Здравейте, отново съм аз, бях писала по-рано, но явно не е в подходящата група :/ все пак ще пробвам още веднъж ако някой не го видял ... Извинявам се , за което ,но имам силно изразена тревожност и преди около 2 год пиех сероксат , от който се чувствах много добре, спрях го под схема , но паниката ми се върна отново и сега вземам золофт по 1тб и половина от няколко месеца вече, но няма голям ефект, тревожността ми си остава все така силна :/ притесненията ми сега са ако забремения дали това лек крие риск за бебето ... Лек ми казва, че не , но ще съм изключително благодарна ако някоя майка е приемала АД по врвме на бременност какви са отзивите от нея ? Благодаря ви сърдечно Sad
Здравейте 😊
Когато бях бременна, през първите 3 месеца бях в някаква страшна депресия, по назад в темата съм писала. Много четох, обиколих няколко психиатъра и всеки даваше различно мнение, относно приема на АД по време на бременност. Така и не посмях да взема АД. Преди това съм взимала Есобел от 10 мг. Слава на Бога, проблеми с бебето няма, надявам се и да няма. Едно обаче знайте на 100%, след третия месец от бремеността, ще забравите за всякакъв вид депресия. Хормони ли са, какво е не знам, но няма и да се сещате какво е депресия 😊.
Ако много се притеснявате все пак, направете консултация с поне двама психиатри и един АГ. Аз лично бих ви препоръчала д-р Мария Тодорова. Много добър специалист. Преди години ми помогна много.