Втори шанс?

  • 4 279
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте!

От известно време съм поставена в следната ситуация: да дам ли втори шанс на бившата си половинка...

Имахме бурна 4-годишна връзка, която не се развиваше според очакванията ми, а именно съвместно съжителство и брак. През тези години не ме допусна напълно до себе си, не се разведе с жена си (твърдеше,че тя не живее с него и той гледа децата), не ме запозна с децата(защото те не искали) и не предприе сериозни стъпки към мен. В продължение на тези 4 години търпях обстоятелства, защото го обичах и се надявах, че един ден ще каже "ти си моят човек и искам да бъда с теб, искам да бъдем семейство и т.н.", но нищо такова не се случваше. Преди месеци започнах все по-често да си задавам въпроса "така ли искаш да протече живота ти, в чакане?" и заявявах все по-свободно позицията си, че искам да бъдем семейство и не мога повече да се примирявам с всичко.
Винаги е имало мъже около мен, но не съм ги приемала като възможност за нова връзка, докато не се запознах с едно момче. Запознахме се докато бях на гости на семейни приятели и си разменихме телефоните по предложение на единия от домакините ("вие двамата защо не си размените номерата, все ще има какво да си кажете като нас си няма"). Постепенно започнахме да си пишем и да се чуваме по телефона, като аз споделих това на предишния си приятел с надеждата, че може би вече ще предприеме някакви крачки поне да заживеем заедно, но той не го прие като нещо сериозно и поиска да изчакам детето му да стане пълнолетно и тогава да се разведе с жена си. Струваше му се, че дори и да има нов мъж в живота ми, аз ще чакам него. Казах му, че аз продължавам напред и ще дам шанс на този мъж.
В този момент си казах, че е време да живея живота, а не да чакам нещо и някой и се започнах да излизам с М. (новия мъж в живота ми) и така се преместих у тях. Спрях да отговарям на обажданията и съобщенията на бившия и се наслаждавах на новите емоции, които изпитвах. И така минаха два  месеца, когато М. ми предложи да се омъжа за него(прибързано е, знам). Той е много мил, внимателен, споделя мечтите си за бъдещето, всичко което съм искала от бившия си....
През това време бившият ми приятел ми пишеше и звънеше, но аз не му отговарях, до момента в който не дойде на работното ми място. Каза, че е осъзнал какво означавам за него, колко ме обича и как е готов на всичко за мен ВЕЧЕ - да се разведе, да ме запознае с децата, да заживеем заедно, да се оженим, да имаме деца и всичко, което би ме направило щастлива... Добре, но аз съм сгодена. Казах му, че вече е късно и е трябвало да ме оцени тогава, а не сега и го помолих да си тръгне. Тръгна си, но не спря да ми се обажда и да ми пише, че съжалява и че ме обича.

Харесвам годеника си, много дори, но бившият ми е човека, който чаках и който мечтаех, че един ден ще ми каже тези думи, които чух преди дни. Той ми каза "с него няма да си щастлива, готова ли си да живееш с него" и какво ли не, в желанието си да ме накара да се съмнявам в избора си.
Това е и причината да ви помоля за съвет и мнение за втория шанс. Да продължа ли напред или да дам втори шанс на човека, който твърди, че се е осъзнал и че е нов човек?

# 1
  • Мнения: 5 300
Ти честно ли? Някои хора не можете да живеете без драма. Ама вземи го остави поне другото момче да си живее живота и да си намери правилния човек, ти не си за него.

# 2
  • Мнения: 2 638
Постигнала си, каквото си написала, че си целила- жененият да предприеме действия. Сега какво?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
Имам приятелка, която така имаше връзка с женен мъж. Уж пред развод, уж заради децата. В край на сметка и тя накрая даде заден, от немай той къде се разведе, сега кретат заедно, но беше толкова разочарована, че вече не е същото.
Като родител ще ти кажа, че това стоене заради децата е пълен фарс. Ако една връзка ти тежи в отношенията с партньора, то никакви деца не могат да те спрат. Те не са пречка, а удобно оправдание. Никой не стои във връзка, само за да чака да пораснат децата, нали не ти звучи правдоподобно.

# 4
  • Мнения: X
И двамата не ми харесват. Единият е мазен многогодишен кръшкач, лъжец и манипулатор, другият бърза да се жените след 2 месеца запознанство. Laughing

# 5
  • Мнения: 50
Скрит текст:
И двамата не ми харесват. Единият е мазен многогодишен кръшкач, лъжец и манипулатор, другият бърза да се жените след 2 месеца запознанство. Laughing
Комуникацията ни под формата на писане и звънене продължи 2,5 месеца, после 2 месеца заедно. Не че почти 5 месеца са много...

# 6
  • Мнения: 500
Казваш, че бившият гледа децата? Те с него ли живеят? Ако да, ти искаш ли да живееш с тях?
Иначе и с другия няма да го бъде - харесвам го вика Grinning Че човек жени ли се за някого, когото просто харесва?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 292
Ами кажи на годеника си, че обичаш друг. Вземете заедно решението, по-добре сега да го заболи, отколкото след пропилени години. Без любов не се живее, а не е честно спрямо него.  Внимавай, да не се окажеш обаче от 2 стола на земята. Защото по принцип женкарчетата, дето  не се развеждат и си кютат така са много, а хлапачките им се връзват. Да не започне пак да те  мотае,  изведнъж жена му да се окаже забременяла и сега, заради детето, или да  легне на легло и да  трябва "малко да поизчакаме", а животът ти да мине ей тъй измеждудругото". 

