Вечер ям като прасе!

  • 6 646
  • 146
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 311
Жената не е споменала че има ИР, а описва форма на  хранително разстройство. Преяждането не е задължително свързано с глад, знам че темата може да звучи като пързалка на хора, които не са го изпитвали, но наистина преяждането и глада не вървят винаги ръка за ръка. Това е все по-често срещано, и не само при хора с наднормено тегло, но и при атлети.
Може да упреквате Dez за изказването си относно това каква половинка да изберем, но първото нещо, което ще прочетеш в борбата с преяждането е да махнеш дразнещите храни, с които нямаш самоконтрол от дома си. А да имаш половинка, която прави същото е много лошо. Колко души имат волята човека до тях да си хапва вкусотийки и да си пие бирата, а те да рупат салата? Решението в случая е не само дамата да промени хранителните си навици, но и нейната половинка. ММ се отказа от много любими за него храни за да не ме дразни, за да ме подкрепи, нищо че той е атлетичен и има самоконтрол върху храните.
Много от ползите от интервалното гладуване могат да се извлекат и с хубаво кардио.

# 46
  • Мнения: 476
Оффффф моята най - голяма мечта е да съм на тези килограми и да ям като теб.Същата съм.Не мога, не мога и не мога да се откажа от удоволствието от храната независимо диетите и резултатите които постигам.Мечтая да си променя метаболизма на светкавично бърз и това да не ми се отразява.Един влогър ми каза, че това било напълно възможно и чрез коучинг програма щял да учи хората как.Колкото и да е скъпо мисля да се запиша при него.
А защо не се имаш за слаба?53 за твоя ръст е идеално.Колко искаш да си?

# 47
  • Мнения: 12 790
Здравейте   , проверете щитовидната жлеза.Може да е хиперфункция на железата и затова да не качвате кг.
Аз пък имам хипофункция и дебелея даже от това, че дишам. Wink

# 48
  • Мнения: 476
Мен ме показва 1,5 кг плюс след един рожден ден в неделя.Не се мерих 5 дни нарочно за да разчитам че съм изхвърлила излишната вода.А и тези 5 дни си бях на диетата.Добре де от 1 ден толкова ли много ще кача бе...

А и бях 3 месеца на диета плюс тренировки и повече движение и би трябвало метаболизмът ми вече да е забързан както казаха някои хора.В плодороден прозорец съм но не знам има ли значение и това.

Ако наистина са мазно тия 1,5 кг ще се застрелям.Мразя си тоя бавен и бъгясъл метаболизъм мразя го бе мразя гоооо Rage От друга страна след празниците качих 1,5 кг пак но то беше след преяждане 1 седмица и е нормално тук и това го приех и си го знаех и без това бях решила да се паузирам по празниците и после да продължа , но това за този 1- единствен ден не си го обяснявам вече.

Мразя си организма и всичко бих дала за да имам организма като на авторката.

# 49
  • Мнения: 3 311
Анабел, метаболизмът ти има толкова малко значение при отслабването. Знам че много искаш да ти кажем, да, гените са виновни, няма какво да се тормозиш, авторката е избрала правилните родители, а ти не. Но ще ти кажа това, което трябва да чуеш. И то е че хората със слаб метаболизъм имат нужда от по-малко храна, на теб може пре-спокойно да ти стигат 1500 калории, а на някой с бърз метаболизъм това е чист ГЛАД. И хората с бърз метаболозъм могат да напълнеят ако изяждат повече от колкото изгарят, и те за да отслабнат трябва да са в дефицит. Ако при тях 500 калории дефицит означава да изяждат 2000 калории на ден, а при теб 500 калории дефицит означава 1200, те ще се чувстват по същия начин като теб.

# 50
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
И аз качвам по 1,5-2 килограма от една празнична вечер - меря се всеки ден и не, не е вода защото после 2 килограма ги боря 1 месец и няма смъкване Simple Smile Нямам представа какво е но сега се очертава да имам мечтаната подкрепа у дома така че ще се получат нещата Simple Smile
 Признаването и осъзнаването, че преяждаш и имаш увеличен апетит е половината решение на проблема Simple Smile
Обикновено не си признаваме че имаме проблем, а когато си признем ни нападат зверски и се свиваме в миша дупка вместо да се борим добре че имам хубаво семейство, което съчувства и ми помага безрезервно Simple Smile

# 51
  • Мнения: 252
Бавният метаболизъм също има своите предимства- остарява се сякаш по- бавно и такива хора са по- младолики. Не съм забелязала много слабите хора около мен да са по- здрави. Имам познати , които ядат много, направо им завиждам, а са много слабички и нежни. Но НЕ са по- здрави и по- устойчиви на стрес.

# 52
  • Мнения: 3 311
Метаболизма може да се забърза- упражнения, натрупване на мускулна маса, но когато се забърза както ще имаш повече енергия така и по-голяма нужда от храна. И пак заставаш в същата позиция с храненето ако искаш да намалиш процента мазнини в тялото си.
Това го казвам от личен опит, когато започнах да тренирам и отслабвам, да вдигам тежести започнах да се чувствам страхотно. Да, вече мога да ям малко повече, но в дефицит се чувствам както и преди.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 16:13 от Glossycherry

# 53
  • Мнения: 10 012
Pvacheva, мнението ми беше насочено към количествата ракия и бира в първия пост, който беше поднесен така, че да изглежда като всяка вечер. Алкохолизъм видях там, а не умерено алкохол понякога.

