Монтана и област - да помогнем на децата от домовете

  • 4 229
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 123
Сега говорих с директорката. Има 5 деца в първи клас и 5 във втори клас...това означава 20 учебника общо, но директорката каза, че може на 2 деца по 1 учебник, което прави по 5 бр. от българския и 5 бр от математиката... еднаква ли е цаната и на двете?

Варианта с безплатните безплатното осигуряване отпада Sad

# 16
  • Монтана
  • Мнения: 499
Едното е 2,50лв ,а другото е 2,90 лв-Това не са много пари и смятам че са по силите си

# 17
  • Мнения: 123
Сагласна съм, но в момента се опитвам да събера парички за инхалерите и ми се струва, че те са по-важни от учебниците..незнам какво да направим...Ти можеш ли да придвижиш някак въпроса с тези учебници? Какво можеш да направиш?

# 18
  • Мнения: 123
С упоритост всичко се постига!  Peace
Така, каква я свършох досега?
В събота ходихме да занесем на дечицата от дома в с. Георги Дамяново нови столчета /37бр./ - тук е мястото да изразя големите си благодарности на фирмата /умишлено не й споменавам името/, която извърши спонсорството и най-вече на нейния шеф - изключително отзивчив и благороден човек. Децата бяха много щастливи и доволни - за всяко имаше и вафла и шоколадчета... а за първокласниците и второкласниците тетрадки по ЗИП /математика и български език и литература/...
По-късно ще покажа и снимки!

# 19
  • sofia
  • Мнения: 7 477
С упоритост всичко се постига!  Peace
Така, каква я свършох досега?
В събота ходихме да занесем на дечицата от дома в с. Георги Дамяново нови столчета /37бр./ - тук е мястото да изразя големите си благодарности на фирмата /умишлено не й споменавам името/, която извърши спонсорството и най-вече на нейния шеф - изключително отзивчив и благороден човек. Децата бяха много щастливи и доволни - за всяко имаше и вафла и шоколадчета... а за първокласниците и второкласниците тетрадки по ЗИП /математика и български език и литература/...
По-късно ще покажа и снимки!

ще следим темата и ако има с какво ще се включваме от тук Hug

# 20
  • Мнения: 123
А ето и обещаните снимки: http://community.webshots.com/user/eliza_vl

lavender , благодаря  Hug

# 21
  • Мнения: 3 595
Браво Ели  newsm51

# 22
  • Мнения: 822
Момичета,вижте това...И ако можете,помогнете... Tired
http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=99126&cid=1&eid=876

# 23
  • Мнения: 123
niara , потресена съм...направо нямам думи, ужас!!! #Cussing out
Готова съм да помогна с каквото мога, имаш ли някаква идея какво можем да направим в случая??? Явно това си е от възпитанието на децата и незнам по какъв начин можем да подобрим положението им...все пак те са и доста /61/, което допълнително затруднява нещата...
Моля, някой ако има идея как можем да помогнем на тези деца да пише!

# 24
  • sofia
  • Мнения: 7 477
niara , потресена съм...направо нямам думи, ужас!!! #Cussing out
Готова съм да помогна с каквото мога, имаш ли някаква идея какво можем да направим в случая??? Явно това си е от възпитанието на децата и незнам по какъв начин можем да подобрим положението им...все пак те са и доста /61/, което допълнително затруднява нещата...
Моля, някой ако има идея как можем да помогнем на тези деца да пише!

за съжаление момичетата,щом персонала не го е грижа и не му пука няма да може да се помогне стойностно на тези деца.Те отдавна са изпуснати и не слушат никой.
Което не означава да не се опита Embarassed
Просто кръгът е затворен и изхода от положението ще е труден Sad

# 25
  • Мнения: 3 595
Това е някакъв ужас  #Cussing out
И аз така мисля, ако не сменят персонала, а и даже да го сменят те са големи и са изтървани. Лошото е, че ако заведат нови деца там и с тях ще се случи същото  Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 123
Да, и аз мисля така...просто са прекалено много децата и това дава възможност да се учат едни от други... Cry Много жалко  Cry
Явно домовете в Берковица са в много тежко положение, защото аз разбрах и за друг дом / само че за деца с психически отклонения/, в който се отнасят много зле с децата...и пак не може да се направи нищо, защото не се допускали външни хора до дома  #Cussing out

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Да, и аз мисля така...просто са прекалено много децата и това дава възможност да се учат едни от други... Cry Много жалко  Cry
Явно домовете в Берковица са в много тежко положение, защото аз разбрах и за друг дом / само че за деца с психически отклонения/, в който се отнасят много зле с децата...и пак не може да се направи нищо, защото не се допускали външни хора до дома  #Cussing out

Ели,може да се алармира АЗД .Би ли влязла в сайта им и на някой просто изпрати линка от вестника .С копие до АЗД Берковица Praynig Praynig Praynig
Верно,че не е като по телефона и с писмо,но пак е нещо Wink

Просто ги информирай,може и анонимно.Знай обаче,че на непроверени такива сигнали от наша страна може да не върнат отговор.Ти вярваш ли на 100 % на този материал newsm78Прецени как да постъпиш,аз споделям само какво може за момента да се направи Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 502
момичета ,
надявам се ,нямате нищо против ,че се включвам в темата ви ,но водихме кореспонденция с Елии ,в началото ,когото все още от вас не се бе отзовал на нейните призиви ,дори ние видинската  група ,имахме желание да се отзовем до там ,ако не бяхте реагирали вие
относно дома в Берковица ,случая е повече от показателен , шуми се и се говори конкретно за него от няколко дни в медите ,
но всичко се корени в управата на дома
след като  те самите с тяхното безконтролие са довели нещата до там

а за другия дом ,вие ако сметнете ,че можем да ви бъдем полезни с нещо  сме насреща Hug

# 29
  • Мнения: 123
Ами lavender , аз вярвам на нещата, които са писани от вестника и съм сигурна, че има истина в него...Тези дни докато си бях на Монтана говорих с една позната, която е била в комисията, затворила домовете в Георги Дамяново и Гаврил Геново и тя ми разказа за какво става въпрос в тези домове...някои от тези деца са отишли именно в този дом в Берковица, така че съм сигурна, че е вярно това нещо...
Пратих линка на АЗД и запитване, да се надяваме да ми отговорят...

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 16:05 от eliiiii

Общи условия

Активация на акаунт