🤰Февруарски Мами 2021 🤱Тема V

  • 33 167
  • 638
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 7 690
Сподели кой и къде го прави, да не е Стойкова?

# 586
  • Мнения: 1 038
Изобщо не съм чувала за подобно нещо . Аз трябва ли да правя на бебка ?

# 587
  • Мнения: 260
Това Не е задължително изследване... ако всичко е наред, ако обиколката на главата е в норма няма смисъл . Както не се прави и изследване на кр картина преди ваксина Simple Smile

# 588
  • Мнения: 444
Моята госпожица е на 15дни. От началото на седмицата излизаме на терасата, първо за 30 минути, после за по 1 час и днес бяхме навън с количката близо 4 часа. Спа през цялото време, а на мен ми идваше да се съблека по къс ръкав, толкова беше топло. Предвид високите температури не мисля, че има нужда от кой знае каква адаптация.

# 589
  • Мнения: 190
И аз на моето направих. Плаща се допълнително, 90 лв беше, но според мен всяко изследване, още повече неинвазивно, си заслужава. Simple Smile За всеки случай.
Безопасна ли е процедурата ?
Само във вашият случай ли се прилага ??
Или всеки трябва да си я прави ?
Не съм чувала ?
Какви са пснованията ?
Прави се преди да се затвори фонтанелата и целта е ранно откриване на възможни  аномалии е развитието на бебето, пази Боже! Притесненията ми са, че предвид тежкото раждане, да не се е случило нещо на бебето. Въпреки, че всички лекари туй ме уверяват, че всичко е наред, все пак предпочитам да го погледнат още веднъж! Сина ми го родих с помощта на форцепс и вакуум екстракция, т. Е. Механично е въздейства но на главата му, което ми е само в мислите вече 40+дни.

# 590
  • Мнения: 58
Здравейте да се запиша и аз най-накрая. На 26.02 се роди нашата принцеса 3550гр, 50 см с нормално раждане. 😍
Въпрос към мамите, които имат шевове след раждане, понеже мойте са много не знам все още колко точно, но имам проблем не мога да се стискам по голяма нужда ... Все още съм в болницата и утре ще попитам на визитация, но ако някоя от вас има същия проблем и може да сподели. Попитах акушерката каза, че може да е временно. Надявам се да е нещо нормално...

# 591
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 708
Честита да бъде малката кикиритка Simple Smile
Аз съм със шевове - вътрешни и външни, т. Е. 1 шев продължителен, така ми го обясниха. Нямала съм подобен проблем, по-скоро ме беше страх първите дни когато ходя по голяма нужда да се напъвам. Съответно се опитвах да се храня с предимно течни храни. Щом си в болницата още, питай на визитацията на лекарите как да се облекчи състоянието. Аз в началото не успявх да стискам по малка нужда, но вече владея положението Simple Smile
Бързо възстановяване!

# 592
  • Мнения: 444
Kikiriki7 честито! Да ти е жива и здрава! По принцип е нормлно да не можеш да стискаш. Като те изписват питай откога можеш да почнеш да правиш упражнения за тазово дъно (примерно Кегел) би трябвало да ти помогнат много в контрола.

# 593
  • Мнения: 1 659
Това е изследване , което не се поема по здравна каса - в Токуда го правят , защото там така или иначе плащаш едни пари Simple Smile По принцип се прави от педиатри, които са завършили курс за трансфонтанелни Еха , понякога го правят и рентгенолози, но рядко . На синът ми направихме още в новородени, ще направим и на дъщеря ни. Skk   007, след като имаш притеснения я правиш Simple Smile Като цяло се правят хиляди излишни излседвания , а това дори не е инвазивно и като има нешо, което те притеснява и си се насочила към кой специалист- действаш Simple Smile аз ще я направя в Шумен, имаме добри специалисти, гледали с години малки човечета Simple Smile

В Надежда се прави това ЕХО изследване на главата на бебето, то е включено в пакета за Детска консултация още на първо посещение. Мери се и се сравнява и обиколка на главата и обиколка на корема, не запомних кое трабва да е по-голямо

# 594
  • Мнения: 1
Здравйте темата не е за тук, но искам да пипитам. 🤔
Моето бебе се роди на 31 ви Януари 😀
Понеже е края на месеца, съвсем се обърках кога са 40 дни, кога е месец
По мойте изчисления всеки месец се пада на различна дата, някой може ли да ми каже. 🤔
Съвсем се обърках??

# 595
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 708
Наталия, твоето бебе ще стане направо на 2 месеца Simple Smile според мен, логиката за месеците си е от дата до дата т. Е. От 31 до 31. След като няма 31 дни февруари Simple Smile, си го отпразнуват когато искате.
Иначе 40 дни си ги броя от деня на раждане.

# 596
  • Мнения: 1 659
Наталия, твоето бебе ще стане направо на 2 месеца Simple Smile според мен, логиката за месеците си е от дата до дата т. Е. От 31 до 31. След като няма 31 дни февруари Simple Smile, си го отпразнуват когато искате.
Иначе 40 дни си ги броя от деня на раждане.

Защо коментирате 40 дни ?
Какво се брой или следи ? За излизане навън вероятно. На нас на детска кансултация.ни казаха, че може да излизаме. Мене ме е малко страх, искам да направи 1 месец.
Пъпчето хвърляте ли го някъде Heart Eyes
Давате ли витамин Д ?

# 597
  • Мнения: 260
Наталия, твоето бебе ще стане направо на 2 месеца Simple Smile според мен, логиката за месеците си е от дата до дата т. Е. От 31 до 31. След като няма 31 дни февруари Simple Smile, си го отпразнуват когато искате.
Иначе 40 дни си ги броя от деня на раждане.

Защо коментирате 40 дни ?
Какво се брой или следи ? За излизане навън вероятно. На нас на детска кансултация.ни казаха, че може да излизаме. Мене ме е малко страх, искам да направи 1 месец.
Пъпчето хвърляте ли го някъде Heart Eyes
Давате ли витамин Д ?
Давам вит. Д (Вигантол) от 20-тия ден по препоръка на педиатъра.

# 598
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 708
Аз от 28мия, но честно казано имаше няколко дни в които пропуснах.

# 599
  • Мнения: 3
Здравейте,мами!
Да се запиша и аз.
Родих на 22 февруари в 6ч едно малко сладко момченце Александър, 2850гр, 51см.
Всичко с раждането мина нормално, самото раждане продължи по-малко от 3 часа, а аз се отървах само с 2 шева.
Радостта ни беше леко ''почернена'', когато ни казаха, че съм с Ковид...
Изследваха и таткото, който се оказа негативен, а на изписването направиха тест и на бебко.
Теста на малкия потвърди, че и той е с Ковид, на разлика от мен той имаше този с Британския щам!

Както и да е , неговото състояние е стабилно и се храним почти изцяло на кърма.
Но тъй като се роди мъничък правя 2 хранения с АМ за мое лично успокоение.
Дали е правилно или не, незнам...

От вчера започнаха коликите, което доста ме притесни, но се надявам че с прахчета ''Бебегаз'' болките от коликите му ще се облекчат поне малко.

Не съм от тези, които пишат често, но за сметка на това ви пета постоянно и се радвам да видя добри съвети и споделен опит.

И накрая да не забравя да честитя на всички мами за техните бебчета и да им пожелая да са все така всеотдайни към тях.

Хубав и прекрасен ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт