За секциото с любов ♡

  • 152 130
  • 4 162
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 352
Аз стигнах 2см за 9часа на системи, изтекоха почти 2 банки. Беше безмислено да се продължава.
Така или иначе си бях с уговорка и дали естествено или с операция, пак щях да дам пари. Така че и при мен не беше фактор заплащането.

# 91
  • Мнения: 159
Ще се радвам да направите и да постнете линка и тък, за да можем да се включим.


Bobchita - И при мен на 6см разкритие паднаха тоновете... Все едно моята история разказвате Simple Smile

https://www.facebook.com/groups/876931502837227/?ref=share

# 92
  • Мнения: 725
Направо като чета как и колко плащате за раждане в България лошо ми става. Тук в Италия нищо не се плаща. Даже като ме исписаха ми дадоха лекарствата който трябваше да пия и инжекции за три месеца. Плюс две бутилки мляко за недоносеното ми бебче. А отношение няма да коментирам. Бях три дена в болницата всеки ден ме питаха какво искам за закуска обяд вечеря та и следобеда закуска. Бебето си е с майката от първия миг. Секциото нее толкова ужасно за да не можеш да се грижиш за бебчо. Аз родих в 18 часа и в 3 през нощта вече бях на крак. Таткото беше с нас първите два три часа в стаята,въпреки че родих в пълна пандемия.

# 93
  • Мнения: 5 440
Geneli, секциото не зависи от това в коя държава ти го правят. Simple Smile
И тук има момичета, които стават след няколко часа, но има и такива, които дори месец след него не могат да се възстановят напълно.
За мен то беше трета операция и знаех какво да очаквам, как ще е болката, как да стана, как да се раздвижа и че е важно да не се излежавам, а да действам.
Двете момичета, които бяха с мен обаче им беше първа операция и 24 часа не мръднаха от леглата. После също им беше по-трудно, но е разбираемо.

# 94
  • Мнения: 725
Geneli, секциото не зависи от това в коя държава ти го правят. Simple Smile
И тук има момичета, които стават след няколко часа, но има и такива, които дори месец след него не могат да се възстановят напълно.
За мен то беше трета операция и знаех какво да очаквам, как ще е болката, как да стана, как да се раздвижа и че е важно да не се излежавам, а да действам.
Двете момичета, които бяха с мен обаче им беше първа операция и 24 часа не мръднаха от леглата. После също им беше по-трудно, но е разбираемо.
Да така е, не исках да кажа че зависи от даржавата, но има значение как и кой ти го прави и как те обезболяват след това. Но пък за отношението и заплащане о да има значение от държавата.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 1 930
Geneli, секциото не зависи от това в коя държава ти го правят. Simple Smile
И тук има момичета, които стават след няколко часа, но има и такива, които дори месец след него не могат да се възстановят напълно.
За мен то беше трета операция и знаех какво да очаквам, как ще е болката, как да стана, как да се раздвижа и че е важно да не се излежавам, а да действам.
Двете момичета, които бяха с мен обаче им беше първа операция и 24 часа не мръднаха от леглата. После също им беше по-трудно, но е разбираемо.

Съгласна съм абсолютно, моето секцио е в България и отношението беше страхотно. И екипът лекари, и сестри, и акушерки обръщаха много внимание, донесоха бебето веднага. Менюто на кетъринга също беше добро.
Да, бях в частна болница по мой избор. Платих си, колкото толкова- все пак няма да раждам 100 пъти, исках всичко да ми е удобно и да ми е спокойно.
 Може би в държавна нямаше да е така- за държавните съм чувала ужасни истории.

# 96
  • Мнения: 15 356
В държавните не навсякъде е гадно.Поне аз където родих получих страхотно отношение ,наистина страхотно .Кетъринг също имаше,но за мен това е без значение.

# 97
  • Мнения: 725
Ето там е разликата,в коя държава ще родиш. Аз родих в държавна болница.

# 98
  • София
  • Мнения: 6 727
Geneli, секциото не зависи от това в коя държава ти го правят. Simple Smile
И тук има момичета, които стават след няколко часа, но има и такива, които дори месец след него не могат да се възстановят напълно.
За мен то беше трета операция и знаех какво да очаквам, как ще е болката, как да стана, как да се раздвижа и че е важно да не се излежавам, а да действам.
Двете момичета, които бяха с мен обаче им беше първа операция и 24 часа не мръднаха от леглата. После също им беше по-трудно, но е разбираемо.
Да така е, не исках да кажа че зависи от даржавата, но има значение как и кой ти го прави и как те обезболяват след това. Но пък за отношението и заплащане о да има значение от държавата.

