Отговори
# 585
  • Мнения: 3 452
Цитат
" Обичам курвите, но не и курвенските номера"
Това може да е изказване само на мъж.
Скрит текст:
Думата е измислена от католици, жена, която не е девствена на сватбата си, или жена, която пожелава повече от един мъж в живота си. Значението се променя с годините, живеем в секуларно общество, но все още има мирис на религиозност. Мъжът е глава,но ако жената е силна, и не му отстъпва, значи има нещо гнило в нея.
Или от италиански - жена, която е кривнала от пътя. Думата там означава завой.
 Обективно определение:
1.) жена която прави секс за облаги - пари, служба, престиж и тн.
2.) жена която прави секс с всеки - или иначе казано няма никакви критерии
Субективно е по-сложно. Но се използва и за мъже -  ако някой е несериозен, двуличен, лицемерен, използвач това го характеризира като курва.

# 586
  • Мнения: 2 634
Цитат
" Обичам курвите, но не и курвенските номера"
Това може да е изказване само на мъж.

Ами да на мъж е изказването. Но е точно и на място. Без значение какво е значението на думата и кой кого нарича така. Аз като жена не мога да кажа, че обичам курвите, които и да са те, дори да съм една от тях, без значение е. Но курвенските номера са много по точно дефинирани. Те могат да бъдат направени и от мъже. Нещо подло, скрито, удари в гърба, под кръста и неочаквано. Също както действа и Фикрет.

# 587
  • Мнения: 3 634
Щях да се учудя, ако нямаше коментар.
Думата съм употребила не, за да обидя героинята, а за да се  изразя точно.
Юмит дойде в Чукурова като главен лекар и дясна ръка на своя интимен приятел в негово отмъщение. Получи задача в тази си роля да развали семейството на Демир като бъде с него, за което накрая ще и платят. Както искате наричайте това отношение, не ме вълнува, аз съм казала как аз го разбирам. За пореден път се пише, че Фикрет не бил казал на Юмит да спи с Демир. Наивни ли сте, не мога да разбера, той да не би да и е казал къде да започне и с какво да свърши. Как се разваля семейство, какво си представяте? Дори и снимките от „самоубийството“ са в леглото. Наистина, не мога да разбера, защо се правите на толкова наивни, става дума за зрели хора над 30 години. То бива да сте толкова чисти, но това е прекалено.
Нейната „любов“ се ражда вътре в тази схема на отмъщение.
Ако не беше такава, каквато ви е обидно да я наричам, тази жена трябваше първо до отиде при майка си и да и каже, че е нейна дъщеря. Защото направено това сега, то има вече друг смисъл: тя иска да използва майка си в любовта към Демир.
След това трябваше, още когато Демир и предложи конака и преди да спи с него, да му каже, че тя е съюзник с Фикрет, който цели унищожението на Демир.
А да оставим, че още на пътя, когато се била влюбила - който иска, нека да и вярва, аз не и вярвам, Демир и зададе няколко въпроса, на които тя не даде отговор. Тя не каза коя е, точно както постъпва нейният шеф.
Затова такава жена аз наричам с тази дума.
Да плаче сега, че майка и я е изоставила или че Демир я е изоставил, нека го прави пред вас. Можете да и вярвате колкото си искате.
Аз не гледам на жените като на жертва, това поне сигурно сте разбрали. Дали една жена ще бъде една или друга, зависи от нея. Всяка жена трябва да знае какво да отговори на предложенията на един мъж. Както и да внимава какво тя му предлага, напр. да сподели с нея „този прекрасен миг“, да знае какво му е прекрасното.
За да се обсъжда една история, първо трябва да се познава. Демир никога не е казвал на Юмит, че я обича. Той през цялото време и говори, че е чакал любовта на Зюлейха. Мечтата, която описа пред Юмит, би трябвало много да я обиди, но тя не се обиди, гледаше с поглед към земята и какво ли си е мислила: да се оженим, после ще ти разкажа играта. В това, което тя чу от Демир, всичко хубаво оставаше при Зюлейха, а тя в един анонимен конак някъде, неизвестно къде, щеше просто  да живее с него. „Моята любима жена Зюлейха Яман“ беше произнесено многократно в присъствието на Юмит. За каква любов говори Юмит? Тя не е била излъгана в любов,  Демир и каза много правилно: „Любов между нас няма. Аз обичам жена си.“ Това е вярно през цялото време и Юмит го знае. Сега се промени това, че и Зюлейха го обича. Само че Юмит чуваше само това, което иска да чуе, че живеят във фиктивен брак, а Демир е баща на децата. А любовта?
За сравнението с брака със Зюлейха нямам думи, ако това е останало след близо 100 еп...
Демир много сгреши с тази връзка, но аз го разбирам. Изобщо не ме вълнува дали друг го разбира. Той се върна назад, извини се и това е човешко и се случва, колкото и да е неприятно. А какво направи тази жена, като започна връзката си с Демир и уж се влюби, че чак ще се самоубива, тя каза ли на работодателя си Фикрет, че заради любовта се отказва от отмъщението? Не, не чухме, затова не си измисляйте. Тя не само се прави на излъгана девойка, докато всъщност е опитна жена, но си позволява да  пита Демир дали Зюлейха го обичала. Такова  нахалство и безобразие да влизаш в чуждо отношение.
Демир е с чиста душа по отношение на любовта. Съжали за това, което стана и по най-добър начин се опита да се раздели с нея. Но голямата любов на Юмит веднага се превръща в отмъщение и после пак обратно и така...Грешката на Демир е, че не каза на Зюлейха за тази връзка още след нощта в гората. Голяма грешка. 
Разбирам защо сред определени зрители има толкова много адвокати на Юмит, има такива, които стискат палци на Фикрет и  всички вкупом вече не харесват Зюлейха. Знам къде ги стиска обувката, те са си в техния филм.
Но не разбирам тези, които се срамували да четат лоши неща, ами защо ги четете, прескачайте моите постове.
Къде са тези, които казваха, че когато обичаш някого, трябва да го пуснеш да бъде там, където е щастлив...


