Януарски бебета - тема 3

  • 16 477
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 702
И при нас са с ниски легла.
И моя младеж много ни търсеше, само от нас гледан, но мина и това.
Там яде всичко без грам претенция, също заспива за 1,2 минути, в нас понякога са такива уговорки.😁

# 691
  • Мнения: 4 660
Аз за адаптацията изобщо не се притеснявам. Яде сама пие от чашка казва че има шиш ако даже сваля гащи и се самообслужва + понякога си ги вдига.
Не е много привързана към мен, комуникативна говори разбираемо прави сложни изречения даже задава въпроси.
Повече се притеснявам за работата ми доскоро работех в близкия областен град, но едва ли сега ще е възможно да се, върна на същото място. Или ще изляза на борса или трябва да търся нещо тук.
Вчера моята умница намерила една пиперка поиграла си с него тя пък билс лютива. Търка очи плаче търка плаче едвам и измих ръцете. Ужас не можеше да си отвори очите цялото лице почервеня. Мазах със Фенистил мина и, голяма беляджийка.

# 692
  • София
  • Мнения: 702
Адаптацията е много повече от привързаност към родител, хигиенни и рутинни навици.
В яслата има много деца, има възрастни, които изискват от децата, нещо което до момента са правили само родителите, и още много други аспекти.
За мен няма как родител да знае, до момента в който детето не тръгне на ясла/градина

# 693
  • Мнения: 6 956
Тези вечери изобщо незнам спи ли това дете,заспива към 21 и след два часа започва едно въртене,ритане ставам един, два пъти ,тя спи и не може да си намери място ....Будя се само като я чуя да шава ...вашите деца спокойно ли спят, чудя се да й купя нещо хомеопатично 😭

# 694
  • Мнения: 4 660
Да спи спокойно когато е здрава и не я мъчат зъби. Само че понякога става и ляга на спалнята до кака си без да я усетя . Събуждам се няма я на леглото и хоп гледам при нас е.

# 695
  • Мнения: 957
Едната спи сравнително спокойно за сметка на другата. От както се е родила да има 1 месец, в който да е спала спокойно. И тя така се върти, обикаля кошарата, сяда, пада.. Точно все едно, че не може да си намери място. Останаха само последните кътници, но не са тръгнали още, така че не го отдавам на зъби. Само че аз не ставам ако не плаче. Обикаля, обикаля, кротва се за 1 час и после пак отначало.

# 696
  • Мнения: 914
Моите пък никога не са спали непробудно цяла нощ. От както са се родили и аз не съм спала цяла нощ без да ставам. Едното се буди поне веднъж да пие АМ, а другото 2-3 пъти. Мечтая си за деня когато ще спят цяла нощ без да стават за мляко. Тогава ще ги изритам в отделна стая и ще им направя детска.

# 697
  • Мнения: 698
И моя син никога не е спал цяла нощ. Повече от 4 часа непрекъснат сън не съм имала откакто се роди. Вече почти свикнах 😁. На всичко отгоре сутрин в 6.00 най - късно е на крак и готов за подвизи.
И аз мечтая да се наспя, но това е положението

# 698
  • Мнения: 914
Същата работа, че и в 5.30ч. понякога стават и деня за тях започва Simple Smile

# 699
  • София
  • Мнения: 702
И при нас е подобно положението, имаше момент когато ставаше към 8, но тогава спеше с мен, а докато бях бременна лягах с него на обяд и можеше да откараме по 3 часа.😁 Хубави времена бяха. Поне заспива на време , към 21:00ч.
Вижте е сестра му си спи, сега разбирам какво визират хората с фразата “ да спиш, като бебе”, защото баткото още от ден едно и будуваше ли, будуваше… 😀
Мими, мисля че хомеопатия няма да ти помогне, нещо по-сериозно трябва, като винена попара например😆, шегувам се. Знам че имаше комбинация с капките на Бах. Моето мнение е че това със съня е на база на не зряла нервна система, емоционалност на детето и  фазите на съня при децата. Консултантите споделят за дефицити в желязо, б12, феритин, но не съм изследвала.

# 700
  • Мнения: 6 956
Все си мисля,че само моята не спи😃явно не сме само ние така♥️...Еми ето има надежда като Рей второто да спи 😃🌞Изобщо незнам кога се е събудила днес,бях оставила на шкафа до кошарата един поп ит и сутринта чувам пук,пук в 7.20 извика мама ням ням 😃

# 701
  • Мнения: 4 660
Е поне веднъж става да пишка ама аз това не го броя, после пак си ляга.

# 702
  • Мнения: 42
Здравейте! Ние вече се ориентираме към търсене на ясла. Исках да ви попитам (тези, които наистина са се родили децата през януари/февруари, а не през декември), смятате ли, че е правилно да се смени набора на детето при кандидатстване, тъй като нашите деца през септември ще са на две години и 9 месеца, пък за първи клас ще са на 7 и 9 месеца. На мен ми се струва по-хубаво първи клас да са почти на седем, а не почти на осем. Как мислите?

# 703
  • Мнения: 6 956
Аз също съм родена януари като дъщеря ми сега ще тръгне с големия набор на ясла после с нейния набор на ясла.С една дума ще си върви с набора така съм решила 🙂

# 704
  • Мнения: 698
Аз поисках смяна на набора, защото за така наречената 2 ра яслена (набор 2019) имаше повече места, писах на ИСОДЗ, но ми отговориха, че за яслена група не може. 😠

Общи условия

Активация на акаунт