🤰Февруарски Мами 2021 🤱Тема V

  • 32 962
  • 638
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 038
Моята има някакви стотици малки пъпчици по лицето  . Всеки ден ставите затихват и излизат нови , понякога червени с леко връхче . Така е от седмица . Педито каза мажа с лайка и два пъти на ден с мустела стелатопия за чувствителна кожа . Пак не минава . Аз ли нещо не спазвам диетата , от козметика няма да е . Нищо не слагам на лицето . Моля дойде идея от какво е и с какво да лекувам .

# 631
  • Мнения: 260
Моята има някакви стотици малки пъпчици по лицето  . Всеки ден ставите затихват и излизат нови , понякога червени с леко връхче . Така е от седмица . Педито каза мажа с лайка и два пъти на ден с мустела стелатопия за чувствителна кожа . Пак не минава . Аз ли нещо не спазвам диетата , от козметика няма да е . Нищо не слагам на лицето . Моля дойде идея от какво е и с какво да лекувам .
Аз четох, че това е бебешко акне и се получава заради хормоните, които бебето е получило от майката. Появява се първия месец и по-нататък отшумява. И при нас едните завехват, други се появяват. Досега с нищо не третирах, освен почистване с преварена вода. За всеки случай днес купих и мицеларна вода на Биодерма. Според мен кремът за атопична кожа няма да помогне и ще омазни допълнително участъците с акнето.

# 632
  • Мнения: 1 038
Да но челото и беше адски сухо , направо се лющеше ; клепачите също .
Моята има някакви стотици малки пъпчици по лицето  . Всеки ден ставите затихват и излизат нови , понякога червени с леко връхче . Така е от седмица . Педито каза мажа с лайка и два пъти на ден с мустела стелатопия за чувствителна кожа . Пак не минава . Аз ли нещо не спазвам диетата , от козметика няма да е . Нищо не слагам на лицето . Моля дойде идея от какво е и с какво да лекувам .
Аз четох, че това е бебешко акне и се получава заради хормоните, които бебето е получило от майката. Появява се първия месец и по-нататък отшумява. И при нас едните завехват, други се появяват. Досега с нищо не третирах, освен почистване с преварена вода. За всеки случай днес купих и мицеларна вода на Биодерма. Според мен кремът за атопична кожа няма да помогне и ще омазни допълнително участъците с акнето.

# 633
  • Мнения: 51
И при моето бебе ситуацията с акнето е същата. От вчера от гениталиите и започна да изтича секрет. Личната ни лекарка е с Ковид в болница. Заместващата ни консултира по телефона и каза, че и акнето и секрета са напълно нормални. Можело само със смрадлика да почистваме дупето, а лицето с преварена вода. Бебето е изцяло на кърма и се изхожда по десетина пъти на ден. Старая се да я мия под течаща вода на всяко ходене, но понякога ака и докато спи. Да ви кажа честно, много се притеснявам за този секрет. Имате ли подобни проблеми? Дали не е редно да се пусне стерилна урина и микробиология на секрета?

# 634
  • Мнения: 2 883
Секрета е нормален, може да се почиства и със стерилна марля, напоена в ядково масло например зехтин (може и преварен)

# 635
  • Мнения: 93
Здравейте, Честито на всички новородени, да са здрави и щастливи!
SKK бързо оздравяване на бебчо. Сигурно се тревожиш, но и това ще мине. Стискам палци.
Беба има слузесто течение понякога, когато ака, примерно веднъж дневно. Не мисля, че е притеснително.
Мен не ме боли изобщо секциото, но усещам в костта като тъпа болка при някои движения. Според мен там нещата още се наместват. Белега го мажа упорито с контратубекс, понеже съм склонна към червени и дебели белези, при първата бременност не мазах и остана доста голям белег.

# 636
  • Мнения: 260
Здравейте, някой може ли да пусне нова тема, да не я заключват тази? Аз не съм в час как се прави...

# 637
  • Мнения: 828
И моичкия бебок целия пъпчаса и му излязоха корички на веждичките. Педиатърката каза да мия само с вода, без никакви измивни препарати и да не мажа с нищо пъпките. Аз си взех водата на Мустела и от днес я ползваме, пък да видим.. 🙄

# 638

Общи условия

Активация на акаунт