Вечер ям като прасе!

  • 6 637
  • 146
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 607
Към Анабел: човек, който обича эдравословното състояние на тялото си и/или тялото си красиво и стегнато, стройно, автоматично ще го влече повече эдравословният начин на живот отколкото тъпченето. След като пишеш, че най-голямата ти мечта е да ядеш като авторката и да си слаба, эначи не си подходящ кандидат эа хубаво тяло, сори. Авторката има проблем с алкохола и храната, това си е плюскане и то може би дори не от към калории (сигурно ги гори с движение или метаболиэъм, с каквото и да е...), ами отношението просто, с което се "яде"направо ме впечатлява и хич не си е эа эавист това. (Ако темата не е пърэалка)
Също към Анабел: тренирай всеки ден эдраво и се храни достатъчно, а ако и тогава лакомията те влече повече, просто эарежи идеята да си слаба. НЕ е нужно всички да са с готини тела и беэ болести. Има и дебели и щастливи, както и болни непукисти.

# 61
  • Мнения: 476
Пепа и сноу уайт искам просто да не съм склонна да качвам по 7 кг на седмица.Нищо повече.Това ме разстрои.Случаят на Пвачева ме уплаши.Не съм против да хапвам всичко в умерени количества , не съм против дори диетите, иначе нямаше да пиша тук, нямаше 4 месеца да съм толкова стриктна и да сваля 20 кг почти.Разстрои ме , че едно отпускане и почивка може толкова да ти захвърли целият труд на вятъра.Дано не съм като Пвачева.

Но сега се видях с един приятел който последно ме беше видял на 4.01 и остана изненадан колко съм отслабнала.Била съм още по - слаба от последния път в който ме видя.Даже се уплаши да не залетя в крайности.
Така че може би тия 1,5 кг от неделния празник наистина са вода или овулация то днес съм точно в овулация.

# 62
  • Мнения: 3 311
Анабел, не знам вече колко пъти ти отговарям и аз и всички останали, но ти просто не искаш да чуеш никой. Навсякъде четеш всевъзможни диети, статии и чудесии и вече си толкова засмукана от информация и се опитваш да приложиш всичко наведнъж.
Намери нещо, което работи за теб и се придържай към него. Не бъди гладна, не отивай на рожденни дни гладна, не се ограничавай 5 дни, и после да преядеш 2 дена. Не стой гладна, когато си гладна храната е единственото нещо за което можеш да мислиш, никой не издържа вечно на глад, грелина просто започва да те блъска яростно да започнеш да ядеш. Всеки се предава в един момент, няма да стои гладен когато в хладилника има храна. Както и няма да мръзнеш когато можеш да си пуснеш печката.
Кажи кои са тези любими твои храни без кои не можеш? Дай на мен, да ти покажа аналог за тях. Аз ям такива огромни количества храна, че никой не може и да предположи че съм на диета.
Минала съм през каквото ти дойде на акъла, 90 ДД, Дюкан, монодиети, сиропа мадабал, липовон, златното чудо на Азис даже Grinning С всичко беше йо-йо и ГЛАД. От там като се почна кантара над 100кг, в момента кантара е със седмица отпред и аз не съм била НИТО един ден гладна, тука ти казвам с ръка на сърцето аз не съм гладувала. Просто започнах да отслабвам бавно и плавно, броя калориите, префасонирала съм любимите си ястия в нискокалорични такива, тренирам повече и резултатите продължават да си идват без даже и да усещам.
Обясних и преди че един ден "почивка" може да ти развали труда цяла седмица. Но ето пак обяснявам, през седмицата пазиш калориен прием да речем 1500, в Събота отиваш на РД бааам 2000 калории джънк. Разделяш това 2к на 7  излиза че нищо не си правил.

# 63
  • Мнения: 2 607
Какви 7 кг на седмица те гонят, нали 1.5. Това е вода. А ти стеняш. Вэимай се в ръце и почвай да тренираш нещо эа каляване на волята и на характера. :Д Сори ама са си глупости това...

Никоя храна не е толкова сладка колкото едно стегнато дупе беэ целулит с плосък корем и мускулна треска и доволството от това, че си трудолюбив и силен човек. Аэ по време на лок дауна се отпуснах минимално-веднъж седмично ходехме с мъжа ми беэ пропуск да ядем мак доналдс или дюнер, а покрай Коледа и шоколад почнах...бляк. Эа нула време се освестих, эащото и от това малко количество боклуци се чувствах тежка и гадно в кожата си, а представям си да плюскам всеки ден! Един път трябва да се видиш с моделски мерки и плочки на корема и повече няма и да погледнеш тия храни със същите очи, эа които мечтаеш в момента. :Д Ще са само моментно подхлъэване докато не ти се догади.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 20:23 от snowwhite12

# 64
  • Мнения: 25 749
Аз ако ям като теб ще стана 100 кг. Без да се заяждам, малко завиждам☺️
Аз ако ям така, ще съм 120кг.
И не малко, а доста завиждам.

