ОСМИ клас 2020/2021 - Осмокласникът онлайн блее, майка му от яд беснее!

  • 25 479
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Добро утро! Бети, благодаря за труда Heart

И аз съм оптимист като Айла. Ще ги върнат и редуват, докато се затопли и после вече всички ще ходят.
Привършва трета седмица откакто малките ученици са присъствено и нещата със заразата са спокойни, даже намаляват процентите на позитивни. Май все пак децата не са такъв сериозен фактор в разпространението. Но не вярвам някой от щабове и математици да го признае, де.

Честит празник на Мария!

# 46
  • София
  • Мнения: 476
Честита да си Мария! Много здраве, щастие и свободни пътувания, където си пожелаеш!
Аз не съм хич оптимистка относно връщането, май в последния момент няма да пуснат осмокласниците.

# 47
  • София
  • Мнения: 7 056
Вече изобщо не съм оптимист.
Слушам сега брифинга, по случайност. Направо си ни подготвят психически.
Както казах снощи на една приятелка, драмата с този вирус започва да ми прилича на "Дързост и красота".
Очакваме 75895 епизод. Изгубиха ме като зрител вече! Joy

Мария, да си честита! Да ти се сбъднат всичките набелязани пътувания! Wink

# 48
  • Мнения: 6 587
Мария,
много здраве и късмет,
винаги да са със теб,
гледай винаги напред,
ти си истински Човек!
И доброто запази,
че във тези трудни дни,
хора като теб сега,
правят по- добър света!


# 49
  • софия
  • Мнения: 25 457
Има надежда. Боцко оценявал образованието и то щяло да бъде единственият компромис във връзка с мерките.

# 50
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Има надежда. Боцко оценявал образованието и то щяло да бъде единственият компромис във връзка с мерките.

Склонен бил само на компромис само за образование...Поживьом, увидим! 😃
П.С. "ама имало още 10 дни и мнението на Европа"

# 51
  • Мнения: X
Не бих си причинила брифинг повече никога. Генералът, Кунчев, сега и вожда, да се свети името Му - мерси.
Нямам какво ново да науча от тези. Само плашене, а обезщетения, грижа и лечение - йок.

# 52
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
На Боцко отдавна не му вярваме. Да си приказва, каквото ще. Аман от празнословия.

# 53
  • софия
  • Мнения: 25 457
Недейте так. Все трябва да вярваме, колкото и да не вярваме Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 053
Благодаря за новата тема.
И дъщеря ми тези две седмици, доста оценки получи -доволна съм, с малки изключения.
Най-омразните предмети и са физика и химия, философията също била "тъпа", ама днес и е писала 6, за идеално написана домашна.

Честит празник Мария Flowers Hibiscus

# 55
  • Мнения: X
Недейте так. Все трябва да вярваме, колкото и да не вярваме Simple Smile
Вервайте! Joy
Аз наистина вярвам, че ще ги върнат. Даже съм 100 % убедена. Всеки ПиАр им е нужен, избори идват. А българинът държи на образованието и децата са му най-скъпото. Всичко е проучено вече. И планирано като ходове.

# 56
  • Мнения: 5 234
Бети, благодаря за темата!
Мария, жива и здрава да си!
У нас и осмокласничката блее, и майка й също блее. Омързеливихме се всички съвсем логично. Само малкият ученик е ентусиазиран, вероятно защото ходи присъствено. Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 3 610
Мария, бъди здрава и щастлива и осъществи всички мечтани дестинации!
Аз слушах щаба, уж, ама нищо не разбрах. Хем те нищо не казаха, хем и въпросите които им задаваха бяха безумно тъпи( особено от една госпожа). Бях забравила защо спрях да ги гледам тези неща. Последно ще връщат ли децата в училище, кои и кога?
Моят вчера имал тест по български на граматика и май не се е справил блестящо, а там не е имал проблеми преди, на класното по мат. също е оплескал една задача. Въпреки денонощното висене пред компютъра и над учебниците, явно му спада сериозно концентрацията и мотивацията. Как да го вини човек!? Вчера са ги викали в училище да си носят бележниците, та предстои да разберем успеха за срока.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Благодаря за приема, Доня ние живеем в Белгия, близо до Нидерландската граница и най-важно извън Брюксел. Езиците са си задължителни за училището, та всяко дете учи по три езика, без да броим майчиния. Често в клас има деца от всяка държава и рядко има деца от една страна. Например в цялото училище от 1 до 12 клас има 5 българчета, две са от мен.
Разказвателните предмети (география и история) се учат от 7 клас на втория език. Това означава, че при нас са на френски. Сега имам много да кажа как се преподава история от французи и валонци. За тях истината е една и всичко на изток от Виена е развиваща се страна извън Европа. В учебника по История имат страхотен урок за Цар Симеон и златния век на френски, наистина изглежда и звучи гордо, но учителя го е пропуснал, не бил важен, но виж Жана Дарк и нейното психично здраве е нещо друго или как са облечени селяните през средновековието във Франция. Нека се приеме със шега, но учат също както при мен едно време, дати, години и места и по много и то на френски. Тази и следващата година са средновековието, революциите и чак до 1914. След което история ще учат само деца които ще кандидатстват или тези който изберат 2 часа история за матурите. Географията е релефи, строеж на земното ядро. Математиката върви по-бавно според мен, но тук се учи по интензивно само тези деца които са избрали 6 часа на седмица, за тези които няма да им трябва при матурата, е по леко нивото. Сега са на тригонометрия на еднаквост на триъгълници.
За „Уча се“мога да кажа, че ни бе полезно след като спряхме с уроците по български. Тъй като не го учат в училище имах няколко години частна учителка, която идваше всяка събота и работеше с двете ми момичета. Сега го ползваме само когато искам да онагледя по Химия. Аз съм химик, но обяснявам на университетско ниво, затова ползваме платформата. Христина намира много хубави обясненията на граматиката на немски. Учителите по езиците задължително са носители на езика и от съответната страна, но при нея майчиния език е български, та тя мисли на него и затова намира много лесни обясненията на граматиката от уча се, по отношение на предлозите за акузатив и датив. Въпреки всичко което писах, ще спрем абонамента за следващата година.
Често се случва и при нас едно да каже учител, но после удобно да забрави какво е казал. Често обаче, децата сами му пишат имейл или директно си питат в час, да доизяснят ситуацията. Номер едно е учителката по латински, на която майчин език е френския, но държи да им даде превода на даден текст на английски…е резултат е, че не прави разлика между птица и кокошка Simple Smile, децата се забавляват с нея определено.
Сроковете при нас са 4, така че имат на всеки 6 седмици една седмица с аналог на класни по всички предмети и след това оценката определя срочната. През другото време имат тестове и така ги подготвят за следващата година когато ще имат тестове по всички предмети но само два пъти и след това започват да учат профилирано за матурите. Другата седмица чакам и на двете срочните оценки.
Образуванието е по Европейския бакалуерат и както чета натам вървят и реформите в българското образувание. Именно избор на профилиращи предмети, като задължителни за устни и писмени матури. Например за Хриси тя от малка иска да учи медицина като тате (сега не знаем на английски или френски ще бъде), но предметите и в последните две години ще се: английски, френски и математика (3 или 6 часа, зависи от университета), биология, химия, физика, философия и история (за този профил, трябва задължително да има 2 часа на седмица от разказвателните предмети география или история) и спорт. Тогава тя ще има писмена и устна матура по езиците и математика, освен това писмена по химия и физика и устни по история и биология. По профилиращите предмети всеки ученик си избира дали да е устен или писмен 5 часов изпит. Разбира се по добре е по биология и история да е устен, но всеки сам избира. За другите направления са други изборите и са доста интересни. На много колеги децата кандидатстваха тази година в различни страни, като Дания, Испания, Беглия, Нидерландия и германия, та съм запозната и с тези страни. Сега ще се образовам за франция Simple Smile

Честита да е Мария! Весел празник и скоро пак да пътешестваш и ако идвате насам се обаждайте много добър гид съм, особено Амстердам, Брюж и Париж, понеже са наблизо.

Съжалявам, че стана дълго писание…и при нас продължават да ни плашат и да не отпускат нищо, но поне децата са всеки втори ден на училище.

# 59
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Честит Рожден Ден,Мария!

Общи условия

Активация на акаунт