Вечер ям като прасе!

  • 6 652
  • 146
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 010
Чести порции вдигат инсулина, а това не е добра стратегия при контрол на апетита.
И изобщо, хубаво е да оставяме храносмилателната система да почива отвреме навреме.

# 31
  • Мнения: 10 012
Това да се криеш от семейството си когато ядеш не ми харесва - нали затова сме семейство за да се храним заедно Simple Smile Заедно правим и диета
Гадно е да напуснеш мъжа си само защото пие бира иначе може да е добър човек но да кажеш че ще се разделиш с половинката зарди пристрастеност е отврат - по скоро трябва да се говори да се опитваме да си помогнем един на друг нали сме се заклели да живеем в добро и лошо в здраве и болест
FluffyCat, пробвай наистина с фаст или интервалано хранене за да се посвие стомаха или се храни с течни храни аз така правя като искам да посвия стомаха и да не съм гладна. Напоследък съм болна и апетитът ниакъв ми го няма което е добре Simple Smile

Не знам дали е отврат, и не ми се измества темата, но представи си да има деца в картинката.
Не е честно нито към децата, нито към половината някой систематично да ти съсипва живота и да те тегли към дъното.
Всеки възрастен носи отговорност за действията си, и всеки знае доколко е охотен да си губи времето, защото някой е "добър човек".

Отварям си очите при запознанства от ранна възраст, с пиещите късах, и не се занимавах. Червена лампа ми е.
И сега внимавам, и общувам само със себеподобни. Умереност трябва да има. Пълното въздържание и фанатизъм също е червена лампа. Не ми се е налагало да зарязвам половинка, защото пиещият просто не се  класира като такава.

# 32
  • Мнения: 3 010
Дез, като не отричам правото ви на вас да не пиете или си търсите партньор, който не пие - едно голямо или 2 бири два-три пъти седмично не са проблемна консумация на алкохол.

# 33
  • варна
  • Мнения: 679
Не виждам нищо лошо в начина ти на хранене.Само спри тотално сладкото и прави упражнения по 20-30 минути ВСЕКИ ден. Явно метаболизма ти е бърз.Наслаждавай се на живота и благодари на Бог всеки ден , че не си 40 килограмова озлобяла от глад стара мома.ха- ха- ха( шегичка)Започнеш ли , обаче да дебелееш ... това вече ще е проблем.
А , сега иди на психолог,обясни му какво те притеснява, защото проблема май е само в главицата ти.

# 34
  • Мнения: 6 150
Не винаги е свързано с проблеми обилното хапване. Мой роднина изяждаше по 2 хляба на ден и по цяла тава каквото е сготвено. Прави си какви ли не изследвания - нищо. А грам не наддаваше също, все едно с кух крак. Просто ген ... що пък не се метнах на него, пуф. Обаче като удари 50 и метаболизма му се забави явно доста, защото вече понатрупва, едва-едва но се забелязва и намали порциите наполовина.
Това с ябълките беше просто пример, винаги ми е било странно как ги идат и се засищат от тях някои хора, пък аз се увълчвам. Ям ги за десерт след хранене.

# 35
  • Мнения: 216
Не разбрах  какъв е проблема. Гладна ли си яж, още повече, че не ти се трупа.
И не се терзай за нещо, което не  ти е проблем. Не се сравнявай с други хора, кой колко и как яде. Всеки човек е различен и има различна нужда от храна. Едни повече, други по-малко.
Ако си решила да спортуваш и променяш хранителни навици, просто започни със спорта. Другото ще дойде постепенно.
Успех!

# 36
  • Мнения: 10 012
Проблемът май е, че алкохолът я разяжда жестоко. И усеща, че нещо не е наред, въпреки че не качва.
Или има хранително разстройство. Количествата не са нормални.

Или иска да се похвали, но не е за хвалба изобщо.

# 37
  • Мнения: 12 791
Не виждам нищо лошо в начина ти на хранене.Само спри тотално сладкото и прави упражнения по 20-30 минути ВСЕКИ ден. Явно метаболизма ти е бърз.Наслаждавай се на живота и благодари на Бог всеки ден , че не си 40 килограмова озлобяла от глад стара мома.ха- ха- ха( шегичка)Започнеш ли , обаче да дебелееш ... това вече ще е проблем.
А , сега иди на психолог,обясни му какво те притеснява, защото проблема май е само в главицата ти.
+1
Колко хора имат подобен метаболизъм! Ако здравословно си добре, спри да се тормозиш и толкова.

# 38
  • Мнения: 2 622
Дори в момента здравословно да е добре и да няма наднормено тегло, това не значи ,че за в бъдеще е застрахована от проблеми. Такова количество храна, погълнато вечер преди сън е абсолютно нездравословно и вредно! Истински късмет е, че  няма проблеми със стомаха и храносмилането. Засега. Относно алкохола няма да коментирам, защото аз не пия,нямам отношение и не зная как се отразява на апетита и килограмите, но храната за вечеря ме втрещи! Хем аз се смятам за лакома и все си мисля,че никой не яде повече от мен Flushed
Аз от няколко години също имам проблем с вечерното натъпкване , още повече че имам болен стомах и за мен е противопоказно даже да ям след 18 ч. При мен се получава така, понеже обедната ми почивка е рано (в 11:30 ч.) и след работа е 17:30 -18 ч. съм много прегладняла. Понякога се случва два пъти да вечерям, друг път се нахвърлям и смесвам сладко, солено, месо, салата, плодове и става точно манджа с грозде. После ми става лошо на стомаха, а сутринта все едно гущери съм яла. Като махмурлук, само че от ядене.
Днеска на работа имахме  почерпка, на обед хапнах доста и съм решила тази вечер да не ям, даже и зъбите си измих вече Grinning

# 39
  • Мнения: 10 012
Темата е пързалка.

И се очаква да завиждаме за погълнатите безумства ли?

Аз не мога да понеса лазаня, дори малка порция. Мусака не ям, тежка ми е, какво да завиждам?  Мразя готвено. Торти в несвяст? Стига ми да си бодна, горчат от сладост.
Шоколада е ок, и аз го ям, че и без угризения. Нямам мераци за него твърде често. Драма няма.

А тези пригласящите, че количествата в първия пост са нормални, са сигурно вече на 4та ракия. И на 3та порция мусака за миУото, да не заслабне.

# 40
  • Мнения: 252
Според мен имаш разширен стомах и склонност към пристрастяване към храни. Добрият метаболизъм засега те спасява от затлъстяване.
За разширен стомах най- доброто е често хранене по малко/ диета 5 супени лъжици/, течности не се пият по време на хранене. Интервалното хранене и гладуването не са много за препоръчване в този случай. Има доста неща в нета, потърси. Има дихателни и други упражнения. Никакъв алкохол!!! Хора, склонни към преяждане, са склонни и към подхлъзване с алкохола и други пристрастявания. Млечният шоколад също трябва да отрежеш. Пиша тези неща и сърцето ми кърви Laughing , защото знам колко е трудно. Вечер, като ти се прияде сладичко, пий чай. Има една добавка, "Неолексан", тя е предназначена и за хора на хранителен режим. Ще ти помогне.
Така като чета нямаш хиперфагия, според мен в един момент ти се е раздул стомаха и оттам тръгва постоянният глад, не можеш да се заситиш с нормални количества. Вечер е най- трудно да се издържи на глад, когато е минал денят и човек иска да се отпусне. Е, да, ама как да се отпуснеш, като си гладен- и следва натъпкване.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 10:30 от Catley

# 41
  • Мнения: 2 607
Описанието на ритуалната вечеря, както и эаглавието ме раэбиха. :Д Според мен темата е шега...

# 42
  • Мнения: 10 012
Карантината се подписа върху всички ни. Smile

# 43
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
Каква шега, аз не съм автор на темата но съчувствам защото и аз съм пристрастена към храната и е хубаво че е създадена такава тема за да се сподели кой как се бори с преяждането Simple Smile
Благодаря от сърце на Catley за съветите точно това ми се искаше да прочета, а не критики към авторката Simple Smile

# 44
  • Мнения: 493
Здравейте   , проверете щитовидната жлеза.Може да е хиперфункция на железата и затова да не качвате кг.

Общи условия

Активация на акаунт