За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 88

  • 20 070
  • 782
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 1 363
Аз винаги съм слагала куул пач на боцнатото място, не толкова да не вдигне Т, колкото да не се подуе мястото, има и охлаждащ ефект. Една нощ не съм мокрила мястото, т.е. не съм къпала. Така правех при всяка ваксина. Моето дете не е вдигало Т, но го следях, превантивно не съм давала температуропонижаващо.

# 736
  • Германия
  • Мнения: 865
Дъщеря ми също не е вдигала температура след ваксините. Аз никога не съм слагала куул пач, защото педи не е казала и аз незнаех за тях. Също, като момичетата и аз една нощ не мокрех.

# 737
  • Мнения: 770
Има ли опция да не вдигне температура от ваксината, много се притеснявам, понеже е със супер чувствителен стомах и като цяло много емоционално дете, как ще понесе ваксините.
Не се притеснявай. На моя близка детето, което също по принцип е много емоционално, изобщо нямаше никакви реакции. Единствено веднъж беше по-поспаливо. Така че не се настройвай. Всичко ще бъде наред.

# 738
  • Мнения: 3 124
Дъщеря ми не е вдигала от тази ваксина темп.
Подкрепям мненията горе.
Слагах кул пач и не мокрех мястото.

# 739
  • Мнения: 15 356
Аз винаги съм я къпала ,кул пач в първите няколко чася само слагах.Температура не е имала никога,само на първите ваксини беше малко крива.

# 740
  • Мнения: 5 433
Куул пач, по съвет на педиатъра, слагаме върху убоденото място веднага след ваксината и след това още веднъж вечерта преди лягане, за да преспи с него.
Досега температура не е вдигал.

# 741
  • Мнения: 7 182
Куул пач веднага още в кабинета слагахме

# 742
  • Мнения: 3 758
Педиатърката слага куул пач.Аз не съм.Температура не е вдигала от ваксини.Всъщност никога не е имала реакция от която и да било ваксина.

# 743
  • Мнения: 770
Майки, едно спешно питане: днес на бебчо му сложиха шествалентната ваксина Hexacima. Забравих да попитам има ли ограничение за къпане, да не мокрим крачето и мястото? Например два-три дни да не се къпе?
Друго-препоръча ни педиатъра кул пач. Обаче не питах на мястото на инжекцията ли да го слагам или на друго място? На опаковката пише, ако има температура. Ако няма да слагам ли пач?
Има ли опция да не вдигне температура от ваксината, много се притеснявам, понеже е със супер чувствителен стомах и като цяло много емоционално дете, как ще понесе ваксините.
Само детенцето може да минете.
Така на нас педиатърката ни беше казала като бяхме на скоро на ваксина

# 744
  • Мнения: 1 033
Някой може ли да ми каже защо от няколко дни малкия 8м почти, реве на всяко ядене, яде и реве -зеленчуково пюре, каши, плодове няма значение какво е, реве. Реве, яде, плюва пак реве, яде и накрая му давам ам. Няма сега тръгнали зъби

# 745
  • Мнения: 4 102
Момичета, бебе на 16 месеца, няма белег от БЦЖ ваксината, която му сложиха в Майчин Дом. Не живеем в България и ще му правя манту като се приберем, което не знам кога ще е. Всъщност нормално ли е да няма белег на тази възраст?

# 746
  • Мнения: 15 356
И нашата няма белег,правихме манту и има имунитет .Нормално ли е не знам,но не е меродавно

# 747
  • Благоевград
  • Мнения: 129
Здравейте, момичета ! Имам питанка към мамите с повече опит. Предстои да пусна изследвания на сина ми за прием в ясла. Тъй като трябва да взема проба урина и проба фекалии, искам да попитам как сте ги съчетали ? Имате ли представа колко време имам да занеса проба фекалии в лабораторията след взимането й ? За урината знам, че е до 1 час от взимането. Просто детето не всеки път ака в гърнето след ставане и съм в чуденка как да съчетая нещата, така че да не се разкарвам по няколко пъти до лабораторията, а да мина с едно ходене. Благодаря предварително !

# 748
  • София
  • Мнения: 18 746
Първо фекалиите,може от предният ден и в хладилник.
А за урината,ако мислиш,че като я оставиш няма да престои няколко часа освен ако не е малка лаборатория и на място да изследват
Не с впрягай толкова

# 749
  • Мнения: 2 194
Момичета, бебе на 16 месеца, няма белег от БЦЖ ваксината, която му сложиха в Майчин Дом. Не живеем в България и ще му правя манту като се приберем, което не знам кога ще е. Всъщност нормално ли е да няма белег на тази възраст?

Много деца нямат белег, но имат имунитет. Моето дете нямаше белег, пробата манту беше отрицателно и му биха БЦЖ на 9 месеца. Сега е на 1 год и 3 месеца и отново няма белег 😁

Общи условия

Активация на акаунт