Подута срамна устна

  • 1 928
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте.Много се тревожа, имам голям проблем. От вчера едната ми малка срамна устна ми се струва че леко подута. Усетих го докато се бършех като съвсем лек дискомфорт, но няма болка, парене или сърбеж. Всъщност на пръв поглед няма голяма подутина, но изглежда "грапава", кожата е леко различна от другата и на допир се усеща като малка точка/топче. Не е твърдо, нито болезнено. Много се безпокоя, защото гинеколога ми има свободен час чак след 2 седмици, а и в момента съм в цикъл и дори да искам не мога да отида при друг. На 22 години съм, от 3 години имам приятел и правим секс, не се пазим, но нито един от нас не е имал оплаквания до сега. Последно през декември ходих на профилактичен преглед,защото имах леко бяло течение без цвят или мирис. Микробиология ми беше чиста, а на цитото бях pap I. Лекаря ми каза, че всичко е наред и това течение е според овулацията ми, щом не е постоянно. Моля ви помогнете ми, много съм уплашена и мисълта, че трябва да чакам поне седмица за да ми свърши цикъла и да отида при друг лекар ме побърква. Не съм казала на моя приятел още, притеснявам се да не ми е изневерил и да ми е лепнал някоя венерическа болест. Случвало ли ви се е такова нещо? От какво може да е причинено?

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 12:50 от deni12345

# 1
  • Мнения: 5 542
Спокойно, не звучи като нещо страшно, не се притеснявай толкова. Превръзки ли ползваш или тампони? Смени каквото ползваш, най-вероятно е от това. При мен се получава някакъв ужас от копринени превръзки например.

# 2
  • Мнения: 19
Превръзки ползвам, различни видове понякога. Първите дни ползвам такива с памук, които уж са за чувствителна кожа. Имам цикъл от 13-годишна и съм пробвала какви ли не превръзки и до сега не съм имала проблеми.

# 3
  • Мнения: 5 542
Превръзки ползвам, различни видове понякога. Първите дни ползвам такива с памук, които уж са за чувствителна кожа. Имам цикъл от 13-годишна и съм пробвала какви ли не превръзки и до сега не съм имала проблеми.

Е, при мен проблемът се появи рязко и изведнъж от превръзки, които бях ползвала с години. Освен това, по време на цикъл хормоналният фон е различен и това се отразява на цялото тяло, включително на кожата и особено на лигавиците. Не се шашкай въобще от разни неща, случващи се по време на цикъл от сорта на подувания, зачервявания... Аз това го разбрах чак като станах над 30-годишна, а вече имах над 15-годишен опит с цикъл. А това, че се притесняваш дали приятелят ти е изневерил вече е друг въпрос, който няма нищо общо с подутината...

# 4
  • Мнения: 19
Благодаря, Spiritlight. Всъщност аз му вярвам и нямам повод да си мисля, че може да го е направил, но за пръв път ми се случва нещо странно "там долу" и ме е страх да не е признак на болест. Четох подобни теми тук на момичета с такъв проблем, но при всичките това подуване беше придружено с други оплаквания (за това пуснах отделна тема) и всички съвети бяха да се правят изследвания за полови болести. Благодаря за мнението, ще опитам да сменя превръзките още днес и дано подейства. Изобщо не предполагах, че това може да повлияе.

Едит: четох за бартолиновите жлези и се ужасих. Много ме е страх. Сигурно е важно да отбележа, че това "топче" което е като грапава повърхност е в горната част на устната, под клитора. Обясних на доктора всичко по тел, но той каза, че трябва да го види, за да прецени. Паникьосвам се.

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 13:07 от deni12345

# 5
  • Мнения: X
Запушена пора най-вероятно. Често се случва покрай цикъл. Спокойно, не е болест. Не го пипай, след време си минава само и без лекар. Нищо няма да ти стане за 2 седмици, може и да изчезне дотогава, ако не - докторът ще го види. На гинеколог се ходи и в цикъл, все им е едно, всичко са виждали.

# 6
  • Мнения: 5 542
Оф, стига се шашка и спри да четеш. Най-вероятно след 2-3 дена ще ти мине. От какво се паникьосваш? Дори да е възпаление на бартолиновата жлеза, е лесно лечимо и не се умира от него. Но така, както го описваш, ми изглежда просто като раздразнение на кожата.

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 13:47 от Spiritlight

# 7
  • Мнения: 19
Оф, стига се шашка и спри да четеш. Най-вероятно след 2-3 дена ще ти мине. От какво се паникьосваш? Дори да е възпаление на бартолиновата жлеза, е лесно лечимо и не се умира от него. Но така, както го описваш, ми изглежда просто като раздразнение на кожата.

Ще се опитам да не го мисля. Сигурно наистина е безобидно. Ако не мине до няколко дни ще търся лекар. Благодаря ви.

# 8
  • София
  • Мнения: 20
Не се притеснявай! На мен също ми се е случвало, но от протриване и лекарката ми каза да си разтворя калиев перманганат и да се измия няколко пъти с него.

# 9
  • Мнения: 19
Благодаря! Ще опитам и с него довечера. Той може да се ползва профилактично, нали?

# 10
  • Мнения: 5 542
Благодаря! Ще опитам и с него довечера. Той може да се ползва профилактично, нали?

Не! Не опитвай! Ако оплескаш концентрацията вече наистина ще си докараш проблеми и то сериозни! Вземи си някакво успокояващо кремче и мажи с него. Може да сложиш кокосово масло, зехтин - със сигурност няма да навредят.

# 11
  • Мнения: 19
Благодаря! Ще опитам и с него довечера. Той може да се ползва профилактично, нали?

Не! Не опитвай! Ако оплескаш концентрацията вече наистина ще си докараш проблеми и то сериозни! Вземи си някакво успокояващо кремче и мажи с него. Може да сложиш кокосово масло, зехтин - със сигурност няма да навредят.

Ето, за това питах дали се ползва за профилактика. Благодаря, че ми каза. Четох, че течността трябва да е светло лилава, а не тъмна, иначе има риск от изгаряния. Ще пропусна значи тази опция. А иначе какво кремче, което е без предписание мога да взема там имате ли представа? Не ми се рискува да мажа каквото и да било, особено масла, защото е от вътрешната страна. Преди години имах гъбички и баба ми правеше вареше смрадлика, но не знам как се прави отварата. Май наистина ще изкачам 2-3 дни преди да пробвам бабини илачи, да не стане по-зле. Благодаря за съвета.

# 12
  • Мнения: 5 542
Да, най-добре нищо не мажи, аз лично органични масла, особено кокосово, слагам смело, но за неща от аптеката чета много преди да ги използвам без лекарско предписание. Изчакай си спокойно няколко дена, почти съм сигурна, че ще изчезне от самосебе си. Ако не - ще отидеш на лекар и ще се види какво има. Просто се успокой, няма да е нещо страшно.

# 13
  • Мнения: 19
Надявам се, че ще е така. А иначе за кокосовото масло къде точно мажете? Дали става за успокояване след бръснене например (не много надолу разбира се)?

# 14
  • Мнения: 5 542
Надявам се, че ще е така. А иначе за кокосовото масло къде точно мажете? Дали става за успокояване след бръснене например (не много надолу разбира се)?

Ами точно навсякъде мажа с кокосово масло, че обичам и да го ям Grinning За след бръснене е идеално.

Общи условия

Активация на акаунт