# 65
  • Мнения: 7 743
разбра ли се дали е пързалка темата?
бира след ракията?
с храна?
бира след 600 гр лазаня 😧

# 66
  • Мнения: X
Бавният метаболизъм също има своите предимства- остарява се сякаш по- бавно и такива хора са по- младолики. Не съм забелязала много слабите хора около мен да са по- здрави. Имам познати , които ядат много, направо им завиждам, а са много слабички и нежни. Но НЕ са по- здрави и по- устойчиви на стрес.
Бързия метаболизъм дава невероятна енергия - както физическа, така и психическа, съответно и потенциал да се справяш със стреса.
Аз като се замисля - май не съм виждала слаб човек да го мързи да прави елементарни неща. Колко такива хора сте виждали да се отпуснат на стола/фотьойла/дивана с думите "ох, днес ми е много заспало / мързеливо и прочие...

# 67
  • Мнения: 476
Глосичери, напротив всичко слушам и всичко взимам на предвид просто от толкова различни мнения вече се побърках.И да взех напредвид това със седмичния прогрес и разделянето на калориите, просто предполагах, че тая храна в неделя изядената трябва да е отишла в тоалетната вече .Не мога да усвоявам нещо дето вече не е в червата Grinning

Най вече като анализирам резултатите от празниците - качени 1,5 кг от системно седмично преяждане(а не 1 ден!!)които в рамките на 2 седмици продължение по режима се махнаха бързичко.Е ,всъщност бяха 6 качени,но другото знам, че беше само вода , защото се махна точно за 6 дена Grinning

Любимите ми храни на който и да ги кажа  повечето ме нападат а в темата на ИР напрано ме мразят като ги кажа.Въглехидрати са все.Картофи, ориз, леща и бобови е това което се готви предимно в нас, но принципно моите любими са пици, сандвичи, пържени филийки, мекички, банички, а относно снаксчета за почерпка - всички възможни чипсове и сладки за които се сетиш ги обожавам  Grinning Но към тях посягам когато съм сред компания основно.Не са нещо без което да не мога всеки ден.Проблемът е че съм социална и като отида нагости на някого и наслагват това на масата....

Това което най много са ми опявали всички е да махна картофите и ориза,някои дори млечните ме карат да махам, не можело да се ядат млечни докато си на режим, образували подкожни мазнини,лактозата и дрън , трябвало да престана да ям това, което майка ми готви вкъщи за семейството, да ям отделно и различно от тях и да си готвя сама меса и салати.Така и направих,дори с треньор се свързах да ми изготви режим за по сигурно.Просто от бързината си да стана красива се отдадох на съветите, които най - често съм ги чувала.Всички рекламираха все НВ и НВ.

И не знам защо дори нисковъглехидратната диета трябва да е високомазнинна.Някои хора вече ми казаха, че моята от треньора която е високопротеинова и почти няма мазнини в нея не се води нисковъглехидратна.Но пък треньорът казва, че НЕ било така.Било нормално протеините да са много, а мазнините и въглехидратите малко.

Толкова различни мнения от всеки, че съвсем се ошашавих.

Сега ще кажеш да намеря начин да отслабна с любимите си храни, да,аз мога да опитам да премина към друг режим с моите храни, мога и 90дд да опитам,но с тоя преход трябва да е плавно, защото организмът ми вече е свикнал на малко въглехидрати и от рязкото им връщане може да има бързо йо йо независимо от това дали съм в калориен дефицит.За това и все още го карам така.

# 68
  • Мнения: 252
Аз познавам доста слаботелесни свръхактивни хора от двата пола, наистина не ги мързи . Ядат от сутрин до вечер сладкиши, баници, тесто, пици, мекици и грам не качват/ много им завиждам/. Да, хиперактивни са, но не са устойчиви на стрес, не реагират стабилно и адекватно и не са здрави. StrangeRose, ти сигурно говориш за мезоморфите с добре развита мускулатура и спортно тяло. Аз говоря за ектоморфите- те имат светкавичен метаболизъм, много добре усвояват въглехидратите, но това в дългосрочен план им изиграва лоша шега- бързо прегарят.

