанелна ехография и след това започваме с ваксинацията. Искам да бъда възможно най-спокойна че цефалохематома от раждането се е резорбирал и да го прегледат още веднъж и тогава.

# 579
  • Мнения: 1 038
Каква е тази трансфонтанелна ехография ?
Преди ваксина и аз не съм водила баткото на изследвания. Но пък, за сметка на това, всяка ваксинация отлагах максимално! Сега отново мисля да ги протаквам колкото може, а и първо ще мине на трансфонтанелна ехография и след това започваме с ваксинацията. Искам да бъда възможно най-спокойна че цефалохематома от раждането се е резорбирал и да го прегледат още веднъж и тогава.

# 580
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 716
Прави се преди да се затвори фонтанелата и целта е ранно откриване на възможни  аномалии е развитието на бебето, пази Боже! Притесненията ми са, че предвид тежкото раждане, да не се е случило нещо на бебето. Въпреки, че всички лекари туй ме уверяват, че всичко е наред, все пак предпочитам да го погледнат още веднъж! Сина ми го родих с помощта на форцепс и вакуум екстракция, т. Е. Механично е въздейства но на главата му, което ми е само в мислите вече 40+дни.

# 581
  • Мнения: 51
Имам въпрос, тъй като генеколожката ми е в отпуск и не вдига тел. Имах много малко кърма и моята док. ми каза да пия 2 дни по 1 половина сутрин и вечер достинекс. Пих ги точно през 12ч. преди 2 дни. Вчера докато се преобличах от едната ми гърда потякоха няколко капки кърма. Днес докато се къпех от другата покапа. Това според мен не е нормално. Гърдите не ме болят, много са меки, барам ги за бучки, мисля че няма. На някой случвало ли му се е ?!

# 582
  • Мнения: 1 038
Безопасна ли е процедурата ?
Само във вашият случай ли се прилага ??
Или всеки трябва да си я прави ?
Не съм чувала ?
Какви са пснованията ?
Прави се преди да се затвори фонтанелата и целта е ранно откриване на възможни  аномалии е развитието на бебето, пази Боже! Притесненията ми са, че предвид тежкото раждане, да не се е случило нещо на бебето. Въпреки, че всички лекари туй ме уверяват, че всичко е наред, все пак предпочитам да го погледнат още веднъж! Сина ми го родих с помощта на форцепс и вакуум екстракция, т. Е. Механично е въздейства но на главата му, което ми е само в мислите вече 40+дни.

# 583
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 716
Напълно безопасна е, бебетата си плачат докато се извършва . АЗ ще го водя в токуда. Там се прави на всички новородени, а аз си родих във Велико Търново. Тук също се прави, но предпочитам да бъде там при д-р Масларска. Според лл е излишно, тъй като в случай на проблем от раждането, вече е щял да има проявление.
Баткото също водих, когато беше на 3м заради хемангиом.

# 584
  • Мнения: 260
Това е изследване , което не се поема по здравна каса - в Токуда го правят , защото там така или иначе плащаш едни пари Simple Smile По принцип се прави от педиатри, които са завършили курс за трансфонтанелни Еха , понякога го правят и рентгенолози, но рядко . На синът ми направихме още в новородени, ще направим и на дъщеря ни. Skk   007, след като имаш притеснения я правиш Simple Smile Като цяло се правят хиляди излишни излседвания , а това дори не е инвазивно и като има нешо, което те притеснява и си се насочила към кой специалист- действаш Simple Smile аз ще я направя в Шумен, имаме добри специалисти, гледали с години малки човечета Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт