Анкета: Бременност и раждане - има ли хора без проблеми?

  • 4 960
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 272
Малко странни са опциите, които си дала за отговори - забременях планирано от раз, имах доста тежко повръщане в първите три месеца, високо кръвно налягане след 6 месец и леко, но продължително раждане!

# 16
  • Мнения: 959
С втората бременност и зачеването имах проблеми.С първата никакви.

# 17
  • Мнения: 656
Не, никакви! Забременях от първия път. Имах безпроблемна бременност и раждането мина доста леко. Пожелавам го на всички!

# 18
  • Мнения: 6 164
Никакви! Hug
Забременях от раз --> лека бременност и раждане.
Дано има повече като мен! Peace

# 19
  • Мнения: 4 806
чакахме близо 4 години самото зачеване (без ясни причини)
имах известни проблеми и с бременността (в края й)

# 20
  • Мнения: 416
  Аз имах проблеми със зачеването Cry -5 години го чакаме! Много се надявам да нямаме такъв проблем,ако решим да имаме второ детенце Praynig

Първото ни беше също дълго чакано - 5 години, вторият път забременях от раз, непланирано, съвсем неочаквано и изненадващо.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 230
Със раждането нямах проблеми, бях секцио по медицински причини. Забременях на 3тия месец, не съм повръщала нито веднъж. Не надебелях много, сложих малко на дупе и бедра. Но от 3ия месец на бременността ми се започна с диетите. Започнах да вдигам много нивата на кръвната захар. Диагнозата ми беше гестационен диабет. За да не ми бият инсулин всеки ден, правих диети, успях да закрепя доста нещата, когато през 8ми месец вдигнах кръвната захар  от нормалните 6,1 на 11,3 и имах глюкоза в урината. Доста се изплаших и в периода, в който ми се ядяха доста неща, аз спазвах най-строгата безвъглехидратна диета. Ендокриноложката ми бързо ми даде родоразрешение за секцио най-късно до 38ма седмица. Очакваха бебето да е голямо или ако е в нормалните размери да е с широки рамене, а аз имах и огромен корем, та като ме видеха докторите и казваха "Ами да, виж какво голямо бебе ще е!!!" Плакала съм за храна, мъжа ми започна моята диета за подкрепа и ми броеше дните до секциото txtloves. Всичко правех заради бебето, ако не си поддържах нивата ниски постоянно, можех да й невредя, да се роди с диабет или да го развие по-късно, да има проблеми със сърцето, белите дробове и още куп неща. Освен стреса от липсата на храната, която ужасно много исках, лекарката, която следеше бременността ми започна да се държи ужасно, преглеждаше ме на ужасен УЗ, държанието й беше под всякаква критика. В началото на бременността ме прие за пациентка, въпреки кръвната захар, както каза тя и отношението й беше прекрасно, но когато нещата се задълбочиха и тя като че ли правеше всичко възможно за да се махна от нея. Така че аз го направих, в 35 г.с. си търсих нов доктор, Прегледах Форума за доктори във всички АГ болници  и попаднах на името на Божидар Ташкав от Св. София. Изтърсихме му се на вратата на кабинета с мъжа ми, без никаква уговорка, без предварителен тел. разговор. Човека ни изслуша и ме прие за пациентка. Родих при него в 37гс., Анна тежеше едва 3,045кг., предвид очакваните размери, това ми се стори много малко. Единственият проблем при нея бяха повишените левкоцити към 40, биеха й антибиотик 7 дни и тя бързо се оправи Hug Така й не разбрах от какво е било това повишение. За сега няма проблеми с кръвната захар Praynig. А аз 2 месеца след раждането, успях да вляза в норма без диети и много торти. С мъжа ми направихме списък по време на тежката диета с всички неща, които искам да изям, и се заканих да го направя след като родя.  Laughing Това е, издаржах и благодаря на Господ и Св. Богородица, че бебето ми  е добре.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 11:21 от Maxin

# 22
  • Мнения: 3 334
Първа опция Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 621
Не съм имала проблеми нито със зачеването, нито беше непредвидено, нито проблеми с бременността и раждането. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 408
Забременях след 2.5 години неуспешни опити, съвсем случайно). Имах много лека и безпроблемна бременност, но родих трудно и Тонито все още има хематом на главата.

# 25
  • Мнения: 1 910
Анкетата не е коректна.

# 26
  • Мнения: 1 183
Може би имах известни проблеми със забременяването,но иначе за сега всичко е О.К,и се надявам да нямам проблеми в последствие baby_neutral

# 27
  • Мнения: 730
Бебето беше планувано,забременях от раз,изкарах безпроблемна бременност,родих на термина нормално,без упойка(беше планувана епидурална,но нямаше време-влязох в болницата в 12ч. и в 12.20ч видях бебка Hug Heart Eyes,а ме заплашваха със секцио,защото съм била тясна Crazy)

# 28
  • София
  • Мнения: 3 826
Със зачеването нямах проблеми,но първата ми бременност завърши със спонтанен аборт Sad.
С втората всичко беше ОК.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Чаках 5 години докато забременея. Засега всичко е наред, днес влизам в 8 месец, не съм повърнала веднъж, не ми е прилошало. Дай Боже, всичко да приключи толкова добре Praynig

Общи условия

Активация на акаунт