 

# 588
  • Мнения: 3 452
Съгласна съм, Пипилота, при условие, че така бъдат квалифицирани и действия от предишните сезони на Демир към Йълмаз. И там имаше мръсни номера, защото Йълмаз не иска да си ходи, а Зюлейха го обича. Wink
С тая дума се квалифицира и поведение на човек, който не държи на думата си. Така погледнато, излиза, че Юмит е права, все пак в Анталия й беше дадена дума, че ще се разведе. Сега ние зрителите виждахме, че Демир ги говори тия работи, ама с болка в очите, но Юмит може да се надява. Все пак това е Демир Яман, не е някой Рашит, например.
Мисълта ми е, аршинът да е един. Не може за сходни действия един да бъде оправдаван, защото видите ли, бил влюбен до смърт, а друг - обругаван, защото не вярваме, че е влюбен ... до смърт. Нито Демир е бял ангел, нито Фикрет е черен дявол. На мен въобще ми е много странно отношението на Демир към жените. И говоря на този етап, не за миналото. Той видя разстроената Севда, която в прав текст му каза, че сега разбира, че е "обичала неправилния човек" ("Това, в което съм вярвала, е било огромна лъжа.") и я разбира и успокоява, а майката на Фикрет е просто една от многото жени на Аднан Яман и заслужава друго отношение, защото тя е обичала. И причината е: "Възможно е да е имал много жени, но той те обичаше много" - на мен това изказване ми е цинично. А и се видя, че то не успокоява жената Севда. Да не говорим за лъжите относно Юмит, които фабрикува за Зюлейха. Това какво поведение е? Еднолично или двулично? Smile При условие, че Севда го молеше да каже за грешката си с Юмит.
Та тъй, според мен, има думи, които са грозни и агресивни, и най-важното - опростяват човека. Затова реагирах.