# 69
  • Мнения: X
Точно ектоморфите визирах и аз. Какво значи "не са устойчиви на стрес" - че са припряни и се изнервят от "мудността" на останалите примерно? Ами за мен това е несравнимо повече за предпочитане - казвам го, понеже съм била и от двете страни.
А това, че някои от тях не са здрави, се дължи на други фактори. Храната също може да е нездравословна, но може и да е, независимо от типа метаболизъм.
А мезоморфът не е задължително да е със спортно тяло и т. н. - може да е задъхваща се "лелка" с "едър кокал".

# 70
  • Мнения: 12 790
...
Толкова различни мнения от всеки, че съвсем се ошашавих.
...
Мненията са различни, просто защото няма само един начин да смъкнеш килограми, много са.
Какво стана с онзи влогър, който беше обещал да ти направи програма?
Не се люшкай между различните мнения, а си избери само едно, което ти допада и го следвай.
Не си мери теглото час по час. Остави тоя кантар на мира и си следвай разумен хранителен режим, защото си млад човек и имаш нужда от разнообразни вещества. Наблягай и на двигателната активност, естествено. Не само във фитнеса, а всякакво движение, ходене пеша например, вместо с транспорт.
Ти в момента се вманиачаваш.
Гледай си живота, радвай му се и не се концентрирай толкова върху тези килограми, спазвай си програмата и си свиркай.
Така наречените от теб "любими храни", някакви снаксове, чипсове и изобщо джънк фууд - боклучава и вредна храна без истинска хранителна стойност - ако не ги ядеш някакво време, отвикваш! Истина е, отвикваш и нямаш вече нужда от тях. Но наистина трябва да ги откажеш, както пушачите отказват цигарите за свое добро.

# 71
  • Мнения: 252
Точно ектоморфите визирах и аз. Какво значи "не са устойчиви на стрес" - че са припряни и се изнервят от "мудността" на останалите примерно? Ами за мен това е несравнимо повече за предпочитане - казвам го, понеже съм била и от двете страни.
А това, че някои от тях не са здрави, се дължи на други фактори. Храната също може да е нездравословна, но може и да е, независимо от типа метаболизъм.
А мезоморфът не е задължително да е със спортно тяло и т. н. - може да е задъхваща се "лелка" с "едър кокал".
    Темите за телесните типове и метаболизма са толкова всеобхватни, че да ги нищим и да спорим не е тук мястото. 
     Това , което исках да кажа на Анабел, е, че дори метаболизмът ти да е бавен, можеш да извлечеш полза . Ако си с бавен метаболизъм/ ендоморф/, но внимаваш какво ядеш, не се тъпчеш с боклуци, спортуваш, можеш да си много по- здрав, младолик и  жизнен,  отколкото  набиващ захар ектоморф, който нищо не лепи. Не лепи, ама на 42-43 години е вече кльощава, съсухрена "лелка" с изпито и повяхнало лице  и сплескан задник. И да, тези фините, слабичките, нежните, ядящи буклуци и ненадебеляващи, са много крехки  психически- паникьосват се в трудни моменти,вайкат се, пърхат, симулират дейност, все от нещо са болни, все някой друг трябва да ги измъква и да им помага и да поема от тяхната работа. Примери около мен много. Аз не вярвам  тук някой да се припознае и обиди, защото такива хора няма във форум за диети. Smile
   Анабел е получила много хубави съвети, ама не я устройват. Тя иска да си хапва на корем ,да мързелува и да е слаба. Сега почва да и светва, че ще трябва винаги да се съобразява и е във фаза отричане и бунт.  Анабел, прочети хубаво всичко за ендоморфите и телесния тип капфа. Щом си напълняла още млада толкова много, най- вероятно имаш силна ендоморфна компонента. Ако искаш да изглеждаш прилично, никакво отпускане. Кривванията трябва да са редки, по празниците, защото дърпат много назад. Борбата с килограмите е тежка, но пък възпитава в дисциплина и ще ти донесе плюсове, които след години ще осъзнаеш.

