Любители на Котки - Тема 155

  • 27 074
  • 767
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 59
Дафни, нашите не сме ги кастрирали едновременно заради разликата във възрастта им. Иначе предполагам, че зависи от пола им, а и за колко котки става въпрос. Пък и дали ветеринарят би се съгласил в един ден, дали ще има достатъчно време.


[/quote]
Моите са братче и сестриче,подариха ми ги ноември миналата година.Аз питам дали  едновременно да ги кастрираме от гледна точка на това да не се наранят по някакъв начин.Много се закачат и се борят едно с друго.Дали трябва ги отделя по някакъв начин временно...не знам.Тепърва се уча с всичко,и с поведението им и с грижите за тях.

# 721
  • Мнения: 3 768
Успяхте ли да се отървете от миризмата? Че бях чела след маркиране само основен ремонт, че и това не винаги помага. Моя беше маркирал едни чехли на сина. Как ли не ги прах и киснах и плакнах, суших на слънце - не, накрая ги изхвърлих. Иначе аз правя осн. ремонт и се наложи по спешност да го кастрирам, но... месец по-късно стана белята.
Нашите са кастрирани, но “чужденци” непрекъснато се навъртат и при пръскат пред вратата. Мъжо ходи с гъба и веро всяка сутрин да мие. Така е 2 месеца Simple Smile поне

# 722
  • Мнения: 3 768
Изкъпан  🥰  Искам да попитам и всички които имат повече от едно котенца,в един ден ли ги кастрирахте или по етапно?
Едно след друго, но в кратък период. Няма значение

# 723
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Моите са братче и сестриче,подариха ми ги ноември миналата година.Аз питам дали  едновременно да ги кастрираме от гледна точка на това да не се наранят по някакъв начин.Много се закачат и се борят едно с друго.Дали трябва ги отделя по някакъв начин временно...не знам.Тепърва се уча с всичко,и с поведението им и с грижите за тях.
Васко го бях прибрала от улицата, а после още едно друго мъжко коте. В един момент, като бяха поотраснали, изведнъж Васко се нахвърли на другия, разхвърча се перушина, и ми стана ясно, че вече са конкуренция. Ветеринарката ги кастрира едно след друго, и каза че другото коте е било възбудено, а Васко не, очевидно се се е виждало при операцията.
Васко е бил вече зрял полово, и другото коте, като вече е започнало да отделя хормони, той е почувствал и е решил да го гони от територията си. Иначе до това си играеха много добре, никаква агресия.
След кастрацията обаче, трябваше да минат някъде три месеца, за да се изчистят от хормоните напълно и на двамата. Всички опити да ги събера, не бяха успешни, бяха агресивни един към друг. Държах ги в различни стаи, доста беше сложно. Но като мина време, вече се успокоиха, като ги събрах накрая, се подушиха и останаха спокойни.
Но при вас са женско и мъжко, риска е да не тръгнат да правят котенца, така че по-добре да вземете мерки навреме, и да ги кастрирате. Женските имат нужда от време да се възстановят, все пак това е коремна операция, мъжките нямат проблеми и веднага се движат. С оглед на това, преценете кога ще можете да бъдете вкъщи за да сте повече време с нея след операцията.

# 724
  • Мнения: 1 620
Ая обожава балони. Дай й балон и с часове може да си играе с него

# 725
  • Мнения: 3 768
Вече е време за дрямка:)

# 726
  • Мнения: 35
Галактическа Сова,
Скрит текст:
От Сико са плочките Simple Smile

Дафни, наистина при женските е по-тежка операцията, добре е да ги наблюдавате и пазите след това, щом се борят много. Дано няма проблеми и успеете навреме да ги кастрирате. Май е трудно да се прецени точно кога да се направи Sad И ветеринарите съветват различно...

Един доста игрив поглед:

Понякога вечер решават, че е време за игра, не за сън. Но поне спят през нощта, когато си легнат всички вкъщи.

# 727
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Памук и Биби - брат и сестра ги кастрирахме в един ден. Занесохме ги и ги прибрахме с една клетка. Понеже той е много спокоен и като пътува спи, тя се сгуши в него и се успокои.

# 728
  • София
  • Мнения: 11 746
Ух, Пухчо е на почти 10 месеца, но не съм забелязала признаци за разгонване, той ми се струва че още расте и ме притеснява да го кастрираме.

Напоследък го намирам постоянно да седи върху лаптопите Joy

# 729
  • Мнения: 8 521
Изкъпан  🥰  Искам да попитам и всички които имат повече от едно котенца,в един ден ли ги кастрирахте или по етапно?
Аз съм Марийка и Иванчо. Доставени по различно време в къщи. За Марийка имах идея, че е на около 8 месеца беше, Иванчо по-малко (ама така на око решено това). В един ден ги кастрирахме и двамата. Сутринта ги заведохме, следобяд  ги прибрахме. Марийка беше с боди за няколко дни. Че много се ближат двамата взаимно. Карай ги заедно, не е проблем.
Намерих си аз мокри кърпички за животинки в каталога ми с козметика. Няма да пиша повече, за да не правя реклама в темата.

# 730
  • София
  • Мнения: 5 707
Моята котка след 5 дни АБ и 10 дни пробиотик от вчера пак дриска Sad вече се притеснявам много! 2 пъти я обезпаразитяват, като се разбрахме с ветеринаря още един път за всеки случай да я обезпаразити 15 дни след последният път. Добре, че работи днес да я закарам малко по-късно. 4,5 дни беше окей и сега отново....

# 731
  • Мнения: 15 165
Много съм благодарна на момичетата от темата и най-вече куража, който ми даде Шарки, да кастрирам Чочко преди да навърши 6 месеца. Не че има съществена промяна в поведението му /още е див/, но поне няма миризми .

Вчера имахме тежък ден. Цял ден повръща. Какво беше, това не разбрах, но милото се измъчи. Толково кротък и апатичен не бях го виждала. Слава Богу премина.


Сега се е прецелил в окачените на стената гоблени.

# 732
  • Мнения: 10 581
Не знам за мирмизи и грозота но със сигурност ни усещат психичното състояние, енергетиката...моя Мачо не обичаше да говоря по телефон. Дали има и други такива? Вероятно когато говоря по телефона не съм съвсем естествена, има някакво напрежение ли..знам ли...и той ми скачаше да ме гризне. Особено когато нещо се разпалех и емоционално говорех...не можеше да ме понася в такива моменти.  Иначе се гушеше като ваденка като си лежа спокойно.

На мен са ми забранявали да пея. Затап с лапа на устата ми, като запея някоя народна песен. Joy Иначе пея хубаво, де. Sweat Smile Явно усещат чувството, което влагам в песента.

# 733
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Повръща ли още малчо? Ако продължи знаеш.
Може нещо да е ял, главно е заради това, важно е да пие вода, че бързо се обезводняват.

# 734
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 479
Искам да съм коте!

Общи условия

Активация на акаунт