# 589
  • Мнения: 3 246
Здравейте Flowers Hibiscus
Голяма емоция, жар и плам в защита на нещо, което не мисля, че някой тук е оспорвал. Всички знаем, как дойде Юмит, какво направи, какво каза, за кое излъга и как действаше.
Не знам, обаче, защо се смятат за защитници и адвокати на Юмит тези зрители, които не мислят, че тя е курва. Това, че не мисля, че Юмит е курва, не значи, че одобрявам или приемам постъпките й, нито че вярвам в любовта й. Искам да съм ясна.
Нито се правя на наивна, нито съм...но разваляне на семейство и дескредитиране на мъж може да се получи и чрез инсценировка и заблуда, чрез слух, клюка и т.н. Лично аз не се спирам само на кревата, семейства са се разваляли и от много по-малко. Възможни са много варианти. Сехер да не би да спа с Демир, но едва не му преписаха дете. Мюжгян и Фикрет от една прегръдка ги направиха любовници. Но, всеки с мнението си.
Не знам защо се пише и за Демир с наставление. Някой да е твърдял, че той е казал на Юмит, че я обича? Никой не е твърдял, че Юмит не е осъзнавала реалната ситуация, най-вероятно в един момент е разбрала, но се е надявала на друго. Това, което лично аз казах е, че Демир даваше нишани, даваше надежда. Това, че говори за "любимата си жена Зюлейха" пред хората и обществото не е показателно, защото фалш пред фотоапарати има и ще има и всеки е наясно с това.
Нека бъдем обективни: Демир говореше за брак на хартия, за формален брак; говореше за това, че е нещастен, за това, че Зюлейха също е нещастна; говореше, че живее само за децата си; Демир каза на Юмит, че тя го прави щастлив, че с нея се чувства добре; той флиртуваше с нея, той инициира пътуването, можеше да не го прави...нали си обича Зюлейха; той й прави и подаръци. Всичко това не оправдава Юмит, но е факт. Това, че Демир е светец за някои зрители не значи, че всички трябва в хор да го боготворим. И ако не го боготворим и него и Зюлейха, то сме срещу тях, "стискат ни обувките" и живеем в наш си филм. Аз много пъти съм казала, че за мен той се промени в добра светлина...преди дори не можех да го трая и това се знае. Сега не ми хареса това, което той стори и той има своята вина; разбирам го в някаква степен...но за мен беше прекалена Анталия, приказките за щастие и заявлението за развод - това си е заявка някаква. Но, Демир беше искрен, извини се и това му прави чест. Не ми харесва това, че не каза на Зюлейха истината преди да "отворят нова страница". Това е.
За Зюлейха...аз лично не я харесвам особено много отдавна, а не защото сега е обикнала Демир. Зюлейха не е "моята героиня" и това съм го писала. Може да се провери. Много пъти съм коментирала, кое не ми харесва в поведението, реакциите й и действията й...особено за моментите преди ареста Йълмазов и след като той се върна от затвора и "цъфна" в Чукурова. И това съм го коментирала много преди Йълмаз да умре и да се знае, че Уур излиза от проекта. И за това искам да съм ясна. Така че, мен нищо не ме стяга и стиска...отдавна съм казала, че линията Демир-Зюлейха не ми е интересна.
Но, помня как Зюлейха беше наричана интересчийка, лъжкиня, измамница. Голямо възмущение падаше как тя се срещала с любовника си Йълмаз и въртели тяхната неприятна любов, а Демир го нямала за нищо, неблагодарна била, възползвала се от него и любовта му и т.н. и т.н....но сега всичко това се забрави и Зюлейха изведнъж стана много харесвана. Помня и как за Юмит се писа, че наистина била влюбена в Демир...но сега, като почна да отмъщава, изведнъж...не била Blush
Нека бъдем точни, а не да си правим някакви си намеци; нека помним кой, какво е писал и кога го е писал.
И не знам, защо се коментират някакви сравнения за брака на Зюлейха пак с видимо наставление...мисля, че бях пределно ясна, че не правя сравнения, поясних се...но пак за сравнения се говори.

Последна редакция: пт, 09 апр 2021, 21:55 от dana78

# 590
  • Мнения: 2 634
Съгласна съм, Пипилота, при условие, че така бъдат квалифицирани и действия от предишните сезони на Демир към Йълмаз. И там имаше мръсни номера, защото Йълмаз не иска да си ходи, а Зюлейха го обича. Wink
С тая дума се квалифицира и поведение на човек, който не държи на думата си.

