Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА-какво се случва реално? - 10-та тема

  • 43 234
  • 738
  •   2
Отговори
# 645
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 291
СОТ да имаш и видеонаблюдение е достатъчно.

# 646
  • Мнения: 3 881
Някой от списващите тук занимавал ли се е да пусне електричество с партида в местностите и каква е процедурата ако в трафопоста няма мощност?

# 647
  • Мнения: 25 765
Някой от списващите тук занимавал ли се е да пусне електричество с партида в местностите и каква е процедурата ако в трафопоста няма мощност?

Не го направих защото не ме устрои ценово.
Може да се обадите в енерго про север и да ви обяснят процедурата.
Много сложно,  бавно и скъпо.

# 648
  • Мнения: 1 333
Май ще започват нов строеж във Възраждане, до парка. Мисля, че точно до Виста парк, но не съм сигурна. Някой знае ли кой е строителят? Може и да се е обсъждало назад, но да съм пропуснала.

Последна редакция: ср, 07 апр 2021, 16:32 от M0n17y

# 649
  • Мнения: 3 881
Някой от списващите тук занимавал ли се е да пусне електричество с партида в местностите и каква е процедурата ако в трафопоста няма мощност?

Не го направих защото не ме устрои ценово.
Може да се обадите в енерго про север и да ви обяснят процедурата.
Много сложно,  бавно и скъпо.

Отидох в ЕРП-то, първото, с което започнаха е "документ за собственост на ваше име" .. Е то аз нали затова питам колко може да ми струва, да знам дали си заслужава да я докарваме до документ за собственост!
Реших да не занимавам сегашния собственик да идва с нас, но явно ще се наложи, а и дано е склонен да дойде !

# 650
  • Варна
  • Мнения: 61
Май ще започват нов строеж във Възраждане, до парка. Мисля, че точно до Виста парк, но не съм сигурна. Някой знае ли кой е строителят? Може и да се е обсъждало назад, но да съм пропуснала.

Да не би да говориш за Park View - от другата страна на булеварда, до пицария Амичи:

https://park-view.bg/

# 651
  • Мнения: 682
Знае ли някой ,кой ще е  инвеститора и строителя?

# 652
  • Мнения: 25 765
Някой от списващите тук занимавал ли се е да пусне електричество с партида в местностите и каква е процедурата ако в трафопоста няма мощност?

Не го направих защото не ме устрои ценово.
Може да се обадите в енерго про север и да ви обяснят процедурата.
Много сложно,  бавно и скъпо.

Отидох в ЕРП-то, първото, с което започнаха е "документ за собственост на ваше име" .. Е то аз нали затова питам колко може да ми струва, да знам дали си заслужава да я докарваме до документ за собственост!
Реших да не занимавам сегашния собственик да идва с нас, но явно ще се наложи, а и дано е склонен да дойде !
Стария собственик да си пусне партида.

# 653
  • Мнения: 458
Някой от списващите тук занимавал ли се е да пусне електричество с партида в местностите и каква е процедурата ако в трафопоста няма мощност?


Пригответе си 2 години нерви и ...не мога да предвидя колко пари.
Първият проблем е, че няма мощност в трафопоста. Това би могло да се реши (евентуално), ако съберете подписи от ползвателите към този трафопост, че са съгласни да ви включат. Тук много сериозно Енергото може да ви ограничат по мощност т.е. да ви дадат предварително проучване за примерно 16квт мощност, които няма да стигат за една къща, та дори и за машините, които трябва да се включват по време на строителството.
Отделно в предварителния договор може да ви напишат, че ще ви пуснат тока когато минат необходимите одобрителни процедури (неизвестни за вас), което може да е... някога .... към 2030 година.

Вторият проблем е има ли близо до мястото изградена стълбова линия и колко близо е. Номерът на енергото е обикновено да ви направят проект за включване на границата на собственост, което съвсем не означава, че е граница на собственост на вашия имот, а на електрическите съоръжения. Това означава, че буквално могат да сложат електромера на стената на трафопоста и от там вие за ваша сметка да си прекарвате кабел. Това пък може да доведе до проект за преминаване, който трябва вие да наравите и да се одобри от Общината, съседите и понякога Дядо Боже.
Дори и да платите прекарването, остава поддръжката. Примерно ако ви спре тока - Енергото ще ви отговори, че те са до електромера т.е. оттам нататък следва сами да си търсите повредата и да си я отстранявате.

Ако има стълбова линия, въпросът "за 100хиляди лева" е чия собственост е тя. Ако е на Енергото - джакпот от тотото! Ако обаче е строена от т.нар. кооперативи преди 1980 година т.е. със средства на околните собственици, това означава, че линията е собственост на този кооператив, чието членове към настоящия момент са най-вероятно неизвестни, няма книжа и няма от кога да вземете разрешение за включване. Ако все пак има някой който знае нещо, то това най-вероятно е сърдит пенсионер, който е против всички и против вас (не е лично, принципно положение е) и тогава да се включите към тази линия е мисия невъзможна - епизод ем-найсе. Тогава отивате към милостта на Енергото къде ще сложи елелектромера (вижте по-горе).

Отделен случай е, ако Енергото не признае подписите по първия проблем и ви каже, че може да увеличи мощността, ако има достатъчно желаещи за включване към този трафопост. Тогава пък вие трябва да търсите собственици на съседни неелектрифицирани парцели да подадат искане за присъединяване т.е. да са готови да дадат едни пари. Или пък да ви изнудят да платите включване на 100квт мощност примерно (не реално да ги ползвате, а да платите за това, което пък не означава, че ще ви разрешат да ги ползвате вие т.е. пак могат да ви ограничат по мощност).

Брр, сетих се още две възможности... чак ме заболя главата. Я си потърсете друго местенце Wink

Последна редакция: ср, 07 апр 2021, 22:22 от Silent Smile

# 654
  • Варна
  • Мнения: 986
Наскоро си говорихме за повишаване на административните изисквания и последващо оскъпяване:
https://www.bloombergtv.bg/a/43-imotite/91438-nasp-naredba-shte- … te-zhilishta-s-30

# 655
  • Мнения: 682
Колкото и да ни се иска, няма как да поевтиният имотите.

# 656
  • Мнения: 94
Може да се случи при правилните условия. Примерно инфлация под 2% и лихви по депозитите от 6% нагоре. Тогава не е изгодно да се инвестира в имоти.

Само, че такива числа не сме виждали от 15г., така че не се надявайте.

# 657
  • Мнения: 60
Може някъде и да паднат - с тези темпове на строителство и предлагане в някои райони,  в един момент неименуемо ще се достигне то насищане на пазара и това ще се отрази и на цената. Но не на всички имоти и не във всички райони...

# 658
  • Варна
  • Мнения: 986
Не вярвам да се получи пренасищане. Вероятно ще си внесем народ. Може да се получи обаче преразпределение и да почнем да се делим само на бедни и богати, въпреки, че в България конкретно трудно, тука всички сме бедни.

# 659
  • Мнения: 3 881
А те тия дето ще си ги внесем ще се разкупуват на имоти Simple Smile
Малка справка Германия. Че и с големи претенции били. Искат приземни етажи с дворчета,  кухните, оборудвани както в арабския свят. Дори им пращат хора от социала да им чистят и да им помагат с децата.

Общи условия

Активация на акаунт