# 8
  • Мнения: 50
Казваш, че бившият гледа децата? Те с него ли живеят? Ако да, ти искаш ли да живееш с тях?
Иначе и с другия няма да го бъде - харесвам го вика Grinning Че човек жени ли се за някого, когото просто харесва?
Имам чувства към него, не е просто харесване. Грешно съм се изразила
Ами кажи на годеника си, че обичаш друг. Вземете заедно решението, по-добре сега да го заболи, отколкото след пропилени години. Без любов не се живее, а не е честно спрямо него.  Внимавай, да не се окажеш обаче от 2 стола на земята. Защото по принцип женкарчетата, дето  не се развеждат и си кютат така са много, а хлапачките им се връзват. Да не започне пак да те  мотае,  изведнъж жена му да се окаже забременяла и сега, заради детето, или да  легне на легло и да  трябва "малко да поизчакаме", а животът ти да мине ей тъй измеждудругото". 

.
Не казвам, че го обичам, не е както преди. Искам да бъда щастлива с М., но се чувствам виновна, че той страда, дали не правя грешка, ако се окаже прав, че няма да бъда щастлива с М. и че само той може да изтърпи всичко и да ме направи щастлива..

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Не се развеждал, заради децата.
Отдолу се вижда детето ми на колко е. Е май аз попаднах на човека, при който "заради децата" не съществува, защото поне на мен ми каза, че в рамките на 2 седмици /не 4 години/ е решил, че иска да бъде с "голямата си любов" и това, че няма да е с детето си не беше голяма драма.
Това се случи преди 1,5 г. /детето беше на 4 г./. А ако беше един "принципен" човек, щеше да остави "голямата му любов" да го чака 14 г., за да стане детето на 18.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 292
Да, и моят бивш съпруг трябваше да чака цели 17 години и 2 месеца, за да може детето да навърши пълнолетие.
Боже, ОплашИх се от това...

# 11
  • Мнения: 25 588
Ако предпочетеш любовника и той все пак някой ден се разведе, което е леко съмнително, щом не го е направил досега, не те ли е страх, че може да се окажеш в ролята на сегашната му жена? И той да ти кръшка с друга?
Сигурна ли си, че този става за съпруг и че ще си щастлива с него? Като ви налазят битовизмите, да не се окаже, че любовта е излетяла...
Освен това казваш, че има големи деца. Дали ще иска на стари години да се занимава с бебета? А ти също искаш да си имаш дете, предполагам. Дано и по този въпрос не започне да те мотае както досега.

# 12
  • Мнения: 50
Скрит текст:
Ако предпочетеш любовника и той все пак някой ден се разведе, което е леко съмнително, щом не го е направил досега, не те ли е страх, че може да се окажеш в ролята на сегашната му жена? И той да ти кръшка с друга?
Сигурна ли си, че този става за съпруг и че ще си щастлива с него? Като ви налазят битовизмите, да не се окаже, че любовта е излетяла...
Освен това казваш, че има големи деца. Дали ще иска на стари години да се занимава с бебета? А ти също искаш да си имаш дете, предполагам. Дано и по този въпрос не започне да те мотае както досега.
Твърди, че вече иска деца от мен и е готов. Думите му са "всеки греши и всеки заслужава втори шанс. Няма да бъдеш щастлива и след време ще съжалиш, че не си ме послушала, искам да бъдеш щастлива и знам как да го направя".

# 13
  • Мнения: 5 300
Скрит текст:
Скрит текст:
Ако предпочетеш любовника и той все пак някой ден се разведе, което е леко съмнително, щом не го е направил досега, не те ли е страх, че може да се окажеш в ролята на сегашната му жена? И той да ти кръшка с друга?
Сигурна ли си, че този става за съпруг и че ще си щастлива с него? Като ви налазят битовизмите, да не се окаже, че любовта е излетяла...
Освен това казваш, че има големи деца. Дали ще иска на стари години да се занимава с бебета? А ти също искаш да си имаш дете, предполагам. Дано и по този въпрос не започне да те мотае както досега
.
Твърди, че вече иска деца от мен и е готов. Думите му са "всеки греши и всеки заслужава втори шанс. Няма да бъдеш щастлива и след време ще съжалиш, че не си ме послушала, искам да бъдеш щастлива и знам как да го направя".
Аха, и ти вярваш на тия приказки под шипковия храст... На колко години си?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 413
На предишния един голям Х (да се чете като хикс). Заради такива отрепки всички заобикалящи страдат...4 години си похабила от живота си да слушаш лъжи. И сега понеже е натясно 'щот удобната държанка вече няма да е на една ръка разстояние видиш ли свише е получил прозрение, майкооо.... а ти чак се чудиш какво да го правиш Grin
Редакция след последния пост на авторката,
"Думите му са "всеки греши и всеки заслужава втори шанс. Няма да бъдеш щастлива и след време ще съжалиш, че не си ме послушала, искам да бъдеш щастлива и знам как да го направя"." това се казва манипулация, кой е тоя, че само той може да те направи щастлива, затварям си устата, че такива ме вбесяват Rage


За новото момче добре си прецени дали искаш да го отнесе заради предишния, сгодени нищо не значи, то и женени малко е относително...

Общи условия

Активация на акаунт