Лично аз бях против Демир в предишните сезони точно затова, но сега гледаме друг сезон с коренно различен Демир. Грешка беше връзката му с Юмит, но той съжали и и се извини. Грешка е и, че не си призна за това на Зюлейха, но то е от страх да не я загуби. Но според мен Зюлейха би трябвало да му прости, но не знам какво ще измислят сценаристите. Аз никога не съм потдържала или защитавала нито един от персонажите на 100%, а съм съдила според конкретното действие, може би с изключение на Фекели. Та не разбирам защо точно към мен се обръщаш. Може би , защото съм пас относно въпросната дума "курва"? Ами пас съм, защото всеки има различно обяснение за нея явно. Грозна е думата да, но мен лично не ме дразни предвид действията на Юмит, които и на мен не ми допадат.

# 591
  • Мнения: 3 452
Ами обръщам се към теб по повод "к....ските номера". в предходния ти пост. Това беше последното, което прочетох. Затова. Simple Smile

# 592
  • Мнения: 5 465
И Зюлейха  може да се окаже бремена с трето. Имайки и 4 сезон...

# 593
  • Мнения: 3 634
Тигаса, дори и да забременее, не знам дали ние ще разберем. Grinning
Руските ни приятели май няма да превеждат сезон 4.

Öğrencilere Sorduk Proje Ödülleri kapsamında açılan oylama sonucunda #BirZamanlarÇukurova dizisinde rol alan Murat Ünalmış ve Hilal Altınbilek hayat verdikleri Züleyha ve Demir karakterleri ile En İyi Dönem Dizisi Çifti seçilmiştir!

(Murat Ünalmış и Hilal Altınbilek, които участваха в поредицата BirZamanlar Çukurova, бяха избрани за най-добрата двойка от поредицата с техните герои Züleyha и Demir, в резултат на гласуването, проведено в рамките на наградите Ask Students Project Awards! ГТ)


От туитър на сериала:
Kardeşlik; savaşsak da, barışsak da her koşulda kalplerin ortak atmasıdır...
Dünya kardeşlik gününüz kutlu olsun!
Kardeşlikle ilgili düşüncelerinizi yoruma yazın ve kan bağınız olmasa bile kardeşiniz gibi hissettiğiniz birini etiketleyin!

(Братство; Независимо дали се бием или сключваме мир, това е обичайно биене на сърцата при всякакви обстоятелства ...
Честит Световен ден на братството!
Поставете мислите си за братството в коментара и маркирайте някой, който се чувствате като ваш брат, дори ако нямате кръвна връзка! ГТ)

