Любители на кучета - 113

  • 23 904
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Благодаря ви за пожеланията, дами! Много сте мили!
Ние само с фурминатор решим. Смъкваме доста, но и поне толкова пада независимо от ресането.
Решихме да минем на барф хранене. Ако имате опит, дайте акъл как да ги захраня. Благодаря предварително!
Ние минахме директно,но ако кучетата са с чувствителен стомах поне 7дена преход.Заложете на пилешко в началото то е най-предпочитано.Сега харти апетайт предлагат доста по-различен от нормалния барф.Не съм го пробвала ,но май е някакъв сух или там как го казваха.Идеята е ,че май нямало толкова цапане.

# 46
  • Мнения: 2 625
До колкото знам за Барф храненето, трябва да се започне с около 2-2.5% от телесната маса на кучето като за начало. И постепенно да се увеличава и да замества старата. И като за начало пилешко, че е по-леко, и с повече зеленчуци.. Обаче аз предпочитам да готвя, защото няма от къде да си намеря прясно и чисто месо. Всичко в магазините е обляно с химикали. Като виждам как се пени като го варя, и първата вода я хвърлям все едно готвя боб 😀, не бих и го дала сурово.Аз за нея го правя, все едно за себе си. То миене, киснене, плакнене, препенване и т.н.. Работила съм в месарски магазин, и някак си съм прекалено запозната вече, и се отказах от тази идея за барф.
Да не говорим, че на мен ми се отяде вече месо, и взимам само от определени магазини и определени неща. 😒

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Билянка, покажи ни актуален Озю.
Шошото е здраво разстроен след посреднощния пир от боклука. Не е ял на закуска, не е вечерял, дори на котката яденето не е изял. Кой знае какво още освен кренвирши е погълнал. Вече ще съм много по-внимателна.

Скрит текст:

# 48
  • София
  • Мнения: 829
Много съм доволна от фурминатора,даже не помня какъв размер е нашия,той остана от котката,но имам и един взет от лидъл,не помалко качествен е ,така че може да следите като има неща за домашни любимци.
Биляна,много се смях с прелестите на Ози Grin
Mtz,защо се отказа от готвене на кучетата,не им понася ли ?

# 49
  • Мнения: 145
Аз храня моите кокони БАРФ. Може да започнете направо, ако не са им чувствителни стомасите или като замествате постепенно за около седмица -  всеки път повече БАРФ и по-малко от старата храна. Има и друг вариант - може да ги оставите без храна един ден и да захраните направо с дневната доза БАРФ, за предпочитане със зелено телешко шкембе /много е миризливо, но кучетата го обичат ужасно много Simple Smile /. После вече си редувате различните менюта.

Една Кари:

# 50
  • Мнения: 150
Как се дебнат пилета Joy

# 51
  • Мнения: 1 826
Не съм писала ,но ви чета и сега по темата за фурминаторите.Моето е с къса козина-пинчер и  върши идеална работа за нея.Взех обаче същия за голямо куче-порода лабрадор,голямо козина и не става.Ще пусна ако успя снимки на двата вида,поръчани от Китай и като чета цените...Между другото втория вид за голямото куче върши идеална работа за персийката ми,та поръчах и за нея.Като реша кучето , идва тя да се бута и нея да реша.Цената е около 5 евро и има различни размери .
Горе е за голямото куче,а долу са късокосмести.

# 52
  • тук-там
  • Мнения: 5 696
Слънчогледка, консултирах се със спец по храненето и се оказа, че обработената храна не се усвоява, както и гранулираната. Преминава си през стомашно-чревния тракт и се изхвърля кажи-речи цялата. Изпражненията са чести и големи и при двамата. Всички около мен на барф съобщават за голяма промяна в броя и количестото на изпражненията, вида на козина и здравината на зъбите. Ще пробвам и ще докладвам.
Ето интересна статия:
http://blog.svetla-handling.com/barf/

# 53
  • под тепетата
  • Мнения: 9 292
И не само тя! При Светла има какво да се прочете.
Иланг, ми това е прясна актуална снимка Laughing Другата половина , ако успея довечера след работа.

