Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 5 740
Като чета преведените откъси от Алекс, си мисля... Серкан Болат вярно е страшно дърво. Отново е машина, помпаща кръв, която ходи на работа. Не знам как можеш да се влюбиш в такъв мъж, освен ако не го опознаеш достатъчно, че да счупиш черупката му и да видиш какво се крие отдолу. Но то обикновено става неусетно, без да искаш. Еда въобще не планираше да се влюби в Серкан. Нито той да се открие тъкмо пред нея. Според мен той дори не подозираше какъв може да бъде. Еда напълно го преобрази. Но сега той много ме дразни с поведението си. Въобще не иска да се довери на интуицията и чувствата си. Отново се опитва да подрежда всичко, да е логичен. Само че тази една година я има и не може да я изтрие. Не приемам как с лека ръка наранява и обижда Еда, това не мога да му го простя. Нито колебливостта. Но нея си я спомням от първите серии на сериала. Помня колко ме дразнеше и тогава. Как говореше на Еда с недомлъвки, как отново отричаше чувствата си към нея пред Енгин, как заблуждаваше Селин. Сега поне ни се изясниха отношенията му със Селин. Няма що! Чудна връзка са имали. Чудя се дали са стигнали по-далеч от целувка по бузата, честно казано. С Еда какъв киткоберач беше, а сега монах изглежда човекът. Замислям се дали не е бил девствен. Смейте се... ама според мен роботът не беше месил кекс преди. 😉 Селин и Серкан са по-зле и от женена след 30 години двойка. Нещо като приятели. Нещо като колеги. Романтика йок. Тръпка йок. Удобна връзка и за двамата. Селин получава мъжа на мечтите си, който съвсем не е мъжът на мечтите й. Поне не и в поведението си спрямо нея. Тя хареса този Серкан, който видя около Еда. Но за такива отношения може само да си мечтае със Серкан. Тя винаги е искала някакви неща от Серкан, които не е получавала. Чудя се що за любов е това? Какво точно я привлича в Серкан? Като той никога не се е държал с нея по начина, който тя иска. Всъщност Серкан на нейните мечти тя го срещна за първи път с Еда. Каква ирония, не мислите ли?! Чудя се в какво е била влюбена преди това, в някаква представа явно... Сега е същото. Серкан не е онзи Серкан, който видяхме с Еда. Той е този, който е бил преди една година и Селин е оставила. Не знам какво очаква. Много долно от нейна страна е да застава на пътя на такава любов. Опитвам се да я разбера, но не мога. То нейното е болен мозък... 🤯

# 721
  • Мнения: 5 563
Еее, бро, пропускаш нещо.. Селината е искала предложение и за брак преди, а не го е получила. Само че сега го получи, не осъзнава, че не идва от сърцето на Серкан, ама нали си получи пръстена, който така чакаше, какво я интересува чувствата на Серко.

# 722
  • Мнения: 10 452
"Кой ще избере Ханде Wink"

Gift Heart

# 723
  • Мнения: 3 473
Цитат
Еда: Знам от моята сватба, а и ти знаеш от твоята сватба, че живота се променя за един ден.Все пак не бързай много да се жениш..
Това да не е намек, че развръзката с амнезията на Серкан ще се случи мълниеносно в следствие на някакво събитие?  Няма да реди пъзела цял втори сезон?

didiasp Hands Plus1 За целия пост! И особено за вица, не бях го чувала.
Алекс, благодарности за преводите! Hands Plus1 Много интересни са диалозите. Simple Smile

# 724
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 855
Селин и Серкан са по-зле и от женена след 30 години двойка.
Моля...моля...не съм съгласна за квалификацията на женените с дългогодишен брак... Има двойки, които запазват любовта жива и с годините тя прераства в нещо още по прекрасно....Има случай при които, когато единият партньор почине другия не го надживява дълго....Всичко е много индивидуално...Просто Серкан никога не е бил истински влюбен в Селин....Сега отново пробва и за да е "сигурен" този път и предложи брак....Надявам се да не го видя на сватбеният стол с някоя друга, освен Еда...Защото тогава света за него ще си остане сив и никога няма отново да се радва на цветовете в живота и сърцето му ще замълчи за всички прекрасни емоции и чувства, когато човек обича.

# 725
  • София
  • Мнения: 1 247
Още повече, че когато се запозна с Енгин на първия годеж на Еда и Серкан му обясняваше, че не е имала приятели мъже, но ние това ще се направим, че не го помним и ще продължим да си гледаме с розовите очила Kissing Face
Кате, тя не е излъгала...Тя говореше за интимен приятел, гадже....Дениз не е бил такъв....с него не е могла да споделя...така и не му е казала за чувствата си тогава...Виж как се отпусна с Енгин....какви съвети му даваше за жените....

В потвърждение на написаното от super_katia, точно това каза Джерен на Енгин! Съжалявам, ако е досадно, но просто помня подробности/детайли (професионално изкривяване!):

# 726
  • София
  • Мнения: 5 740
Гости и другите дами в темата с дългогодишни бракове, не го приемайте лично и буквално. Разбира се, че има всякакви истории и всичко е индивидуално. Използвах това сравнение, защото сигурно всички сте чували този израз. Wink

# 727
  • Кърджали
  • Мнения: 10 371
Селин искаше предложение за брак - получи го в ситуация в която само тя беше щастлива. Щом никой в обкръжението ти не се радва за това е голяма червена лампа, морски фар. Мъжа за който ще се жениш ти казва че всъщност не го е мислил, ама се наложило за да може да подреди хаоса в главата си (ама и това не се е получило) - това не е просто червена светлина, ами блясък на падащ върху главата ти мвтеорит. Съшият този мъж ти подхвърля пръстена с едно нежелание и с най-неромантичното "искам да носиш това", все едно ти казва "като се прибираш купи кило домати... Ми то на всеки с две капки разум в главата ще му се отще да се жени. Па с мед да е намзан.
Селин беше казала и преди че ако Серкан се е държал с нея и една десета така какрп се държи с Еда, нещата щели да са по-различни. Нямало да го напусне. Ми какво очаква...
Селин видя Еда и Серкан там до камината. Серкан не помни Еда, повтаря, че му е непозната, но все пак я гледаше с такъв поглед, какъвто Селин едва ли някога ще види. И какво направи "Ще се държиш добре с мен". Окей, то тия неща стават със заповеди... Серкан дори сега във фаза отричане изпитва по-голям интерес към Еда отколкото към Селин.
И тя е готова да играе на щастие с този мъж... Да се стфахува пт присъствието на Еда, да се страхува от вероятността да си спомни нещо. Сега крие страха си зад нещо като увереност, но колко време може да бягаш от мислите и страховете си?

За Серкан писах много след миналата седмица. Макар и да ми лази като стоножка по нервните окончания, мога да го разбера. Дали ми харесва е друг въпрос, но сз съю шашав човек.. Опитвам се винагимда разбера, да кмам обяснение как и защо. И то докатосе опитваю да разбера и вече ми е минал яда. Наивност ли е, добротъпие ли...

Ми то за Джерен Дениз не е бил нито приятел нито гадже. Май мй е признала любовта си, защото му казва "не тв забравих" но и тогава е била отблъсната, защото той е бил влюбен в Еда. Та ни риба, ни рак. Шегувам се, просто сценаристите са забравили за твзи думи на Джервн. Но това да им е кусура. Толкова бива...
Серкан ще рвди дълго време пъзела в главата си... Май ще гледаме едновременно бавно връщане на спомени и лудо ново влюбване...

# 728
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 855

В потвърждение на написаното от super_katia, точно това каза Джерен на Енгин! Съжалявам, ако е досадно, но просто помня подробности/детайли (професионално изкривяване!):


Тогава още по зле за нея, че излъга за опита си с мъжете...Тя към момента на срещата си с Енгин имаше ли приятел?

# 729
  • София
  • Мнения: 548
Ама Селин пръстен ли получи ?Аз си помислих ,че е някаква протоколна вещ,избиране  -да е с малък камък,незабележим ,а помните ли за Еда как заряза работа да избере пръстен за фиктивен годеж,Годеж сме видял само с Еда ,фиктивно или не дори и Сейфи накара да се грижи за нея ,поставяне на пръстена на Селин аз не видях.Това което ни показаха бе ,има един номер неявил се ,ти Селин ела каня те за годеница ,за да подредя мислите в главата си.Испанците имат хубава поговорка ,,По добре сам,отколкото зле придружен,,Всеки уважаващ себе си човек било мъж или жена ,не само не би се перчил при тези обстоятелства ,а би си тръгнал.Да ама не ,мой да е. Но нейна ще само болката когато си спомни.

# 730
  • Мнения: 5 563
Имаме ли готовност за нова тема, момичета? 😍

# 731
  • Кърджали
  • Мнения: 10 371
Ако Диди не е наоколо, отивам да правя тема...

# 732
  • Мнения: 12 008
Относно превода на песента в началото на 29 еп. Тази песен беше преведена във филма Време за щастие от екипа му по превод. Ще го сложа в спойлер

Скрит текст:
Като мидена черупка, която крие
безценната перла ще те скрия.
Както пролетните клонки
пазят деликатните пъпки , ще те защитавам.
Много дълбоко, дълбоко.....
Ръцетите  са дълбоко в мен,
Като подарък от Бога са за мен...
Златните ти ресници на зимното слънце
Много те обикнах
Много те обикнах
Може би от мълчанието ми е трудно да се разбере...
Прочети думите в очите ми....

# 733
  • Мнения: 697
Flowers Hibiscus Здравейте, прекрасни момичета, Flowers Hibiscus
Меги, Hugблагодаря за линковете за преведената серия.
На момичетата от АSKIM огромно Благодаря.
Стана много дълго, затова слагам в скрит текст - размислите ми (част от тях) за 29 и малко от 30 епизод. Четете на своя отговорност.
Скрит текст:
Включвам се и аз отново, след като изгледах 29 епизод с превода. Явно в събота съм била много яко във филма и преживявах всичко заедно с Еда все едно на мен се случва. Днес успях малко да се абстрахирам от емоцията (малко), и да видя нещата малко по-спокойно. Няколко неща ми направиха впечатление за това гледане.
Първото, което забелязах, е че Селин въпреки наперения си вид малко се страхува от Еда и от вероятността Серкан да си спомни всичко. Стана неспокойна, когато Серкан и каза, че е готов да се върне в Истанбул, и иска още веднъж да чуе за Еда. Селин се е чувствала много удобно там, далеч в пустошта, само с любимия мъж и далеч от всяка вероятност той да види или почувства нещо познато в скоро време. Само че Селин е точно същата каквато я познаваме от предните серии. Тя не смее да противоречи на Серкан. Смята че това, че се съгласява с него за всичко е начинът да го задържи. Много добре се е възползвала от времето си и е промивала мозъка на Серкан с полуистини. Това вече го коментирахме напред в темите. Подала му е малко вярна информация, но около нея е заплела кошничката си с интриги. Както видяхме добре е настроила Серкан, че Еда е красива и много невинно изглеждаща, но е умел манипулатор. Че е успяла да оплете в интиргите си всички от обкръжението на Серкан. Че това, което е имало между Еда и Серкан не е никаква любов, а е голяма грешка. Нещото, от което Серкан най-много ненавижда - да допуска грешки. Както всички предполагам си спомнят Серкан се съпротивляваше на зараждащите се чувства към Еда още първия път, когато се срещнаха и влюбиха. Той не знаеше какво е любов, страхуваше се да се разкрива пред хората и това за него беше някаква слабост. Добре че беше Енгин да го побутва полека и да му отваря очите. Сега обаче, след инцидента настройките на Робо са се върнали към предишния си вид, но този път ситуацията е по-зле, защото Серкан не тръгва към Еда с открито сърце, а е добре подготвен (от кокоша), че Еда ще го манипулира, че ще използва красотата си и всички похвати, за да го оплете отново в мрежите си. И когато Еда го целуна, той се паникьоса. Уплаши се защото отново усети тръпката от близостта с това "непознато" за него момиче. И естествено реши, че Селин е била права за всичко, което му е казала, и че манипулаторката отново се опитва да го хване. Само че Серкан не иска да прави повече Грешки. Затова в шока и объркването си импулсивно реши как да действа по проблема с Еда - като предложи на Селин. Той не помни каква беше приятелката му преди да си тръгне, а да не говорим, че за част от нещата, които тя натвори изобщо не знае.
Серкан - много му се сърдим от предната серия. И е нормално, но ако се замислим и се поставим на негово място - кой от нас би действал много по-различно? Той намира всичко безкрайно променено. Нови и непознати за него хора в офиса. Пъръл, която беше като неговия женски вариант, работохолик и противник на връзките на работното място и приятеля му Енгин - са се оженили. Той дори не помни да са показвали интерес и симпатии един към друг. Акциите на Селин са в Еда. Там дори не знаем каква лъжа му е сервирала Селин. Видяхме само, че го настройва, че това не е случайно, че вероятно Еда съвсем умишлено е искала тези акции. Не знаем дали и какво е разказала за инцидента с родителите на Еда. До каква степен знае истината за бабаането. Той знае нещо от Селин, но какво точно? И тук на въпроса, който Гости беше поставила - Защо Серкан повярва единствено на Селин, а не на Енгин или на майка си. Ами точно заради всичко, изброено по-нагоре. Той вярва, че Еда с манипулации е привлякла на своя страна всички - и приятелите, и семейството му. Не помни съществени неща от миналото, и няма как да си направи реална преценка на нещата. Както на няколко пъти каза, кокоша е единствената в неговите спомени, която не се е променила. Той я помни като доверен приятел. Само дето не знае колко греши тук.
Селин действа много наперено (поне на показно), но се държи като удавник за сламка за надеждата, че Серкан няма да си спомни нищо. Всъщност това и е най-голямата надежда. Ще се опитва сега да играе по-различен начин и да поставя условия на Серкан, как да се държи и  не се държи с нея. Но не усеща, че скоро ще падне от високо. Много искам Серкан да започне да вижда малките разминавания (но доста съществени), между това което Села му е казвала и това, което е истина. Много ми се иска сценаристите да измислят нещо хубаво за напред. Иска ми се Селината да започне да допуска грешки от паника и Серкан да започне да си отваря очите. Освен че усеща привличане към Еда и му е интересно това момиче, виждаме вече проблясъците на спомени, значи скоро ще изскочи заек от шапката. Искам обаче Серкан да продължи още малко време да играе на тази игра с амнезията, за да види на кого да колко може да се довери, и тогава вече тежко й на Села. Много ми се иска този път да разбере за всичките манипулации на "приятелката" си пред медиите, включително и че последната новина за годежа им е излязла от нея, защото аз съм сигурна че точно тя е източника. Иска ми се да не проточват много във времето кокошето нашествие, а да си я изпращат по живо по здраво. Всъщност не - иска ми се да я сринат със земята, публично и гадно и така да я изпратят. Не искам да я избелват, не искам да я дават на Дениз, на Ферит или на който и да било. Тя не заслужава любов. После като я изпратим на далеч, Серко вече ще има възможност да се реваншира и да се изкупва пред Еда, за всичко, което и причини. Че и на себе си. Дори след цяла седмица време серията пак си беше тежка, но този път успя да ми хареса. Намерих логика в нещата, които ни показаха.
От новата серия - хареса ми, че нашето бойно момиче въпреки болката се върна на работа, върна се на бойното поле и се радвам, че с помощта на Мело не се отказва да се бори за спомените на любимия си. Иска ми се в следващата серия да гледаме отново ревнуващия Серкан. В 30 епизод видяхме, че въпреки отровата, която Села е посяла у него той несъзнато търси поводи Еда да бъде около него (отново). "Не може да ходиш никъде, има проекти, които си започнала докато мен ме е нямало, трябва да си тук да ми помагаш." А физиономията му когато чу, че тя ще заминава някъде беше ... Нека се опитва да убеди себе си или Енгин, че така е добре, че Еда ще го забрави, че ще продължат напред и двамата и това било най-добре за всички. Вече го стяга главата като започне Селин да говори за сватбата. Дори физическото му същество се възпротивява на това, ако ще и мозъкът му да не помни добре. Серкан усеща привличането на тази фея, усеща нещото, което не може да назове. Просто е забравил какво са чувствата, и болката от липсата на Еда до него е голяма. Скоро ще го осъзнае, надявам се. Интересно ми е дали на тази вечеря, на която Села покани Еда и Дениз Серко няма да си спомни нещо от първата им вечеря с Ферит и Селин. За падането в басейна, за фалшивия договор, който Села намери. Искам да има повече проблясъци вече нашето момче. Интересно ми е дали ще си спомни още нещо като си отвори книгата със скритата снимка от годежа с Еда. Изобщо нямам търпение да видя следващите епизоди.
Ох, момичета, няма няма и като избухна с някой ферман... Извинявам се. Просто сега като си изгледах двете последни серии нещо ме обзе необходимост да писателствам. Ако сте прочели излиянията ми - Благодаря ви.

# 734
  • Мнения: 10 452
Ново от сета:

Общи условия

Активация на акаунт