Житен режим на учителя Петър Дънов -13 тема

  • 31 420
  • 434
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 9
Уапех на всички, които от 8.02.2023 г. започват същинската част на Житния режим за чистене!

# 331
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 062
Вехади Солейко, радвам се, че сте дошли и при нас.

Успешен, ползотворен и лек режим желая на всички!

# 332
  • Мнения: 9 645
успех на всички!

# 333
  • Мнения: 2 135
Момичета, аз няма да правя режима с оглед на кърменето, както ме посъветвахте. Но изпитвам някаква нужда, не мога да обясня от къде и защо идва. И понеже съм упорито магаре, реших да направя следното - купих си лимец и ще хапвам веднъж на ден, пък като спра да кърмя ще направя целия режим ( ако успея ). Така усещам нещата и смятам да се доверя на интуицията си. Успех на всички Simple Smile

# 334
  • Мнения: 9 645
да, пак ще е от полза да хапваш лимец. най-добре кълнове /малки/.

# 335
  • Мнения: 2 135
Сложих малко лимец, около една шепичка в глинено гювече и го залях с малко топла вода. В кухнята ми е около 20°. Мисля да го хапна за следобедна закуска.

# 336
  • Мнения: 9 645
по-скоро утре, сега няма да е покълнал. можеш да си сложих днес за утре.

# 337
  • Мнения: 6 022
Ето как аз приготвих лимеца си за днес. Още на 6-ти сложих 100 грама в буркан с гореща вода. На 7-ми преместих в термос с гореща вода. Така имам 24 часа престой в буркан и после 24 часа в термос. Много добре изглежда днес лимеца, лесно се дъвче и е вкусен:
Скрит текст:

# 338
  • Мнения: 1 966
Ето как аз приготвих лимеца си за днес. Още на 6-ти сложих 100 грама в буркан с гореща вода. На 7-ми преместих в термос с гореща вода. Така имам 24 часа престой в буркан и после 24 часа в термос. Много добре изглежда днес лимеца, лесно се дъвче и е вкусен:
Скрит текст:
Аз вечер след работа слагам лимеца в термос с топла вода. Грешка ли е и да му трябва още време? Иначе е покълнал.

# 339
  • Мнения: 9 645
лимецът изглежда сготвен и не трябва да е така. не се залива с гореща вода и не се държи в термос, така го убиваш. кой ви каза, че се прави така? иначе лимецът покълва обичайно за 24 часа, че и по-малко.

# 340
  • Карлово
  • Мнения: 4 704
потвърждавам за 24 часа е готов лимецът. Аз го накисвам сутрин във вода със стайна температура. Вечерта изсипвам водата и го накисвам отново в чиста. Използвам от чешмата вода. На другата сутрин е както трябва с малко кълнче и мекичък - не изглежда като сварен, т.е. е жива храна.
На първа страница има малки картинки как изглеждат покълналите зрънца. Линковете към големи картинки са прецакани, понеже са редактирали основния сайт, към който са препратките.

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 17:29 от ДамаТрефа

# 341
  • Мнения: 6 022
След 24 часа в буркан в моя лимец имаше твърди зрънца и то твърди като да може да счупят зъб. Затова реших да сложа и в термос, за да видя какво ще се получи. Ще видя тези дни за 48 часа в буркан с хладка вода дали ще се получи.
Иначе аз за днес приключих с храненето. Ядох само 100 гр. лимец и нищо друго. Нямах никакви проблеми, понеже съм свикнала покрай интермитентното хранене с контролиране на чувството за глад.
Правя режима с цел детокс на организма и каляване на волята.
Желая успех, спокойствие и чисти мисли на всеки, който днес започва режима!

# 342
  • Мнения: 7 810
ще мухляса, не го дръж 48 часа

# 343
  • Варна
  • Мнения: 130
Успех и от мен, ден 1 почти измина! Simple Smile Аз съм на жито. Ако се свари леко за да е по-меко проблем ли е? Преди няколко години изкарах 7-8 дни на режима...но не помня дали ми е било трудно, май по скоро не.

# 344
  • Мнения: 9 645
Успех и от мен, ден 1 почти измина! Simple Smile Аз съм на жито. Ако се свари леко за да е по-меко проблем ли е? Преди няколко години изкарах 7-8 дни на режима...но не помня дали ми е било трудно, май по скоро не.

Естествено, че е проблем. Не сте ли чели насоките?

Общи условия

Активация на акаунт