Мами Октомврийки всички късметлийки!🙂2021

  • 23 795
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 114
Направо не знам как успявате да не ядете ориз и картофи. То какво остава - само месо и салата... Аз преди първата бременност бях 15 год вегетарианка. После докторът ми каза, че трябва да ям, поне бульон от телешко варено. И така вече ям по малко. Веднъж в седмицата риба и веднъж-два месо. Повече от това не мога. Задължително по една салата на ден, сезонни плодове, следобед банан. Млечни си хапвам, извара обичам. Малко съм на диета заради стомаха и мазно не ям, жълтъци и ядки също.

# 691
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
Ориза и картофите (особено тях) много трудно ги отказах.Но избора бе или да спра да ги ям,или да си докарам ИР и после диабет...Месо обичам,основно пиле(но май не е най-доброто) ,а също и риба.С прясното мляко не се разбирах по едно време,но от няколко седмици пийвам по мъничко от време на време.Обожавам зеле,броколи и подправки,но и те са ми забранени (едните са газообразуващи,от другите ми дразни на стомаха).Уж нямам язви и други стомашни проблеми,но не мога да ям всичко.А от два - три дни и кафе не мога да пия,само от миризмата му ми се преобръща всичко.Замених го с кола (която ненавиждам),по една малка кафена чашка по обед,че ей по това време едва вече гледам...

# 692
  • Мнения: 1 266
Аз не виждам какъв ви е проблема с ориза и картофите 😜 За обяд може да си хапнете ориз или картофи с месо. Оризът 40 гр. в суров вид, а картофите 1 средноголям картоф на хранене. Въглехидратите са необходими по време на бременност. Особено бавноусвоимите, защото поддържат дълго време нивото на изсулин в кръвта постоянно и не прегладняваш изведнъж. Може да ядете грах, фасул, зелен фасул, ориз, картофи. Няма страшно, просто менюто трябва да е балансирано. По-добре порция ориз с месо, отколкото вафла, лукчета, солети и тн., в които има захар, палмови мазнини и са бързоразградим въглехидрати и след 10 мин. ще сте гладни.

# 693
  • Мнения: 84
Привет от мен. Имам въпрос към по информираните. Измерих си температурата съвсем контролно и се оказа 37 и 3. Сега се чудя  да се притеснявам ли при положение, че нямам никакво неразположение. Междувременно се сетих, че миналата седмица имах контакт с колеги, които си идват болни на работа, а аз все още не съм казала, че съм бременна. Друг колега тази седмица не е на работа, защото е с грип, а миналата седмица и с него съм била в едно помещение. Още съм в 5г.с. + 6 дни и се притеснявам да не се отрази на ембриона, ако някой ме е заразил с нещо. Моля ви дайте ми съвет от опит. Биозин мама превантивно някой взема ли. Доколкото съм проучила няма да навреди щом има  контакт с много хора

# 694
  • Мнения: 83
Здравейте мами! Да се запиша и аз вече имам няколко полижителни теста и 5 дни закъснение ,терминът ми го иЗчислява приложение 30 октомври,понеже знам кога ми е била овулацията. Таа исках да ви попитам в 4 г.с и няколко дни усещахте ли нещо,защото аз освен положителния тест гърдите ми са напрегнати за 2 часа на ден и после спират да ме болят. Това малко ме притеснява че нямам никакви признаци.

# 695
  • Мнения: 176
Здравейте,

Момичета, някой от вас писаха, че са имали зацапване, може ли да обясните какво точно представлява?
Тази сутрин на хартията видях странно на цвят течение, не кафяво, не червено, не розово, по-скоро нещо кремаво. Беше съвсем малко, но определено неестествен цвят като за вагинално течение. Дойдох все пак на работа с идеята, ако има нещо след работа да отида да ме прегледат. Цял ден проверявам в тоалетната и няма нищо. Знам, че това са индивидуални неща, но с предната бременност не съм имала подобни проблеми и ми дойде неочаквано. Та исках да попитам когато има отлепване или нещо притеснително зацапването постоянно ли е, тоест дали от сутринта до сега щях да видя още?  Не знам може ли да има общо , но това е ден , в който, ако не бях бременна щеше да ми дойде цикъла.
Извинявам се за хаотичния изказ, но цял ден го мисля и ми е притеснено.

# 696
  • Мнения: 35
Здравей, Mimka, добре дошла, аз в 6+4  продължавам да нямам признаци ако това би те успокоило Simple Smile

Happy*Mama , предната бременност пих зимните месеци профилактично по 1 хапче биозин, а при първи симптоми на настинка по съвет на гинеколога приемах по 2 наведнъж на ден ударно. Честно казано смятам, че много ми помагаше.

