НОЕМВРИЙСКИ мами - диви! Бебовците - приказно красиви!!!

  • 14 149
  • 283
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2 438
Е ядосах се. Писах, писах и накрая не можах да публикувам. От няколко дни сайта е под всякаква критика. #Cussing out

Преди малко се върнах от пазар и купих първите дрешки на бебко - 3 бр. бодита, 1 памучна жилетчица, 1 памучна пелена,1 лигавниче, 3 бр. чорапки, 1 бр. хавлийка за баня, 1 к-кт порт бебе, което върви с чорапки и баретка в ярко зелено мисля да го ползвам за изписването и 1 гащеризон пак памучен. Толкова им се радвам на дрешките за малкото ми съкровище, че нямам думи.

И сега моля за съвет - какво още трябва да купя. Знам, че има много списъци, но мисля, че вие по-добре ще ми помогнете особено мамите, които си имат вече детенце Praynig И въобще с какво се облича едно бебе

О щях да забравя - Мина аз също усещам бебко ниско долу като теб. Мислех, че е седалищно, но доки ми каза, че не е и при това положение сигурно ударите са о тюмручетата му. newsm78 А доколкото си спомням не ти ли бяха казали, че носиш бебето по-ниско или бъркам нещо Thinking На мен и досега ми казват, че корема ми е нисък, а не висок.  

# 106
Здравейте момичета, добре дошли на новите мамита!Голям отбор заформяме за ноември.Супер. newsm10
Днес с таткото бяхме на "Училище за родители" в Света София.Е разказахани общо взето как стоят нещата около едно раждане, имах нужда да чуя тези неща и после ни поведоха на разходка из отделенията. Ей чесно да ви кажа с таткото така бяхме зяпнали като деца че сме се смяли един на друг. Обаче когато всичко свърши и си тръгнахме от болницата мене ме хвана едно такова вълнение, че не знам как точно да го опиша.Хем страх , хем нетърпение/май му идва времето вече/ ....
едни такива неща, та исках да споделя с вас...
... май повече ме е страх...

# 107
  • Мнения: 1 328
    Мацки, я ме светнете колко е дебело това латексово матраче!

Тези за които аз казах 89 и 115 лв. са 10 см. и двата. Това на Магнифлекс, 130 лв е по-тънко, но не знам колко точно, защото ги продават на руло вакуумирани или не знам как, но са сплескани и като ги отвориш си се разбухват.

# 108
  • Мнения: X
А аз се отказах да си взимам онази странна американска количка със седалка-стъпенка за баткото (преди време бях пускала линк). вярно че ще ми е много удобна с двете деца. Но...много четох в нета, много сравнявах разни отзиви. Ми тя много тежка бе - към 15-16 кила. Освен това доставянето и до тук ще коства един куп главоболия, въпреки че сестра ми ще се занимава с това (тя там живее). Баткото ще се наложи да се научи да ходи на по-дълги разстояния сам.
Мисля на първо време да си вземем 2-ра ръка от и-бей нещо такова:
http://cgi.ebay.fr/Marche-pied-Buggy-Board-marque-Lascal_W0QQite … dZ1QQcmdZViewItem
или такова:
http://cgi.ebay.fr/marche-pieds-pour-poussette_W0QQitemZ12003549 … dZ1QQcmdZViewItem
Мисля че ще ми е удобно за двете деца. Бебето в количката която домъкнах от БГ (Кенгуро Даяна - страшно ми е удобна с баткото, а за малки бебоци е направо супер!!! И цената си я бива), а баткото на стъпенката.

# 109
  • Мнения: 815
   Цвети, благодаря за отговора  Hug! А имаш ли идея кои памперси са по 20 в опаковка и има ли значение какви ще са мокрите кърпи и колко броя ще са! Сори за тъпите въпроси, ама отдавна не съм гледала бебе  Embarassed!

Не  са ти тъпи въпросите- няма откъде да знаеш, ако не си лежала точоно в тази болница и то скоро- по принцип - дори да нямаш по време на приемането памперси- няма да те върнат Simple Smile татито ще донесе после- даже аз веднъж снимах едно бебе- таткото се жалваше, че го вдигнали веднага да ходи за памперси- ама неговото бебе се родило 6 кг!!!!!!!! и нямали такъв размер в болницата:)

Няма никакво значение какви памперси ще вземеш- те така и така няма да попаднат на дупето на твоето бебе- не знам колко често ги сменят, но в поече случиа едно бебе за престой от 3 дни не успява да изхарчи 20 памперса и имат много на склад- хващат някой пакет и карат наред. Аз бях купила марка памперс- 24 бройки и нито веднъж не ми донесоха Ран с такъв памперс. Кърпите трябва да са голям пакет- мин 70 бройки- пак без значение каква е марката

# 110
  • София
  • Мнения: 3 064
Здравейте, диви мами, и от мен! Много готино заглавие Peace

Вчера се чух с док  за резултата от изследванията, оказа се че съм някакъв феномен - хемоглобин 133!  Сигурно щото не съм злояда Mr. Green Имало някакви неща в урината, та ще трябва по-обстойно да ги гледаме - стерилна урина, микробиология... дано не се наложи да пия пак антибиотик, че  Sick - много мразя!

Иначе почва да тежи коремчето, едвам ставам от леглото, ама ще потраем още малко...

Все още се чудя дали да искам епидурална...  Обадих се в болницата да питам как се уговаря, колко струва, тя ми казва "Ами ние не препоръчваме... елате на място ако искате да се уговорите с д-р Едикой си, шефа на отделението". Може и да се откажа доброволно от тая екстра, ще видим...

Днес се снимах като идиот сама пред огледалото и съм ви пуснала две снимки в албумчето да ме видите в актуален вид Wink

Айде, приятна и спокойна вечер на всички!

