Бебе и минимална заплата?

  • 4 582
  • 112
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 23
Не е невъзможно. Във Фейсбук има много групи за подаряване. Можете да си набавите нещата дори напълно безплатно за бебето като количка, креватче и т н. Ако кърми, разходите за бебе реално не са кой-знае колко високи. Щом има 1г стаж, може да взима майчинство, стига да откриете фирма, която бия назначила, ако тя си плаща осигуровки. Ако е студентка, то няма да има и кой-знае какво за плащане. Бъдете силни, всичко ще се нареди. При раждане има еднократна помощ за дете, а може и общината също да дава (двете са различни, в някои общини ги има). Разходите за памперси не са особено големи, има доста марки на достъпни цени.

# 31
  • Мнения: 12 494
На мен ми отиваха по 50-70лв/ месец поне за памперси само. Това преди 6 години. Не можех да ползвам от най-най-евтините, че малкият правеше страшни инфекции от памперсите. Първо бяхме на "Памперс", после минах на "Молфикс". За съжаление чак на 2 годинки успяхме да ги махнем.
Обаче бебето ще ви е лятно. Това ще спести доста откъм дрешки. Моят юнак изкара лятото основно по бодита. Можете да си набавите някои неща едно по едно и предварително, в това число и дрешките, шишета, корито... С еднократната помощ може да си вземете легло и количка и от ОЛХ или други групи, ако нямате близки или приятели, които да ви дадат. Или пък опитайте всеки месец да заделяте някаква сума за бебето и нуждите му като се появи. По 20лв да отделяте, докато се роди ще се съберат 100лв. След раждането ще имате право на детски,, не са голяма сума, ама горе-долу ще плащат памперсите, а в края на годината от работодателя си ще ползвате данъчно облекчение, което тази година е в размер на 450лв от данъците, които сет внесъл през годината. Не е малка помощ посред зима.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 22:48 от Mama Ru

# 32
  • София
  • Мнения: 2 484
Нямаме помощ, отделих се тъй като семейството ми я притесняваше. Общо взето махнахме почти всички уреди на ток, отопляваме се на дърва, ползваме хладилник, печка за готвене, телевизор и бойлер 2 пъти седмично. На ден взимам по 30лв, без събота и неделя и горе долу стигат, но е трудно. Тя иска да работи, но аз съм против, тъй като миналата година пометна в 5ти месец, може би след като роди, но и рядко назначават майки с малки деца.
Осигури топла вода на жена си. Бъди мъж. Лично мен, този пост ме притеснява, не само заради топлата вода. Тя има ли достъп до Интернет? Чете ли, интересува ли се? Има ли приятелки, родители?

# 33
  • Мнения: 12 494
Човекът се опитва да спести големият разход - ток. Ако не правят икономии по това перо ще гладуват. Ако е на трудов договор и минимална заплата чисто взема към 500лв. Ще им е много трудно да вържат двата края на минимална заплата + социално майчинство и детски.
Щом се топлят на дърва, то вероятно се подгряват и вода за ежедневни нужди.
Авторът, ако имаш шофьорска книжка и отговаряш на условията, защо не вземеш категория за тир и да пробваш там? Поне ще оправите финансовата дупка.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 484
Човекът се опитва да спести големият разход - ток. Ако не правят икономии по това перо ще гладуват. Ако е на трудов договор и минимална заплата чисто взема към 500лв. Ще им е много трудно да вържат двата края на минимална заплата + социално майчинство и детски.
Щом се топлят на дърва, то вероятно се подгряват и вода за ежедневни нужди.
Авторът, ако имаш шофьорска книжка и отговаряш на условията, защо не вземеш категория за тир и да пробваш там? Поне ще оправите финансовата дупка.
Разбирам те, мама Ру, но не чувам гласа на жената. Аз съм била бременна 3 пъти, топла вода ми трябваше всеки ден. С бебетата, тоже.

# 35
  • Мнения: 1 119
Човекът е на тази работа, заради пандемията. Много останаха без работа. Пак е добре. Нещата ще се наредят. Докато роди, има още 5 месеца. Ще започне друго, ще спести пари.

В печката на дърва няма лошо, но не е много по-евтино.

# 36
  • Мнения: 12 494
Литъл Евил, така е, топлата вода е нужна, но ако са толкова зле финансово, може и да си подгряват вода на печката. Колкото и да е трудно така. Израснах в стара къща без баня. Неудобно е, ама не сме стояли мръсни. Бях в гимназията, когато се преместихме в апартамент и вече имахме баня и бойлер. Ако ползват печка на дърва, отгоре стои чайник или друг подходящ съд и винаги има гореща вода. Съгласна съм, че не е като баня на ТЕЦ или.поне бойлер, ама в тази ситуация просто не могат да си позволят сметката на ежедневно включен бойлер.
Жената едно, че е останала без работа и е работила на черно, където намери, ами и има и помятане. Нормално е да се пази повече.
Нека не подозираме веднага малтретиране или жена в риск.

# 37
  • Мнения: 18 377
Ами има бедни хора, които живеят зле. Изненадвате се май.

# 38
  • Мнения: 17 411
Какви са тези хора, които не се съгласяват да наемат момичето - пита Ксения. Преди години беше разпространена практика, но сега са други времена Simple Smile
Наскоро ме помолиха да помогна на едно семейство  и се свързах с познати - няма съгласни, но не мисля, че защото не са хора. По-скоро не разбират какво точно се очаква от тях и не искат да си създават усложнения, дори и да няма такива.
Пък и никой не е длъжен да помага точно по този начин.

# 39
  • Мнения: 1 309
По скоро хората с фирми се притесняват от проверки от НАП. И най- вероятно ще са с основание притеснени.

# 40
  • Мнения: 3 328
На човека сигурно лошо му е станало че е попитал тук.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 36 783
Защо да му е лошо, дадоха му много добри съвети. Може да надникне и във форум благотворителност тук, да напише нещо, със сигурност ще се отзоват майки с различни вещи.

# 42
  • Мнения: 12 494
Тази зима беше доста топла, но предстои още една, вече с бебе. Ще трябва да се погрижат за отоплението и да намерят алтернатива на скъпия ток, която да не изисква огромна инвестиция и да осигурят топлото на бебето. Големият ЗОП ще е следващата зима, когато нуждите на бебето ще растат. Като стане на годинка, майката ще може да го пусне на ясла и да почне работа. Дано да имат роднини, които да помогнат.

# 43
  • Мнения: 13
Благодаря ви, че отделихте време да прочетете. Бойлера не харчи особенно икономичен е, но за сега сме така тъй като изплащам печката (110лв), април приключвам. Отделихме се без нищо и нямаше как да не се вземе. Тя има роднини (майка и баща), но и те са зле заради пандемията и надали скоро ще намерят нещо, знаете колко трудно наемат възрастни на работа, а и са на 300+ км от нас. На месец взимам толова колкото изкарам, тоест 22 или 20 дни по 30лв не отдържат нищо. Дрешки имаме, останали от предишните собственници на къщата.

# 44
  • Мнения: 18 866
Втрещиха ме съветите за многократните пелени. Не си представям никоя съвременна майка да направи този подвиг... иначе сигурно е полезно, но моята майка ме е наплашила твърде много колко трудно е било това.

Общи условия

Активация на акаунт