Аз наистина чета с разбиране. И съм изненадана, как никой не забелязва пиенето, а за храната се хващат.

# 54
  • Мнения: 476
Pvacheva,експериментирала ли си след 1 седмица отпускане колко качваш?Ако качваш 1 кило на ден в който си яла повече излиза на теория че си склонна да качваш по 7 кг на седмица, а това на практика е невъзможно.От цяла седмица маратон по надяждане качих 1,5 кг (по празниците), а сега от един празничен ден пак 1,5 кг и това малко не си го обяснявам.Организмът е странна работа.

# 55
  • Мнения: 2 570
Pvacheva, мнението ми беше насочено към Алкохолизъм видях там, а не умерено алкохол понякога.

Аз наистина чета с разбиране. И съм изненадана, как никой не забелязва пиенето, а за храната се хващат.
И мен това ме впечатли, дори да е 2-3 пъти седмично, е начало на сериозен проблем с алкохола. С времето консумацията ще зачести, уж ей така, между другото.
Голяма воля, мотивация и дисциплина ще са й необходими на авторката, за да излезе от този порочен кръг с храна и алкохол.

# 56
  • Мнения: 2 622
Сигурна съм, че темата не е пързалка, защото реално много хора са на такъв " режим" . Цял ден напред - назад, закуската се пропуска, на обед се яде някаква глупост от рода на парче пица, солети, някой крекер, всичко това полято с поне две кафета и безброй цигари ( за който пуши, разбира се ) и вечер като се прибереш сякаш се отпускаш и се почва малко от това, малко от другото, салата, основно, нещо сладко после, плодове или ядки... ядеш и все ти е гладно. Като че ли гледаш да компенсираш с яденето изморителния делник. Това е зависимост, порочен кръг, от който трудно се излиза. За себе си съм забелязала, че се храня така когато ходя на работа. Почивните дни и през отпуската въобще не преяждам, защото си намирам други емоции, които ме зареждат. Забелязвам, че и дъщерите ми ( тийнейджърки)  са склонни да ядат повече когато са подтиснати или им е скучно. Имат ли си забавления и интересни неща, хич не им е на вниманието какво ще ядат. Това е плоскост,по която се подхлъзват предимно жените. Първо пубертет, после бременности, раждания, после предменопауза, менопауза...цял живот хормоните ни играят Grinning

# 57
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
За алкохола нямам мнение защото не пия, но спор няма много калории идват от напитките Simple Smile
Качвам бързо дори и без да се отпускам - сега по празниците качих точно 7 килограма за много кратко време и няма връщане назад Simple Smile
Съгласна съм, че като спортувам огладнявам повече сега съм болна и не спортувам активно - само йога и апетитът ми значително намаля Simple Smile
Всички които се стараем да влезем във форма се нуждаем от мотивация и воля Simple Smile

# 58
  • Мнения: 476
Оффф значи излиза на практика, че и статията , която четох на Юли "И почвам да преяждам, бате" - ако се сеща някой, за термичния ефект от храната и спонтанната физическа активност не са били верни.А в това ми беше надеждата.Въпреки че от предишни чийтове нищо не бях наддала и на празниците след 1 седмица преяждане качих само 1,5 кг не мога да си обясня защо сега ги качих от 1 ден.Обхвана ме много голям страх да не ми се е променил организма и да не съм вече склонна да наддавам по 1 кг на ден ако не дай си боже искам да си почина 1 седмица от тези лишения пак.Ако отида на село за 2 седмици при баба какво сега, 14 кг ли ще кача за този период които отново 3 месеца ще боря.Приемам да кача 2-3 кг след едно отпускане и почивка за 1-2 седмици, не са болка за умиране, но ако и аз вече мога да наддам 7 кг за седмица.Това вече не е живот....

Омръзна ми да слушам за мотивация и воля, имах я в огромни дози когато започнах диетата но волята е като един мускул.Колкото и да ти е силен след много серии и повторения той се изморява и остава безсилен накрая.Същото е и с волята.Изхабена съм отвсякъде.Да съм цели 2 седмици назад сега от един празничен ден.... последната ми надежда е да не са мазнини но от тогава 5 дена минаха не би трябвало да имам задържана вода и гликогенови запаси повече.Разстроих се.

Съжалявам, че звуча като пълна лигла, просто не мога завинаги и окончателно да спра с вкусните и любимите ми неща.

Авторката на темата трябва да се чувства като най щастливата жена на света с този късмет.Няма какво да те тревожи този глад и тъпченето вечер важното е че си слаба и красива и си с магически организъм.Аз вече се чудя дали да не се застрелям и да се свършва с този ад.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 19:51 от annabelle_the_doll

# 59
  • Мнения: 2 570
Анабел, твоят проблем е, че искаш всичко сега, в момента, наведнъж, ако може и за вчера. Ако възнамеряваш така се измъчваш цял живот, не си за завиждане. Щом ти е сладко, яж. Тогава се примири и с теглото.
Ако ти пука за теглото все пак, ограничавай се. Иска се търпение. Намери си физическа активност, не до изнемога, да го подсилиш тоз метаболизъм, дето те дразни толкова.
И намали количествата. Свиква се.

Общи условия

Активация на акаунт