# 594
# 595
  • Мнения: 3 634
Здравейте! Animal Bee
Благодаря за превода! Flowers Bouquet
На финала на сцената, когато чува, че Юмит е нейната дъщеря, Севда ми се струва, че произнася някакво име: Айла или Айра. Ако е име, това може би е даденото при раждането, което след това е променено и така са заличени следите.
Юмит знаеше предварително много за Демир и за неговото семейство – нали тъкмо информацията за нестабилните им семейни отношения използва, той самият продължи и направи разказа си честен и достатъчно пълен, за да може тя да прецени върху какво стъпват неговите разсъждения вкл. и за общото им бъдеще; канена и неканена, гостува в дома на Демир, където видя реални отношения; от всичко видяно и чуто Юмит много ясно разбра, че най-ценното, което Демир е чакал, е любовта на Зюлейха. Трябва да си много зле, дори когато ти обещават развод, без да забравяш, че сама си водила, подсещала и притискала към него, да нямаш едно наум, че разводът, докато не се е случил,  може и да не се случи. За Юмит  изненада, че Демир се върна при жена си няма. Юмит се прави на изненадана.
Юмит не каза нищо за себе си, дори когато Демир я питаше; излъга пред всички, че отдавна няма майка, докато тази майка седеше на масата срещу нея. И в същото време в конака, подарен от Демир, се среща с Фикрет, който иска да го унищожи. Откровеност от едната страна, а от другата - човек, покрит с плътно покривало: Демир знае за нея само като за главния лекар. Мюжгян знае повече за Юмит. Юмит се усети и започна, но много късно, да разказва за някаква леля в Измир и нейната кухня – това, разбира се,  е много важна информация, когато премълчаваш/лъжеш за жизненоважни неща.  Образът на Юмит за Демир остана неясен, този образ не можа да получи собствени черти и живот, той тръгна към нея като към някакво подобие на Зюлейха, затова самата Зюлейха си остана на мястото, което заемаше в сърцето му. Не че имаше особен шанс за това, но все пак една индивидуална история, която да задълбочи чисто физическото възприемане, може и да имаше възможност за някаква конкуренция със Зюлейха. Юмит остана илюзия за Демир, зад нейната фасада не стои нищо. „Надеждата за бъдещето“ беше споделена с една жена с фалшива идентичност, затова Демир нищо не и дължи, а той се държи с нея до последно като човек. И това е умишлено, Юмит крие както своята история, така и настояще в Чукурова. Кой е измаменият в случая: жената Юмит или мъжа Демир?
Била му казала, че той има семейство, деца...; тя забрави, че е изпратена на мисия, за да развали точно тези неща; като е толкова съзнателна защо прие конака от Демир, легна с него, отиде в Анталия, за да му каже това ли...; това не само се казва, а би трябвало да не ти позволи да направиш нито едно от тези неща, иначе са си празни приказки за пред такава като Мюжгян.
Юмит прави всичко възможно връзката и с Демир да излезе на бял свят. Тя е съучастник на Фикрет, но преследва своя цел; докато Фикрет иска унищоживанато на Демир, тя иска да бъде с Демир. Когато се разбере за връзката им, тази връзка не само ще бъде паралел на връзката на Аднан в миналото, но тя ще изглежда много грозно: Демир е използвал, обещал какво ли не и изоставил една жена с високо положение, която при това е дъщеря на бивша любовница на Аднан. За Юмит историята може да бъде изгодно предложение към Демир: брак с нея, който би потушил позора. За тази цел на Юмит и трябва помощта на Севда, затова сега тя ще стане майката, за която Юмит жално плаче.

Не мога да отхвърля докрай възможността, че Зюлейха все пак знае коя е Юмит. Без да изключвам и тази, че не знае. От момента, когато чу от Демир: „дадохме и един от нашите конаци“ и почти по същото време започналите нощни отсъствия на Демир и присъствие на Юмит в техния живот, Зюлейха има много възможности да наблюдава както Демир, така и Юмит, да навърже случките, затова все пак мисля, че тя знае за отношенията им. Появата на Фикрет и закъснението на Демир да я спаси в гората накараха Зюлейха да действа и тя обърна Демир към себе си. Оттам нататък Зюлейха наблюдава Демир и от него тя разбира, че той е сложил край на отношенията, както и това, че Юмит не иска да сложи край. Зюлейха има достатъчна видимост върху случващото се, за да направи такива наблюдения и изводи. Освен това, всяка жена в ситуацията на Зюлейха, има своите усещание за партньора си. Защо тогава се прави на глупава и неразбираща? Според мен, Зюлейха може би разсъждава така: иска това, което и Демир - историята да се покрие. Не иска Юмит да застава между нея и Демир, да говорят за нея, да присъства в живота им, иска да спести обясненията на Демир пред нея по такъв въпрос. Зюлейха му е простила, защото знае, че вина има и в нея. Обратното на това, което прави Юмит, която иска да я видят, да говорят за нея. Зюлейха предлага на Юмит да мине от пътя на интимните отношения на пътя на приятелството - това за Зюлейха стана трайно поведение. Това и предлага и Демир, без между него и Зюлейха да има някаква уговорка. Юмит обаче отказва това и като каза на Севда, че е нейната дъщеря, тя очаква от нея да и помогне за любовта на Демир. Още в болницата Юмит видя хванатите ръце на Зюлейха и Севда и очаква сега Севда да пусне ръката на Зюлейха и да хване нейната. Във фрагмана се вижда Зюлейха да демонстрира отношенията си с Демир пред Юмит и това става след като е видяла снимките; така, освен мястото на Юмит в групата на приятелите, Зюлейха и показва своето място. В далечна перспектива за Юмит съществува възможността да стигне до мястото на духовна сестра на Зюлейха и Демир, но дали ще може да измине пътя дотам, като знаем къде стои сега, или ще изгуби майка си за втори път и сега - завинаги...
Зюлейха не обсъжда с никого, но тя наблюдава и не пропуска нищо. Когато отиде да върне гривната, видя Мюжгян и Юмит заедно. Елементарно е да възстанови кой е сложил гривната в колата: Зюлейха знае кога Мюжгян се върна от болницата, докато бяха във Фекели. Сега вече Зюлейха знае, че двете са приятелки и обсъждат тяхната история. 
След атаката към Аднан Севда е разколебана, изпитва съмнения към самия Аднан, за любовта им. Зюлейха и Демир я подкрепят, вдъхват и вяра, тримата се поддържат.
Вместо да се карат за Юмит, във всеки момент Зюлейха напомня на Демир важните неща: децата, семейството, че го обича, че вярва в него, че му има пълно доверие, вдъхва му сили: ти можеш да излизаш от всяка ситуация, от развалини..., но вече се усеща предстоящото.
Настъпващите събития едва ли ще позволят неговоренето по този въпрос да продължи и скоро ще разберем как Зюлейха е виждала историята с Юмит.


