Януарски бебета - тема 3

  • 16 474
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 42
По друга тема да кажа аз. Расте ми мъдрец и си сложих панадол бебе на венеца - моментално облекчение. На малката като й никнат зъбки и й е много дискомфортно понякога й слагам по 2-3mg на венеца и сега реших да пробвам на себе си да видя дали наистина има такъв ефект, и наистина много ми помогна. А аз все пак не мога да си чеша зъбите с анафтин бебе като нея, защото мъдрецът е много назад и е тясно там.

# 721
  • Мнения: 278
Момичета , дали можете да дадете насоки от къде мога да купя олекотена завивка за малкия ( да не е огромен размер, все пак да е подходяща за 2г дете) или пък някакво по   дебело и топло одеялце. От градината искат да занеса , веднага се поразтърсих из нета , но ненамерих нещо подходящо. Иска ми се и да не е мега скъпо 😁 ( че попаднах  и на такива за 150-200лв, което  ми е мноооого).


Marti, мерси за инфото. Как не съм се сетила и аз да се намажа, умрях от болки преди да ми извадят мъдреца 🙄

# 722
  • Мнения: 957
Като се раждаха поръчах от Хиполенд комплект завивка, плик, чаршаф и калъфка. Беше нещо от сорта на 50 лв комплета. Ако не намериш друго, все ще можеш да си ползваш вкъщи останалите неща от комплекта. Завивката не е супер дебела, размера беше точен като за нашите кошари 120/60.

# 723
  • Мнения: 698
Даа, в Хиполенд има симпатични одеала от 10 до 50 лв.Имам и едно подарък му е от Пепко за 10лв. много е меко, топли и не е мръднали. За градината виж първо там.

Последна редакция: сб, 16 окт 2021, 17:25 от Vikinedyalkova

# 724
  • Мнения: 6 952
Че и това ли искат от родителите 🙄 ..незнаех.
Бях тези дни на родителска среща и имаше списък с дребни неща тип гланцово блокче, папки и габърчета 🙂събрахме по 40 лв уж за цялата година за всичко +кухненски,майсторски и фризьорски кът.Една мама дари кухненски кът и това отпадна.
Тъй като не дават торти за РД решихме една за момче и момиче картонена празна колкото за снимка да има в групата 🌞И във Вайбър имаме група (е нищо че Мони няма да върви с тях като набор и като цяло тези неща нз колко ще ги ползва като влиза март,но това е положението )

# 725
  • Мнения: 957
Ние не сме имали родителска среща, а много ми се искаше, тъй като изобщо нямам идея какво се случва в яслите, с какво ги занимават, къде се хранят например и ей такива неща. А когато ги водя и взимам е страшна лудница от плачещи деца и мога само да попитам яли ли са. Моите ходиха цели 3 дни и вече втора седмица са вкъщи с херпангина даже едната е на АБ. В понеделник живот и здраве пак на ново с адаптацията. За сега пари за нищо не са ми искали, даже не знам таксата кога се плаща. Група във Вайбър и ние имаме, основно се ползва, за да кажеш, че детето ще отсъства.

# 726
  • Мнения: 278
Ние сме в родителски кооператив ( но по скоро е организирано, като частна градина и почти нямаме задължения родителите) , та ние си носим кошарките, всеки пон носим чаршафчета, петък ни ги връщат за пране. Та застудя вече и учителката помоли ако имаме по дебели завивчици ( междудругото намерих в Jusk на Промо за 15лв олекотена завивка 90/140 Wink ).
И ние имаме група, гласуваме за допълнителните занимания , напомняния и такива работи, иначе с главната учителка имам връзка нон стоп , праща ми снимки на малкия как си играе, пише ми дали е ял , дали е спал… общо взето имам обратна връзка нон стоп. Поне за тая такса знам как ми е детето 🤣 Ако догодина имаме възможност да ги плащаме тия пари, въобще няма и да се занимавам да се опитвам да кандидатстваме за държавна.

# 727
  • Мнения: 42
Защо, кандидатствйте пак за държавна, те естествено няма да ви приемат и поне ще можете да имате компенсация, че не са ви приели...
Ние сме в родителски кооператив ( но по скоро е организирано, като частна градина и почти нямаме задължения родителите) , та ние си носим кошарките, всеки пон носим чаршафчета, петък ни ги връщат за пране. Та застудя вече и учителката помоли ако имаме по дебели завивчици ( междудругото намерих в Jusk на Промо за 15лв олекотена завивка 90/140 Wink ).
И ние имаме група, гласуваме за допълнителните занимания , напомняния и такива работи, иначе с главната учителка имам връзка нон стоп , праща ми снимки на малкия как си играе, пише ми дали е ял , дали е спал… общо взето имам обратна връзка нон стоп. Поне за тая такса знам как ми е детето 🤣 Ако догодина имаме възможност да ги плащаме тия пари, въобще няма и да се занимавам да се опитвам да кандидатстваме за държавна.

# 728
  • Мнения: 154
Poli, на нас ни подариха олекотена завивка от Лидъл и съм много доволна. Сега не я ползвам, защото спи с чувал, но първите месеци след раждането завивах детето с нея.

# 729
  • София
  • Мнения: 702
Поли, предполагам вече си взела , но в Икеа има на много добри цени.
Имам една за 7лв , 150х200см.

# 730
# 731
  • София
  • Мнения: 702
Много е хубаво и аз ги загледах.😍

# 732
  • Мнения: 6 952
Даже мери и едни ботички ама паричките свършиха 😃баща й ще даде...то с това майчинство😃до никъде.

# 733
  • Мнения: 42
Аз взех ей тази преди една година, но се изпоти много. Преди два дни пак пробвах с тази завивка и пак се изпоти, но на нея все й е горещо, а и вкъщи е топло без парно даже. Сега обмислям да й взема чувалче с крачета, но се тревожа, че пак ще й е много горещо, защото вкъщи никога не става под 22 градуса. А всяка нощ се буди, според мен защото се отвива и тогава пък й е студено..

https://nani.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D0%B … %BB%D0%BE-p915105
Момичета , дали можете да дадете насоки от къде мога да купя олекотена завивка за малкия ( да не е огромен размер, все пак да е подходяща за 2г дете) или пък някакво по   дебело и топло одеялце. От градината искат да занеса , веднага се поразтърсих из нета , но ненамерих нещо подходящо. Иска ми се и да не е мега скъпо 😁 ( че попаднах  и на такива за 150-200лв, което  ми е мноооого).


Marti, мерси за инфото. Как не съм се сетила и аз да се намажа, умрях от болки преди да ми извадят мъдреца 🙄

# 734
  • Мнения: 957
Марти,същата работа сме. В спалнята е 22 градуса, по някое време през нощта става 23. Едната ми дъщеря постоянно се отвива, ама постоянно. Буди се през нощта и като я завия заспива. Купих чувалче с крачета, ама някакво обикновено за 30 лв. Долу ластиците му са супер стегнати, деколтето му е много високо, имам чувството, че ще я задуши. Сега се чудя дали да купя на Angel baby или просто да и взема по-дебели ромпъри за спане..

Общи условия

Активация на акаунт