Отделяне от вкъщи?

  • 5 981
  • 270
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Ще си позволя да пусна тема, въпреки, че прочетох мнението на 5/6 човека, при прясно заключена тема, ще се радвам на повече мнения и споделяне на опит относно това, за което се отнася темата ми.
Положението е следното- на 21 съм, имам приятел на 20 и двамата работим и изкарваме достатъчно пари за съвместно съжителство, покриване на разходи..
Тук идва и главния ми проблем-нашите са против и не знам защо?!( Държа да кажа,че нямат нищо против приятелят ми.)При положение, че те няма да ни помагат, с нищо не са засегнати,явно им пречи това, че съм решила да опитам нещо ново за мен, а именно самостоятел начин на живот?
При Вас по-големите от мен как беше? Как преминахте през тази ситуация?
Благодаря предварително на споделените мнения и опит!❤

# 1
  • Мнения: 3 176
Първото нещо, така като чета е да проведеш разговор с родителите си. Нека споделят защо те спират и коментирайте.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 438
Не съм питала никого, самостоятелна съм от 16 годишна.

# 3
  • Мнения: X
Първото нещо, така като чета е да проведеш разговор с родителите си. Нека споделят защо те спират и коментирайте.
Бях ги питала, отговориха ми така- и двамата има къде да живеете( аз в нас, той в тях), защо ни било да харчим излишни пари...

# 4
  • Мнения: 2 109
На тази възраст не е нужно да искаш разрешени. Просто ги уведомяваш, че се изнасяш.

# 5
  • Мнения: X
На тази възраст не е нужно да искаш разрешени. Просто ги уведомяваш, че се изнасяш.
Да, права сте, но имам чувството, че ще ми се разсърдят, а аз не искам да ги засегна с нещо или да сме в лоши отношения.. но явно така ще стане.

# 6
  • Мнения: 3 094
От кога сте заедно? Мислиш ли да продължиш да учиш?

# 7
  • Мнения: 2 864
Не съм питала никого, самостоятелна съм от 16 годишна.

Хм, на 16 си била непълнолетна. Чисто законово, без тяхно съгласие, не става да си самостоятелна.

# 8
  • Мнения: 46 438
Възможно ли е да не са съгласни с идеята да живееш с мъж преди по-сериозна стъпка (годеж, сватба).
По принцип на тази възраст не се пита, а се съобщава.

# 9
  • Мнения: 3 176

 Бях ги питала, отговориха ми така- и двамата има къде да живеете( аз в нас, той в тях), защо ни било да харчим излишни пари...
[/quote]

Това е или несериозно, или имат и друго предвид. Мисля, че не ти казват истинската причина. Пак поговорете.

# 10
  • Мнения: 2 864
Или се опитват да я предпазят от забиване в битовизми още на 20?

# 11
  • Мнения: X
От кога сте заедно? Мислиш ли да продължиш да учиш?

Аз уча,имам още 1 година+ това сама си плащам семестрите, мисля, че ще се справя с още 2 семестъра, няма да са ми проблем.
Заедно сме от 2 месеца, което е малко за такава крачка, знам, но от друга страна пък съвместното съжителство ще ни покаже дали ще го бъде или не. Аз не виждам смисъл да чакам определено време да съм с даден човек и чак тогава да се изнеса, щом съм решила, че искам да пробвам с него,значи съм видяла нещо, което ме е грабнало, сериозен, не би ме оставил в безиззходица.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 438
Не съм питала никого, самостоятелна съм от 16 годишна.

Хм, на 16 си била непълнолетна. Чисто законово, без тяхно съгласие, не става да си самостоятелна.

От 16 годишна работя, а на квартира излязох на 20, така по-добре ли е?

# 13
  • Мнения: 2 864
Не съм питала никого, самостоятелна съм от 16 годишна.

Хм, на 16 си била непълнолетна. Чисто законово, без тяхно съгласие, не става да си самостоятелна.

От 16 годишна работя, а на квартира излязох на 20, така по-добре ли е?

Да, на 20 г. на квартира - по-добре е, вече си била пълнолетна.

# 14
  • Мнения: X
Или се опитват да я предпазят от забиване в битовизми още на 20?

Дори и да е така,аз пак не виждам смисъл от тяхното несъгласие. Аз и в нас да живея,колко пари да спестя? Няма да са с милионите..
А и от друга страна ще трупам опит,аз не виждам смисъл да живея в нас до 30 годишна(примерно), защото “има къде да живея”..
Аз от сега ако не се отделя и не се науча да се справям сама, то кога..?

Общи условия

Активация на акаунт