Киста на яйчника – 3

  • 38 116
  • 596
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 313
Здравейте, искам да попитам, вие усещате ли нещо на мястото на кистата? Имам предвид болка, тежест? Напипвате ли я? Стои ли издуто ? Защото аз моята киста я усещам и като застана по определен начин я виждам леко изпъкнала.
Имам киста около 4.5 см, не се напипва, нищо подуто нямам. Боли ме само преди цикъл и то в самата киста, усещам го като тежест и опъване към кръста. Болката я усещам тъпа, това е накратко. А всъщност вие от къде разбрахте, че виждате и напипвате кистата? Лекар обяснил ли Ви е че това е самата киста? За пръв път чувам такова нещо....

# 196
  • Мнения: 272
 Не напипвам ,понеже съм пълна ,но имам тъпа и непостоянна болка от ляво ниско. И кръста ме боли от време на време,но  го свързвам с левия бъбрек ,наскоро бях с криза.

# 197
  • Мнения: 34
Здравейте. От 5 дни имам болки в десния яйчник и тези болки са постоянни, боли ме дори при докосване на яйчника. Болките започнаха 2-3 дена след цикъла ми, имам болки при уриниране и се чувствам подута. Имам и бяло течение, което мирише на метал. Уринирам доста често и понякога ми пари. Преди 2 седмици имах бактерия в пикочния мехур Е коли, и ми се налагаше да вземам антибиотик. Имам записан час при доктор,  но е следващата седмици. Моля дайте ми мнение ако сте имали същите или подобни симптоми. Благодаря ви.

# 198
  • Мнения: 1 288
Здравейте!
Вчера следобяд дъщеря ми, 25 годишна, получи  болки в корема, по нейно описание като спазъм, все едно я дърпа  нещо долу ниско. Цикълът и закъснява с 6 дена, и го свърза с това, въпреки, че предния ден имаше стомашно неразположение след обядване на суши навън. Имаме познат гастроентеролог, който я преглед и каза, че има свободна течност в корема и ни изпрати при гинеколог. Направихме набързо кръвни изследвания преди това, СРП е в норма, левкоцитите бяха на границата,10,8, но като се има предвид, че не са на гладно, било нормално. Гинеколожката каза, че има киста на жълтото тяло 3 на 3 см и задържан фоликул, както и оскъдно количество свободна течност и не било нещо опасно. Не била привърженик на хормонални препарати и да изчака да и дойде цикъла, евентуално при по- силна болка да пие ношпа. На мен ми е мн притеснено, чета някакви страшни работи за тия кисти и се шашкам. Тя пие Иногинол и благодарение на него при прегледа март месец казаха, че няма ПКЯ. Притеснява ме тая свободна течност и се чудя да потърсим ли и второ мнение. А за днес беше планирала да си прави изследвания за инсулин, кръвна захар и щитовидни хормони, защото преди 2 години имаше ИР , която оправи с Глюкофаж за около 6м.
Днес казва, че я боли само като натисне мястото на кистата в ляво.
Притеснява ме течността в корема? Дали да  ходи ли на друг лекар за второ мнение? Как се пука тая киста на жълтото тяло, аз съм имала, но на яйчника. Чета за спешни операции и мн се плаша, а тя не иска да ходи по доктори.

# 199
  • Мнения: 115
Здравейте!
Вчера следобяд дъщеря ми, 25 годишна, получи  болки в корема, по нейно описание като спазъм, все едно я дърпа  нещо долу ниско. Цикълът и закъснява с 6 дена, и го свърза с това, въпреки, че предния ден имаше стомашно неразположение след обядване на суши навън. Имаме познат гастроентеролог, който я преглед и каза, че има свободна течност в корема и ни изпрати при гинеколог. Направихме набързо кръвни изследвания преди това, СРП е в норма, левкоцитите бяха на границата,10,8, но като се има предвид, че не са на гладно, било нормално. Гинеколожката каза, че има киста на жълтото тяло 3 на 3 см и задържан фоликул, както и оскъдно количество свободна течност и не било нещо опасно. Не била привърженик на хормонални препарати и да изчака да и дойде цикъла, евентуално при по- силна болка да пие ношпа. На мен ми е мн притеснено, чета някакви страшни работи за тия кисти и се шашкам. Тя пие Иногинол и благодарение на него при прегледа март месец казаха, че няма ПКЯ. Притеснява ме тая свободна течност и се чудя да потърсим ли и второ мнение. А за днес беше планирала да си прави изследвания за инсулин, кръвна захар и щитовидни хормони, защото преди 2 години имаше ИР , която оправи с Глюкофаж за около 6м.
Днес казва, че я боли само като натисне мястото на кистата в ляво.
Притеснява ме течността в корема? Дали да  ходи ли на друг лекар за второ мнение? Как се пука тая киста на жълтото тяло, аз съм имала, но на яйчника. Чета за спешни операции и мн се плаша, а тя не иска да ходи по доктори.
Здравейте!
Вчера следобяд дъщеря ми, 25 годишна, получи  болки в корема, по нейно описание като спазъм, все едно я дърпа  нещо долу ниско. Цикълът и закъснява с 6 дена, и го свърза с това, въпреки, че предния ден имаше стомашно неразположение след обядване на суши навън. Имаме познат гастроентеролог, който я преглед и каза, че има свободна течност в корема и ни изпрати при гинеколог. Направихме набързо кръвни изследвания преди това, СРП е в норма, левкоцитите бяха на границата,10,8, но като се има предвид, че не са на гладно, било нормално. Гинеколожката каза, че има киста на жълтото тяло 3 на 3 см и задържан фоликул, както и оскъдно количество свободна течност и не било нещо опасно. Не била привърженик на хормонални препарати и да изчака да и дойде цикъла, евентуално при по- силна болка да пие ношпа. На мен ми е мн притеснено, чета някакви страшни работи за тия кисти и се шашкам. Тя пие Иногинол и благодарение на него при прегледа март месец казаха, че няма ПКЯ. Притеснява ме тая свободна течност и се чудя да потърсим ли и второ мнение. А за днес беше планирала да си прави изследвания за инсулин, кръвна захар и щитовидни хормони, защото преди 2 години имаше ИР , която оправи с Глюкофаж за около 6м.
Днес казва, че я боли само като натисне мястото на кистата в ляво.
Притеснява ме течността в корема? Дали да  ходи ли на друг лекар за второ мнение? Как се пука тая киста на жълтото тяло, аз съм имала, но на яйчника. Чета за спешни операции и мн се плаша, а тя не иска да ходи по доктори.
Здравейте!
Вчера следобяд дъщеря ми, 25 годишна, получи  болки в корема, по нейно описание като спазъм, все едно я дърпа  нещо долу ниско. Цикълът и закъснява с 6 дена, и го свърза с това, въпреки, че предния ден имаше стомашно неразположение след обядване на суши навън. Имаме познат гастроентеролог, който я преглед и каза, че има свободна течност в корема и ни изпрати при гинеколог. Направихме набързо кръвни изследвания преди това, СРП е в норма, левкоцитите бяха на границата,10,8, но като се има предвид, че не са на гладно, било нормално. Гинеколожката каза, че има киста на жълтото тяло 3 на 3 см и задържан фоликул, както и оскъдно количество свободна течност и не било нещо опасно. Не била привърженик на хормонални препарати и да изчака да и дойде цикъла, евентуално при по- силна болка да пие ношпа. На мен ми е мн притеснено, чета някакви страшни работи за тия кисти и се шашкам. Тя пие Иногинол и благодарение на него при прегледа март месец казаха, че няма ПКЯ. Притеснява ме тая свободна течност и се чудя да потърсим ли и второ мнение. А за днес беше планирала да си прави изследвания за инсулин, кръвна захар и щитовидни хормони, защото преди 2 години имаше ИР , която оправи с Глюкофаж за около 6м.
Днес казва, че я боли само като натисне мястото на кистата в ляво.
Притеснява ме течността в корема? Дали да  ходи ли на друг лекар за второ мнение? Как се пука тая киста на жълтото тяло, аз съм имала, но на яйчника. Чета за спешни операции и мн се плаша, а тя не иска да ходи по доктори.

Здравейте, хубаво е да направите и второ мнение заради тази течност. За кистата не е толкова страшно аз също съм с киста на яйчника . Открихамия месец август и казаха без лекарства за в момента. Бях доста притеснена, защото преди време съм опериран от такова нещо. И започнах да  пия единствено чай от турта, невен, бял равнец и при преглед тази седмица се установи, че кистата доста е намаляла. Но да уточня че моята не е като на дъщеря ви. Но може да прочетете за чая не мисля, че ще навреди.  За ношпато не е ли слабо? Аз преди операцията за която споменах бях със силни болки и тогава единствено аулин ми вършеше работа.

# 200
  • Мнения: 1 288
Тя няма болки, само тогава се оплака от дърпане ниско долу, като спазъм, и повече не е имала. Усеща лека болка при натиск върху мястото на кистата. Оскъдната течност лекарката обясни, че е от кистата, която щяла да се спука като и дойде цикъла. За билковата смес се сетих, че навремето съм и пила и дъщеря ми от вчера също приема. Днес е ходила на кръвни изследвания, и всичко е в норми, и левкоцити и СРП. Има запазен час за утре за второ мнение.

# 201
  • Мнения: 1 142
За да не пускам нова тема, ще попитам тук. Днес от няколко часа получавам стрялкаща болка в десния яйчник. Болката е за секунда, много силна, чак подскачам и се се стряскам. После все едно нищо не е било. Понякога се случва 2-3 пъти за минута. Понякога през 10-15-20 минути. Така или иначе утре ще си запиша час за гинеколог. Но все пак да попитам на някого случвало ли му се е точно такава кратка пронизваща болка? На какво може да се дължи? Киста? Истината е, че от няколко години не съм ходила на гинеколог, но е време да го направя.
П.П. Не знам дали това има значение, но да кажа, че съм на 48 години, все още имам цикъл, но в последните години - не особено редовен.

Последна редакция: чт, 22 сеп 2022, 23:15 от mimoza@b

# 202
  • Мнения: 5 854
Ами, при мен това се случваше в продължение на години. Неособено редовно, обаче. Спорадично си имах някакви прерязвания в яйчниците. Последните няколко години заглъхнаха от само себе си, но и аз доста промених живота си - минах на изчистен хранителен режим, свалих килограми, стартирах с приема на добавки и най-важното - започнах да се боря с Хашимото-то и Инсулиновата резистентност, които си бях докарала. Та, предполагам от всичко това - скоро не съм имала точно такива оплаквания.
Но при теб действително е възможно да е свързано и с менопаузата.

# 203
  • Мнения: 1 142
За да не пускам нова тема, ще попитам тук. Днес от няколко часа получавам стрялкаща болка в десния яйчник. Болката е за секунда, много силна, чак подскачам и се се стряскам. После все едно нищо не е било. Понякога се случва 2-3 пъти за минута. Понякога през 10-15-20 минути. Така или иначе утре ще си запиша час за гинеколог. Но все пак да попитам на някого случвало ли му се е точно такава кратка пронизваща болка? На какво може да се дължи? Киста? Истината е, че от няколко години не съм ходила на гинеколог, но е време да го направя.
П.П. Не знам дали това има значение, но да кажа, че съм на 48 години, все още имам цикъл, но в последните години - не особено редовен.
Сега продължението. Обадих се на гинеколог, за да запиша час. Обясних болката. Според него проблемът е хирургичен. Изказа съмнения за апендицит. Още повече се ошашках. Отидох на хирург. След преглед ( с опипване на корема) заключи, че болката е неврологична и ме прати на невролог. Поодъхнах си, рекох - отървах ножа Simple Smile Обихолих четирима невролози, но се оказа че никой не работи в петък след 22.09. Поне успях да запазя час за следващия вторник. Между другото след 26 часа стрялкаща болка през различни интервали, болката изчезна. Да видим какво ще се изкаже неврологът във вторник.

# 204
  • Мнения: 5 854
А гинекологът, в крайна сметка, прегледа ли те с вагинален ехограф?

# 205
  • Мнения: 1 142
Гърне без похлупак , с гинеколога се чух само по телефона.

# 206
  • Мнения: 1 327
Аз пак съм с киста , 3 на 5см .. даже не реагирах този път , доки само ме гледа странно, защото е свикнала да бълвам рев и сополи.. просто нямам думи вече , няма край и това е
Сега стоя и чакам МЦ , като дишам я усещам , тази тъпа , на моменти рязка болка , гади ми се
Ще чакаме и почвам пак Джангито , няма друг вариант просто

# 207
  • Мнения: 5 854
Гърне без похлупак , с гинеколога се чух само по телефона.
Според мен, трябва задължително да те прегледа, при това - с ехограф "отвътре". Консултация само по телефона ми звучи като безумно решение.
В чужбина ли живееш?

lollytta, правила ли си изследвания на показателите на щитовидната (TSH, FT4, FT3, TAT, MAT), инсулин + глюкоза, както и полови хормони?

# 208
  • Мнения: 1 327
Да, аз съм с Хаши от 16 години, но съм си в ремисия, уж.. всичко е точно там, ИР нямам Sad просто прави си киста левия яйчник, където е рязан при операцията

# 209
  • Мнения: 813
Здравейте,минавам и аз да се отчета за сестра ми ,припомням-преди 2 м.установена киста 2см,която за 1 м стана 5.Не могат да кажат доброкачествена или не  защото имала и някакви разсраствания.Лечение с примулут нор-кистата се стопи на 2.5 см.Обаче го спряха и пробвах с друго,от което нямаше резултат и кастата си стои,но поне не е нараснала...Според док това лекарство не е ефективно като другото и затова няма ефект този месец.Тя има още останали малко,пък ако трябва ще поръчаме от Турция...и дано този път изчезне напълно

Общи условия

Активация на акаунт