За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 88

  • 19 976
  • 782
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 758
Здравейте мамчета. Преди няколко дена бях писала че сме с воднисто ако. Днес отново се повтори. Не се бях притеснила , обаче преди час видяхме слуз в памперса на бебка. Нямаше ако само слуз. Изцяло сме на кърма. Воднистото ако продължава. Обадих се на педито, тя каза да пуснем стерилна урина утре сутринта, усъмни се да не би да е от влагалището. Но като казах че воднистото ако продължава каза да направим преглед при  гастроентеролог. Каза че може да има непоносимост към някои храни. Обаче и аз се усъмних за някаква алергия. Преди 3 дни бяхме с подсечено дупе. Първо се започна с едни пъпки на дупето , имахме и една пъпка на коляното. След което дупето се зачерви изцяло и стана като изгорено. Направо не знам вече какво да мисля. Някой ако има някакво мнение по въпроса. Благодаря ви😊
За изцяло кърмено бебе е нормално акото да е течно. Нормално е и понякога да има слуз, но вече ако продължава често е най-добре да се направи консултация с гастроентеролог. За другите неща не знам.

# 16
  • Мнения: 6 929
Относно яслите и аз се притеснявам малката е годинка ..излетя времето, докато не навърши две няма да я пускам ....Simple Smile
Единственото което преди това можете да направите е да смените адреса настоящ или постоянен за повече точки, аз смених настоящ 👍

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
А последно за ясла/градина/училище кой адрес се гледа и "натежава" настоящият или постоянният?
Не съм гледала за ясла още ще почна да се услушвам като подмине годинката.

# 18
  • Мнения: 515
Може да пробвате да изключите млечните продукти. Понякога от там има проблем. Но доколкото знам, за да се отрази положително върху бебето, трябва поне 2 седмици да не се ядат млечни. Надявам се да няма проблем, а просто паника на "новородена майка". Grinning все пак гастроентеролог ще каже най-добре. /Само не се подлъгвайте да спирате кърменето, ако се опитва да го изкара виновник и да пробутва АМ. /

За Варна доколкото знам се кандидатства в годината, която искаш да приемат детето. Още не съм го направила.. за детска ясла - адресът е без значение, само за детска градина се гледа да има уседналост 2 години - носели 500т за ДГ, влизаща в района на адресната регистрация на детето.

# 19
  • Мнения: 5 001
Здравейте. Малкия е на 3 седмици и в момента яде през 2ч и половина - три по 100мл. Яде си и нощем. Понякога пие чай между храната. Според вас нормален ли е този режим, защото "по учебник" когато мине на 100мл трябва да намали броя хранения, но при нас не става. Яде си пак по 8 пъти, нощем не пропуска.. Не знам дали е добре това..

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Трето дете гледам, но не съм майка-отличничка, защото не чета учебниците, а се водя по децата. 🙂Дъщеря ми след 2 дни става на 9 месеца и още има нощно хранене.

За яслите и детските градини всеки град си има свои правила и условия за кандидатстване. В Бургас например не е така страшно положението. При нас просто има желани градини, в които трудно се влиза, което е лошо за живеещите близо деца. Ние живеем буквално на метри от ДГ, която тази година дори не си запълни бройките. В яслите също има места.

Така, че Мими, не се притеснявай. Ще я приемат твоята госпожица. Само трябва да си прецениш кога да кандидатстваш. Защото ако го направиш догодина април месец ще започне септември. Аз тогава смятам и дъщеря ми ще е на 2 години и 4-5 месеца. Твоята обаче, като е родена януари до септември ще трябва прецениш ще можеш ли да си останеш вкъщи.

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 08:18 от Мария

# 21
  • Мнения: 5
Здравейте,знам че вече подобни теми са писани но аз съм нова в майчинството.Та имам бебе на почти 4 месеца до пред 1 месец се хранехме само на кърма и то добре на пойскване,но от един месец вече храненето ни е мъка отказва да суче мъчех се и сучеше по малко но вече не иска изобщо само вечер когато е сънена,затова преминах на адаптирано мляко на хип но и там с 300 зора се храним и то по 80 90мл,когато се изцеждам пие по 80мл,общо взето детето ми не се храни нормално понякога яде по 3 пъти на ден понякога по 2 и то винаги  е с мъка.имаме малко хрема и зачервено гърло и подути венци дали отказва да се храни заради това и защо само по 80 мл изяжда?

# 22
  • Мнения: 751
Здравейте. Малкия е на 3 седмици и в момента яде през 2ч и половина - три по 100мл. Яде си и нощем. Понякога пие чай между храната. Според вас нормален ли е този режим, защото "по учебник" когато мине на 100мл трябва да намали броя хранения, но при нас не става. Яде си пак по 8 пъти, нощем не пропуска.. Не знам дали е добре това..
Според мен спри да броиш колко яде бебето. Аз така и не разбрах нашето по колко пъти яде, особено като беше толкова малък. Имах чувството, че 24/7 яде. Върне, повърне и хоп пак на цицата Grinning И нощем ставам да го храня още, на почти 5 месеца е и не смятам да спирам хранене или да намалям - когато му се суче - суче Blush

# 23
  • Мнения: 6 929
Трето дете гледам, но не съм майка-отличничка, защото не чета учебниците, а се водя по децата. 🙂Дъщеря ми след 2 дни става на 9 месеца и още има нощно хранене.

За яслите и детските градини всеки град си има свои правила и условия за кандидатстване. В Бургас например не е така страшно положението. При нас просто има желани градини, в които трудно се влиза, което е лошо за живеещите близо деца. Ние живеем буквално на метри от ДГ, която тази година дори не си запълни бройките. В яслите също има места.

Така, че Мими, не се притеснявай. Ще я приемат твоята госпожица. Само трябва да си прецениш кога да кандидатстваш. Защото ако го направиш догодина април месец ще започне септември. Аз тогава смятам и дъщеря ми ще е на 2 години и 4-5 месеца. Твоята обаче, като е родена януари до септември ще трябва прецениш ще можеш ли да си останеш вкъщи.
Да още го обмислям Simple Smile явно и двете сме от  Бургас

# 24
  • Мнения: 85
Здравейте. Бебето ми е на 7+ и забелязвам, че доста често "блее". Зяпа си в една точка и понякога и като я викам не ме отразява. Скоро сме били на невролог по друга причина, не забеляза нещо нередно. Вашите правят ли така? Нормално ли е?

# 25
  • Мнения: 515
Нормално е да се разсейват на тази възраст и храненето през деня да е мъка. Минах през същото, с 300 зора я закачах на цицата. АМ не съм давала. Най-добре сучеше и си наваксваше  през нощта. През деня я слагах на краката и почвах да я люлея, за да се унесе да спи и чак тогава я слагах на гърда, за да се нахрани. В комбинация с бял шум също съм пробвала. После като започне да се събужда, веднага на гърда - докато е сънена, че иначе мъка. Не се отказвай, период е и няма нужда от АМ. Simple Smile Просто трябва малко преди да е заспала напълно и веднага след сън да се бута цицата. И примерно в спалнята на затъмнено. При някой майки и в банята помага, че е най-тъмно. В/около 4м е доста "забавно" - регресия на съня, скок в растежа, стачки.. търпение и спокойствие. Ще се справите и без ам. Simple Smile
Черна рокля, да не би да му се спи и затова да гледа в 1 точка? Аз поне съм забелязала, че това поведение се появява като й се доспи.
Здравейте,знам че вече подобни теми са писани но аз съм нова в майчинството.Та имам бебе на почти 4 месеца до пред 1 месец се хранехме само на кърма и то добре на пойскване,но от един месец вече храненето ни е мъка отказва да суче мъчех се и сучеше по малко но вече не иска изобщо само вечер когато е сънена,затова преминах на адаптирано мляко на хип но и там с 300 зора се храним и то по 80 90мл,когато се изцеждам пие по 80мл,общо взето детето ми не се храни нормално понякога яде по 3 пъти на ден понякога по 2 и то винаги  е с мъка.имаме малко хрема и зачервено гърло и подути венци дали отказва да се храни заради това и защо само по 80 мл изяжда?

# 26
  • Мнения: 1 091
Ние имаме подобен проблем от 2 седмици. На 4 месеца е и спря да се храни добре. Уж е много гладна,изпива 60-70мл и започва да се дърпа,изправя и ми бута шишето. Това е на всяко хранене. Вече си мисля,че млякото не и допада.

# 27
  • Мнения: 4 042
А моя започна да си обръща режима, през нощта заспива към 12 - 1, а през деня го оставям да спи по-дълго за да си вземе съня... На една годинка и три месеца е. Имате ли идея какво мога да направя за да му обърна режима отново?

# 28
  • Мнения: 758
Защо не пробваш всеки ден да го будиш сутрин и да го слагаш вечер в 20 мин по-рано от предния ден.

Аз друг начин освен с плавно изместване не съм пробвала. Когато сменяха времето, аз подготвих детето предварително - всеки ден й измествах с 10 мин режима. Но ставаше дума за час, при вас е по-сложно и сигурно ще трябват повече дни.

# 29
  • Германия
  • Мнения: 865
Колко пъти спи през деня? При нас съня се оправи след като започна да спи само един път.

Общи условия

Активация на акаунт