# 54
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Благодаря за информацията за фурминатора.ММ поръча снощи от Емаг за около 60 лв.М размер за куче с дълга козина.В Зооплюс бе на сходна цена(66 лв,като в момента е намален с 3 лв),но по-бавно ще дойде...Гледах някакви и в ОЛХ на малко по-ниски цени,но пък не знам доколко ще свършат работа.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Закрита е котешката тоалетна, но достатъчно голяма и с голяма вратичка /котарака е едричък/, за да може тя да си набута кокерската глава през вратата и да си прави вътре инспекции и подбор и да си вади, каквото и харесва. Аз по това, че е разпръснато разбирам, че е имало набези. Котките няма как да разпръснат, защото тоалетната е дълбока и затворена от всякъде. Притеснявам се да я кача на високо, защото котарака веднъж така падна с цяла котешка къща с катерушка /беше в къщата/ и някак направи така, че всичко това падна от 1,80 м. от един фризер, където беше качено.

# 56
  • Мнения: 2 449
Хари , Шошко...и Лори!Пишман ловджии/ боклуджии!Няма да влизам в подробности. Ама да не сме по- назад от братовчедчетата...😂Добре, че падна сняг и кулинарните изкушения се скриха...

# 57
  • Мнения: 2 907
Честно да си кажа от яденето на "деликатесите", единственото по-гадно е въргалянето в тях 🤣🤣 Макс имаше един такъв успешен опит, не искам и да си спомням даже. Добре, че си остана само този единичен случай. Ама е имало случаи, в които си мисля, че такова да беше ял щеше да е по-приемливия вариант. Преди години в полето се натъкнал на някаква разложила се смрад. Похапнал доволно и овъргалял се доволно. На прибиране повърна на задната седалка на колата някаква мърша и живи, движещи се бели червеи. Събрах покривалото и директно в коша. Та в тоя случай по-добре човешко л@..но да беше изял 🤣🤣
А Вивата съм ви разказвала като малка, че си ядеше от време на време собствените произведения. Ама в един момент спря с нейните и на вън като Макс заемеше стойка тя се взираше в дупето му, стоеше очакващо под опашката и чакаше да паднат неговите за да си хапне 🤣🤣
Та всяко куче си има своите си миризливи и гнусни истории и моите не правят изключение 😁

Фурминатора С размер за късокосмести в местен зоомагазин е не повече от 40 лв, ама не помня тридесет и колко беше, но няма 40.

# 58
  • Мнения: 2 625
Ох като ви слушам историите, се радвам че Тайра няма такива изпълнения 😀
Нито към нейните е имала интерес, нито към чужди. И навън дори кренвирши да има по земята нахвърляни, само подушва да види какво е и се отмества. Радвам се, че като малка бързо възприе, това че навън нищо не се яде, освен ако не и разреша. И дано нямам и такъв случай да се овъргаля някъде 😀
Знам, че кучетата ги привличат тези на селскостопанските животни. Кучето на семейството на ММ беше се въргаляло върху едни овчи такива преди години 😂

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Шошо се въргаля във всевъзможни гадости, мърши, дори и в ако се беше натъркал. Единственото позитивно е, че яде само домашни аковци. Rolling Eyes
Но пък остатък от храни - направо страшно, все едно е умрял от глад. Confused

Сериозно съм притеснена за моето магаре. След претарашването на боклука - все още е зле. Но сутринта хапнал малко гранули. Не е акал. Лежи и спи основно. Най-вероятно освен кренвирши и обелките им е изял и черупки от яйца. Чудя се дали да пратя малкия да вземе пробиотик. Какво ще ми препоръчате?

mtz, ако не усвояват храната как живеят, растат и пълнеят от тези храни? Замислих се сериозно, преди бях чела за суровото хранене, но се твърдеше, че при продължително такова се появяват различни дефицити...

Общи условия

Активация на акаунт