 


 

Зюлейха се измъкна от капана в гората.
Но Демир едва ли ще се измъкне от капана на „братството“ и фалшивата Юмит.
От Демир се очаква да защити децата, семейството си, честта си, своя „пример за подражание“, да оправдае доверието на Зюлейха, да опази повереното от Йълмаз...
Но Демир сякаш едва сега осъзнава, че може да изгуби всичко...
Как ги заблуди Фикрет от...Германия.

# 596
  • Мнения: 28 101
Привет!
Аз също мисля, че Зюлейха е наясно със ситуацията между Демир и Юмит. И каза на Демир - не се нуждаем от врагове - имаше предвид Фикрет и разлепеното от Демир писмо. Лошото е, че и тя като Демир, няма представа с кого си имат работа. А защитата му пред Зюлейха, че змията трябва да се убива докато е малка, е само думи. Отново по същата причина - той не знае, че змията е голяма, двуглава. Въпреки съвсем ясното обяснение на Севда на какво е способна изоставена жена, която ако няма с какво да го шантажира, ще намери. Защото има цел и няма да се спре, докато не я постигне. Но той и нея успокои, и Зюлейха успокои с присъщата си увереност и самоувереност. За пореден път се замозалъгва, самоубеждава и не чува.
Видимо двамата със Зюлейха имат много големи различия в разсъжденията. Тя мисли като генерал - със стратегия, вкл. за последствията, вкл. за щетите от всяко действие. Той мисли като войник, изправен пред враг - унищожавам го и приключвам.
Когато пристигна в кабинета му, за да се разправят за разлепеното писмо до Лютвие, завари там двама приятели на Демир. Единият го пита /постави го в хипотетична ситуация, която е възможно по - нататък да се случи/ - ако някой каже, че е твой син, ще го приемеш ли? Демир без да се замисли - ако е твой син, да. Зюлейха влезе и не чухме отговора на другия въпрос - как ще си сигурен, че е твой син?

Лютвие видя как Мюжган изхвърли играчката на Аднан, но нямаше коментар с Фекели, а той беше в хола, когато тя стана и отиде до кухнята.
Оказа се, че д-р Мюжган голи мъже не е виждала Joy Забравих, че ги прислушват като пъхат слушалките под дрехите. Grin

Да, Севда накрая казва име - чух Айра, но със сигурност има турско име Айла. Даже и филм.

Промо снимки за еп. 92 - "Моментът, който сънувате, може да доведе до разочарование."

















Да видим кой първи ще научи, че Юмит е дъщеря на Севда. И как.

"Живееш с надеждата един ден да се събереш с детето си."

https://www.instagram.com/p/CNm3SlFqg01/

# 597
  • Мнения: 3 634
Лучия, благодаря за снимките! Green Heart
Хубаво сравнение с генерал и войник като начин на мислене на двамата.
Наистина пророческа беше сцената с приятелите.
Цветът на роклята на Лютвие ми напомня цвета на тази на Зюлейха от афиша с шахматната дъска.
Не е точно същият, но задава някакво нейно специално присъствие.
А знакът върху чантата ми прилича на знака върху пръстена на Фикрет.

Още една снимка за 92 еп.

