Бебе и минимална заплата?

  • 4 588
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 126
А защо работодателите не искат да назначат бременна жена? Какъв ангажимент е за тях, ако бременната си плати първия месец осигуровките и излезе болничен? Болничният и майчинството не са от работодателя, а жената вече е осигурена от държавата за този период.
Заради бумащината. А и си е измама. Като тръгнах да излизам по майчинство, счетоводителката ни много се притесняваше да не обърка нещо при подаване на декларации и документите. Втората година, имахме нов счетоводител, през месец беше обърквал декларацията, получавах майчинските от дъжд на вятър...

# 76
  • Мнения: 1 119
Счетоводителят трябва да си свърши работата. Иначе, не е нищо особено. Има ангажимент после майката да се върне на същата работа (мисля за месец). Не може да се уволни, но може да напусне по взаимно съгласие.
Разбира се, става дума за услуга и е на доверие. Но, ако е близък човек - няма проблем.
Братовчедка ми е бременна и я наехме. Ако я бяхме оставили, с нейната финансова култура и житейски опит, нищо нямаше да вземе от държавата.

# 77
  • у дома...
  • Мнения: 3 101
Колко килограма е майката сега? И кога е бил аборта? Сега следи ли си бременността?

# 78
  • Мнения: 18 773
А може бие  трябвало на борса, повече пари да са били доход.
Трудно ще ви е.
Това отслабване от тъга ли  е със сигурност, или има по-голям проблем, сега как е , физически и психически.
Нормално да сте в тревога за нея, пожелавам да няма проблеми нататък със здравето и всичко да е наред.
Но здравните и осигуровки са от спешна нужда.
И все пак, близките и далече, нямат възможности да помогнат, но по човешки да я подкрепят със сигурност могат.Ако няма друга причина да ги избягва, поддържайте връзката.Те могат да вземат заем, за вас,(осигуровките) който да върнеш във времето.Дете им е ,нива да пордадат ,нещо да помогнат.Не много, но съществено за да оцелеете.
Тази пандемия съсипа маса животи.

# 79
  • Мнения: 13
Не  са искали за 5г назад, това го прочетох, че ако няма 3 платени вноски връщат назад. Осигуровките не са плащани 8 месеца, през цялото останало време е осигурена. Януари месец беше аборта, до юли падна на килограми, след това малко се оправи, водих я на лекар каза, че сама си го прави, няма здравословен проблем. Бременноста я следим 2 пъти месечно, 60кг е.

# 80
  • Мнения: 19 253
Бащата каза, че е на държавна обща работа. Защо пък да не е на договор? Майката, която се криела да реве и паднала на 38 кила няма да я коментирам. Чудя се как изобщо е забременяла...

А 30 лева на ден надница без събота и неделя звучи ли ти като да е на държавна работа с договор?

Или, при положение, че са имали месечен доход от около 2 хиляди, да са ходили на прегледи, където да са им казали, че от витамините за бременни е пометнала?

И 2 пъти седмично бойлер им е много в тази ситуация. На печката постоянно могат да си топлят вода за къпане. Ние през топлото време половин година бяхме с режим на водата през ден, от сутринта, до 9-10 часа вечерта нямаше вода и като имаше, не ставаше за пиене и къпане и съм ходила с количката, с бебето и с по две 11-литрови туби за вода на дръжките на количката да наливам вода и всеки ден я къпех и я миех след всяко наакване.

# 81
  • София
  • Мнения: 35 326
Толкова са парите по заетост по общински проекти, минимални.

# 82
  • Мнения: 13
Бащата каза, че е на държавна обща работа. Защо пък да не е на договор? Майката, която се криела да реве и паднала на 38 кила няма да я коментирам. Чудя се как изобщо е забременяла...

А 30 лева на ден надница без събота и неделя звучи ли ти като да е на държавна работа с договор?

Или, при положение, че са имали месечен доход от около 2 хиляди, да са ходили на прегледи, където да са им казали, че от витамините за бременни е пометнала?

И 2 пъти седмично бойлер им е много в тази ситуация. На печката постоянно могат да си топлят вода за къпане. Ние през топлото време половин година бяхме с режим на водата през ден, от сутринта, до 9-10 часа вечерта нямаше вода и като имаше, не ставаше за пиене и къпане и съм ходила с количката, с бебето и с по две 11-литрови туби за вода на дръжките на количката да наливам вода и всеки ден я къпех и я миех след всяко наакване.
   

Осигурен съм на 970лв, така пише в договора, но ни плащат на ръка за дните от месеца, в които сме били там 30лв на ден, ако отсъстваш нямаш тези 30лв, а и няма кой да се интересува защо в тази безизходица, хората са доволни и на толкова.

# 83
  • Мнения: 12 922
Не  са искали за 5г назад, това го прочетох, че ако няма 3 платени вноски връщат назад. Осигуровките не са плащани 8 месеца, през цялото останало време е осигурена. Януари месец беше аборта, до юли падна на килограми, след това малко се оправи, водих я на лекар каза, че сама си го прави, няма здравословен проблем. Бременноста я следим 2 пъти месечно, 60кг е.
Значи за осемте месеца ще платите осигуровки, няма пет години.
Това с фиктивното наемане от фирма, бях го проучвала и не изглеждаше като да няма задължения за фирмата-работодател.
Първо, не се знае тя дали ще получи тези болнични, за които се надява. Ако не ги получи и понеже съм уведомена, че е бременна, тя вече си има законова защита срещу уволнение.
А ако получи болничен, първите три дни са за сметка на работодателя.
Второ, ако едно лице е в болничен, все пак му се плащат здравните осигуровки.
Аз като работодател не бих се договаряла с работещ при мен за някакви нередни неща, той да внася нещо си, което не дължи по закон, защото ще се оплаче в Инспекцията по труда и после кой ще пере пешкира?
Ангажиментът ми ще е до 3 години на детето, а после какво, да я уволнявам тази жена, предизвестия, разправии, пак разходи - за какво ми е? Неин е проблемът, тя да си го решава.

Така че ако се хване на реална работа, хване, ако не, да се самоусигурява.

Последна редакция: пт, 05 фев 2021, 12:44 от Uncommon

# 84
  • у дома...
  • Мнения: 3 101
Бащата каза, че е на държавна обща работа. Защо пък да не е на договор? Майката, която се криела да реве и паднала на 38 кила няма да я коментирам. Чудя се как изобщо е забременяла...

А 30 лева на ден надница без събота и неделя звучи ли ти като да е на държавна работа с договор?

Или, при положение, че са имали месечен доход от около 2 хиляди, да са ходили на прегледи, където да са им казали, че от витамините за бременни е пометнала?

И 2 пъти седмично бойлер им е много в тази ситуация. На печката постоянно могат да си топлят вода за къпане. Ние през топлото време половин година бяхме с режим на водата през ден, от сутринта, до 9-10 часа вечерта нямаше вода и като имаше, не ставаше за пиене и къпане и съм ходила с количката, с бебето и с по две 11-литрови туби за вода на дръжките на количката да наливам вода и всеки ден я къпех и я миех след всяко наакване.
   

Осигурен съм на 970лв, така пише в договора, но ни плащат на ръка за дните от месеца, в които сме били там 30лв на ден, ако отсъстваш нямаш тези 30лв, а и няма кой да се интересува защо в тази безизходица, хората са доволни и на толкова.
Това на държавна работа? Сериозно?

# 85
  • София
  • Мнения: 35 326
Да, в програмите по озеленяване, почистване, поддръжка плащат точно така в провинцията.

Последна редакция: пт, 05 фев 2021, 12:42 от Ms.Gorgeous

# 86
  • у дома...
  • Мнения: 3 101
Да, в програмите по озеленяване, почистване, поддръжка плаща точно така в провинцията.
Това не е точно така. По една или друга причина имам пряк поглед върху точно такива програми.

# 87
  • Мнения: 19 253
Да, в програмите по озеленяване, почистване, поддръжка плаща точно така в провинцията.

Изобщо не го вярвам. Това са финансирани програми с бюджет и всичко на светло, и би трябвало се контролират строго. При сигнал свят ще им се завие на всички замесени. Те получават за всички назначени пари. А в началото на темата авторът май каза, че работи без договор. Погледнете, преди да е редактирал.

# 88
  • у дома...
  • Мнения: 3 101
Да, в програмите по озеленяване, почистване, поддръжка плаща точно така в провинцията.

Изобщо не го вярвам. Това са финансирани програми с бюджет и всичко на светло, и би трябвало се контролират строго. При сигнал свят ще им се завие на всички замесени. Те получават за всички назначени пари. А в началото на темата авторът май каза, че работи без договор. Погледнете, преди да е редактирал.
Абсолютно си права! И без сигнал мониторинга е жесток.

# 89
  • София
  • Мнения: 35 326
Аз поглед нямам, но близка приятелка точно това ми сподели, че работи брат ѝ и точно така му плащат.

Общи условия

Активация на акаунт