Януарски бебета - тема 3

  • 16 475
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 957
И аз това съм се замислила тези дни. Деецата са родени 21.01 и тръгват сега на ясла на 1г и 8м. Ако ходят на ясла само 1 година знаачи на градина ще тръгнат на 2г и 8м и следователно на училище преди да са навършили 7. Имам приятелка, която остави дъщеря си 2 години в ясла, за да си върви после с набора и беше много недоволна. Втората година покрай по-малките деца дъщеря и много започнала да изостава, та с връзки я вкараха в някаква детска градина.

# 706
  • Мнения: 42
Да, наистина не може, няма такава опция в падащото меню. И аз им писах. И мен ме е яд. Исках да разбера дали компенсациите за неприето дете важат ако му е бил сменен наборът. Важат.
Аз поисках смяна на набора, защото за така наречената 2 ра яслена (набор 2019) имаше повече места, писах на ИСОДЗ, но ми отговориха, че за яслена група не може. 😠

# 707
  • Мнения: 278
Привет мами,

аз също предпачитам да е с големия набор. С братовчед ми който е януари ( 6мес по малък от мен) израстнахме заедно и ми се струва нормално да е с предишния набор. Не че мисля, че детето ми е мн “умно и голямо”, но със сигурност повече се доближава до игрите  с 2годишните , а не с 10месечните , които още не могат да ходят.

Днес ни беше втори ден на градина - намерих Родителски кооператив , който ще ми е скромните 500лв/месец 🤦🏻♀ Още първия ден си ударил главата на двора и го прибрах с цицина и рана, иначе и двата дена мн слушал, въобще не е плакал и утре учителката предлага да пробваме да остане и за спането. Спят в кошарки, които ние си носим... нямам идея как е в държавните, не се класирахме за там. Ще видим дали ще му се получи със спането , защото вкъщи малко трудно заспива на обяд, но пък спи по 3 ч без да мръдне ...
Надявам се и с боледуването да се размине, само 9 деца са , дано това да има значение.

# 708
  • Мнения: 914
Хоуп, как така ще тръгнат на градина на 2,8г?. Мислех, че по-рано от 3г. не може. Аз правех сметка тогава да ги пусна на ясла, че да уплътня времето до 3,8г.

# 709
  • Мнения: 4 660
На такъв въпрос дали ще почнат децата рано на първи клас родени януари и почнали първа група по рано нашата директорка отговори че могат да ги задържат две години във 4 та група за да почнат заедно с наборчетата си.
Но не знам дали навсякъде е така.

# 710
  • Мнения: 42
Поли, и аз бях по абсолютно същия начин с моя братовчед.
Не знам дали трябва да са на три, за да могат да ходят на детска. Това ще ми усложни плановете, ще трябва да прочета какво пише.. Може би в такъв случай могат просто да почнат директно втора детска група след яслата. За съжаление нямам познати с деца в детска и няма кого да питам. Може пак да пиша на онези от кандидатстването за детски градини. Иначе мен засега не ме и бърка толкова, защото е ясно, че за държавна няма да стане при нас, а то в частните общо взето може да си правиш каквото си искаш, но не искам само защото не съм помислила на време да се окаже че ще тръгва първи клас почти на осем. Въпреки че в моя клас имаше доста деца януари и половината бяха нашия набор, другата половина следващата година родени. Така че не е кой знае каква драма може би.