Аднан Яман: „Ако я няма Чукурова, няма ни и нас.“
Тортата на малкия Аднан:
„Чукурова“ на колесница, теглена от кон; земя като злато, раждаща портокали.
Любов, родителство, духовно бащинство, духовна дъщеря.
Празник на духовното, кръвното/“кръвното“(?) в този момент отмъщава.

# 598
  • Мнения: 3 452
Привет на всички в темата Simple Smile
Какво виждам аз в този епизод с буквички вече.
Юмит. Според мен началният план на Юмит е да се доближи до майка си и да й потърси сметка за изоставянето. Целта си може да постигне като се доближи до конака на Демир Яман, което съвпада и с целите на Фикрет. Поради това са и партньори в плановете си, но както се вижда не са се разкрили един другиму докрай. В хода на реализацията обаче Юмит се влюби в Демир. Аз мисля, че тя е искрена в разговорите си с Мюжгян, а и от сцената на пияните Фикрет и не толкова Юмит. Искрено се уплаши от думите на Фикрет, че живота му с Мюжгян е възможен, само ако Демир умре. А също и от това, че е съгласна да живее като майка си, т.е. да получава трохите от любовта на Демир. Невъзможна работа, но ... това пък води до амбицията й да развали семейството му, заради което беше инсценировката със самоубийството и снимките до Зюлейха.
Фикрет Той неведнъж вече пред различни хора, вкл и Демир ясно заяви целта си - да развенчае честта на Аднан Яман и да постигне признанието на Демир, че баща му не е бил това, за което се е представял. Не иска нито парите му, нито фамилията му - това го казва в такова афектно състояние, че лъжата я изключвам. Сега аз се върнах и на предната серия и никъде не видях Фикрет да говори за насилие на Аднан над майка му. Той разказва детския си спомен пред вратата на конака и случката на срещата между Аднан и Муса, в която Аднан (пиян) е казал на Муса - ако това дете беше твое, жена ти нямаше да се лепне за мен (най-общо).
Демир. Главният проблем в серията стана разгласяване писмото на Сафие. Около него се въртяха споровете със Зюлейха, Севда, Лютвие, че и Фекели. Мотивът на Демир - да изчисти името на баща си. Въпросът е постигна ли целта си. Фактът, че оспориха решението му бая хора около него ... не говори в полза на това. Зюлейха му заяви: "Майка му се е влюбила в баща ти и му се е доверила. Имали са отношения, които са били грешка..." Отговорът на Демир: "Да не е влизала в тези отношения" (това си е запомняне! Wink) Севда изповядва, че се е влюбила в неправилния мъж, че голямата й любов се оказва лъжа и съжалява, че не е повярвала на Хюнкяр. На Лютвие няма да се спирам, приемам, че тя е пристрастна.  Градската мълва, както винаги, е противоречива. Интересното обаче е, че точно чрез нея до Демир дойде "новината", че АЯ е упражнил насилие над Сафие, а накрая двама от мъжете в кабинета му признават, че и те "понякога помирисват чуждо цвете", но това не означава, че ще признават деца от чужди жени, защото няма доказателства (и това е запомняне! Simple Smile)
 И сега, най-интересни за мен са разсъжденията на самия Демир за баща му - "Той си беше алчен за жени... Това е разпуснатост, но разпуснатостта е едно, тормозът е друго. Първото е слабост, второто е безнравственост".. (Че е ставал друг човек, когато край него минела жена, чухме и от един страничен възрастен човек.) Тук Демир има много здраве от мен. Grinning Разпуснатостта е порок (категория на лишените от нравственост люде, разрушаващи човешки отношения), тормозът (принудата, насилието) е престъпление. И сега си мисля, защо Демир сменя думичките за явленията? Според това, което гледам и чета, причината са: 1) убеждението му, че Фикрет се интересува от състоянието, което владее и неговото благо-получие (така си заявява самият той); 2) желанието му да направи така, че Фикрет да не може да се покаже пред хората в Чукурова и да се махне (познато желание от първите сезони, само че обектът тогава беше друг); 3) общата нагласа на мъжете в Чукурова от това време, че щом няма безспорни доказателства, няма укоримост, няма вина, жените са чуждото цвете, което може да бъде помирисвано от време на време.
Моят извод: Позицията на Демир е противоречива и това ще му донесе нови ядове. Наистина се учи от живота чрез грешки и загуби. Грешки допускат всички хора, но за тях се плаща рано или късно. Включително с доказателства. Въобще... таман реша, че Демир се променя и ... той вземе да свърши нещо, с което ме опровергава. Smirk
Опааа... Проснах цял чаршаф и аз... Извинете ме. Simple Smile