# 72
  • Мнения: 3 311
Анабел, начина да си ядеш любимите храни дори когато си на режим е да намалиш малко количеството и да ги готвиш с храни, които нямат много калории. Когато ти се ядат картофи не сядай да ги ядеш с други въглехидрати или храни с много мазнини, нито пък ги къпи в олио. Разрежи ги по средата малко, сложи някакви зеленчуци отгоре или каквото ти е по вкуса от по нискокалоричните неща и ги изпечи върху хартия за печене.
Ориза ти препоръчвам да го избягваш, просто не са му оправдани калориите за количеството. Толкова лесно можеш да добавиш 400 калории само от него, то нищо не ти остава за друго. Ако все пак ти се яде много, направи си някакви зеленчуци със соев сос на тигана с някакъв източник протеин и сложи малко ориз на една страна.
Боба и лещата са чудесен източник на протеин. Лещата даже и на желязо, можеш да си правиш страхотни кюфтенца от тях. Пълно е с рецепти в интернет, кюфтенцата си ги хапни с една голяма здравословна салата, която не я заливай с висококалоричен дресинг.
Разбираш ли, нещата, които харесваш просто ги добавяш към ястието си, не фокусираш цялото меню върху тях.
Пици си правя с тънки питки от тортиля на фурната, отгоре слагам доматен сос, зеленчуци, източник на протен и някакъв обезмаслен кашкавал, ако искам и нещо разтопено.
Сандвичите : между 2-те филии сложи нещо здравословно и вкусно, не е задължително всеки сандвич да е майонезен и калоричен като събуей. Все пак 1 сандвич на ден стига, ако ядеш много от тях няма да ти останат калории за други важни елементи, които му трябват на човек за да е здрав.
Пържените филийки: не ги първи в олио или масло, а с незалепващ спрей за готвене. Ако използваш само белтъците без жълтъците докато ги правиш можеш да махнеш над половината калории от тях без проблем. Бъди разумна и в топингите. Simple Smile Избери плодове, които са с по-малко калорийки.
Сега вече мекици и баници... просто ги замени с палачинки, има тооолкова много рецепти за протеинови палачинки, сигурно и кето палачинки са измислили.
Чипсовете и снаксовете замени с пуканки, които си правиш сама на котлона без масло и олио. Става толкова бързо и лесно, и получаваш една огромна купа за 300 калории.
Това са разни хитринки, които ще ти помогнат да се задържиш на режима си. Научи се да ядеш повече зеленчуци, намирай начин да ги добавяш във всичко, количеството, което можеш да изядеш от зеленолистните специално е безумно, за някакви си смешни калории.
Протеин добавяй на всяко хранене, ще те държи сита, ще ти помогне да не загубиш мускули. Колко протеин на ден? Еми обръщаш си теглото в паундове, и по 1гр на паунд от телесно тегло.

# 73
  • Мнения: 10 012

Любимите ми храни на който и да ги кажа  повечето ме нападат а в темата на ИР напрано ме мразят като ги кажа.Въглехидрати са все.Картофи, ориз, леща и бобови е това което се готви предимно в нас, но принципно моите любими са пици, сандвичи, пържени филийки, мекички, банички, а относно снаксчета за почерпка - всички възможни чипсове и сладки за които се сетиш ги обожавам  Grinning Но към тях посягам когато съм сред компания основно.Не са нещо без което да не мога всеки ден.Проблемът е че съм социална и като отида нагости на някого и наслагват това на масата....

Това което най много са ми опявали всички е да махна картофите и ориза,някои дори млечните ме карат да махам, не можело да се ядат млечни докато си на режим, образували подкожни мазнини,лактозата и дрън , трябвало да престана да ям това, което майка ми готви вкъщи за семейството, да ям отделно и различно от тях и да си готвя сама меса и салати.Така и направих,дори с треньор се свързах да ми изготви режим за по сигурно.Просто от бързината си да стана красива се отдадох на съветите, които най - често съм ги чувала.Всички рекламираха все НВ и НВ.



Анабел, жените с опит са ти дали съвет. Никой не те кара, а да ти опява дълбоко се съмнявам.
И в крайна сметка, няма "трябвало". Единствено от желание има нужда. Силно желание за промяна, и най-вече здраве.
Това никой не може да ти го даде.

Но да страдаш като животно за един бал, просто не си струва. Отпусни си душата, и живей. Младостта е красива, и заоблените жени са красиви.
Не си давах сметка, че някой може така да примира за мекици, банички, и тесто изобщо.
Омлет от 3 яйца и спанак ме вълнува в пъти повече. Или с чушки.

Дори "ниско-въглехидратното" позволява доста въглехидрати, като се замисли човек.
100гр сварен ориз басмати има 25.22гр вгх. Засища, лесно смилаем е, и след него се тича като сърна.
Сладък картоф с пилешко е нещо феноменално вкусно, и пак в рамките на правоверното палео.

# 74
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
Glossycherry, копирах си твоето мнение мисля че и на мен ще ми е полезно Simple Smile За типовете които говорите за първи път чувам ще гледам да поправя грешката си и да се образовам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт