За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 88

  • 20 026
  • 782
  •   1
Отговори
# 750
  • Перник
  • Мнения: 435
Момичета, бебе на 16 месеца, няма белег от БЦЖ ваксината, която му сложиха в Майчин Дом. Не живеем в България и ще му правя манту като се приберем, което не знам кога ще е. Всъщност нормално ли е да няма белег на тази възраст?
И моят син нямаше белег, пак от МД. И мантуто излезе отрицателно, та чак се зачудих дали не са забравили да му я боцнат там. Правихме реимунизация и си остана след това белег.

# 751
  • Мнения: 15 356
А в имунизационния паспорт пише ли,че има ваксина?Според лекарката която прави мантуто,пише ли че има ваксина,значи има и почти е невъзможно да не е ваксинирано детето .

# 752
  • Перник
  • Мнения: 435
А в имунизационния паспорт пише ли,че има ваксина?Според лекарката която прави мантуто,пише ли че има ваксина,значи има и почти е невъзможно да не е ваксинирано детето .
Разбира се, пише го в епикризата при изписването от МД, съответно е вписана и в неговия картон, аз по-скоро се пошегувах 😁

# 753
  • Мнения: 15 356
Аз не се пошегувах ,мен пък ме озадачи това което каза пулмоложката която прави нашето манту.Че едва ли не го прави за мое спикойствие,пък тя ваксината си е баш на място,щом пише че е поставена.Разбрахме се Grinning

# 754
  • Мнения: 376
Въпрос към кърмещите майки , бебчетата ви държат ли шише? Давате ли кърма от шише , и как кърмите на поискване или през 2/3 часа ? Какъв вид шише използвате?
Аз до сега кърмих на поискване, от няколко дена вече гледам да в кърмя поне през 2 часа, най - накрая свикна да държи биба, сменихме сигурно вече 20 вида 😄 хареса й една на чико - тип пеперудка 🤗

# 755
  • Мнения: 7 076
Въпрос към кърмещите майки , бебчетата ви държат ли шише? Давате ли кърма от шише , и как кърмите на поискване или през 2/3 часа ? Какъв вид шише използвате?
Аз до сега кърмих на поискване, от няколко дена вече гледам да в кърмя поне през 2 часа, най - накрая свикна да държи биба, сменихме сигурно вече 20 вида 😄 хареса й една на чико - тип пеперудка 🤗
Кърмила съм на поискване до захранването.Кърма съм оставяла на майка ми може би 2 пъти че ми се наложи да излизам по работа и незнаех колко ще се забавя.Стъклено шише на Нук имаме.
Биби също бях взела на Нук силиконови естествено ги изплю ...не съм купувала никакви други марки,видове ....😃ама само аз си знам какъв рев е било...както съм писала преди има и +и- бибата ...избутахме някак без, не сме първите я 😃но сега устата й не спира,голямо дърдорене ❤️❤️❤️

# 756
  • Мнения: 376
Въпрос към кърмещите майки , бебчетата ви държат ли шише? Давате ли кърма от шише , и как кърмите на поискване или през 2/3 часа ? Какъв вид шише използвате?
Аз до сега кърмих на поискване, от няколко дена вече гледам да в кърмя поне през 2 часа, най - накрая свикна да държи биба, сменихме сигурно вече 20 вида 😄 хареса й една на чико - тип пеперудка 🤗
Кърмила съм на поискване до захранването.Кърма съм оставяла на майка ми може би 2 пъти че ми се наложи да излизам по работа и незнаех колко ще се забавя.Стъклено шише на Нук имаме.
Биби също бях взела на Нук силиконови естествено ги изплю ...не съм купувала никакви други марки,видове ....😃ама само аз си знам какъв рев е било...както съм писала преди има и +и- бибата ...избутахме някак без, не сме първите я 😃но сега устата й не спира,голямо дърдорене ❤❤❤


А след като захранихте как кърмихте 😊😊

# 757
  • Мнения: 7 076
Въпрос към кърмещите майки , бебчетата ви държат ли шише? Давате ли кърма от шише , и как кърмите на поискване или през 2/3 часа ? Какъв вид шише използвате?
Аз до сега кърмих на поискване, от няколко дена вече гледам да в кърмя поне през 2 часа, най - накрая свикна да държи биба, сменихме сигурно вече 20 вида 😄 хареса й една на чико - тип пеперудка 🤗
Кърмила съм на поискване до захранването.Кърма съм оставяла на майка ми може би 2 пъти че ми се наложи да излизам по работа и незнаех колко ще се забавя.Стъклено шише на Нук имаме.
Биби също бях взела на Нук силиконови естествено ги изплю ...не съм купувала никакви други марки,видове ....😃ама само аз си знам какъв рев е било...както съм писала преди има и +и- бибата ...избутахме някак без, не сме първите я 😃но сега устата й не спира,голямо дърдорене ❤❤❤


А след като захранихте как кърмихте 😊😊

На около 2 часа+ някъде и така още два месеца след захранването ...после мина на ам имах проблеми с бъбреците и пих хапчета и се наложи да спрем ...

# 758
  • Мнения: 770
А в имунизационния паспорт пише ли,че има ваксина?Според лекарката която прави мантуто,пише ли че има ваксина,значи има и почти е невъзможно да не е ваксинирано детето .
Наскоро в една от консултативните теми педиатър пулмолог отговори защо е важно да се проверява за имунитет въпреки поставената ваксина още при раждането. Самата ваксина е много чувствителна на външни влияния (слънце например) и ако е имало пропуск при съхранението тя може да не е ефективна.

# 759
  • Мнения: 751
Pinky35, аз също кърмя на поискване. Шише давах като му давахме омнибиотик за няколко дни.. Или уж като сме ходили някъде, ама много рядко се е случвало. Шишето беше на Авент, от тези, които са против колики уж.. От бибероните му се повдигаше, вече е на 5 месеца, но моята майка ми даде един каучуков на Чико, него по го лапаше, но не за дълго. Сега го използва за чесалка Grinning

# 760
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Аз кърмя на поискване, шише даже нямам вкъщи, нито биберони. Неговото поискване съвпада с приспиването, понеже още спи като новородено почти - има по 3-4 дрямки на ден на 9м. Имаме си ритъм, кърмене за приспиваме, сън и после 2 часа будуване, и така цял ден 😅

Нощно време кърменето не ми се коментира 😂

# 761
  • Мнения: 758
И аз кърмя на поискване моето едногодишно. В момента само сутрин, вечер и понякога нощем. Денем не й се стои на гърда от около 2 месеца, пък и тя обича твърда храна и хапва бая (стига да няма картофи...). Биберон не е искала, но по едно време оркри благинката на палеца и си го посмуква него.
Също докато се кърмехме на 2 3 часа, редовно оставях цедено на баща й, основно, за да ида на спорт. От шишета на авент пиеше. Също и в първия месец, когато искаше да суче и нощем на 2-3 часа, пак му оставях, че да имам 6 часа непрекъснат сън Simple Smile

# 762
  • Мнения: 770
Въпрос към кърмещите майки , бебчетата ви държат ли шише? Давате ли кърма от шише , и как кърмите на поискване или през 2/3 часа ? Какъв вид шише използвате?
Аз до сега кърмих на поискване, от няколко дена вече гледам да в кърмя поне през 2 часа, най - накрая свикна да държи биба, сменихме сигурно вече 20 вида 😄 хареса й една на чико - тип пеперудка 🤗
Да по принцип кърмя
До поискване. Яде някои път през 3 часа
Някой път през 2 часа 2.5часа и половина.Когато той си пожелае.
Източвам кърма и давам със шише на  Авент Филипс само такива шишета ползвам и съм много доволна.
По принцип във вкъщи може да сме изцяло на кърма но понякога не му достига и му правя от млякото на хип..
Ние сме почти на 4 месеца и изцяло се съобразявам със бебчо когато той иска тогава се храним.
Има случаи спи по 3 ,4 часа
Без да се буди  и аз знам когато се събуди със сигурност ще е гладен..
Давам пример снощи си заспа около 22.30 часа  още спинка.
А аз около 02.15часа източих 150 грама кърма  защото ми се доста напълнени.
Така че аз съм на принципа слушай бебчо
И няма да сгрешиш.

# 763
  • Мнения: 7 076

Пише шампоан става ли освен за коса и за тяло ....?

# 764
  • Германия
  • Мнения: 865

Пише шампоан става ли освен за коса и за тяло ....?
В интернет пише, че става и за тяло.

Общи условия

Активация на акаунт