# 599
  • Мнения: 28 101
Привет!
Катя, Лютвие убеждаваше Фикрет, че не е имало насилие над Сафие - сцената в болницата, когато му показа писмото от майка му. Тя го прочете на глас докрая вместо него и го караше да види, че почеркът е неин. Това показва, че той вярва в своята съчинена версия за насилие.
После каза на Юмит - "аз изгубих". Какво изгуби - не е едно и също доброволна връзка - незаконно дете, насилие - незаконно дете.

Още снимки и озет за еп. 92

















Има два превода - в единия са писали, че и Лютвие е отишла в Германия, заедно с Фекели. Сравних с оригиналния текст и мисля, че този превод е точен. /Kalbini zorlayan son olaylardan sonra, Lütfiye ve konaktakiler her adımını izleseler de, Fekeli, kimseye belli etmeden Fikret'in peşindedir! Hatta Lütfiye'yi atlatıp Almanya'ya da gider. - След последните събития, които напрегнаха сърцето му, въпреки че Лютфие и хората в имението следват всяка негова стъпка, Фекели преследва Фикрет, без никой да забележи! Той дори прескача Лютвие и заминава за Германия./


Цитат
"Тебя никогда не мучила совесть... ?''

Является ли Умит дочерью Севды? Дочерью, которую она бросила?

Когда Севда идет к Умит, чтобы поговорить и предупредить ту, и спасти брак Демира и Зулейхи, она сталкивается с реальностью, с которой не может справиться ни ее сердце, ни ее душа! Умит рассказывает все, что знает из своего прошлого, говоря: «Я твоя дочь»! Будучи ребенком, брошенным ее матерью, она больше не могла сдерживаться! Севда шокирована и расстроена от того, что она слышит!

ФЕКЕЛИ ЕДЕТ В ГЕРМАНИЮ ЗА ФИКРЕТОМ!

После последних событий, которые напрягли его сердце, хоть Лютфие и люди в особняке следят за каждым его шагом, Фекели преследует Фикрета, не раскрывшая никому свои действия! Он даже обошёл стороной Лютфие и уезжает в Германию. Однако то, что он там узнал, выходит далеко за рамки того, что он уже знает. Он возвращается в Адану с фактами, которые снова заставят его сердце болеть!

ЕЩЕ ОДИН ЖЕСТ ШУТКА ОТ ДЕМИРА ЗУЛЕЙХИ!

Вздохнув с облегчением после отъезда Фикрета в Германию, Демир и Зулейха решают отпраздновать свое семейное счастье. В день рождения Аднана все Чукурово станет свидетелем их счастья. На ужине Демир делает такой искренний жест как для Зулейхи, так и для Фекели, так же он приглашает и Шермин, вся Чукурова смотрит на них с умилением. Но, действия Демира вызовут новую волну ненависти внутри Мюжгян и Умит по совершенно другим причинам!

Гафур находится в нужном месте, но не в то время.

Гафур, получивший большое наказание за поселение в маленьком особняке, не может простить себе того, что делает. Каждый день он ищет новое место для ночлега. И, решив провести ночь в конюшне, разделяя свою участь в лошадьми, он просыпается в огне!!! Присутствие Гафура вызовет множество других событий!

Ярость Демира СНОВА в ФЕКЕЛИ!

Все, что происходит, независимо от того, сколько Фекели говорит, что я не одобряю, не может помешать гневу Демира вернуться к нему. Неспособный погасить огонь мести Фикрета, Фекели с болью получает свою долю гнева Демира!

Свалих от ИГ клипчето със сцената Гафур - Мюжган в малкия конак и опитах да го кача в ТТ, но се появи надпис за непозволено съдържание. Гафур по гащи Joy

Общи условия

Активация на акаунт