# 711
  • Мнения: 1 519
Моето дете е родено края на януари. Съпруга ми и баща ми също. Всички са си ходили с наборите…
Не мисля да му скъсявам детството и да тръгва по-рано на градина, училище и всякакви такива.
Цял живот ще учи и работи, дете ще е един път.
Всеки има свое мнение, това е моето:)

# 712
  • Мнения: 42
Да, вярно е това! И аз от тези съображения ги мисля тези неща, само че доводите ми са различни: като бях малка много мразех детската, ама много! Но нас имаше кой да ни гледа до детската, а моето няма кой да го гледа до три години и девет месеца, никой няма такъв отпуск.. Тоест така или иначе ще трябва да тръгне на ясла. Тоест аз искам да й скъся гадния период Grinning
Моето дете е родено края на януари. Съпруга ми и баща ми също. Всички са си ходили с наборите…
Не мисля да му скъсявам детството и да тръгва по-рано на градина, училище и всякакви такива.
Цял живот ще учи и работи, дете ще е един път.
Всеки има свое мнение, това е моето:)

# 713
  • Мнения: 957
Алба, не съм съвсем на ясно как точно става, но съм сигурна, че може. Имам приятелка, детето и е родено декември, тръгна на ясла ноември, когато беше на 11 месеца. Сега септември тръгна на градина на 2 г и 7-8 месеца. Не съм се интересувала обаче дали могат да останат 2 години в 4 група, по-приемвливо ми се струва така.

# 714
  • Мнения: 154
Чела съм, че може да се смени набора и от втора градинска да преместят децата в 4-та група, но може би зависи от детската градина. Или детето да не ходи на ясла, а директно в 1-ва градинска група.
Обмислям варианта от 2-ра в 4-та група, живи и здрави, но дали пък няма да е стрес всяка година да сменя групи, учителки...
Има случаи, където децата от трета преминават в училище и пропускат 4-та, но не е добър вариант, защото после им е трудно в училище.
На мен ми се струва късно за започне на почти 8, но има време дава наблюдаваме детето и да преценим.
 Аз съм родена ноември и съответно съм започнала градина преди 3, както и първи клас преди да навършва 7 - чувствах се добре, дори се справях по - добре от родени началото на годината.

# 715
  • Мнения: 4 660
При нас не дават директно да почне детето на първа група. В яслата ги научават на основни работи да яде само да ходи до тоалетна само да се облича имат учебен план.
Голямата е първа група имат учебни помагала купувахме материали за боядисване лепене пластелини книжки за русуване, абе нищо общо с яслата.
Вчера са им разказвали за катеричката играли с пластелин, днес рисували топка със различни цвята играли физическо танцували.
Комуникираме със месинджър видях днес пък яслата са лепили листенца върху блокче. Не ме изключиха от групата защото знаят ,че и малкото ще почне скоро.

# 716
  • Мнения: 278
4 дни на градина и на 5тия вкъщи болен ...
Дано се разминем леко този път. Хем от месец почти давам сиропче за стимулиране на имунитета. Иначе е влюбен в градината , сутрин става и се
лепва на вратата да тръгва, следобед не мога да го взема , реве и не иска да си ходи. Заспивал си без проблем. За сега съм мн доволна , само да не бяха тия сополи, все се надявах, че ще ни се размине ама на .... От вчера официално не съм в майчинство, но предвидливо си пуснах две седмици отпуска.

# 717
  • Мнения: 6 952
И ние се борим със сополи(не е на ясла) почти седмица, мисля да пускаме понеделник секрет от носа ....10 дена я закрепих и пак ...какво е това ....

# 718
  • Мнения: 957
Аз мисля да си пусна цялата отпуска, към 30 работни дни. Така или иначе ще минат поне 2 седмици адаптация преди да започнат да остават по цял ден.И после ми се иска да си почина няколко дни преди да се върна на работа. Работата ми е на смени и на график, почивните дни са през седмицата. Не ми се връщаше пак на същото работно време, но като се замисля май ще е по-добре докато мине първоначалното боледуване. През седмицата да се редуваме аз и майка ми, а събота и неделя баща им, дано да не се налага често де... И колкото и болнични да ползвам не могат да ме пипнат докато децата станат на 3. И няма да се притеснявам кой ще ги води и взима после.

# 719
  • Мнения: 6 952
Аз пък се замислям и за малко неплатена ...че каквато ми е ревла...
Вече казва к и по цял ден Ко Ко 😃😃🥳

Общи условия

Активация на акаунт