Е така са устроени нещата в България Simple Smile Хубаво лошо плащаш, плащаш под масата, плащаш за екип, плащаш за много неща. В държавните болници не се плаща, но там пък може ти да искаш да си платиш на лекаря отделно.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 1 930
В държавните не навсякъде е гадно.Поне аз където родих получих страхотно отношение ,наистина страхотно .Кетъринг също имаше,но за мен това е без значение.

Съгласна, затова не обобщавам, в държавните болници също има страхотни екипи. Аз обичам да си хапвам, та храната ме зарадва, макар да не беше от първостепенна важност ахах Simple Smile

# 100
  • Мнения: 471
Аз не разбирам много, но имам чувството, че в България е най-високият процент секцио, но тази вечна тема даже незнам дали да я засягам. По едно време се вълнувах как да направя така, че при 6-7-8см разкритие да не ме срежат. Чух, че била много обичайна практика. А защо става така, незнам; в смисъл, защо падат тоновете на бебето... Но, както и да е. Със седалищно бебе в 37ма седмица, съм решила на толкова омразното и не исканото от мен секцио. Първо раждане ще ми е. Както ми каза една позната, в София в конвера за най-малкото ще те срежат..

# 101
  • Мнения: 5 440
DiaSla, статистиката за секциото не знам, но донакъде разбирам защо тоновете падат.
Контракциите на матката са изморителни и за  бебето, чието сърчице все още не е свикнало на цялото това натоварване.
Те майките след 10-12 часа родова дейност се чудят на кой свят се намират, какво остава за това малко същество.
Самото раждане е голямо усилие и от страна на детенцето, не само на майката. Simple Smile

В твоето положение, мисля, че където и да си в света, много малко специлисти биха се решили на естествено раждане.
Опитай се да погледнеш малко по-философски на нещата. Може би трябва да родиш секцио по една или друга причина. Може би това ще е по-доброто за теб и за бебчето, затова и става така. Simple Smile

ПС: Приятелката ми, за която разказах по-рано, след раждането си призна, че е трябвало още в началото да послуша доктора си за секциото. Той е бил категорично за операция, но и тя беше много стресната и искаше до последно да пробват естеснвено. Е, след близо седмица преносване нямаше и грам разкритие, а след няколко часа с контакции и окситоцин стигна до 3-4см. И след целия този зор, падащи тонове и спешно секцио.

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 21:49 от Rocket

# 102
  • Мнения: 15 356
DiaSla,нашето бебе беше два пъти увита пъпна връв около вратлето,което стана в хода на раждането.От там са почнали да падат тоновете,пукнаха ми мехура и водите бяха зелени,което също значи ,че плода страда.Ако не беше така щях да си родя нормално,но най-важното е ,че лекарите реагираха навреме и сме живи и здрави.Лекарят който създаде малката и следеше бременността не ме е насочвал към секцио,точно обратното,и двамата бяхме на едно мнение,така се случи просто.

# 103
  • София
  • Мнения: 6 727
Аз не разбирам много, но имам чувството, че в България е най-високият процент секцио, но тази вечна тема даже незнам дали да я засягам. По едно време се вълнувах как да направя така, че при 6-7-8см разкритие да не ме срежат. Чух, че била много обичайна практика. А защо става така, незнам; в смисъл, защо падат тоновете на бебето... Но, както и да е. Със седалищно бебе в 37ма седмица, съм решила на толкова омразното и не исканото от мен секцио. Първо раждане ще ми е. Както ми каза една позната, в София в конвера за най-малкото ще те срежат..
До колкото чувам има си техники на дишане обаче аз примерно не успях. Толкова ме болеше, че само свивах устата и едвам дишах. И накрая вече ми казаха дишай, дишай, че падат тоновете на бебето... И си ме срязаха де. Но според мен ако искаш нормално раждане сама ходиш и се подготвяш с това дишане и техниките му. Много жени така не дават да им сложат упойка и раждат естествено Simple Smile

# 104
  • Мнения: 15 356
Ооо,аз дишах,правих си визуализации и се изключих напълно от факта,че съм в болница.Мисленно бях на плажа под дъжд,който отмива болката.Казвах си,добре ,и тази контракция мина.Много ми помогна това.

Общи условия

Активация на акаунт