Skorpionche аз имах зацапване преди датата на цикъла, реших за себе си, че е имплантационно зацапване, макар и да не съм имала предния път. Първия ден беше малко, може би 1 ч.л кафеникаво върху ежедневната ми превръзка, в следващите дни ставаше все по-малко и все по-бежаво и така за няколко дни спря, от тогава нищо. Чувала съм, че е нормално около датите на цикъла в първите месеци организмът да се обърква. Наблюдавай се, може да си провериш за всеки случай прогестерона дали е в норма.

# 697
  • Мнения: 1 114
Скорпионче, консултирай се с лекаря.

# 698
  • Мнения: 1 266
Happy*Mama, не видях в коя седмица си, но всички източници, които съм чела посочват като един от симптоми за ранна бременност повишена телесна температура до 37,5. Може да е това, ако вдигне над 38 вече е вирус.

# 699
  • Мнения: 452
Здравейте мами и от мен . Одеве имах невероятно гадене от вчера ,беше ужасно гадно ,стана ми много лошо и взех Деган , поспах и сега съм супер. Няма и помен от лошото .  Има време ще ядем здравословно , сега като ми е от лошо от всичко няма да се насилвам и после да повръщам .
Skorpionche,
Аз имах зацапване в 4с и.3 дни . Почна като жълто , после стана кафяво и после беше светло розово , премина към тъмно бежово итака 3 дни и накрая изчезна . Консутирах се с лекар в Дания и в България  казаха ми че може да абортирам , това не се случи. После ходих на лекар взеха ми кръв урина всичко беше ок и ми казаха че е нормално особено за раждали жени да им се появи такова . Сестра ми е акушерка и ми каза че съм се чистила или е стара кръв или ембриома се захващал в матката ..  каза ми че при аборт е много по различно . не винаги трябва да мислим за най лошо . Не пих прогестерон пех само 3 дни но шпа и смених интимния гел с 3.8 пх.  Може и да си се преуморила , или да са те стягали панталоните.....

# 700
  • Асеновград
  • Мнения: 1 390
Здравейте мамии! Аз плахо се записвам при вас, (с термин 24 октомври според приложението). В събота видяхме двете черти и като за пръв път развълнувани, отидохме на следващия ден на лекар😂по настояване на мъжа ми, той е много по-притеснителен от мен! Казах му че е рано и така се оказа, сега в петък пак сме при док да потвърдим вече със сигурност че ембриона се е захванал за матката. В момента съм в 5 г.с. и 3 дни.

# 701
  • Мнения: 286
Здравейте момичета Simple Smile И аз последните дни голям стрес изживях. В събота имах много леко зацапване, но в неделя се усили и цвета вече беше между розово и червено. Пак не беше много, но значително повече от събота. Така отиваме в АГ-то, падна се много готина докторка, един час ме гледа, отидохме и на друг ехограф и там видя една малка точица. Ама едвам се вижда, а съм 5 седмица. Казва да пусна бета ЧХГ на 48 часа. Съответно в понеделник беше 1946, а днес 3747, което като се чухме каза, че е добре и понеделник да отида да ме прегледа. Някой ако е имал такъв случай моля да сподели как се е развил, че бая се панирах. Отделно от вчера съм много отпаднала със запушен нос. Пия Биозин Мама, някой по-нагоре пита за него. И така, ако понеделник всичко е ОК, ще се присъединя и аз в групата във фейсбук.

# 702
  • Асеновград
  • Мнения: 1 390
Никели, бъди спокойна, всичко ще е наред, може да имплантационно кървене, при много жени се случва.
А каква е тази група във ФБ?

# 703
  • Мнения: 176
Пак съм аз, отидох аз на преглед все пак, че щях да лудна от притеснение. Та всичко е наред, доктора каза че понякога се получава излющване на .....(не запомних кое), което нямало общо с бебето.Преди да ме погледне му показах снимка на хартията си, като я видя каза, че не притеснително. Поуспокоих се, въпреки, че не ми се иска изобщо да имам подобни екстри, важното е че бебо е добре. Каза , че се е загнездило много добре в матката, отговаря на 8с и 6дни( два дни напред).

# 704
  • Мнения: 410
Момичета, как сте с хормоните?
Аз сменям двата полюса много бързо.
Половинката вече едвам ме търпи, а е едва началото....
Избива ме на рев за супер елементарни неща....

Общи условия

Активация на акаунт