Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА-какво се случва реално? - 10-та тема

  • 43 012
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Май ще започват нов строеж във Възраждане, до парка. Мисля, че точно до Виста парк, но не съм сигурна. Някой знае ли кой е строителят? Може и да се е обсъждало назад, но да съм пропуснала.

Ще има,да.Над Виста парк,на ъгъла на бул.Трети март с бул.Република,на мястото на автомивката.До колкото разбрах инвеститора е МС Билд инвест.В сайта им още няма информация.


# 676
  • Мнения: 681
А кой ще е строителя?
Стартират на съмнително ниски цени!Дано да не е за сметка на материалите и качеството.

# 677
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Къде видя цени?

# 678
  • Мнения: 350

Като видях качената снимката, се сетих, че ги бях видял в facebook. И цените бяха изгодни, цитирам по памет:
 - 2 -  стайни от 37 000 евро
 - 3 - стайни от 52 000 евро

Нещо от тоя род бяха цените Wink

# 679
  • Мнения: 681
В imot.bg Лайънс груп предлагат апартаменти в сградата.

# 680
  • Мнения: 1 326
Да, точно за този проект говоря. И аз точно от LionsGroup гледах обяви във фб. Цените, които посочват, наистина са доста добри. Ние търсим 3стайно жилище, но май не ни е опция да чакаме 2г, за да се построи.
В тази връзка, днес бяхме на 1 оглед на апартамент, който като район ни е идеален, квадратурата също е приемлива (малко под желаната), но е на 1ет. По принцип бяхме решили без 1 и последен етаж. Този е сравнително висок, има гаражи отдолу, но все пак си остава 1ет. Какво е вашето мнение по този въпрос? Крият ли реално 1те етажи по-голям риск или си е до късмет всичко? Thinking
Иначе и цената никак не е лоша, но този етаж доста ме притеснява.

# 681
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Зависи от сградата. Първите етажи виждат по-малко слънце, а и е по-шумно.

# 682
  • Мнения: 386
Ние също като вас си бяхме казали без първи и последен. Харесахме един на последен етаж ново строителство, дори тук бях питала за мнение. Заради гледка море щяхме да преглътнем първоначалното намерение. Докато се чудихме заваляха дъждове, отиваме на втори оглед след това и истината лъсна. Латексът беше станал на места на юфка. Наясно съм, че човек трябва да прави компромиси, но вече не отстъпваме от първоначалните си параметри.

# 683
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Докато се чудихме заваляха дъждове, отиваме на втори оглед след това и истината лъсна. Латексът беше станал на места на юфка.
Това може да ви се случи, даже и без дъжд, ако съсед отгоре ви наводнява.
Обаче, покрив може и сам(ваша инвестиция) да оправите, но съсед, ако не ви предостави достъп - мисия почти невъзможна.
Зависи от сградата. Първите етажи виждат по-малко слънце, а и е по-шумно.
Hands Plus1

# 684
  • Варна
  • Мнения: 5 135
Аз сега живея точно в такъв апартамент на 1ви етаж над високи гаражи. Гаражите са над 3 метра, даже един е направен като студио на две нива. Реално съм на височината на втори етаж панелка. Освен гореспоменатите недостатъци, мога да добавя, че във ветровити дни щорите на гаража под нас тракат доста неприятно. Също и че подът винаги е студен, отоплението е по-трудно. Не ме притеснява рискът от грабеж, тъй като съм в спокоен квартал, на тиха уличка. Кражби стават и по средните етажи. Преценете си дали си струва по-ниската цена и колко можете да изчакате с покупката. Апартаменти без компромиси няма.

# 685
  • Мнения: 4 586
Аз на поне четири, пет места съм живяла на първи етаж над магазини, реално втори. (Във Варна на цар Освободител 109, На Топра Хисар, сега в гръцката) Влизаше слънце навсякъде. Не ми е било студено на пода. Докато когато съм живяла на високи етажи 11 примерно все ми духаше на терасата. Такъв ми е начина на живот, че на ден по десет пъти влизам и излизам от в къщи, а хич не обичам асансьори. Така, че аз съм много ок с първите етажи.

# 686
  • Варна
  • Мнения: 960
Явно за всеки влак си има пътници. Е, да тая песен "без първи и последен етаж" я повтарят всички като зомбирани щото я чуват един от друг, но истината е, че човек ако се замисли или има конкретни приоритети може и първи и последен етаж да са варианти. Например аз за кооперации до 7-8 етажа винаги бих взел последен етаж, щото за мен липсата на шум, липсата на прах, липсата на шанс да ти се паднат дебили отгоре е нещо велико. Голям праз, че можело да правя покрив и никой да не дадял пари. Това междудругото с новите платени домоуправители ми се струва абсурдно защото винаги има пари в касата и домоуправителя ще ги даде за да се отстрани теча.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Надявай се. Никой не може да ме принуди да плащам ремонт за покрив. Особено, ако собственика не го е поддържал.

# 688
  • Мнения: 13 793
Голям праз, че можело да правя покрив и никой да не дадял пари. Това междудругото с новите платени домоуправители ми се струва абсурдно защото винаги има пари в касата и домоуправителя ще ги даде за да се отстрани теча.

На последен етаж сме от 20 години. Входът събира пари за общи ремонти. За този период правихме ремонт на покрив два пъти, единият път протече при съседите, другия път при нас. Правим и много други ремонти свързани и само с първите етажи. Никой не казва че не го касае. Само 16 апартамента сме. То от хората зависи преди всичко и от това че не всички мислят като Вивиана.

# 689
  • Варна
  • Мнения: 5 135
Надявай се. Никой не може да ме принуди да плащам ремонт за покрив. Особено, ако собственика не го е поддържал.
Ко каза, ко? Joy Първо има си закон за етажната собственост, по който могат да те принудят, второ собственикът си ТИ, заедно със собствениците на всички останали апартаменти във входа и е ваше задължение да го поддържате именно чрез плащане. 

Не мога да повярвам, че редовен съфорумник в тази тема си мисли, че покривът е собственост само на последните етажи. Дано да е някаква дебела ирония и аз да не съм разбрала.

Общи условия

Активация на акаунт