# 111
  • Мнения: 2 274
   Цвети, то ясно че няма да слагат точно от моите памперси / и с Вили беше така /, но си мислех, че искат да са точно 20 бр. и питах дали имаш представа кои пампи са опаковани по толкова  Mr. Green!
   Софи, хич не си феномен - и моя хемоглобин е толкова, на Карил също  Mr. Green! С много гъста кръв сме явно  Mr. Green!
   Жени, мерси за инфото!  Peace
   Мони, вземи си одеалце, ританки, гащеризончета, залъгалка,ръкавички и терлички, ножичка за нокти, бодита без ръкави, с дълги ръкави, още памучни жилетки, пижамка, спално чувалче и...каквото ти хареса и мислиш че ще ти е нужно  Mr. Green!

# 112
  • Мнения: 247
...
Вчера бях и на консултация, имам повишена захар - 7 и хемоглобина е 113, та ще трябва да пия желязо.

Дари М, за хемоглобин 113 не ти е нужно да пиеш желязо според мен. Аз пих като беше доста под 100 и когато го върнах до 114, докитата ми казаха да спра. Което ме навежда на мисълта, че и при теб не е нужна повече химия... Пробвай да поддържаш чрез храната и пак говори с лекаря си.  Peace

# 113
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Здравейте мамчета,
Днес ми е последния работен ден и се залавям със сериозна почивкаааааааааааа
поне за малко, защото после  Hug
и аз днес като djein бях в Св. София и да ви кажа чесно се ужасих, хвана ме шубето както се казва, а условията в тази болница ми се видяха доста мизернички не знам дали така е навсякъде, Шейново със сигурност е след ремонт, но по етажите му не съм се качвала дано условията са по добри  Sick мисля че видях iviche, но нали съм си срамежлива не и се обадих. Embarassed
Момичета записах се за училище  9 месеца за октомври,  дано се престраша и се запозная с вас  Grinning
За матраците и аз си поръчах пенолатекс и ще ми е готов другата седмица мисля, че ще остана доволна от него!
Чао засега и се наслаждавайте на големите тумбаци!!! hahaha

# 114
  • Мнения: 1 986
  Sheherezada-честито креватче newsm10 Със здраве да си го ползвате Peace
  Мони,ето моя списък за бебето/имай в предвид,че още нищо не съм купила Mr. Green/- комплект за изписване,шишета/четка за тях/,биберон,памперси,лепенки за пъпче,бебешка козметика-сапун,шампоан,олио,крем против подсичане,клечки за уши,ножичка за ноктенцата,термометри,хавлия,обикновени пелени,одеало,спални комплекти за легълцето, бодита,ританки,блузки,ританки,чорапки,лигавник....май това беше newsm78
  Аз да ви се оплача Cry-тук не предлагат такава "екстра" като епидурална упойка Cry-ще си раждам без всякакви упойки и успокоителни-ще стискате палци Sick

# 115
  • Мнения: 2 332
....
Все още се чудя дали да искам епидурална...  Обадих се в болницата да питам как се уговаря, колко струва, тя ми казва "Ами ние не препоръчваме... елате на място ако искате да се уговорите с д-р Едикой си, шефа на отделението". Може и да се откажа доброволно от тая екстра, ще видим...
...

Мда, и аз знам че по принцип във 2-ра градска са привърженици на естественото раждане без упойка... Ако говоря с акушерката ще я питам за тези неща все пак и ще пиша Simple Smile.

  ...   Роси, едва ли ще имам сили да въртя педалите в началото! Пък и ако раждам нормално, хич няма да ми е комфортно на Д-то  Joy!
   Дари, хемоглобинът ти е супер! Хич не ти трябва да пиеш желязо! Моят доктор ми каза, че до 100 е нормално!
  ...

Ехей - ама ти от самото начало ли искаш да влизаш във форма... каква амбиция, какво нещо...  Mr. Green
 Дари - и аз мисля че няма нужда да пиеш желязо при този хемоглобин...

sheherazada - честита придобивка! Както и на sdsm-moni честити дрешки! Вчера погладих около час и нещо - ама много уморително е, много бързо ме заболя кръста... а колко още имам за пране и гладене - да се оправи времето и продължавам полека-лека.

# 116
  • Мнения: 498
benighted, матраците от пенолатекс са с дебелина като другите - тези, които съм виждала, и със сигурно са под 100 лв.
Роси, те ти тук в АГ Варна не предлагат епидурална упойка, но не е защото са привърженици на нормалното раждане,,ами защото не поддържат екип от анестизиолог....т.е. нещата не са до концепция за напълно естествено раждане.

# 117
  • София
  • Мнения: 3 064
Роси, ще съм ти благодарна, ако научиш нещо да споделиш  bouquet

Но, мисля, че ако е обвързано с избор на екип и т.н. ще се откажа.  Моя позната раждала там се случила през нощта, нямало анестезиолог и минала без. Твърди, че не толкова страшно Wink Е, като е минало, не е...

# 118
  • София
  • Мнения: 549
Дари, аз съм на същото мнение като останалите майчета. Нямаш нужда от желязо. На мен акушерката ми беше казала, че може по естествен път чрез храната да поддържаш нивото на хемоглобина - яж повече ядки и месо.
Роси, ти ориентира ли се със сигурност към ІІ градска?
Честити придобивки на всички. Да ги ползват най-сладките бебенца и да им се радват Laughing
Радвам се, че не съм единствената мама, на която й е крив света от време на време. Joy

# 119
  • Мнения: 2 332
Роси, ти ориентира ли се със сигурност към ІІ градска?


Ами - почти, всяко решение е предпоследно, нали знаеш Wink.

Общи условия

Активация на акаунт